Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 94
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Postime
    769

    Cmendoni per ata qe kan marr nje partner me ngjyr

    Cmendoni per ata djem/vajza shqiptare qe kan nje te dashur qe nuk eshte e bardh ose qe jan martuar me nje partner me ngjyr.
    Te gjitha opinionet jan te mirpritura, nuk ofendohet askush prej asnje opinioni qe mund te jepni.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Well pyetje e pare qe do me vi ne mendje eshte " cfare shikon tek ai/ajo?"...por pasta do mendoj "kujt i prishet puna...s'ia vlen te vrasesh mendjen ." C'do person eshte i ndryshem dhe skemi te drejt te gjykojm njeri tjetrin per preferencat tona, por shqiptaret e tille besoj se jane tipa qe spara i interesojn shume opinionet e te tjereve, dhe kjo gje pothuajse eshte e rralle midis shqiptarve.
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  3. #3
    gone Maska e helene
    Anėtarėsuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    913
    Mendoj qe do u dalin femijet cokollate

  4. #4
    Go Pistons Maska e ledio
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    diku ne bote
    Postime
    625
    Per mendimin tim ngjyra nuk ka te beje fate ne dashuri.

    That's just my oppinion, not that i have one. lol
    *Friendship is the only cement that will ever hold the world together.
    *There is no such thing as no chance.
    *There's a better way to do it.......... find it
    *If you can dream it, you can do it
    *You haven't failed until you quit trying
    *Success doesn't came to you..........you go to it.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Jam happy, nqs. ato jan te gezuar/content me te dashuren/in e vet. Se kam problem fare!!!

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Edhe...se harrova, kalamajt qe jan mulat (jan beautiful!!!)

  7. #7
    gjithmone e me larg
    Anėtarėsuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    edhe pse ne thelb s'ka asgje, ne shqiptaret i shohim shtrember keto lloj martesash. une vete mundohem mos shoh asgje te keqe ne nje martese te tille sepse thelle thelle nuk ka asgje te keqe ne te,por sido qe te jete nuk ndjehem e shkeputur fare nga ky gjykimi shqiptar ku jam rritur.
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  8. #8
    Love's Lover Maska e ice_storm
    Anėtarėsuar
    24-12-2003
    Vendndodhja
    fajv 1 for
    Postime
    1,043
    un mund te them qe per vete ska per te ndodh

    per te tjeret

    jam indiferent

    nqs do i ndodhi kalamajve te mi?

    nje nga arsyet pse skam per te pas kalamaj
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ice_storm : 13-06-2005 mė 05:00
    domini sumus
    sumus servi
    ubicumque
    nusquamque

  9. #9
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-07-2004
    Vendndodhja
    angli
    Postime
    48
    epo tani secili ka fatin e vet 1 ne shqiptaret kemi shkence me vete dhe mes trojeve bejme racizem jo me me kombe (ngjyra te ndryshme te robve ?) personalisht nuk me intereson nese dikush ka nje te dashur te ngjyres se zeze dhe familje le te jete ! kalamajt pastaj ktu eshte problem se eshte e ardhmja e fisit e gjakut etj etj po nje ne fis sna ben keq little nigga !

  10. #10
    Freedom Maska e Bianconero
    Anėtarėsuar
    07-11-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    263
    Duke mos me interesuar fakti qe disa nga ju mund te thoni qe ''Bianconero'' qenka racist, jam absulutisht kundra ketyre lidhjeve. Arsye ka plot sado thelle apo ceket t'i hyni ju zonjusha apo zoterinj qe pelqeni ''little nigga''. S'do ndalem gjere e gjate sepse te keqen e perzierjes e dini dhe ju simpatizantet apo perjetuesit e se keqes. Secili ka fatin dhe punen e tij por nuk duhet harruar se jo vetem Shqiptaret jane kundra. Eshte shumica e pupujve te zhvilluar qe jane kundra saj dhe e luftojne ne nje menyre apo nje tjeter. Te shkosh drejt zhvillimit ka menyra tjera dhe nje njeri model nuk e ndjen mungesen e ''little nigga''. E kujt na i paska plas zemra, rene brenda me me nje te zi?! Kush na qenka dashuruar kaq ''egerisht'' saqe sakrifikon edhe ngjyren/rracen?!! Kush s'qenka ngopur nga ''bardhesia'' dhe kerkon ''zezesine''?!! Romanca e ndonjeres duhet ''urinuar''.

    E kam thene dhe me pare, ata kane jeten e tyre, ne tonen. Ata nuk kane respekt as per veten, jo me per kombin, rracen e tyre. Ata bejne femije, vetem per te marre ndihma sociale. Rralle shikon femer me ngjyre qe se ka perjetuar dhunen fizike, mundesisht lene shenja ne surrat per gjithe jeten. Nuk jane te gjithe njelloj por nje pjese jo e vogel e tyre e kane ne gjak krimin, shfrytezimin e njeriut. egersine dhe kafsherimin. Ka shume prejt tyre qe rrine duke zier Banane per te qene sa me te llahtarshem ne sex, normale qe dashuria eshte gje e panjohur per ta.

    Si perfundim, une nuk jam f.cking racist por mospelqime kam, mundesisht shume. S'do te thote qe je racist nese i do te miren kombit dhe bashkekombasve. Atyre (si cdo njeriu) ju uroj cdo te mire ne jeten e tyre te perditshme, te cilen uroj ta kene larg nga ne Shqiptaret.
    Mekat qe talenti nuk eshte semundje ngjitese, sepse kesisoj nuk do te kishim kaq shume budallenj neper kembe.

    Frederik Rreshpja

  11. #11
    peace :)
    Anėtarėsuar
    07-05-2005
    Vendndodhja
    US
    Postime
    55
    bianconero,
    edhe shqiptaret ne krahasim me gjermanet (racen ariane) quhen me ngjyre. Si do ndiheshe ti nese keta popuj qe jane puro te bardhe fillojne diskriminimin kunder shqiptareve???/
    Never for the sake of peace and quiet deny your convictions

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e SeXy^-^ElBa
    Anėtarėsuar
    01-10-2004
    Postime
    117
    asgje skam kundra racismit shyqyr sme ka rrit mami te urej njerezit me ngjyre nese dikush dashurohet me dike me ngjyre nese ato duhen skam asgje kundra prandaj shume njerez qe kan ate mendje eshte e kot sepse eshte vecse racism asgje tjeter un per vete jam kundra
    te them te dua eshte pak te fal zemren e ke hak me mire te them te verteten, i yti do jem per jete, dashuria ime do te perfundoj kur deti te shteroj kur dielli te me ndricoj, kur mua ne varr te me mbulojn atehere jam e detyruar te harroj
    Ne syte e tu,heshtje kozmike,ne fytyren tende heshtje romantike,ne fjalet e tua as po as jo,me thua te lutem:"me do apo jo


    LoVe^-^BeBy

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e SeXy^-^ElBa
    Anėtarėsuar
    01-10-2004
    Postime
    117
    e kama fjalen kundra atyre qe urrejn njerezit me ngjyre ka lezset se dhe femijet dalin mulat dhe jan te bukur lol
    te them te dua eshte pak te fal zemren e ke hak me mire te them te verteten, i yti do jem per jete, dashuria ime do te perfundoj kur deti te shteroj kur dielli te me ndricoj, kur mua ne varr te me mbulojn atehere jam e detyruar te harroj
    Ne syte e tu,heshtje kozmike,ne fytyren tende heshtje romantike,ne fjalet e tua as po as jo,me thua te lutem:"me do apo jo


    LoVe^-^BeBy

  14. #14
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Citim Postuar mė parė nga Bianconero
    . Ka shume prejt tyre qe rrine duke zier Banane per te qene sa me te llahtarshem ne sex
    ...edhe ndersa bananja zihet, ai afrikani rri siper kazanit me loder tu knu "m'ja marrsh te kqiat kti timit ishalla"

  15. #15
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    23-05-2005
    Postime
    301
    Bashkohem plotesisht me mendimin e doux_miel dhe Bianconero, ndoshta mund te dukem raciste, por ka te beje me mospelqim (e shume te tjera qe te gjithe e dini, mos u mundoni te dukeni sikur nuk doni tia dini, apo e aprovoni) plus fakti qe nuk eshte SHQIPETAR eshte i hequr vije nga ana ime....

  16. #16
    ...
    Anėtarėsuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    Une mendoj se do i dalin kalamojt mu si bluzja Juves. Bardh e Zi.
    HOLLAND...

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    ne fakt kane qene disa zezake nga Kongo ne Tirane deri nga fillimi i viteve 90, dhe pothuajse te gjithe u martuan me goca tiranse, pasi ishin dhe doktore. Bile me kujtohet qe njerin prej tyre Erebenin e kishim edhe ne lagje. Mesa di te gjitha gocat shqiptare i lane pas 90 dhe nje pjese e tyre u kthyen me te dashurit e meparshem shqiptare.

    Kam degjuar se nje kuksian ne Londer eshte denuar me denim te perjetshem pasi vrau gruan dhe femijte(binjak me duket), pasi i kishin lindur me ngjyre. Si duket ndonje nga ata te bananeve e kishte kenaq te shkreten.

    Keshtu qe mendoj qe kemi kohe per te hyre ne Europe. Kur te hyme do te leme njehere racizmin mes vedit, e pastaj ndaj te tjereve
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  18. #18
    super saiyan Maska e vampiro
    Anėtarėsuar
    04-04-2005
    Vendndodhja
    eneh probe
    Postime
    293
    Citim Postuar mė parė nga Del Monako
    Une mendoj se do i dalin kalamojt mu si bluzja Juves. Bardh e Zi.
    te bukura jane fotografit bardh e zi me -xhom kinez... nganjehere qellon edhe film i bukur... kurse per njerezit.. mm, non sé... ta pyesim njiher ate gocen me emrin Sexy qe xhiro nga Volga- æqué usted piensa?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga vampiro : 13-06-2005 mė 22:50

  19. #19
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    hehe..

    e vampiro, as ti nuk e paske qejf teknogjenetiken Grayscale/printing?

    te fala lumenjve te praruar
    Prektora

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Citim Postuar mė parė nga Bianconero
    Romanca e ndonjeres duhet ''urinuar''.

    E kam thene dhe me pare, ata kane jeten e tyre, ne tonen. Ata nuk kane respekt as per veten, jo me per kombin, rracen e tyre. .
    WAW, per nje person qe ka nick bianconero, shume mendime te cekta. Cfare dmth nicku jot pastaj? Edhe ku hyn respekti per kombin ketu, nqs mendon te shkosh me nje person te rraces tjeter? (me ngjyre apo pa ngjyre). Ti dmth, je kundra te gjitheve, vetem shqiptar, se pastaj s'ke "respekt per kombin"....interesant dmth, si mendojn njerezit. Per vete, jam PRO-interracial marriages. Ciao!!!

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ē'mendoni pėr Bleona Qeretin?
    Nga blondina nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 417
    Postimi i Fundit: 18-07-2011, 19:38
  2. Ē'mendoni mbi akademik Rexhep Qosja?
    Nga kosovar nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 1189
    Postimi i Fundit: 14-10-2009, 17:52
  3. Ē'mendoni pėr flamurin e ri tė Kosovės?
    Nga ~Geri~ nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 346
    Postimi i Fundit: 03-06-2007, 12:31
  4. Cmendoni per shoqerine shqiptare ne krahasim me ate te huajen???
    Nga selina_21 nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 20-01-2005, 07:21

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •