Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    1--view at Canal Rideau

    2--Notre Dame Basilica qe eshte perballe the National Gallery of Canada Plaza:

    3- Louise Bourgeois' sculpture Maman (Maman represents a female spider who carries her white marble eggs beneath her)

    Museu i Ottawa-s eshte kaq proud of this purchase (qe, btw, ka qene ne NY tek rockefeller plaza dhe MOMA, sigurisht), sa ka instaluar nje kamera dhe mund shifni 24 ore live hyrjen dhe skulpuren, so ju qe jeni ne Ottawa, na dilni ke merimanga (si ke skenderbeu) t'ju pershendesim
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
    TBD

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    the dark side of Ottawa
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    TBD

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-10-2010
    Postime
    56
    doja te va bej nje pyetje,cili eshte qyteti me evropjan per nga infrastruktura,dmth te kete ndertesa te vogla,vjetersi klasike etj etj besoj qe e keni idene se si jan qytetet e evropes.

    Mirpo dua te din ne Kanada cili qytet i posedon keto karakteristika qe i sipershenove..???

    flm respekte

  4. #24
    Citim Postuar mė parė nga ice_storm Lexo Postimin
    hahahha jo mi jo se Montreal ishull eshte dhe nuk eshte shum e veshtire te gjesh se ku te shkosh, puna eshte ta ndash mendjen se ka aq shum gjana me pa lol sa qe un kam dy vjet ktu ne ala skam pa gja

    Quebec city eshte shum i bukur, si ne vere por me shume ne dimer.

    Montreal eshte qyteti nr: 1 ne ameriken e veriut, jo nga ana financiare se ktu lek sban gja, por jeta ne Montreal eshte , nuk di si ta them, vetem nqs e jetoni do e kuptoni.

    ps: nausika kur do dalesh knej?
    Nuk ka qytet ne Canada si Vancouver. Eshte jo vetem shume shume i bukur por dhe i dashur. Njerezit ne Vancouver jane te afrueshem e te thjeshte, shume ndryshe nga ato te Torontos e te Montreal. Sikur nuk eshte pjese e Canadase te duket. Une e kam bredhur Canada ne cdo qoshe, nga lindja ne perendim dhe perendimi i Canada-se nuk krahasohet me pjesen tjeter, si nga bukuria natyrore qe te le pa mend ashtu dhe nga ndertimet. Une vete jetoj ne Toronto dhe e dua shume si qytet por me duhet ta pranoj qe tjeter ndjesi me jep Vancouver sa here shkoj aty.

  5. #25
    Citim Postuar mė parė nga Larsus Lexo Postimin
    the dark side of Ottawa
    Hooters qenka "the dark side"-i ne Kanada? Sa te pafajshem qe jane keta kanadezet! lol
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INFINITY© : 01-01-2011 mė 23:08

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Nuk kam qenė nė Kanada, po mė ka treguar njė shok qė ka qenė atje. Vankuveri ėshtė qytet i mbushur me kinezė dhe ka kriminalitet tė lartė. Nuk e di sa grabitje bankash bėhen atje nė vit.

    Nejse, tjetėr gjė ėshtė me tė treguar e tjetėr ta shikosh vetė, po sipas mendjes time, qytetet mė tė mira nė Kanada duhet tė jenė ato lindore, domethėnė Montreali dhe Kebeku.

  7. #27
    Vancouver ka kineze po nuk eshte e vertete qe ka kriminalitet te larte. Asnje qytet ne Canada nuk klasifikohet dot me kriminalitet te larte. Aq krime sa mund te ndodhin ne Vancouver ose Toronto brenda nje viti, ndodhin ne nje dite psh ne Detroit. Plus qe prania e kinezeve ne nje qytet nuk me duket se ndikon ne bukurine e tij. Informacioni qe ke eshte i gabuar dhe ai shoku jot ja paska futur kot per qejf. Canada per qetesi publike mbahet nga vendet me te sigurta ne bote.

  8. #28
    Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
    Nuk kam qenė nė Kanada, po mė ka treguar njė shok qė ka qenė atje. Vankuveri ėshtė qytet i mbushur me kinezė dhe ka kriminalitet tė lartė. Nuk e di sa grabitje bankash bėhen atje nė vit.

    Nejse, tjetėr gjė ėshtė me tė treguar e tjetėr ta shikosh vetė, po sipas mendjes time, qytetet mė tė mira nė Kanada duhet tė jenė ato lindore, domethėnė Montreali dhe Kebeku.

    Nuk e besoj se Vankuveri eshte i tille Kanadaja, ashtu sikurse thote edhe Darius eshte nje nga vendet me te qeta ne bote. Ne Toronto kam ikur 2 here dhe te ikesh nga New Yorku ne Toronto me pushime eshte nje ndryshim rrenjesor ne aspektin emocional. Ndryshimet i gjen qe ne kufi tek ai polici tipik kanadez i veshur me te kuqe, pastaj sinjalistikat e distancave te qyteteve te pajisur me simbolin "km" dhe komplet njerez te tjere ne sjellje. Nje ndryshim, ndoshta jo kaq i ngjashem, duhet te jete dhe midis Torontos dhe Vankuverit.
    Nje shok qe kam ne Vankuver, ka jetuar ne Nju Jork ky me pare, thote qe eshte nje qetesi e papare. Mbahet si qyteti me mireqenien me te larte ne Kanada dhe nje nder me te mirat ne bote. Vendi ideal per te ngritur familje, larg rremujes te pjeses tjeter te botes. PO, ka nje "te keqe" ai qytet, kinez i madh shume atje Po kam idene se ne krahasim me kinezerine e Nju Jorkut jane ku e ku
    ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

  9. #29
    Shume e vertete brook. Mbas Torontos dhe Calgary, Vancouver eshte qyteti me standartin me te larte ne Canada. Ja disa foto nga Vancouver sa per te krijuar nje ide









    Keto jane vetem disa sa per te krijuar nje pershtypje te pergjithshme. Me shume mund te gjeni online. Eshte nje nga qytetet e vetme ne bote qe i ka te katra klimat te nderthurura ne nje siperfaqe fare te vogel dhe ne te njejten kohe.

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-10-2010
    Postime
    7
    E kam vizituar Ottawen dhe kam perjetuar nje mrekulli.Nje gjelberim dhe pasterti e pa pare.Gjithsejcili qe ka dhene kontributin e tij sado modest qofte dhe ne mbjelljene nje pemeeshte i evidentuar me emer mbiemer dhe date.Historia e eOttawes nuk ka nevoje per ciceron ajo flet ne cdo park apo ruge.Historia eketij qyteti nuk pershkruhet me keto pak radhe .ggjelberim,liqene,lumenj te lundrushem pasterti njeres te dashur nje mrekulli.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-10-2010
    Postime
    7
    Ottawa ,qyteti Luleve,parqeve Pa Fund,pastertise Eshte Nje Mrekulli Ku Zhurma Nukte Shqeteson.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Tirana, kryeqyteti mė i ndotur i Evropės
    Nga R2T nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 30-01-2012, 12:29
  2. Kryeqyteti i Austrisė, Vjena (Wien)
    Nga strange nė forumin Albumi fotografik
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 22-06-2009, 07:40
  3. Kryeqyteti, Tirana nė kaos me trafikun rrugor
    Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 31-12-2006, 11:20
  4. Janina kryeqyteti i Shqiperise
    Nga Hyllien nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 06-11-2005, 17:42
  5. NYC, Toronto, Detroit, Ottawa, CT, etj pa elektricitet
    Nga salamandra nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 04-09-2003, 17:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •