Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 77
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Gjermani - Leipzig
    Postime
    148

    Si te krijoj një uebsajt në Internet?

    Do deshiroja te hapja nje faqe me informacione te ndryshme ne internete. Nuke di shume nga kjo gje.
    Registering Domain thone disa pore me dukete se paguan vetem qe te blesh apo rregjistrosh emrine. Cmimete duken qe variojne goxha, pore une jame i i nteresuare ne nje sherbime qe te ofroje nje lidhje te shpejte per ata qe do futen. Nuk do kem forum ne te kshu qe mendoje se i kame kursyer vetes goxha leke.

    Sidoqofte desha te dije kushe eshte me i besuashme per te hapure website(ose regjistruare nje domain) dhe pse jo rrelacionet e ndryshme me cmimet.

    Ndryshuar për herë të fundit nga edspace : 23-09-2007 më 18:33
    "Ju lutem mos ushqeni asnje iluzion. Mua më vrane dhe keshtu kane vepruar edhe me dy kryetaret tjere te Shoqates së Shqiptareve "Marko Boçari", te cilet vdiqen, edhe keta, nga "leuçemia". Keto fjale ua kam thene edhe miqve te tjere te mij"...
    Fjalet e fundit te Aristidh Kola-s

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e kiki_gj
    Anëtarësuar
    17-06-2004
    Postime
    76

    tung

    Per te hapur nje web faqe se pari duhet ta besha gati gjith ate qe deshiron te futesh ne ate web faqe qka deshiron te ket e gjithe ajo faq pra strukturen.
    pastaj dute te percaktohesh ne emrin e faqes i cili emer mund te jet edhe i zene kete mund ta kerkosh edhe ne yahoo psh Domain.
    me pastaj percaktohesh ne domain dhe hosting te cilit ti ofrojn dhe ben pagesen per ate domain.
    kjo ishte me thjesht per te sqaruar.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Pershndetje..

    Un te kisha thene qe per mes www.1und1.de per 30 MIN eshte UP Domaini qe doni ju..dhe shum lir 0.90 Euro/Cent.. 1 Domain..

    Dhe tjetera eshte www.t-online.de kjo eshte pak me shtrejt..

    Gjith te mirat.
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-02-2005
    Postime
    6

    Arrow Si mund te hap nje web faqe ne net?

    pershendetje
    se pari kerkoj falje per hapjen e temes ndoshta vend e pa vend por me nevojitet sa me shpejt nje pergjigje per kete gje dhe eshte postimi im i pare andaj mos e zeni per te madhe sepse jam fillestar...
    dua te kerkoj nje faqe ne Freewebs.com kam arritur deri te krijimi por kur e hapi del ky mesazh:
    undefinedWelcome eastkingdom to FreeWebs.com!

    Initial Instructions:

    This is currently your homepage. FreeWebs serves up the file named index.htm in your main folder as your homepage. To change your homepage, you must either edit the index.htm page from your File Manager, or else replace the index.htm page with a new page named index.htm. You can do this by deleting the page named index.htm, then uploading the page you want to be your homepage, then renaming that page index.htm. A site with no index.htm file will show up as not found when your address is typed in.

    For all users that have not signed up for a domain name or a Premium Service from the Premium Services section, we require that your pages have our "Tracking Code" a small banner code that tells your users that the page is being hosted for free by FreeWebs. The Tracking code will appear on your site as it does below:


    This site is hosted for free by FreeWebs.com. Click here to get your own free website.


    The HTML for the tracking code can be found from the link on the bottom of the File Manager page.

    Happy FreeWebsing!

    qfar duhet bere... nuk kuptoj aspak anglisht...
    ju lutem qe pergjigja te ipet sa me detalisht... pershkak se jom fillestar dhe nuk i kuptoj edhe aq leht gjerat...

  5. #5
    Dynamic Maska e good devil
    Anëtarësuar
    23-12-2002
    Vendndodhja
    jgyuery
    Postime
    260
    ta perkthej un:--- kopjohe html-e skedarit tend te websiti dhe vire te index qe ndodhet te freeweb, ose hiqe index.htm qe eshte ne kte faqe dhe vir tenden.

    faqja kryesore e websitit tend duhet ta kete emrin index(.htm)
    Forumi është tepër i ngarkuar në këtë moment. Ju lutemi na vizitoni më vonë.

  6. #6
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Mire eshte e gjitha proceduara, por me trego dicka kur regjistrove kete free domain e bere advanced apo begginer, dhe nese ke shkuar begginer e ke shume te lehte te punosh me teje, ah nese e ke bere advanced perseri eshte lehte por si fillim duhet te dishe te punosh HTML qe te kompletosh faqen...

    Une qe disa vite punoj me freewebs.com dhe e njoh mire kete free server eshte shume i mire dhe nuk ka bannera hic..,thjesht ka dicka me te bukur se cka ofrojne free serverat tjere...

    PS:
    Mund te te ndihmoj...
    My silence doesn't mean I am gone!

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-02-2005
    Postime
    6

    thanks

    per shkak se kisha disa probleme me rrjet u vonova ne pergjegje.
    flm shum per ndihmen GOOD DEVIL dhe DAVIUS.
    e kam regjistruar advanced.. ndishta nuk prish pune..

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-02-2005
    Postime
    6

    edhe pak ndihme

    Si muj me dit sa persona e kane vizituar Web-in p.sh. brenda dites ose javes ose mujit.
    dhe si mund ta bej me te njohur p.sh. te dal ne 2 faqet e para te google kur shenoj nje fjale te caktuar

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e dreamcatcher
    Anëtarësuar
    04-07-2004
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    84

    Web ne Geocities ?

    Web Site ne Geocities ?

    Pershendetje per te gjithe juve bro's !

    Desha te dije nese mundet nonje kush nga ju te me tregoj se si behet web ne geocities.com ?
    Jam i interesuar te dije !!!

    Me respekt dBetim !

  10. #10
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Nese nuk di, mund te zgjedhesh faqet e gatshme qe ofron Geocities. Dizajni eshte i kufizuar por eshte e thjeshte. Nese kerkon diçka me te komplikur atehere mund te perdoresh programe si Frontpage, ti ruash dosjet ne kompjuter dhe ti besh "upload" ne Geocities. Praktiko se nuk eshte ndonje gje e veshtire.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  11. #11
    Ndëshkues Abuziv Maska e Punisher
    Anëtarësuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    25
    ka ftp access ne geocities?
    You can't judge a book by its cover!

  12. #12
    BASTARDODENTRO Maska e reni00
    Anëtarësuar
    04-12-2002
    Vendndodhja
    * jetoje jetën sic e di unë :-) *
    Postime
    805
    Konfiguracioni


    Host: ftp.it.geocities.com
    Utente: ID jot i Yahoo!
    Password: Password jot i Yahoo!

  13. #13

    Si mund te hap nje web faqe ne net?

    JU pershendes te gjitheve nese ka ndonjeri ne forum te me ndihmoj hollesisht se si hapet nje web faqe dhe si duhet te mirembahet me tej.
    Ju jam mirenjohes

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    ja nje faqe qe mund te ndihmoje

    http;//www.mesohtml.com/

    eshte e gjitha ne shqip

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-02-2005
    Postime
    34
    nese doni te hapni nje faqe pa leke atehere atehere duhet te beni regjistrime ne faqe intenreti qe ta japin kete mundesi. (free.hostdepartment.com) ke 100 mb pa banera pa asgje> adresa juaj do te jete me mbrapashtesen .tk ose free.hostdepartment.com\faqjajuaj\etj etj . nese doni qe te keni nje adrese www.faqjajuaj.com atehere duhet te blini nje domain afersisht 7 dollare ne vit. duhet te blini dhe hostin. Cmimi i tij varet nga hapesira qe ju doni te keni. per 100 MB 35 Euro 500MB 100euro etj. Per te krijuar nje faqe te thjesht interneti ne html duhet qe te keni programin i cili i krijon keto lloj faqesh. HTML eshte lloji me i lehte i faqes se internetit per tu krijuar. mund ta krijosh me Front page program i inkluduar ne MIcrosoft Office XP apo 2003. nese do te krijosh nje faqe me te kopmlikuar atehere mendoj se te duhet nje program si Macromendia Dreamweaver i cili eshte me i kom;likuar. mund te FAqe gati nga interneti te cilat kane nevoje vetem per modifikim. etj. me shume nuk te them dot sepse te duhet nje manual prej 200 faqesh per te krijuar nje faqe te mirfillte interneti. shiko www.informacione.com eshte nje faqe e cila eshte e gatshme .php dmth shume e komplikuar etj. perpiqu te gjesh nje manual ne internet dhe lexoje. anyway good luck

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anëtarësuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    Kjo me ndihmoka edhe mua,flm.
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e FareTop
    Anëtarësuar
    12-04-2005
    Postime
    23
    Citim Postuar më parë nga memo
    JU pershendes te gjitheve nese ka ndonjeri ne forum te me ndihmoj hollesisht se si hapet nje web faqe dhe si duhet te mirembahet me tej.
    Ju jam mirenjohes
    Je akoma ne piken fillestare apo e ke kaluar kete stad dhe e ke krijuar tashme faqen tende?

    Sidoqofte une po te jap disa orientime te thjeshta,

    1- kristalizimi i idese, duke e shkruajtur ate ne nje leter, sepse nje faqe ose nje site ne net nuk eshte gje tjeter vetem nje suport per publikimin e nje ideje ose activiteti ne rejetin e webit.
    2- strategjia e maketingut, pra zgjedhja e publikut qe ti mendon dhe menyra me te cilen ti do ti drejtohesh atij(publikim statik ose interactiv)
    2- pastaj ne funksion te projektit qe ke, do te zgjedhesh mjetet per realizimin e tije, pra emrin e sitit, gjuhen me te cilen do ta shkruash(HTML, php, asp, flash etj)
    programet jane ato qe jane permendur ne postimin me lart.
    3- transferimi i fishjeve ne serverin ne te cilin do te stokosh sitin/faqet me nje programe ftp qe te lejon transferimin e tyre.
    4- mirmbajtja, qe do ta besh gjithnje ne lokal, duke rifreskuar informacionin sipas aktualitetit te tij(çdo dite , jave, muaj ose ....çdo vit )

    keto qe te thashe jane fare te pergjithshme, sepse dhe pyetja jote eshte e tille, por mos hezito te me kontaktosh nqs do te kesh ndonje pyetje me preçize, qe te kem mundesi te te ndihmoj me konkretisht.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-11-2004
    Postime
    83

    Web Uploading

    A mund te na tregoj dikush si te uplodoj nje sajt ne internet.
    Psh. Une e kam bere sajtin dhe e kam ne PC.
    Si duhet ta publikoj atë, na tregoni ndonje free host dhe qfare programesh duhet me perdor per upload.
    Na jepni naj guide te mire, jo vetem per mua por per te gjithe ata qe kane nevoje, kam verjetur se disa nga anetaret e forumit siq janë: edspace, benseven11, besart, Eagle, Rejdi etj, kane shkruajtur disa guida te mira .
    A mund te na shkruani edhe diqka ne lidhje me kete teme.
    ju faleminderit te gjitheve.

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-09-2004
    Postime
    253
    si free host une kam perdorur kete http://www.100webspace.com/
    meqe te jep dhe nje ftp account, upload-et te siti mund ti besh me nje ftp client psh. cuteftp
    ....

  20. #20
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Si te krijosh faqen tende ne internet

    Nje liber per fillestaret.Si te krijosh faqen tende ne internet.Libri eshte krijuar per
    te gjithe ata qe nuk kane njohje apo eksperience me ndertimin e faqeve per internet.Libri fillon me elementet me te thjeshte baze per krijimin e faqes dhe gradualisht kalon ne ide dhe koncepte me te avancuara si chat,funksione per shitje,funksione per media etj.Libri ben fjale per bazat e gjuhes HTML,si te krijojme nje faqe te bukur,perdorimin e HTMLtags dhe mjeteve te tjera,si formatizimi,shtimi i imazheve,ndertimi i linksave,shtimi butonave,frames,ngjyrave, multimedia,kodet javaskript,style sheets,HTML dinamike,kompozimi dhe organizimi estetik i nje faqeje.

    Librin e futa ketu e skaduar
    fjalekalimi forumishqiptar
    Ndryshuar për herë të fundit nga edspace : 11-07-2007 më 22:17
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Sigurimi i kompjuterit
    Nga Force-Intruder në forumin Trajnim & leksione
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 06-11-2011, 16:02
  2. Ç'mendim keni për internetin?
    Nga AuGuSt_ në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
  3. Philadelphia, qyteti me wireless Internet per te gjithe
    Nga Albo në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-09-2004, 11:34
  4. Microsoft, thotë se do të mbyllë dhomat bisedore në internet
    Nga Hek në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-10-2003, 19:35

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •