Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 74
 1. #1
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Fotoalbumi I Grupeve Rap Shqiptare

  Ketu po bej nje prezantim te grupeve me foto edhe pak informacion mbi repiste shqiptare nga mbare trevat shqiptare si ne Shqiperi ashtu edhe neper bote.

  Rinia (disa vargje)

  Jam shqiptar ne mergim
  per para kemi dal ne kerkim
  por vetem nje uje ne vrim
  se gjithe parane po e pim

  Pse mundohem te flas me rim
  kjo sdo me thene qe eshte repim
  po keto jan gjera si fillim
  se kam qef te merem me skriptim.

  THE DARDHA (C)
  (une e kam qejf liriken, keshtu qe shkruaj ndonje resht repi shqiptar)
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 2. #2
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  ETNO ENGJUJT

  Etno Engjujt - domethene Engjujt Etnikė ( vendorė )


  - Anetaret : Genc Prelvukaj ( psd Groph Monte ) dhe Milot Hasangjekaj ( psd Mc`M )

  -Etno Engjujt ishin anetare te " Kosovas Outlawz Clan "-it


  -Viti I lindjes - Genci - 1981 , Miloti - 1982

  -Vendi I lindjes - Prishtine

  -Viti I formimit - 1997


  -Albumi I pare - " Dua te jetoj me mire " i nxjerre ne prill te vitit 2000 ( 8 kenge )

  -Kompozitoret e albumit t`pare - Florent Boshnjaku , Naim Krasniqi , Enis Presheva, Artan Rexhepi .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga The Dardha : 02-09-2002 mė 00:37
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 3. #3
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  OFF THA BLOOD

  Hardcore Underground Gangsta Sickness Urban Detroit-Style East-Coast

  Grupi kendon me shume ne anglisht por kane nje vecanti se janė tė rinj shqiptarė dhe sapo e kane filluar karrierėn.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 4. #4
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  TINGULLI 3

  Me Kenget:

  .:: Prishtina Fuckin City ::. .:: 4 all Bitchez ::. .:: Nga rruga e lindjes::.

  .:: K.O.L.C dhe GHETTO ::. .:: G Funk Geloxia ::.

  (Ndalohet degjimi i ketij grupi nen moshen 18)

  http://www.albanianrap.cjb.net/ nje website per disa grupe rep shqiptaresh te dardanise
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-08-2002
  Vendndodhja
  Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
  Mosha
  42
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Hallall plako po duhet e shtosh dhe grupin nga Tirona
  2 FARM ! Ata jane me TE MIRET !

 6. #6
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  SHENJA E GRUPIT ALBVIRTUAL

  Shqiponja:

  Dy duart e kryqezuara ne gjoks qe formojne shqiponjen shqiptare. Per ata qe jane per sportin e lirikes shqiptare.

  Per fansat e muzikes rap shqiptare: http://www.angelfire.com/ks/albert/AlbnMusic.htm
  Ketu duhet te keni Real Player qe t'i degjoni.

  Kjo eshte faqja zyrtare e grupit Etno Engjujt:
  www.etnoengjujt.com
  Ketu duhet te keni Macromedia Flash Player 6
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga The Dardha : 07-09-2002 mė 19:17
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 7. #7
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Rep

  Jam ne kerkim te grupeve 2 Farm, 2 Die 4, The Dreams si dhe 2po2, Albanian G, Prishtina Clan, Kosova Outlaws, Hija e Jetes, Tempulli G...etj etj

  Nderkoh ja nje faqe tjeter:
  http://www.geocities.com/muja_valmiri/Albanian-Rap.html

  Por eshte e veshtire se duhet qe autoret te japin leje per publikimin e tyre.
  Per ata qe duan te ecin me ritme te njejta me muziken rep shqiptare do mundohem te sjell sa me shume informacion.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga The Dardha : 07-09-2002 mė 21:48
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Gangsta

  Personi i mesiperm eshte i kerkuar nga FBI,CIA,INTERPOL dhe policia elektrike )
  Nqs e shifni konsiderojeni te rrezikshem dhe te armatosur me arme te sofistikuara (UZI, AK 47, Magnun 44 dhe bisht fshese te holluar)


  Cmimi per kapjen e tij eshte 1000000000 dinare maqedonas (10 us $)

  Peace out man

 9. #9
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  2PO2

  Grupi Rep i Prishtines 2po2
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e DARDANASI
  Anėtarėsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  LEICESTER
  Mosha
  37
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  2 po 2

  grupi 2 po 2 nga Prishtina.

  4 real ppl
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Shqiptar Pergjithmon.

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  YOUNG GUNZ

  young gunz nqs i gjen i madh je

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Gjergji T.
  Anėtarėsuar
  05-06-2002
  Mosha
  38
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  yo yo homies!
  te nolte keta rrepistat shqiptare vallaj....e kane kap mire....vetem te kishin nonji producent te mire se arranxhimet muzikore jane si ato kenget e festivalit te fatosave

  And I’ll be rollin down the street, smokin indo, sippin on gin and juice
  Laid back, with my mind on my money and my money on my mind
  Rollin down the street, smokin indo, sippin on gin and juice
  Laid back, with my mind on my money and my money on my mind
  Rollin down the street, smokin indo, sippin on gin and juice
  Biatch, with my mind on my money and my money on my mind
  Rollin down the street, smokin indo, sippin on gin and juice biatch
  Biatch, with my mind on my money and my money on my mind.....
  damn right!....I'm funkier than you!!!

 13. #13
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime nė 159 postime
  Nga te gjitha rrymat muzikore per cudi vetem me rrepin nuk I shikoj te lidhur shqiptaret.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 14. #14
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Rrep Nga Vlora

  Ne disa pika ke te drejte se pash nje kenge te vjeter ritrasmetim ne ish festivalin shqiptar kur kam degjuar kam qeshur 15 min sa su meka.

  Si shkonte fare...
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,563
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 51 postime

  2 die 4

  vallai une po mundohem me e nis njihere kete foto sado qe eshte e veshtire me falni neqofte se ska ardhur ............
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  si ishin kto grupet si shpirt...
  edhe meqe ra fjala...rap shqip ka lezet. tingellon me mire se ne anglisht madje. Ritmi i Rruges(my fav) ka kenge shuuuume te bukura. sidomos it's a shame dhe humba rinine qe ua di permendesh.Po ca grupe te reja rap qe dolen ne tr si "stop s3s" , "maximum", "spektri blu", etj,gjithe ato te qemal stafa dmth.di njeri c'u bene ato grupe?
  tani pres vetem te dali disko music in albanian...that would be cool.lol
  ps:it's true what they say, Albs do rule...
  C:\Dos
  C:\Dos:\Run
  Run:\Dos:\Run

 17. #17
  Made in Me!
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  u.s.a
  Postime
  187
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  a ka mundesi te na gjej ndonjeri ndonje kenge per te degjuar nga grupi 2farm................me sollen nje cd nga tirana te topalbaniaradio dhe kishin shume kenge te bukura dhe kam kureshtje per te degjuar me shume...........shnet te gjitheve
  * x 0 and case closed!

 18. #18
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ritmi i Rruges

  Nje nga grupet me te vjetra ne boten e Repit shqiptar ne vitin 1995 prezantohen me albumin e pare dhe afirmohen ne bote ne vitin 1996.

  P.S. 2 Farm ka nxjerr disa kenge te reja por qe smun tju them shume per ta se smund te gjej nje url qe te degjohen online.
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Premtime dhe Fjale

  teksti ne vijim eshte nga Stop Stres, "Premtime dhe Fjale"

  me premtove
  shume kohe me pare
  fjale dhe vetem fjale
  dhe ne k'to momente
  ti nje tjeter ke prane
  nje tjeter djale degjon,
  degjon po ato fjale
  ashtu si une dikur
  shume e shume kohe me pare

  I degjoja,
  te gjith' ato fjale
  pa e kuptuar
  i besoja,
  besoja ato fjale
  pa e menduar
  se nje dite do t'ikje
  dhe do t'me lije vetem
  dhe t'gjitha premtimet
  vec fjale mbeten

  (refreni)
  premtuam fjale,fjale pafund
  e s'menduam per me vone
  nuk arrite te kuptoje
  nje zemer kur dashuron
  ashtu dhe sot e kesaj dite
  ashtu si shume kohe me pare
  jo asgje nuk ka ndryshuar
  dhe premtimet mbeten fjale

  Ndoshta te kujtohet
  kur me thoje dikur
  se me doje shume
  e s'do t'me lije kurre
  ndonese ti vet u largove ngadale
  duke lene premtime,
  premtime dhe fjale

  bien gjethe vjeshte
  mbi parkun tone te vjeter
  kurre nuk do te shkojme
  jo asnjehere tjeter
  e askush nuk do t'na shohe te perqafuar
  ne rruge si e panjohur
  ti kalon pa me shikuar

  sidoqofte kujtimet
  mbeten vec kujtime
  ku brenda prehen lote
  fjale dhe premtime
  ndoshta nje dite
  do t'i kemi harruar
  si nje fjale e pa thene,
  si nje fjale e pa shkruar...

  Shpresoj t'iu pelqeje,nuk e di pse po kjo kenge me ben gjithmone te qaj...jo vetem qe ka tekst te bukur po dhe muzika eshte shume e lezetshme...

 20. #20
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  39
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Salambo?

  Keto jane vargje nga grup rep???

  Ne se po do te isha shum kurrioz si une edhe lexuest te tjere se kush eshte ky grup si i quajn edhe pak biografi do te ngjallte interes.

  Po mundohem per 2Farm ti sjell ne kete pjes te forumit...
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Plavė e Guci
  Nga Davius nė forumin Shqipe nga Mali i Zi
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 2. Gjergj Kastrioti sipas pikėpamjeve antishqiptare
  Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 3. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
  Nga ORIONI nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 4. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53
 5. Ēėshtja Ēame
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 18:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •