Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime

  Libra t ndryshm mjeksor n Internet

  Nje liber "Si te ulesh ne peshe",djegesh dhjamin,perdoresh ushqim dietik,suplemente vitaminash/minerale dhe gjimnastike ne 28 dite.
  Libri eshte ketu si pdf skedar.
  http://www.megaupload.com/?d=194E4LTS
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime

  liber mjeksia popullore

  Mjekesia popullore,largo shqetesimet me menyra te shpejta te thjeshta,te sigurta,pa efekte anesore.Pershkrime te shkurtera koncize,ju japin ate qe ju duhet.Lexojeni vet,Besoj do ju pelqeje.http://www.megaupload.com/?d=18W33ZDM
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime

  Liber;Si ndikojne aromat dhe vajrat essenciale bimore ne shendetin

  Liber;Si ndikojne aromat dhe vajrat essenciale bimore ne shendetin

  http://www.megaupload.com/?d=209R67N5
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #4
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime

  liber per doktorat dhe studentet e mjekesise

  liber per doktorat dhe studentet e mjekesise(Oxford textbook of medicine)
  Te adresat me poshte klik ne FREE buton.Prit 60 sekonda(shiko sekondat ne zbritje)ne fund te faqes. Te faqja tjeter ne fund do shfaqet linku i shkarkimit.
  http://rapidshare.de/files/1969233/O...part1.rar.html
  http://rapidshare.de/files/1969495/O...part2.rar.html
  http://rapidshare.de/files/1969738/O...part3.rar.html
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  i/e larguar
  Antarsuar
  23-05-2005
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  liber per doktorat dhe studentet e mjekesise
  Une u mundova ta downloadja por nuk munda, thjesht isha kurioze..., doja te dija cfare materiali permban (nese do te kishe mundesi te tregoje) edhe se si mund ta shkarkoja, veprova sikurse ke udhezuar por nuk shfaqet ndonje link ne fund..

  flm,

 6. #6
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Citim Postuar m par nga unkown
  Une u mundova ta downloadja por nuk munda, thjesht isha kurioze..., doja te dija cfare materiali permban (nese do te kishe mundesi te tregoje) edhe se si mund ta shkarkoja, veprova sikurse ke udhezuar por nuk shfaqet ndonje link ne fund..

  flm,
  Ke te drejt Rexhina,keto shkarkimet, i urrej.rapidshare sucks.
  Kete librin 92mb nuk po e hap dot.E kam shkarkuar eshte pdb file qe mund te lexohet pa problem ne Palm pilot ose PDA.Problemi eshte se ne windows qe te lexohet duhet marre ndonje program qe ti njohe dhe hape per ti lexuar pdb files.Kam ngecur.Provova shume programe qe pretendojne se lexojne pdb files dhe asnjera nuk mi ka hapur skedaret.Thone qe nuk e njohin formatin pdb te librit.
  Ky liber eshte rreth 4500 faqe me ilustrime.detajet i ke ne kete adrese:
  http://www.oup.com/ca/isbn/0-19-262922-0
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 7. #7
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Nje koleksion librash mjekesie,biologjie,biokimie fiziologjie,etj

  1) Current Medical Diagnosis & Treatment, 2005 (Current Medical Diagnosis and Treatment)
  Author: Lawrence M. Tierney / Stephen J. McPhee / Maxine A. Papadakis
  rapidshare.de/files/1647131/Current_MD_T_2005_full_pic.rar.html
  ---
  2) Current Clinical Strategies
  rapidshare.de/files/1988342/CuClSt.rar.html
  ----
  3) 2005 Physicians' Desk Reference (Ky eshte ne forme program exe jo liber pdf)
  rapidshare.de/files/886930/Physician_s_Desk_Reference_2005_Professional..1.ra r.html
  rapidshare.de/files/892463/Physician_s_Desk_Reference_2005_Professional..2.ra r.html
  rapidshare.de/files/892744/Physician_s_Desk_Reference_2005_Professional..3.ra r.html
  rapidshare.de/files/897420/Physician_s_Desk_Reference_2005_Professional..4.ra r.html
  rapidshare.de/files/897489/Physician_s_Desk_Reference_2005_Professional..5.ra r.html
  rapidshare.de/files/897609/Physician_s_Desk_Reference_2005_Professional..6.ra r.html
  rapidshare.de/files/897642/Physician_s_Desk_Reference_2005_Professional..7.ra r.html
  ---
  Harrisons Principles of Internal Medicine, 16th Edition (2005)
  http://lior-electric.co.il/betah.co.il/boo...on%20(2005).rar
  ---
  4) Oxford Textbook Of Medicine 4th Ed, (Mar 2004)rapidshare.de/files/1969233/OxTMed.part1.rar.html
  rapidshare.de/files/1969495/OxTMed.part2.rar.htm
  rapidshare.de/files/1969738/OxTMed.part3.rar.html
  password: rafcm
  ---
  5) Nelson Textbook of Pediatrics, 17th Ed
  rapidshare.de/files/2045821/NeTePe.part1.rar.html
  rapidshare.de/files/2046031/NeTePe.part2.rar.html
  rapidshare.de/files/2046796/NeTePe.part3.rar.html
  password: rafcm
  ---
  6) Oxford Textbook of Surgery (3-Volume Set)
  rapidshare.de/files/1926670/rafOx.part1.rar.html
  rapidshare.de/files/1926825/rafOx.part2.rar.html
  rapidshare.de/files/1926983/rafOx.part3.rar.html
  rapidshare.de/files/1927080/rafOx.part4.rar.html
  password: rafcm
  ---
  7) Ferri's Clinical Advisor 2004 - Instant Diagnosis and Treatment
  rapidshare.de/files/2006759/FeClAd24.part1.rar.html
  rapidshare.de/files/2006936/FeClAd24.part2.rar.html
  rapidshare.de/files/2007100/FeClAd24.part3.rar.html
  password: rafcm
  ---
  8) PAIN MEDICINE AND MANAGEMENT Just the Facts (Mark S. Wallace, MD, Peter S. Staats, MD, MBA, McGraw-Hill 2005)
  rapidshare.de/files/1969357/Pain_Medicine___Management.rar.html
  password: tF
  ---
  9) Benner & Rector's the Kidney
  Author: Barry M. Brenner (Editor) and Floyd C. Rector (Editor)
  pages: 3072 pages
  Publisher: W.B. Saunders Company
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...dney.part1.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...dney.part2.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...dney.part3.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...dney.part4.rar
  password: www.AvaxHome.ru
  ---
  10) The Evidence-Based Practice : Methods, Models, and Tools for Mental Health Professionals
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...edPractice.rar
  ose
  rapidshare.de/files/1949117/03EvidenceBasedPractice.rar.html
  Password (same for both): www.AvaxHome.ru
  ---
  11) Medical terminology, an illustrated guide (4ed) 744p.
  www.mamb.ru/lib/new/medical%20terminology,%20an%20illustrated%20guide% 20(4ed)(t)(744s).djvu
  Θελει ειδικο viewer (DjVu Reader 1.4 ΜΒ)
  rapidshare.de/files/1474848/DjVu_Reader.rar.html το stand alone program
  downloads.lizardtech.com/files/win/DjVuBrowserPlugin50.exe
  ----
  12) Principles of Toxicology: Environmental & Indus..., 2nd Edition by Phillip L. Williams, Robert C. James
  p. 606, format pdf
  rapidshare.de/files/1410059/www.AvaxHome.ru_-_Principles.of.Toxic.rar.html
  password: www.AvaxHome.ru
  ---
  13) Benson's Microbiological Applications: Lab Manual, 8th Ed. McGraw Hill 2001
  rapidshare.de/files/1640463/Antek.rar.html
  rapidshare.de/files/1641085/Basia.zip.html
  rapidshare.de/files/1639735/Czesio.rar.html
  password: molbiol
  rename files according to readme.txt
  ---
  14) Sexual Differentiation of the Brain
  rapidshare.de/files/2040113/Sexual.Differentiation.of.the.Brain.eBook-ISBN0849311659.zip.html
  ---
  15) Pharmaceutical Manufacturing Encyclopedia, by Marshall Sittig (approx. 1300 pharmaceuticals)
  p.1756
  Format pdf
  rapidshare.de/files/1486421/www.AvaxHome.ru_-_Pharmaceutical.rar.html
  password:www.AvaxHome.ru
  ---
  Williams Textbook of Endocrinology Author: Jean D. Wilson / Daniel W. Foster
  lior-electric.co.il/betah.co.il/books/may2005/Medicine - Williams Endocrinology 10ed(all imgs).rar
  ----
  Kelley's Textbook of Rheumatology 6th Edition, 2-Volume Set, p.1714
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part01.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part02.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part03.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part04.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part05.rar
  Password: www.AvaxHome.ru
  --
  dictionary of biology. Eighth edition
  www.mamb.ru/lib/lib_ru/abercrombie.djvu
  ---
  Practical Genetic Algorithms
  Pub: John Wiley & Sons 2004
  Format: PDF, 3.62 Mb
  rapidshare.de/files/1693410/www.AvaxHome.ru_-_Genetic.rar.html
  Password: www.AvaxHome.ru
  --
  Medical terminology, an illustrated guide (4ed) 744p.
  www.mamb.ru/lib/new/medical%20terminology,%20an%20illustrated%20guide% 20(4ed)(t)(744s).djvu
  ---
  The Handbook of Brain Theory and Neural Networks
  pages: 1136 pages
  Publisher: The MIT Press
  format pdf
  www.mamb.ru/lib/new/arbib%20m.a.%20(ed.)%20handbook%20of%20brain%20the ory%20and%20neural%20networks%20(2ed.,%20mit,%2020 03)(1301s).pdf
  ---
  Chemistry of Drugs and Poisons
  rapidshare.de/files/1785286/Chemistry_of_Drugs_and_Poisons.rar.html
  --
  Schaum's Outline of Human Anatomy and Physiology
  rapidshare.de/files/1797482/B000063WLW.rar.html
  Pass: stockholm
  ---
  Medical terminology, an illustrated guide (4ed) 744p
  www.mamb.ru/lib/new/medical%20terminology,%20an%20illustrated%20guide% 20(4ed)(t)(744s).djvu
  ---
  The Gale Encyclopedia of Medicine (5 volume set) p3500 $550
  rapidshare.de/files/1296724/The_Gale_Encyclopedia_of_Medicine.rar.html
  rapidshare.de/files/1296741/The_Encyclopedia_of_Medicine.rar.html
  http://www.malfat.com/uploads/files0...cine.part3.rar
  Hapi te gjitha zip skedaret dhe beji klik te djathte/riemerto ne 1.rar, 2.rar, 3.rar,4.rar,5.rar
  ---
  Modern Microbial Genetics. 2nd Edition. Ed. by Uldis N. Streips, Ronald E. Yasbin. 2002 Wiley-Liss
  www.mamb.ru/lib/lib_ru/microbialgenetics1.zip
  www.mamb.ru/lib/lib_ru/microbialgenetics2.zip
  --
  Genetic Programming - Theory and Practice II
  Springer 2005
  rapidshare.de/files/1711439/Springer.Genetic.Programming.Theory.And.Practice.I I.zip.html
  --
  Marijuana and Medicine: Assessing the Science Base
  rapidshare.de/files/1350056/www.AvaxHome.ru_-_Mar.and.Medicine.rar.html
  Password: www.AvaxHome.ru
  ---
  Bioanalytical Chemistry by Susan R. Mikkelsen and Eduardo Corton
  Wiley-Interscience 2004
  rapidshare.de/files/1638454/Bioanalytical_Chemistry__Mikkelsen__Corton_.zip.ht ml
  --
  Practical Genetic Algorithms
  Pub: John Wiley & Sons 2004
  rapidshare.de/files/1693410/www.AvaxHome.ru_-_Genetic.rar.html
  Password: www.AvaxHome.ru
  ---
  An Atlas of Back Pain
  ISBN: 1842140760
  Author: Scott D. Haldeman / William H. Kirkaldy-Willis / Thomas N. Bernard / B. Wilks
  Publisher: Taylor & Francis Group
  rapidshare.de/files/2101483/An_Atlas_of_Back_Pain.part1.rar.html
  rapidshare.de/files/2101677/An_Atlas_of_Back_Pain.part2.rar.html
  --
  An Atlas of Depression
  Author: David S. Baldwin / Jon Birtwistle
  Publisher: Taylor & Francis Group
  rapidshare.de/files/2101838/An_Atlas_of_Depression.rar.html
  ---
  Pharmacology: PreTest Self-Assessment and Review
  Author: Arnold Stern
  Publisher: McGraw-Hill/Appleton & Lange
  rapidshare.de/files/2102355/Pre-Test_Pharmacology.rar.html
  --
  Harrisons Principles of Internal Medicine, 16th Edition (2005)
  http://lior-electric.co.il/betah.co.il/boo...on%20(2005).rar
  ---
  Van De Graaff Human Anatomy 6th
  http://rapidshare.de/files/2281483/V...part1.rar.html
  http://rapidshare.de/files/2281939/V...part2.rar.html
  http://rapidshare.de/files/2282167/V...part3.rar.html
  http://rapidshare.de/files/2282498/V...part4.rar.html
  http://rapidshare.de/files/2282770/V...part5.rar.html
  http://rapidshare.de/files/2282819/V...part6.rar.html
  Password: rafcm
  --
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 8. #8
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  A to Z Drug Facts (A to Z Drug Facts, 4th ed)
  http://rapidshare.de/files/2100161/AtoZ.rar.html
  --
  Netter Atlas of Human Anatomy, Third Edition
  http://rapidshare.de/files/2207315/N...part1.rar.html
  http://rapidshare.de/files/2207454/N...part2.rar.html
  Password: rafcm
  --
  organic chemlab servival manual
  http://rapidshare.de/files/1513175/Z...2nded.pdf.html
  --
  oxidation reactions from an organic chemistry standpoint
  http://rapidshare.de/files/625455/Ox...icky.djvu.html
  ---
  molecular cell biology
  http://mamb.ru/lib/new/lodish%20h.%20molec...3)(967s).pdf
  --
  Lehninger Principles of Biochemistry, Fourth Edition
  rapidshare.de/files/2307592/Lhngr_PrinBiochem_4ed_2004_.pdf.html
  --
  Modern Microbial Genetics. 2nd Edition. Ed. by Uldis N. Streips, Ronald E. Yasbin. 2002 Wiley-Liss, Inc
  http://www.mamb.ru/lib/lib_ru/microbialgenetics1.zip
  http://www.mamb.ru/lib/lib_ru/microbialgenetics2.zip
  --
  Cecil Textbook of Medicine
  http://sr1.mytempdir.com/44170
  --

  Schaum's Easy Outline College Physics
  Authorrederick J. Bueche / Eugene Hecht / George J. Hademenos
  PublishercGraw-Hill
  http://rapidshare.de/files/2040003/B..._Hill.rar.html
  Password :
  http://blueportal.org
  ---
  Marijuana Chemistry: Genetics, Processing & Potency
  http://rapidshare.de/files/2269312/0914171399.rar.html
  Password: gNKybK46vJio98
  --
  Scientific Writing: Easy When You Know How
  http://rapidshare.de/files/2271920/S...iting.rar.html
  Password: 01805-887766
  --
  Organic Chemistry TextBook
  http://www.qfile.de/dl/25559/organic...tbook.pdf.html
  --
  Medicinal Natural Products. A Biosynthetic Approach. 2nd Ed.
  http://rapidshare.de/files/1190056/M...roach.rar.html
  pass: tF
  --
  Medical Statistics at a Glance,
  by Aviva Petrie, Caroline Sabin
  Blackwell Science Ltd 2000
  ISBN 0632050756
  --
  Biostatistics - The Bare Essentials
  by Geoffrey R. Norman, David L. Streiner
  B.C. Decker Inc. 1998
  ISBN 1550090852
  http://rapidshare.de/files/2247291/Biostat.ZIP.html
  --
  Bioanalytical Chemistry
  by Susan R. Mikkelsen and Eduardo Corton
  Wiley-Interscience 2004
  rapidshare.de/files/1638454/Bioanalytical_Chemistry__Mikkelsen__Corton_.zip.ht ml
  ---
  Pediatrics: PreTest Self-Assessment and Review 10th (PreTest Series)
  http://rapidshare.de/files/2215269/Y...trics.rar.html
  ---
  Neurology : PreTest Self-Assessment and Review 5th
  http://rapidshare.de/files/2215056/A...ology.rar.html
  ---
  A Physicians Guide - Clinical Forensic Medicine
  Publisher: Humana Press Inc.,U.S.
  http://rapidshare.de/files/2025873/C...icine.rar.html
  Pass - rhinosaur
  ---
  DjVu Reader
  http://rapidshare.de/files/1474848/DjVu_Reader.rar.html
  ----
  Harrisons Principles of Internal Medicine, 16th Edition (2005)
  http://lior-electric.co.il/betah.co.il/boo...on%20(2005).rar
  ---
  The Biochemistry of Cell Signalling
  by E. J. M. Helmreich, Ernst J. M. Helmreich
  Paperback: 328 pages
  Publisher: Oxford University Press 2001, reprinted 2002
  ISBN: 0198508204
  rapidshare.de/files/2321727/The_Biochemistry_of_Cell_Signaling.djvu.html
  ---
  Ophthalmology
  Author: Myron Yanoff, Jay S. Duker (Editor), James J. Augsburger
  pages: 2473 pages
  Publisher: C.V. Mosby
  ISBN: 0323016588
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part01.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part02.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part03.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part04.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part05.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part06.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part07.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part08.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part09.rar
  http://www.gotobibleland.co.il/avaxh...ogy.part10.rar
  Password: www.AvaxHome.ru
  ---

  Molecular Biology of Human Cancers : An Advanced Student's Textbook
  ISBN:1402031858
  Author:Wolfgang A. Schulz
  Publisher:Springer
  Page:508 pages
  Edition:1 edition (April 29, 2005)
  Formatdf
  rapidshare.de/files/2424249/MoBiHuCa.rar.html
  Password: rafcm


  Encyclopedic Reference of Cancer
  ISBN: 3540665277
  Author: Manfred Schwab (Editor)
  Publisher: Springer
  rapidshare.de/files/2403470/Schwab_Encyclopedic_Reference_of_Cancer.rar.html
  Password: www.AvaxHome.ru
  --
  Disasters and Mental Health
  ISBN: 0-470-02123-3
  Author: Juan José López-Ibor (Editor), George Christodoulou (Editor), Mario Maj (Editor), Norman Sartorius (Editor), Ahmed Okasha (Editor)
  Publisher: John Wiley & Sons 2005 (288 pages)
  size: approx. 1 MB
  rapidshare.de/files/2423781/Disasters_and_Mental_Health.rar.html
  password: Zer00forebooksclub


  Attachment Issues In Psychopathology & Intervention
  Publisher: Lawrence Erlbaum Associates
  Author: Leslie Atkinson (ed.) and Susan Goldberg (ed.)
  ISBN: 0-8058-3693-4
  Year: 2004
  Pages: 312
  size: approx. 1.5MB
  rapidshare.de/files/2427960/Attachment.Issues.In.Psychopathology.And.Intervent ion.rar.html
  password: Zer00forebooksclub


  Core Processes in Brief Psychodynamic Psychotherapy - Advancing Effective Practice
  Publisher: Lawrence Erlbaum
  Author: Denise P. Charman (ed.)
  ISBN: 0-8058-4068-0
  Year: 2004
  pages: 432
  size: approx. 1.5 MB
  rapidshare.de/files/2427716/ Core_Processes_in_Brief_Psychodynamic_Psychotherap y_Advancing_Effective_Practice
  .rar.html
  password: Zer00forebooksclub


  Depressive Rumination: Nature, Theory and Treatment
  Publisher: John Wiley & Sons
  Author: Costas Papageorgiou (Editor), Adrian Wells (Editor)
  ISBN: 0-471-48693-0
  296 pages
  October 2003
  size: approx 2.5MB
  rapidshare.de/files/2427490/Depressive.Rumination.Nature.Theory.And.Treatment. rar.html
  password: Zer00forebooksclub


  Play in Child Development and Psychotherapy - Toward Empirically Supported Practice
  Publisher: Lawrence Erlbaum
  ISBN: 0-8058-3065-0
  Author: Sandra W. Russ
  Pages: 192
  Year: 2004
  size: approx. 1 MB
  rapidshare.de/files/2426140/Play_in_Child_Development_and_Psychotherapy.rar.ht ml
  password: Zer00forebooksclub

  New Oxford Textbook of Psychiatry (2 Volume Set)
  Author: Michael G. Gelder (Editor), Juan J. L?pez-Ibor and Nancy Andreasen
  pages: 2600 pages
  Publisher: Oxford University Press
  ISBN: 0198528108
  Format: CHM
  rapidshare.de/files/2418653/New_Oxford_Textbook_of_Psychiatry_-_2_Volume_Set.zip.html


  Common Errors in Statistics: (and How to Avoid Them)
  Publisher: John Wiley & Sons
  ISBN: 0-471-46068-0
  Author: Phillip I. Good, James W. Hardin
  Year: 2003
  240 pages
  size: approx. 850Kb
  rapidshare.de/files/2436979/Common_Errors_In_Statistics_And_How_To_Avoid_Them. rar.html
  password: Zer00forebooksclub


  Mood Disorders: A Handbook of Science and Practice
  Publisher: John Wiley & Sons
  Author: Mick Power (Editor)
  ISBN: 0-470-84390-X
  394 pages
  Year: December 2003
  rapidshare.de/files/2425341/Mood.Disorders.A.Handbook.Of.Science.And.Practice. rar.html
  password: Zer00forebooksclub
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 9. #9
  Shamikuqja!!! Maska e BRADYKININ
  Antarsuar
  07-01-2004
  Vendndodhja
  In Constant Motion!
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Hey Beni, une i kam ca nga keto ne palm pilot por do kisha qef ti kisha ne kompjuter gjithashtu. Nese i download do jem ne gjendje t'i hap ne kompjuter?

  Flmd per gjith ket mundim qe paske marre.
  If I Only Could....

 10. #10
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Si e kane emrin librat qe ke ne palm pilot?Mund ti gjejme te njejtat libra qe ke ne palm pilot ,por qe jane ne format pdf dhe i shkarkon ne kompjuter.Ato librat qe ke ne palm pilot jane ne format pdb.Kompjuteri kerkon nje program lexues te shkarkohet
  qe e njef dhe i lexon skedaret pdb,Nje program qe ben kete eshte Ereader,i njeh dhe lexon skedaret pdb ne kompjuter.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 11. #11
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Nje liber tjeter i ilustruar ne PDF -dashuria dhe edukata seksuale-(kama sutra)
  http://dl1.rapidshare.de/files/72137...22/K_Sutra.rar
  PASSWORD : Mat.Riks.Info
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 16-07-2005 m 16:37
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 12. #12
  Shamikuqja!!! Maska e BRADYKININ
  Antarsuar
  07-01-2004
  Vendndodhja
  In Constant Motion!
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Lol beni, s'besoj se njerezia do download kama sutra ne palm pilot se aq eshte ajo memory e shkrete....imja e ka 64 GB??? dhe pastaj palm pilot eshte me teper mjet pune.

  Nejse, une kam shume ne palm si psh....A-Z drugs, Archimedes (love this), Harrisons (kete e mbaj ne disc sepse skam shume memorje ne palm por s'e kam ne kompjuter), 5 Minute Everything (Internal Med, Surgery, etj), Washington Manual. Po e kam fiksim Netter's Atlas. dmth, dua ta kem ne kompjuter. E kam pas dikur versionin e vjeter po s'punonte shume mire. Ose do blej librin ose do ta gjej 1 program qe ta shoh ne kompjuter.

  Pra jam e interesuar per Harrison's dhe Netter's Atlas.
  If I Only Could....

 13. #13
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Ai libri i kama sutres eshte per kompjuter,Mjafton te kesh acrobat reader dhe e shef pa problem.Te duhet winrar per ta hapur skedarin.Per ta shkarkuar winrarin eshte nje link ketu http://www.rarlab.com/rar/wrar342.exe Pasi shkarkohet dhe instalohet,kur te hapesh skedarin e kamasutres,winrari shfaqet automatikisht.
  Klikon te ikona brenda winrarit dhe fut paswordin.Do hapet libri.Libri eshte bere shume bukur,edhe figurat shume te bukura,te pastra.Aty ke edhe nje buton lart zoom me rreth dhe + brenda.Po te klikosh te ai buton,e zmadhon pak tekstin,germat,zmadhon pak edhe figurat,eshte vertet cool.
  Neter's atlasin si liber e ke ketu ne dy pjese .Eshte per kompjuter.
  pjesa e pare http://dl3.rapidshare.de/files/25255...NAHA.part1.rar
  pjesa e dyte http://rapidshare.de/files/2526027/a...part2.rar.html
  Nuk e di a ka program per neter's apo jo? Te shoh
  ---
  A-Z drugs edicioni 4 per kompjuter http://rapidshare.de/files/2100161/AtoZ.rar.html password www.AvaxHome.ru
  Kimia e ilaceve dhe helmet http://rapidshare.de/files/1785286/C...isons.rar.html
  Extraktimi dhe sinteza e ilaceve
  http://blueicez.com/ebooks/Kitchen%20Chemistry%20-%20Extraction%20And%20Synthesis%20Of%20Drugs(1).tx t
  manuali i medicines(harrison)edicioni15. http://rapidshare.de/files/2630559/B...th_ed.rar.html password Updatesofts.com
  --
  harrison principles of internal medicine edicioni 16 pjesa e pare
  http://rapidshare.de/files/2107512/s...part1.rar.html
  pjesa e dyte http://rapidshare.de/files/2107544/s...part2.rar.html
  pjesa e trete http://rapidshare.de/files/2107569/s...part3.rar.html
  pasword smileybooks.net
  ---
  Gale(enciklopedi per kirurgjine ne 3 volume) http://rapidshare.de/files/2778764/2...u_GES.rar.htmlwww.AvaxHome.ru
  --
  Guide per kirurgjine per pacientet dhe mjeket 1600 faqe http://rapidshare.de/files/2778764/w...u_GES.rar.html
  pasword www.AvaxHome.ru
  --
  Washington manual i diagnostikimit dhe terapise
  http://www.ppcsoft.org/downloadss/so...herapy.pdb.zip Kjo Washman kerkon Isilo reader per tu lexuar ne kompjuter E merr ketu iSilon http://www.isilo.com/download/dl/iSilo335W32Setup.exe
  --
  Archimedes kalkulator,punon per kompjuter dhe palm pilot.Ke nje buton demo ne fund te faqes
  http://www.collectivemed.com/jump/archi.shtml
  medcalc software,calkulator doktorash per kompjuter http://www.allworldsoft.com/download...s_download.htm
  Medcalc per palm pilot version 5 falas http://www.pedspalm.com/files/calc/medcalc.html (Thone qe medcalc eshte me i mire si program krahasuar me Archimeds)
  pepid suite perfshin kalkulator per doktora infermiere,punonjes emergjence etj eshte interesant program kalkulator per kompjuter dhe palm
  http://www.pepid.com/products/mc/default.asp?product=MC
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 17-07-2005 m 13:55
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 14. #14
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Nje liber per kujdesin shendetsor per femijet
  Pediastat.Liber qe eshte rezultat i kontributit te 174
  specialisteve ne fushen e pediatrise ambulatore,traumave dhe emergjences per femijet.
  Ne liber mbulohen rreth 285 semundje dhe shqetesimet shendetsore per femijet,48 kapituj me simptoma,diagnostikim,saktesi,informacion per kalkulimin e dozave sipas rastit.E ilustruar me figura dhe skica grafike.
  http://www.megaupload.com/?d=25NKXMH5 134 mb(per kompjuter) ne format bin.perdoret programi alcool110 ose isobuster per ta hapur skedarin e librit
  ---
  Bazat e fiziologjise dhe anatomise se njeriut i ilustruar me 1800 figura
  77 chapters organized into eight sections:

  - Membrane Transport and Bioelectric Activity
  - Muscle Physiology
  - Cardiac and Circulatory Physiology
  - Respiratory Physiology
  - Endocrinology
  - Gastrointestinal Physiology
  - Renal Physiology
  - Brain Function (Nervous System)

  *
  3,000 screens of comprehensive text
  125 multimedia features including animations, video and sound files
  Self-testing question bank containing over 850 questions with detailed explanations http://www.megaupload.com/?d=35WHVF8G
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 15. #15
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Efekti i Lengut te frutave-liber-
  http://rapidshare.de/files/3053057/M...erapy.rar.html
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 16. #16
  Njohuria te ben te lire Maska e SuNRiSeR
  Antarsuar
  29-05-2002
  Vendndodhja
  ...where everything fades...
  Postime
  373
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Formatin pdb mund ta hapni edhe ne pc me iSILO. kerkojeni ne net. Eshte nje tip emulatori per formatet e Palm ose Pocket PC.

 17. #17
  Njohuria te ben te lire Maska e SuNRiSeR
  Antarsuar
  29-05-2002
  Vendndodhja
  ...where everything fades...
  Postime
  373
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hoffman Hematology, Basic Principles and Practice, 3rd ed (9.85 MB)

  http://rapidshare.de/files/4230197/H...rd_ed.pdb.html


  Lange Current Diagnosis & Treatment in Orthopedics 3rd ed with images

  http://rapidshare.de/files/4230848/C...mages.pdb.html  Do vazhdoj neser me te tjerat.

  Ka ndonjeri materiale per USMLE (Step 1 & 2 CK, CS)???

 18. #18
  Njohuria te ben te lire Maska e SuNRiSeR
  Antarsuar
  29-05-2002
  Vendndodhja
  ...where everything fades...
  Postime
  373
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me ndihmon dot ndonjeri me ndonje nga keta libra:


  Devitt P, Barker J, Mitchell J and Hamilton-Craig C. Clinical Problems In General Medicine, 2nd edn. Churchill Livingstone, 2003, ISN 0443073236.

  Edwards C and Bouchier IA (eds). Davidsons Principles and Practice of Medicine, 18th edn. Livingstone, Edinburgh, 1999, ISBN 0443059446

  Larkins R, Smallwood R. Clinical Skills: The Medical Interview, Physical Examination and Assessment of the Patients Problems. Melbourne University Press, Melbourne, 1994. ISBN 0522844677

  Lau L. Imaging Guidelines, 4th edn. The Royal Australian and New Zealand College of Radiologists, Melbourne, 2001. ISBN 0959285415

  Talley NJ, OConnor S. Clinical Examination: A Systematic Guide to Physical Diagnosis. 4th edn MacLennan & Petty, Sydney, 2001. ISBN 0864331444

  Clunie GJA, Tjandra JJ, Thomas R.S.J. Textbook of Surgery, 2nd edn Blackwell Science Asia, Melbourne, 2001. ISBN 0867930233

  Clunie GJA, Tjandra JJ, Ross H. MCQs and Short Answer Questions for Surgery. Blackwell Science Asia, Melbourne, 1999. Paperback. ISBN 0867930101

  Forrest AP, Carter DC, MacLeod IB. Principles and Practice of Surgery - A Surgical Supplement to Davidsons Principles and Practice of Medicine, 3rd edn. Churchill Livingstone, Edinburgh, 1995. ISBN 0443048606

  Hunt PS, Marshall VC. Clinical Problems in General Surgery. Butterworths, Sydney, 1991. ISBN 0409492132.

  Williamson R. An Aid to Clinical Surgery, 6th edn. Churchill Livingstone, Edinburgh, 1998. ISBN 044305603X.

  Hull D, Johnston D. Essential Paediatrics, 4th edn. Churchill Livingstone, Edinburgh, 1999. ISBN 0443059586.

  Robinson MJ, Roberton DM. Practical Paediatrics, 5th edn. Churchill Livingstone, Melbourne, 2002. ISBN 044307139X.

  Royal Childrens Hospital (Melbourne, Vic.). Paediatric Handbook, 6th edn. Blackwell Science Asia, Melbourne, 2000. ISBN 086793011X

  Beischer NA, Mackay EV. Obstetrics and the Newborn - An Illustrated Text, 3rd edn. WB Saunders, Sydney 1998. ISBN 0702021237

  Llewellyn-Jones D. Fundamentals of Obstetrics & Gynaecology. Mosby, London 1999, 7th edn ISBN 0723431507.

  Mackay EV, Beischer NA, Pepperell R, Wood C. Illustrated Textbook of Gynaecology, 2nd edition, WB Saunders, Sydney 1992. ISBN 0729512118

  Murtagh J. General Practice, 2nd edn. Hardcover. McGraw Hill Australia 1998. ISBN 0074704362 Softcover edn 1999, ISBN 0074707191

  Manual of Use and Interpretation of Pathology Tests, 2nd edn. The Royal College of Pathologists of Australasia, 1997. ISBN 0959335528. 3rd edn, 2002. ISBN 0646409646

  Australian Medicine Handbook, 4th edn. 2003 ISBN 0957852126

 19. #19
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime

  Libra per mjekesine

  Nje faqe me libra per fusha te ndryshme te mjekesise dhe farmacise.
  http://s15.invisionfree.com/lekar/ Kerkon regjistrim ketu eshte falas.
  http://s15.invisionfree.com/lekar/in...ct=Reg&CODE=00
  Faqja eshte e specializuar per studente dhe profesioniste te mjekesise.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 20. #20
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Ca libra te tjere

  Manual of Outpatient and Primary Care Medicine
  Family Medicine
  History and Physical Exam in Medicine
  Pediatric History and Physical Examination
  Manual of HIV/AIDS Therapy
  Gynecology and Obstetrics
  Pediatric Treatment Guidelines
  Handbook of Psychiatric Drugs
  Pediatric Drug Reference
  Treatment Guidelines in Medicine and Primary Care
  Pediatrics
  Psychiatry
  Medicine - Current Clinical Strategies
  Advanced Cardiac Life Support
  Color Atlas of Skin Diseases
  Physicians' Drug Resource -- Drug dosages and drug information online
  Manual of Anesthesiology
  Manual of Critical Care Medicine
  Manual of Surgery  http://www.medical-library.org/libra...t_Medicine.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...y_Medicine.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...y_Medicine.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...sical_Exam.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...sical_Exam.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...ic_History.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...ic_History.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...f_HIV_AIDS.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...f_HIV_AIDS.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...Obstetrics.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...Obstetrics.pdf
  http://www.medical-library.org/libra..._Treatment.PDF
  http://www.medical-library.org/libra..._Treatment.PDF
  http://www.medical-library.org/libra...tric_Drugs.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...tric_Drugs.pdf
  http://www.medical-library.org/libra..._Reference.PDF
  http://www.medical-library.org/libra..._Reference.PDF
  http://www.medical-library.org/libra...Guidelines.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...Guidelines.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...Pediatrics.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...Pediatrics.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...Psychiatry.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...Psychiatry.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...e/Medicine.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...e/Medicine.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...ecure/acls.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...20Diseases.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...20Diseases.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...g_Resource.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...g_Resource.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...thesiology.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...thesiology.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...e_Medicine.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...e_Medicine.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...re/Surgery.pdf
  http://www.medical-library.org/libra...re/Surgery.pdf

  Login:1929
  password:1929
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Sigurimi i kompjuterit
  Nga Force-Intruder n forumin Trajnim & leksione
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 06-11-2011, 15:02
 2. 'mendim keni pr internetin?
  Nga AuGuSt_ n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
 3. Faqe mjeksore n Internet
  Nga IlmaUK n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-10-2005, 07:45
 4. Microsoft, thot se do t mbyll dhomat bisedore n internet
  Nga Hek n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2003, 19:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •