Close
Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 159

Tema: Aurela Gaēe

  1. #61
    i/e regjistruar Maska e Erlehta
    Anėtarėsuar
    01-09-2005
    Postime
    31
    Eshte kthyer serish ne Tirane. Kete here me ca projekte te qarta ne mendje. Te cilat mund t’i realizoje vetem ketu. Ndaj dhe i duhet te qendroje shume me gjate se dy heret e para. Puna sapo ka filluar. Per cfare konkretisht? Duket se nuk behet fjale vetem festivalin “Kenga Magjike”. Aurela Gace na zbulon pak detaje nga projektet e saj
    Te shikosh Aurela Gacen neper rruget e Tiranes, tani nuk eshte me ndonje cudi e madhe. E ka deklaruar qe ne heren e pare kur erdhi, pas gjashte vitesh emigrim ne Amerike, se tani udhetimet e saj drejt Shqiperise do te behen te zakonshme. Dhe ja ku eshte perseri. Ka mberritur dhjete dite me pare. Me nje tjeter look, me elegante se kurre, por jo aq e qete sa ne ardhjet e para. Dhe e ka nje arsye se pse. Sepse duket se udhetimin drejt Tiranes e ka marre per nje qellim qe shkon pertej cmalljes me prinderit apo dhe me miqte e saj.

    Atehere, cila eshte arsyeja qe te solli kete here ne Tirane?

    Albumi im i ri. Duhet te nis punet qe nuk mund te behen me telefona qe nga Amerika. Ndaj kam ardhur dhe do te me duhet te qendroj me gjate se dy heret e tjera.

    Sa me gjate?

    Po ja, nese heren e pare, ne dhjetor, qendrova dhjete dite e heren e dyte, ne prill, vetem kater dite, kete here qendrimi im do te zgjase me shume se nje muaj.

    A do te jete e mjaftueshme kjo kohe per te perfunduar gjithe punet per albumin?

    Kaq kohe s’ka per te me dale gjalle ne bote. Kjo kohe do te me mjaftoje per t’i vene ne vije disa gjera kryesore. Pas kesaj do te me duhet te iki perseri ne Amerike, per t’u kthyer pas pak muajsh.

    Domethene ardhjet e tua ne Tirane do te behen edhe me te shpeshta?

    Po. Une e kam thene dhe me pare se ishte vetem mungesa e nje dokumenti te domosdoshem per te levizur, qe me mbajti per rreth gjashte vjet larg Tiranes. Tani qe jam e lire te leviz, nuk me pengon asgje qe te vij ketu. Aq me shume kur kam ne mendje dhe projekte per te realizuar ketu ne Tirane.

    Qe jane?

    Albumi.

    Vetem albumi?

    Tani per tani po, eshte vetem ky album.

    E keni filluar punen per te?

    Nuk mund te them akoma se e kam filluar punen. Deri me tani me eshte dashur te saktesoj ne mendjen time se cfare do te jete ky album.

    Dhe cfare do te jete ky album?

    Nje kthim tek dashuria ime e hershme per folkun shqiptar. Tek ajo qe eshte pjese e te qenit Aurela. Une kam dale duke interpretuar kenge popullore qe ne 1995-en ne spektaklin e Vera Grabockes “12 ne Hollywood”, pra atehere kur nuk mund te quhej mode kenga popullore.

    Pse pikerisht po e mendon riardhjen ne tregun muzikor me kenge popullore?

    Ndoshta sepse ndjej qe ia kam borxh qytetit tim nje album me kenge te jugut.

    A i ke gjetur keto kenge?

    Akoma jo. Jam ne fazen kur po kerkoj te gjej motive te koheve te shkuara. Dua qe prej nje motivi te degjuar dikur diku te behet nje kenge.

    Po ku dhe si do t’i gjesh keto motive kaq te lashta?

    Kete s’e tregoj. Sekret profesional (qesh).

    Po njerezit me te cilet do te punosh per kete album a i ke gjetur?

    As per kete nuk dua te flas. Jam duke i piketuar edhe ata. Sigurisht qe do te jene ata njerez qe jane ne treg keto kohe, sepse une nuk do te shpik njerez te rinj (qesh). Ajo qe mund te them me siguri qe tani eshte se nuk do te jete vetem nje kompozitor por disa. Asnjehere nuk kam bashkepunuar vetem me nje emer. Ndaj ne gjithe keto kohe kam degjuar dhe po vazhdoj te degjoj se cfare kane bere deri me sot disa kompozitore, qe te arrij te kuptoj se sa ata do te jene te afte te bejne ate qe dua une.

    Cfare do ti?

    Krijime teresisht te reja mbi folkun e vertete.

    Duke synuar kete gje, je e detyruar qe albumin ta realizosh teresisht ketu ne Tirane, apo jo?

    Po, po. Nje lloj albumi te tille eshte e veshtire ta realizosh mes Tiranes dhe Amerikes. Andej e kane te pamundur te kuptojne folkun shqiptar. E vetmja gje qe mund te bej ne Amerike per kete album eshte masterizimi i te gjithe kengeve ne ndonje prej studiove muzikore ne New York. Gjithsesi kete nuk e kam menduar ende. Jam ne fillim te punes dhe ne kete faze e rendesishme eshte brumi qe do te gatuhet per kete album.

    Nje album te cilin synon ta realizosh dhe hedhesh ne treg pas gjashte vitesh mungese ne Shqiperi. Si te duket tregu dhe realiteti muzikor pas kaq vitesh?

    Ne keto gjashte vite ka ndryshuar gjithcka. Tani ka shtepi diskografike me te cilat duhet te hysh ne bisedime sapo mendon te realizosh nje album. Nese me pare une flisja vetem per veten time, tani kam kuptuar se do te jem une dhe shtepia diskografike. Nese me pare e beja vete cdo gje, tani duket se nuk do kem nevoje te merrem vete me gjithcka.

    Sa albume le ne treg para se te ikje ne Amerike?

    Kater albume. Dy me kenge popullore titulluar “O nene” dhe “Tundu beke” dhe dy me kenge te muzikes se lehte “Superxhiro” dhe “The best”, nje permbledhje me kenget qe ishin vleresuar me cmime ne festivale te ndryshme.

    Domethene albumi qe po realizon tani do te jete i pesti?

    Po dhe sigurisht qe do te jete krejt ndryshe nga kater te paret.

    Qe do te kushtoje dhe me shume se te tjeret. Duhet te jesh njohur tashme me cmimet e tregut sot?

    Sigurisht qe jam njohur. E di qe jane cmime te cmendura. Por a ka gje qe me tremb dhe mund mua!? (qesh). Arrita t’i bej balle Amerikes, ku shkova me xhepa bosh, keshtu qe jam e bindur se do t’i bej balle edhe Tiranes.

    Ku keni ardhur me xhepat plot?

    Jo, nuk kam ardhur me xhepat plot, por ketu jam ne vendin tim dhe besoj se do te arrij te bej dicka per te realizuar albumin tim.

    Cfare do te besh?

    Nuk e di akoma. Edhe kete gje po e studioj. Nje menyre duhet gjetur gjithsesi se pa para nuk ben dot asgje (qesh).

    Ne gjithe kete bisede e ke fokusuar rrefimin vetem tek albumi, nderkohe qe emri yt ka dale ne listen e kengetareve qe do te marrin pjese ne “Kenga Magjike”. Kjo do te thote se arsyeja e ardhjes nuk paska qene vetem albumi por edhe ky festival, apo jo?

    Une do te vija ne tetor ne Shqiperi me apo pa “Kengen magjike”. Pra, duhet te me besoni se arsyeja e vetme ishte albumi. Gjithsesi ngacmimin per te marre pjese ne kete festival e ndjeva qe ne Amerike dhe ne nje telefonate me Gjebrean vendosa qe te behem pjese e konkurrimit.

    Vendosa duke qene e bindur ne permasat qe ka marre ky festival e duke besuar edhe nje here me shume tek shijet e Arditit. Vendosa, sepse kuptova se ai di t’i trajtoje ashtu sic duhet artistet ne kete format, ku me i rendesishem eshte spektakli sesa konkursi. Ishte pikerisht ajo qe une kerkoja, nje gare sa per funy.

    Ku ti hyn me nje kenge te Flor Mumajesit, apo jo?

    Po kenga eshte e kompozuar nga Flori dhe me tekst te Timo Fllokos. I zgjodha vete keta dy emra. Nese me pelqen puna e dikujt, nuk hezitoj aspak t’i kerkoj bashkepunim. Keshtu ka ndodhur dhe me Florin e Timon, te cilet ne fakt i kam kontaktuar ne fillim me idene e nje bashkepunimi per albumin qe une dua te realizoj me muzike te lehte, pothuasje paralelisht me albumin me kenge popullore per te cilin ju fola ne fillim.

    Domethene qe paske dhe nje projekt tjeter neper duar…

    Neper duar ende jo, por ne mendje. Ju thashe qe kam disa plane, por primare eshte albumi me kenge popullore. Te tjerat do te zbulohen me pas.

    Kjo e shpjegon edhe me qarte pse ju do te jeni me shpesh e do te qendroni me gjate ne Tirane. Cili eshte stacioni yt ne keto qendrime?

    Vazhdon te mbetet shtepia e prinderve te mi. Aty ku une kam dhomen time, ashtu sic e kam lene gjashte vjet me pare. Madje ime me, me kishte ruajtur ne gjithe keto vite edhe rrobat ne garderobe, sic i kisha lene une kur ika.

    Nderkohe qe ti e ke ndryshuar kryekeput stilin e te veshurit dhe gjithe look-un tend. Ja edhe kete here ke ardhur krejt ndryshe nga hera e shkuar kur ishe ne Tirane.

    Po. Para dy muajsh e ndryshova prape look-un. Nga te kuq floket i bera perseri te zeza ndersa bera dhe kete prerje te re, sic me shikoni tani.

    A ke nje parukier tendin atje ne Amerike qe te keshillon keto ndryshime?

    Po, e kam nje parukier timin. Kur me shkon ne mendje per te ndryshuar modelin e flokeve me duhet te pres ditet kur ai vjen ne New York, sepse ai eshte gjithmone ne udhetime. Por ai thjesht me jep modelin, gjithe trajtimin tjeter ua bej vete flokeve ashtu sic gjithmone kam bere vete edhe grimin e cdo lloj trajtimi tjeter. Jam aq e apasionuar pas kesaj gjeje, sa kam ndjekur ne Amerike dhe shkolla shume te mira ku kam mesuar shume per make up-in.

    Kete here dukesh dhe me e dobesuar nga hera e fundit, apo jo?

    Ashtu duket. C’eshte e verteta, ne peshe nuk kam rene aspak, jam po 55 kg sa edhe ne heren e shkuar, por tani keto kg jane me te mbledhura, pra une jam me e tonifikuar. Pervec ushtrimeve te perditshme ne palester qe prej dy muajsh, u jam ushtruar dhe programeve te rrepta te nje trajneri shume te mire. Ne fillim, kur ai me dha nje program qe me diktonte te haja pese here ne dite shume ushqim, u cudita dhe e pyeta ne telefon se mos ai kishte ngaterruar program. Por pastaj kur nisa ushtrimet me te, kater here ne jave, kuptova se nuk kishte gabuar aspak (qesh).

    Po tani qe do te jesh per pak kohe e shkeputur nga palestra dhe trajneri yt, si do t’ia besh?

    Nuk ka asnje problem. I kam marre me vete programet qe me ka caktuar trajneri dhe po ushtrohem cdo dite ne shtepi. E vec kesaj do te nis dhe vrapin keshtu qe nuk do te kete asnje problem per trupin tim.

    Na tregove shume gjera te reja qe te kane ndodhur keto muajt e fundit. A ka dicka tjeter qe nuk na e ke zbuluar akoma?

    Jo, besoj se i thashe te gjitha.

    Te gjitha, te gjitha?

    (Qesh). Une e di se cfare po kerkon ti, por nuk kam asgje te re per te te thene. Gjera te bukura edhe kane ndodhur, sepse prej mishi e shpirti jemi, keshtu qe ndodh qe te ngaterrohemi rruges me dike, por nuk ka ndodhur akoma qe dikush te ma heqe fokusimin nga qellimet e mia. Kane ndryshuar tashme shume gjera nga ajo Aurela qe dikur nuk e dinte se cfare kerkonte. Tani e di fare mire se cfare dua.

    Cfare do?

    Po le ta provoje ndonjeri ta mesoje se cfare dua une dhe pastaj mund te pyesni ate (qesh). Une mund te them vetem kaq: dua dike qe te dije te trajtoje nje femer. Une kam shume respekt per veten, ndaj e dua me cdo kush kete trajtim te mire.

    Koha Jone
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 27-11-2007 mė 01:39
    *** *** ***
    Jetoj per ty,
    jeton per mua.
    Se shume me do,
    e shume te dua.

    *** *** ***

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anėtarėsuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    E rralle ėshte..Shume e pėlqej..
    E dėgjoj pothuajse ēdo ditė
    Cd e saj nuk nderrojne vend kurrė..
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  3. #63
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Bashkepunimi i fundit me West Side Family ne kengen Jehone , eshte thjesht i paarritshem ....!
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga TikTak Lexo Postimin
    se ku lexova qi kjo qeka prej llakatunit t'vlores pranaj kur ka dal nfillim ka qen pak si katunare

    e ka bo hapin km dersa ka arrit mtiron hahahaha

    un e kom rastis i here dc ene kishte ndryshu shum
    Tiko ,ngele tu flejt ,ēohu o burre ,ēohu se nuk rri robi gjith diten ne gjume ,pu sa llapazon qe je ,dukesh qe je komshiu i Shabon Qoses.
    Ene goca o dobsu qe ne 1998 e kam pas ne palester ,kishte shku ne nje qender dobsimi ,dhe masanej bente palester .
    Ishte goce shume e mire .
    Ene ti Tiko mos shaj shume se ka per te ra noi katunare qe do ti haje gjith paret lol.
    Nigjo me qe jemi ke tema e shnetit ,ti i shnosht ,une e shnosht ,a shkojme bashke ne qender dobsimi ,paret paguj ti ,une po te shoqeroj dhe po te maj me muhabet ,masanej do te gjejme nje goce me embleme.
    Fytyr e poshter qe mshifesh ,hajt po ju pershendes te dy ty ene Aurelen (F... kam dale si shpirt ne foto..e isha e re atehere)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga saura : 15-07-2009 mė 13:58
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  5. #65
    Nuk mjafton

    Dashurise i kushtuam nje jete
    dhe gjithmone ate e kerkojme
    dhe sa here ne kujtojme se e gjetem
    por gabojm
    Nuk mjafton si i cmendur te vuash
    dhe as lotet qe ndrisin ne sy
    Nuk mjafton vetem ti qe te duash
    po kerko qe te duan edhe ty

    Ref
    Ti s'me do, por une te dua
    ndodh ne dashuri
    Jemi bashke, por jam e huaj
    fjalet s'kane rendesi
    Une te flas e ti pergjigjesh
    por nuk me degjon
    Perseris une te dua, te dua
    ti fluturon

    Se ti e di
    Zemra vetem jo
    s'mund te kendoj
    Mos me thua, jo
    Mos me thuaj jo
    Dua te urrej
    zemra me thote jo
    jo, jo, jo
    Zemra vetem jo
    s'mund te kendoj
    Mos me thuaj jo
    Mos me thuaj jo
    Dua te urrej
    zemra prap te do
    jo, jo, jo

    Te gjith' yjet e qiellit do jepja
    Do te falja njeqind dashuri
    po te falje per mua nga vetja
    dicka dhe ti
    Te me mbysje me puthjet e tua
    Nga gezimi mes puthjesh do qaj
    por sado une te dua, te dua
    dashuria ka udhen e saj


    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  6. #66
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anėtarėsuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bėhen qinglat
    Postime
    1,527
    Citim Postuar mė parė nga EDLIN Lexo Postimin
    Po sille kengen t'a degjojme moj Perla, pse ke turp

    Me mundon dhe mua t'a kerkoj:
    http://www.youtube.com/watch?v=34jK7zsag44

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anėtarėsuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635

    Talking

    Aurela Gaēe ne festivalin e femijeve ne Shkoder ne 1983
    Kenga: Do Te Behem Makinist
    ahhaahhaahahahaah


  8. #68
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    a eshte lezbike kjo cupka more forumista?

  9. #69
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    me duket se esht pak ashtu ajo se me ka then nji shoqe nga amerika dhe duket icik ajo se fundja kur e kemi pa heren e fundit me burre ate....

  10. #70
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anėtarėsuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bėhen qinglat
    Postime
    1,527
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    a eshte lezbike kjo cupka more forumista?
    Joooo... s'ma do mendja...

  11. #71
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    http://www.aurelagace.com

    Mund te gjeni, biografine,fotot,videot e kengetares.

    Kenga me e fundit e saj :

    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  12. #72
    Gregory Isaacs Maska e metinsk
    Anėtarėsuar
    21-06-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    91
    Ka vokal teper tmir,mpelqen qe edhe tekstet e kangve i skrun vet .
    Qielli im

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e arjan03
    Anėtarėsuar
    02-02-2010
    Postime
    969
    kenga e aurela gaces origjinale eshte shume e bukur ....................

  14. #74
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    .....loooooooooooool.........

    ....Un Jam ketuuuuuuuuuuu.....

    - tash e nji jav me disa shok tallemi me ket klipin me at Gjupin ...Un jam ketuuuuuuuuu....loooooool...

    ahahahahahaha...

    - me ket klip ka tregu qe eshte shum e pa vler.....

    P.S - muzik per Jevg....

  15. #75
    Vetem e verteta ju cliron
    Anėtarėsuar
    29-05-2005
    Vendndodhja
    Ne Gjilan-Shqypnia Etnike
    Postime
    82
    A ka rrenje jevge kjo Aurela....

  16. #76
    Citim Postuar mė parė nga dijedoni Lexo Postimin
    A ka rrenje jevge kjo Aurela....
    Me sa duket e paska nje fije lol
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  17. #77
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    http://www.aurelagace.com

    Mund te gjeni, biografine,fotot,videot e kengetares.

    Kenga me e fundit e saj :

    http://www.youtube.com/watch?v=BnwBh...eature=related
    Vetem kostumi i SS i mungonte kesaj tek kjo kenga .
    booo sa apparence .....e frikshme

  18. #78
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Vetem kostumi i SS i mungonte kesaj tek kjo kenga .
    booo sa apparence .....e frikshme
    S'e degjova te tere kengen, se ma prish mengjesin...lol...por se c'bejne ca video keta, qe si bashkoj dot copat together. Cfare duan te na tregojne ? C'eshte ai bruni vogel qe vjen e futet kot m'kot? Slumdog millionaire II ?
    Kjo vajza qe kendon , po dashur te hurt fansat , s'eshte PINK , qe edhe pse e ka trupin te shemtuar,,,e nxjerr se ,,,fundja eshte PINKU!

    Te me falni, se s'kam degjuar shume nga kjo kengetare, por nje gje qe kam pare dhe me ka lene pershtypje jo te mire, ka qene kur ka dashur te imitoje Lisa Minelli tek "cabaret" .


    Where does a thought go when it's forgotten?

  19. #79
    Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
    Anėtarėsuar
    11-07-2009
    Postime
    369
    Kenget e festivaleve ne shqiperi i ka pasur ok, sa doli jashte shtetit u prish nga te gjitha drejtimet... Qe eshte kopjace eshte, po ku kemi ne ndonje kengetare shqipetare qe nuk eshte kopjace?

  20. #80
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-01-2010
    Postime
    33
    nder te paktat kengetare qe kendonte shqip me zhgenjeu me ate magjypin,nje moldave e vertet.

Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Aurela Gace me 5 maj ne Toronto
    Nga anabanana nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 11-08-2007, 22:12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •