Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  1--view at Canal Rideau

  2--Notre Dame Basilica qe eshte perballe the National Gallery of Canada Plaza:

  3- Louise Bourgeois' sculpture Maman (Maman represents a female spider who carries her white marble eggs beneath her)

  Museu i Ottawa-s eshte kaq proud of this purchase (qe, btw, ka qene ne NY tek rockefeller plaza dhe MOMA, sigurisht), sa ka instaluar nje kamera dhe mund shifni 24 ore live hyrjen dhe skulpuren, so ju qe jeni ne Ottawa, na dilni ke merimanga (si ke skenderbeu) t'ju pershendesim
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  TBD

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  the dark side of Ottawa
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  TBD

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-10-2010
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  doja te va bej nje pyetje,cili eshte qyteti me evropjan per nga infrastruktura,dmth te kete ndertesa te vogla,vjetersi klasike etj etj besoj qe e keni idene se si jan qytetet e evropes.

  Mirpo dua te din ne Kanada cili qytet i posedon keto karakteristika qe i sipershenove..???

  flm respekte

 4. #24
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  668 falenderime nė 475 postime
  Citim Postuar mė parė nga ice_storm Lexo Postimin
  hahahha jo mi jo se Montreal ishull eshte dhe nuk eshte shum e veshtire te gjesh se ku te shkosh, puna eshte ta ndash mendjen se ka aq shum gjana me pa lol sa qe un kam dy vjet ktu ne ala skam pa gja

  Quebec city eshte shum i bukur, si ne vere por me shume ne dimer.

  Montreal eshte qyteti nr: 1 ne ameriken e veriut, jo nga ana financiare se ktu lek sban gja, por jeta ne Montreal eshte , nuk di si ta them, vetem nqs e jetoni do e kuptoni.

  ps: nausika kur do dalesh knej?
  Nuk ka qytet ne Canada si Vancouver. Eshte jo vetem shume shume i bukur por dhe i dashur. Njerezit ne Vancouver jane te afrueshem e te thjeshte, shume ndryshe nga ato te Torontos e te Montreal. Sikur nuk eshte pjese e Canadase te duket. Une e kam bredhur Canada ne cdo qoshe, nga lindja ne perendim dhe perendimi i Canada-se nuk krahasohet me pjesen tjeter, si nga bukuria natyrore qe te le pa mend ashtu dhe nga ndertimet. Une vete jetoj ne Toronto dhe e dua shume si qytet por me duhet ta pranoj qe tjeter ndjesi me jep Vancouver sa here shkoj aty.

 5. #25
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Larsus Lexo Postimin
  the dark side of Ottawa
  Hooters qenka "the dark side"-i ne Kanada? Sa te pafajshem qe jane keta kanadezet! lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INFINITY© : 01-01-2011 mė 22:08

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Nuk kam qenė nė Kanada, po mė ka treguar njė shok qė ka qenė atje. Vankuveri ėshtė qytet i mbushur me kinezė dhe ka kriminalitet tė lartė. Nuk e di sa grabitje bankash bėhen atje nė vit.

  Nejse, tjetėr gjė ėshtė me tė treguar e tjetėr ta shikosh vetė, po sipas mendjes time, qytetet mė tė mira nė Kanada duhet tė jenė ato lindore, domethėnė Montreali dhe Kebeku.

 7. #27
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  668 falenderime nė 475 postime
  Vancouver ka kineze po nuk eshte e vertete qe ka kriminalitet te larte. Asnje qytet ne Canada nuk klasifikohet dot me kriminalitet te larte. Aq krime sa mund te ndodhin ne Vancouver ose Toronto brenda nje viti, ndodhin ne nje dite psh ne Detroit. Plus qe prania e kinezeve ne nje qytet nuk me duket se ndikon ne bukurine e tij. Informacioni qe ke eshte i gabuar dhe ai shoku jot ja paska futur kot per qejf. Canada per qetesi publike mbahet nga vendet me te sigurta ne bote.

 8. #28
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
  Nuk kam qenė nė Kanada, po mė ka treguar njė shok qė ka qenė atje. Vankuveri ėshtė qytet i mbushur me kinezė dhe ka kriminalitet tė lartė. Nuk e di sa grabitje bankash bėhen atje nė vit.

  Nejse, tjetėr gjė ėshtė me tė treguar e tjetėr ta shikosh vetė, po sipas mendjes time, qytetet mė tė mira nė Kanada duhet tė jenė ato lindore, domethėnė Montreali dhe Kebeku.

  Nuk e besoj se Vankuveri eshte i tille Kanadaja, ashtu sikurse thote edhe Darius eshte nje nga vendet me te qeta ne bote. Ne Toronto kam ikur 2 here dhe te ikesh nga New Yorku ne Toronto me pushime eshte nje ndryshim rrenjesor ne aspektin emocional. Ndryshimet i gjen qe ne kufi tek ai polici tipik kanadez i veshur me te kuqe, pastaj sinjalistikat e distancave te qyteteve te pajisur me simbolin "km" dhe komplet njerez te tjere ne sjellje. Nje ndryshim, ndoshta jo kaq i ngjashem, duhet te jete dhe midis Torontos dhe Vankuverit.
  Nje shok qe kam ne Vankuver, ka jetuar ne Nju Jork ky me pare, thote qe eshte nje qetesi e papare. Mbahet si qyteti me mireqenien me te larte ne Kanada dhe nje nder me te mirat ne bote. Vendi ideal per te ngritur familje, larg rremujes te pjeses tjeter te botes. PO, ka nje "te keqe" ai qytet, kinez i madh shume atje Po kam idene se ne krahasim me kinezerine e Nju Jorkut jane ku e ku
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 9. #29
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  668 falenderime nė 475 postime
  Shume e vertete brook. Mbas Torontos dhe Calgary, Vancouver eshte qyteti me standartin me te larte ne Canada. Ja disa foto nga Vancouver sa per te krijuar nje ide

  Keto jane vetem disa sa per te krijuar nje pershtypje te pergjithshme. Me shume mund te gjeni online. Eshte nje nga qytetet e vetme ne bote qe i ka te katra klimat te nderthurura ne nje siperfaqe fare te vogel dhe ne te njejten kohe.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-10-2010
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E kam vizituar Ottawen dhe kam perjetuar nje mrekulli.Nje gjelberim dhe pasterti e pa pare.Gjithsejcili qe ka dhene kontributin e tij sado modest qofte dhe ne mbjelljene nje pemeeshte i evidentuar me emer mbiemer dhe date.Historia e eOttawes nuk ka nevoje per ciceron ajo flet ne cdo park apo ruge.Historia eketij qyteti nuk pershkruhet me keto pak radhe .ggjelberim,liqene,lumenj te lundrushem pasterti njeres te dashur nje mrekulli.

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-10-2010
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ottawa ,qyteti Luleve,parqeve Pa Fund,pastertise Eshte Nje Mrekulli Ku Zhurma Nukte Shqeteson.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Tirana, kryeqyteti mė i ndotur i Evropės
  Nga R2T nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 62
  Postimi i Fundit: 30-01-2012, 11:29
 2. Kryeqyteti i Austrisė, Vjena (Wien)
  Nga strange nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 22-06-2009, 07:40
 3. Kryeqyteti, Tirana nė kaos me trafikun rrugor
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 31-12-2006, 10:20
 4. Janina kryeqyteti i Shqiperise
  Nga Hyllien nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-11-2005, 16:42
 5. NYC, Toronto, Detroit, Ottawa, CT, etj pa elektricitet
  Nga salamandra nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 04-09-2003, 17:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •