Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 158 prej 158

Tema: E preka...

 1. #141
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Me fal,
  Qe gjethe gjelber isha
  Dhe ererat e ngrohta me perkundnin
  Me fal,
  Qe isha tingull
  Dhe derdhesha ne melodite
  Me fal,
  Qe rreze isha
  Dhe ngohtesi dija te falja
  Me fal
  Qe kisha krahe
  Dhe dija si te fluturoja
  Ti,
  "kafazin e kanarines me dere te hapur"
  E kishe vetem teori!
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 2. #142
  i/e larguar Maska e yjori
  Anėtarėsuar
  25-06-2004
  Postime
  450
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga e_kalter
  E preka lumturine me duar. E pashe mbi pellembet e mija. I mblodha gishat, qe ta mbaja mbyllur ne grusht. Me rrodhi permes gishtave. Ishte si drita.
  Te desha shume, aq sa doja te ikja prej teje.
  Me deshe shume, por jo aq sa te me mbaje.
  Brenda eshte akoma
  Ne kafaz te gjoksit
  Brinjeve te gishtave
  Tkurret kur afrohem
  Mbyllet kur e prek
  Iken, kullon, rreshqet
  Here drite, here flutur
  Flake qe ndrit e djeg
  Krahet ngjyer me pluhur
  udhe jam une, ti shteg
  te gjej per te te humbur...

 3. #143
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  656
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Se di
  A ishte ajo
  ne mungesen time
  A isha une ne heshtje
  Shkaktare te zjarrit
  qe digjet per vete
  Pa hije
  Pa zhurme
  Pa tinguj
  Paskam nje jete
  qe djeg
  dhe digjem
  si zjarri,
  qe digjet diku larg
  Sa larg
  muzg i heshtur

 4. #144
  neper drite Maska e mbreta
  Anėtarėsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  e kalter

  Citim Postuar mė parė nga e_kalter
  Une jam kaosi i mendimeve te tua.
  Jam kurioziteti yt, per te pare ne bote te panjohura.
  Jam egoja jote mashkullore per te pasur per vete ato qe eshte veshtire ti kesh.
  Une jam possesiviteti yt.
  Jam kenaqesia e fituesit, kur ngre flamurin mbi keshtjellat e pushtuara.
  Jam deshira jote per te qene i dashuruar dhe i perkedhelur.
  Une jam trishtimi dhe dhimbja e embel e shpirtit tend.
  Jam ujrat e rrembyera ku deshirat e tua te zhytura rreken gjithe kohen per te dale ne breg.
  Jam mosbesimi dhe dyshimi yt.
  Jam re e kalter ne qielln tend blu.
  Une jam qellim dhe pengese ne jeten tende.
  Jam terheqja dhe tendosja jote per te me arritur dhe per te me prekur, keshtu paprekshmerisht larg sic jam.
  Jam mundimi yt per te mos me mbajtur dhe per te mos me leshuar.
  Jam......
  ........pamundesisht per te qene e jotja.


  ti vertete je e kalter, e gjeta shtegun e fjaleve tua e dhembjes tuaj,
  e gjeta shtegun e shpirtit tend, dhe aty ishe ti
  .....
  ti qe dite te shkruash aq bukur per shpirtin tend ...........per dashurine
  te fituar apo te humbur, kjo ska rendersi, per betejen qe more pjese,............ e kjo eshte jeta, qe te ngre ne qiellin e kalter, pasi edhe ti je e kalter, nuk ka lufte pa gjak dhe dashuria eshte nje lufte, eshte nje trendafil me gjemba perzier, ferre dhe lule perzier,..... qe te besh nje tufes duhet te gjakosesh duarve, por edhe ai gjak e ka vleren e vet, eshte nje dhimbje dhe nje gezim, eshte nje ndjenje dhe nje trishtim, eshte nje e bardhe dhe nje e zeze,......... triumfo mbi dashurine, perplase ne dallget e detit dhe ngadhnje mbi dhembjen,......... ruaj kaltersite.  mbreta

 5. #145
  i/e regjistruar Maska e the end
  Anėtarėsuar
  13-08-2004
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nga zjarri i diellit tim,
  Shkrihet, neper gishta me rreshket
  Pjesa jote e bute...
  Me thuaj valle cfare te bej
  Me pjesen tende te ngurte?

  Te shikoj ne hapesiren e kalter
  me koken e ulur duke shkruar
  origjinalen e kam une
  dhe do ruhet ne kasaforten
  qe ēelsi i ka humbur

 6. #146
  C O B sanguin Maska e whisper
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Thumbs up

  Citim Postuar mė parė nga e_kalter
  Kam etje. Dua te pi.
  Ate pijen time te preferuar, te embel dhe te hidhur
  Dhe ne vend te dy copave te akullit
  Dy syte e tu do hedh ne gote
  Qe veshtrimin tend, burgosur ta mbaj
  Brenda meje,
  Nga gryka deri ne stomak.

  Ndersa veshtrimin tim,
  Ate te krenarin, me drojtje mbeshtjelle
  Ate te dashuruarin mbeshtjelle me krenari
  .................................................. ...........
  Nuk di se kujt tia jap.
  Kaltersisht e mrekullueshme!
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 7. #147
  C O B sanguin Maska e whisper
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga e_kalter
  Cdo gje e ka nje cmim
  Une
  jam cmimi i paguar
  Une,
  Qingji i pergjakur
  Ne kembet e perendeshes
  se shenjteruar
  Une,
  flija e merituar
  Ne fronin e perendive
  qe kurre nuk kane mekatuar.
  Une
  jam mekati,
  mbi krenarine time flijuar.
  Ummmmmmmmmmmmmmm shume e sinqerte!
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 8. #148
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une nuk erdha te kerkoja
  Thesaret e tua nen rrenoja
  Sepse, isha une thesari
  Mbi pellmben e dores tende vendosur,
  Qe ti vendosmerisht
  Nen rrenoja kishe varrosur.
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 9. #149
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga e_kalter
  Te lashe te futeshe ne boten time. Ti hapa te gjitha dyert dhe ti ece rrugeve te shpirtit tim. Ecje me koken ulur duke kerkuar dicka ne pluhurin e rruges. Me majen e kepuces germoje...
  Nuk te bente te ngrije koken, dielli qe te ngrohte atje siper dhe ishte per ty?? Nuk te benin te ngrije koken aromat e fresketa dhe feshferimat e gjetheve qe ishin per ty? Nuk te bene te ngrije koken tingujt ne hapesire? Nuk te terhoqi vemendjen drita qe te mbeshtillte te terin?
  Asgje e ngrohte dhe e bukur qe ishte vetem per ty, nuk te beri te shohesh lart.
  Dicka kerkoje ne pluhurin e rruges.... Hyre ne shpirtin tim dhe dole me koken poshte.
  Se imagjinon dot se sa me nevojiteshin kto vargje sot!Te falenderoj nga thellesite e shpirtit..
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 10. #150
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  104
  101 falenderime nė 95 postime
  E SFIDOJMĖ

  Ecim rrugėve tė jetės
  Nėn dritėn e dashurisė,
  Bashk e sfidojmė vdekjen
  I shpallėm luftė vetmisė!

  Cicėrrimat e zogjėve nė degė
  Lumturisė tonė i kėndojnė,
  Kurse lulet nė kopshtin e jetės
  Tė tashmen dhe te ardhmen e zbukurojnė!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 11. #151
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  104
  101 falenderime nė 95 postime
  ME VDEKJEN NĖ TAKIM

  E pash rrezen e diellit
  Qė nė horizont shuhej,
  E takova bukurinė
  Qė me kohėn humbej.
  E preka tė kaluarėn
  Qė i ngjante tė ardhmes,
  E kalova ylberin
  Dhe gjinin nuk ndėrrova
  E prita dashurinė
  Me vdekjen u takova!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 12. #152
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-03-2012
  Postime
  648
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  bukur e_kalter.
  E preke dhe ike pa lene gjurme.

 13. #153
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Aty ku te sjellin te gjitha rruget ...
  Postime
  3,532
  Faleminderit
  186
  152 falenderime nė 95 postime
  Me mungon!... Me mungon edhe sonte.
  Edhe sonte te mendoj... Mendoj kohen qe bashke kaluam
  Per gjerat e bukura qe perjetuam
  Me padurim serisht po pres...

  Valle eshte te menduarit qe me largoi gjumin, apo nga Insomnia me erdhen mendimet?!
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 14. #154
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
  Me mungon!... Me mungon edhe sonte.
  Edhe sonte te mendoj... Mendoj kohen qe bashke kaluam
  Per gjerat e bukura qe perjetuam
  Me padurim serisht po pres...

  Valle eshte te menduarit qe me largoi gjumin, apo nga Insomnia me erdhen mendimet?!
  E ke nga qe ske ca ben prandaj

 15. #155
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Aty ku te sjellin te gjitha rruget ...
  Postime
  3,532
  Faleminderit
  186
  152 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
  E ke nga qe ske ca ben prandaj
  A thua? une thashe se nga e kisha
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arvima : 21-11-2012 mė 20:04
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 16. #156
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
  A thua? une thashe se nga e kisha
  E po per keto puna jam doktor zemrash :P

 17. #157
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: E preka...

  e kalter, urime per shkrimet, ke arritur te me mallengjesh, sikur un ti kisha perjetuar te gjitha ato qe shkruhen....

 18. #158
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: E preka...

  Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
  E po per keto puna jam doktor zemrash :P
  karamele,

  kete thirstin, e ke cun xhaje, apo vlla?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •