Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-07-2005
    Postime
    2

    Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    Une shkoj ne calgary alberta 1 here ne vjet, dhjetor. Thash ta shiqoj a ka ndonikush ne calgary, alberta. Email me....

  2. #2
    Jaaaaaaaaaa erdha une..mire se te gjeta ligrid ....:

  3. #3
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anëtarësuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Une kam familjen ne Calgary...vec nuk kam shpenzuar me shume se 5 dite atje ne total. Qytet tipik 'redneck'. I sheshte deri sa arrin The Rockies. Por eshte duke lulezuar tani. Keshtu qe rrezik e bej zemren gur e shkoj atje nja 2 vjet.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-05-2005
    Postime
    154
    ej calgary duhet te jet si fshat besoj

    boring esht me kan then

  5. #5
    ElvisTe Maska e el7
    Anëtarësuar
    16-02-2005
    Vendndodhja
    Vancouver, Canada
    Postime
    164

    Smile

    Boring mund te jete,por ka pune dhe nqs do te punosh dhe te kesh lek eshte mire.Nuk mblidhen gjithe te mirat ne nje vend(sok)

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-02-2006
    Postime
    119

    a ka ndonikush qi osht ne Calgary Alberta

    A KA MUNDESI NDONJERI NE ALBERTA TE NA JAPI NDONJI NUMER TELEFONI ,SE DESHA TE DI DICKA PER ATE PROVINCE.PER VETE JETOJ NE TORONTO PO DU ME IK PREJ KETU flm

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e eagelboy
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    montreal
    Postime
    4
    pershendetje te gjitheve

    jam i ri ne canada dhe jetoj ne montreal, por se shpejti mendoj te levize drejt calgarit

    a ka njeri qe te me tregoj rreth ketij qyteti, jeta aty, puna , klima.

    gjith te mirat

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-10-2008
    Postime
    53
    kerkoj helgen nga shkodra, ka dikush informacion nga ju? ndodhet ne kanada, diku toronto ndoshta
    faleminderit

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    ka familje shqiptare ne calgary.
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  10. #10
    Wãy øf tħé Ðàwņ Maska e _Elena_
    Anëtarësuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Shqiptaret jane shperndar ane e mban,
    por ne Calgary nuk ka shume,pasi bene shume ftohte...
    Ľøšŧ ïŋ Ťħøûġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    por ne Calgary nuk ka shume,pasi bene shume ftohte...
    nuk eshte edhe aq ftohte. pastaj shqiptare do shkojne edhe ne Nunavut
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-01-2014
    Postime
    4

    Për: Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    Mire mbrema Borix.
    Jam Bruna dhe shkruaj nga Italia, Duke shpresuar ne nje pergjigje nga ana juaj, ju dergoj pershendetjet e mia dhe mar guximin t'ju bej disa pyetje.
    Jetoj ne Itali prej 14 vjetesh, punoj shume por pa rregulla ( d.m.th pa e deklaruar, ketu ne Itali eshte gati normalitet) jam e lodhur nga kjo gjendje ilegaliteti dhe mungesse totale te te drejtave te punetorit.
    Bashke me bashkeshortin tim po vlersojme mundessine e riemigrimit ne Canada. Ne internetnet zbulova 1 oferte pune ne zonen Calgary per rrobaqepese riparime rrobash (profesioni im).
    Perpara se te bej 1 propozim per candidature per kete oferte do me pelqente te dija diçka me shume per te gjitha gjerat qe kan lidhje me transferimin tim ( te mundshem) ne Canada.
    Si une dhe burri im kemi baza te mira te gjuhes anglese (une kam studjuar Canadian english)
    Mendoni se mund te jete nje qytet i mire per te jetuer me familjen?
    Mund te kete shpresa per pune burri im, eshte punonjes kimik?
    Jane te mirpritura te gjitha keshillat, sugjerimet dhe mendimet e juaja.
    Ju pershendes Buna Durres

  13. #13
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Për: Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    bruna..
    perpara se ti drejtoheshe borixit duhej ta shihje kur ka qene vizita e fundit e tij ne forum..ai qe nga 2009 nuk e vizitonme forumin tone dhe as qe eshte ne dijeni qe ke nevoje ti per informacione..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-01-2014
    Postime
    4

    Për: Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    bruna..
    perpara se ti drejtoheshe borixit duhej ta shihje kur ka qene vizita e fundit e tij ne forum..ai qe nga 2009 nuk e vizitonme forumin tone dhe as qe eshte ne dijeni qe ke nevoje ti per informacione..
    Ke te drejte, por ishte nje tentative per ti kerkuar informacion kujtdo qe do te shihte mesazhin tim. Megjithate meqe je i vetmi qe more mundimin te me shkruash, te falenderoj.
    N.q.s dini ju ndonje gje rreth pyetjeve te mia, do ta dija per ndere ç'do lloj inf.
    Faleminderit

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    Citim Postuar më parë nga BRUNA Durres Lexo Postimin
    Mire mbrema Borix.
    Jam Bruna dhe shkruaj nga Italia, Duke shpresuar ne nje pergjigje nga ana juaj, ju dergoj pershendetjet e mia dhe mar guximin t'ju bej disa pyetje.
    Jetoj ne Itali prej 14 vjetesh, punoj shume por pa rregulla ( d.m.th pa e deklaruar, ketu ne Itali eshte gati normalitet) jam e lodhur nga kjo gjendje ilegaliteti dhe mungesse totale te te drejtave te punetorit.
    Bashke me bashkeshortin tim po vlersojme mundessine e riemigrimit ne Canada. Ne internetnet zbulova 1 oferte pune ne zonen Calgary per rrobaqepese riparime rrobash (profesioni im).
    Perpara se te bej 1 propozim per candidature per kete oferte do me pelqente te dija diçka me shume per te gjitha gjerat qe kan lidhje me transferimin tim ( te mundshem) ne Canada.
    Si une dhe burri im kemi baza te mira te gjuhes anglese (une kam studjuar Canadian english)
    Mendoni se mund te jete nje qytet i mire per te jetuer me familjen?
    Mund te kete shpresa per pune burri im, eshte punonjes kimik?
    Jane te mirpritura te gjitha keshillat, sugjerimet dhe mendimet e juaja.
    Ju pershendes Buna Durres
    kjo oferta per pune patjeter mund te jete bere nga ndonje pronar kinez se ata hapin rrobaqepsira.
    mund te paguajne me 5 dollare ora.
    po Dokumente pune keni per kanada ju?
    un do ju sugjeroja ameriken si vend me shume prespektive ne vend te kanadase.

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-01-2014
    Postime
    4

    Për: Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    Po, jam shtetase italiane. Ne SH.B.A nuk i pelqen burrit dhe sinqerisht as mua.Po mendojme si zgjidhje te mundshme edhe Zvicren.
    Per SH.B.A na flasin shume keq ( ekonomikisht flas) mediat.
    Une dua te hiki sa me pare nga ketu.
    Italianet nuk jan te keqij por une dua te jetoj e te rris thesarin tim ne nje vend qe ofron shanse kush eshte i zoti.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    Pse mi flasin keq ekoninomikisht? Nuk ngelesh pa pune ketu po je e zonja po he. Po dite gjuhen po pate edukimin e duhur can. Mund te vuash ca fillimisht sa te gjesh veten por si kudo.

    Amerika ka kete qe nuk eshte aq sociale sa vendet Europiane, por ketu ke me shume mundesi profesionalisht te ecesh perpara. Duke u nisur dhe nga fakti qe shkolla e Shqiperise njihet ketej. Plus racizmi eshte me pak se andej.
    Feelings change - memories don't.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011

    Për: Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    Citim Postuar më parë nga BRUNA Durres Lexo Postimin
    Po, jam shtetase italiane. Ne SH.B.A nuk i pelqen burrit dhe sinqerisht as mua.Po mendojme si zgjidhje te mundshme edhe Zvicren.
    Per SH.B.A na flasin shume keq ( ekonomikisht flas) mediat.
    Une dua te hiki sa me pare nga ketu.
    Italianet nuk jan te keqij por une dua te jetoj e te rris thesarin tim ne nje vend qe ofron shanse kush eshte i zoti.
    "....edhe zvicren zgjedhje te mundeshme"!!! dhe mendohesh ende ku te shkosh !? me se miri per ti eshte te rrish ne shqiperi

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Ka shqiptarë në Calgary Alberta?

    Citim Postuar më parë nga BRUNA Durres Lexo Postimin
    Po, jam shtetase italiane. Ne SH.B.A nuk i pelqen burrit dhe sinqerisht as mua.Po mendojme si zgjidhje te mundshme edhe Zvicren.
    Per SH.B.A na flasin shume keq ( ekonomikisht flas) mediat.
    Une dua te hiki sa me pare nga ketu.
    Italianet nuk jan te keqij por une dua te jetoj e te rris thesarin tim ne nje vend qe ofron shanse kush eshte i zoti.
    Dhelpra kur se kap dot rrushin thote eshte i papjekur. edhe puna e evropianeve me ameriken. italianet vdesin te jetojne ne amerike por nuk u jep njeri leje qendrimi. njof shume italiane qe punojne ketu klandestin, pa dokumenta, por nuk mund te kthehen dot ne itali.

Tema të Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulë Hotla (1875-1947), Një Jetë Për Shqipërinë
    Nga strong_07 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  4. Kristo Frashëri: Dilema për Himarën
    Nga Qafir Arnaut në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •