Close
Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 183
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Cilat jane shijet tuaja te cuditshme

    Me erdhi sot kjo ide pasi kisha per dreke nje mikun tim dhe kur filluam te hanim frutat kishte kerkesa te cuditshme si psh

    Kerkoj pak kripe qe te ngjyente shalqinin !!!!!

    Pastaj kerkoj sheqer per te ngjyer bananen !!!!

    ndersa shijet e mia te cuditshme jane,

    Buk me gjiz dhe me sheqer edhe pse kam nja 10 vjet pa honger prap

    Shalqi me djath te bardhe dhe buk te ngrohte

    Rush me djath te bardhe

    qumesht , kos me sheqer

    Ndersa mami im kur ben bakllavane e kam pare duke i hedhur nje luge kaffe me kripe , kur e pyeta me tha se e ben me te shijshem dhe me te embel. un per vete e pelqej dhe me duket shum e embel.

    qumeshtor me sheqer

    Shalqi me vere .


    te shohim cilat jane shijet tuaja te cuditshme !!!

  2. #2
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    kam pas ngrene disa here kur isha i vogel makarona me sheqer... tani jo mė

  3. #3
    Your wish Maska e Faik Konitza
    Anėtarėsuar
    25-05-2005
    Vendndodhja
    Maqedoni_Gostivar
    Postime
    115
    Deri vone haja gjithcka te gjalle- p.sh. brumin e bukes, mishin e fresket, makaronat e paziera, shpagetat, gjethet.....stomaku mi kerkonte vetem ti prvoja
    por pasi kam tash pak probleme me lukthin nuk bej me kesi soj llok eksperimentesh..
    edhe dicka e cuditshme pash nje shokun tim para do kohe si hante buke me djath lope dhe me xhem .....
    Une si e vogel e kam pas qejf shume buken me sheqer dhe uje siper..ugh

  4. #4
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Sa me shume shendet te kete ushqimi, aq me shume rriten shanset qe me pelqen.
    Idea ime: ndaj nje croissant ne gjysem dhe fut nje banane brenda. Perfect per mengjes, kur je duke dale e s'ke kohe te ulesh ne tavoline si njeri i civilizuar.
    Dikur haja embelsiren para vaktit sepse doja te kisha vend ne bark per gjerat e mira.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  5. #5
    ................
    Anėtarėsuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110
    T'ju jap njė ide ?
    Kjo vlen pėr ata qė kanė qejf shalqinin (imonikun ju pe Korēe) dhe pijet e veēanta.
    Merreni shalqinin dhe hapini njė katror nė lėkurė, mundėsisht thellė deri nė zemėr.
    Hiqeni me kujdes copėn qė pretė (se do ju duhet prapė).
    Merrni njė gotė konjak, afro njė TEKE dhe derdheni me kjudes nė gropėn qė hapėt.
    Merrni pjesėn katrore qė pretė dhe hiqini pjesėn qė haet (tė kuqen LoL) dhe vendoseni aty ku e pretė.
    Izolojeni me natriban ose shirit tjetėr ngjitės dhe lereni ashtu pėr 1 javė.
    Pas 1 jave hapeni pėrsėri dhe hidhini gjysėm ose 1 gotė TEKE konjaku pėrsėri, mbylleni dhe lereni pėr 1 javė akoma.
    Kur ta hapni do shikoni qė nuk ka mė tė kuqe shalqini, por ėshtė kthyer nė lloj pijeje.
    Provojeni dhe nuk do zhgėnjeheni.

    ps : Ti; akoma me kroasanėt mi??

  6. #6
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    ... ose brumera te tjera me gjalp s'heq dore. S'me pritet te shkoj prap tek ai restoranti ku u shqepa me buke dhe gjalpe ate dite. lol
    Ku me nxinte barku te haja ate qe porosita une, pas asaj?

    Lere, lere... se me duket sikur po ndjej eren e atyre bukeve. Mmmm...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 12-06-2005 mė 00:02
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    humdiger ca shije del alkolike apo dicka tjeter ??
    them ta provoj njeher..

  8. #8
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga diikush
    kam pas ngrene disa here kur isha i vogel makarona me sheqer...
    hahah gjithashtu dhe une. Kam pas ngrene bore me sheqer se s'kishim akullore gjate dimrit.

    Limoni me kripe me shijon shume tani.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar mė parė nga Humdinger
    T'ju jap njė ide ?
    Kjo vlen pėr ata qė kanė qejf shalqinin (imonikun ju pe Korēe) dhe pijet e veēanta.
    Merreni shalqinin dhe hapini njė katror nė lėkurė, mundėsisht thellė deri nė zemėr.
    Hiqeni me kujdes copėn qė pretė (se do ju duhet prapė).
    Merrni njė gotė konjak, afro njė TEKE dhe derdheni me kjudes nė gropėn qė hapėt.
    Merrni pjesėn katrore qė pretė dhe hiqini pjesėn qė haet (tė kuqen LoL) dhe vendoseni aty ku e pretė.
    Izolojeni me natriban ose shirit tjetėr ngjitės dhe lereni ashtu pėr 1 javė.
    Pas 1 jave hapeni pėrsėri dhe hidhini gjysėm ose 1 gotė TEKE konjaku pėrsėri, mbylleni dhe lereni pėr 1 javė akoma.
    Kur ta hapni do shikoni qė nuk ka mė tė kuqe shalqini, por ėshtė kthyer nė lloj pijeje.
    Provojeni dhe nuk do zhgėnjeheni.
    Une kete te shalqinit e kam pas bere pak ndryshe. Me nje ice cream scooper nxirrja copa shalqini dhe i vija ne nje tas te madh. Ato pastaj i mbuloja me vodka dhe i lija ne frigorifer per ca ore.

    C'te haje...apo pije.

  10. #10
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Mjalti me arra , s'quhet besoj...

    A keni provuar t'ia thithni domates lėngun, e pastaj ta mbushni me gjizė e ta hani ? Apo edhe kjo s'quhet? (lol)

    S'po mė kujtohen tė tjera, se helbete, kemi vite qė rrojmė si "agallarėt"...
    Where does a thought go when it's forgotten?

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Une kam pas heng buke me mjalte dhe djathe, lol. Nuk e duroja dot embelsine e mjaltit dhe merja djathe qe ta zbusja. Edhe tani e provoj ndonjehere per shkepe kur i thojne. (shkepe-neps)

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,895
    Eww.. DI-XHije
    Ti qenke tamam si nje shoqja ime dikur ... e hante buken me djathe te bardhe dhe me cope te madheee Marmalate ( e mban mend marmalaten )lol

    PINK

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Provoje pinko se do te pelqeje

  14. #14
    <-----
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    S'kam ndonji shije vecanerisht 'weird' por njenin e kam pa nji here duke ngrene nje tas me pershesh por qe s'kishte brenda qumesht por raki...lol
    Pijanec i perjashtuar nga autokolona e pijetareve per DUI
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AgainstAllOdds : 13-06-2005 mė 14:22
    ...

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Si te ai dialogu i Grace dhe Karen te "Will and Grace"

    Grace, im planning to have a healthy lifestyle thote ajo, Im gonna use milk now on the cereals.

    No more Baileys, pergjigjet Grace

  16. #16
    <-----
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine
    Si te ai dialogu i Grace dhe Karen te "Will and Grace"

    Grace, im planning to have a healthy lifestyle thote ajo, Im gonna use milk now on the cereals.

    No more Baileys, pergjigjet Grace
    lol
    Yeah but kjo e imja ishte shkeputur nga real life show qe vjen me package of free digital cable service made in Albania ..
    ...

  17. #17
    Blanc et noir
    Anėtarėsuar
    28-03-2005
    Postime
    490
    -Shije te cuditshme:

    -Bretkosa te kapura neper pellgje me cunat e lagjes
    Quand le doigt montre le ciel, l' imbécile regarde le doigt.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Te pish qumesht direkt nga lopa

    Sot mu kujtua nji e fort fare, ka ndodhur reth vitit 1988 ne liqenin e Farkes ne Tirane .

    Une me nje shukun tim te lagjes dhe te klases vendosem te shkonim ta kalonim diten e diel ne liqenin e Farkes , per kete pregatitem disa meze dhe raki te mir pastaj morem edhe nje shalqi te madh dhe kur u bem gati te niseshim na sheh nje cun i lagjes dhe na pyet se ku po shkonim ,ne i treguam dhe ai u bashkua me ne por, kur pa cantat plot tha prit sa te shkoj te marr dhe un dicka per drek dhe u kthye pa marr asgje pasi nuk kish gje te pregatitur, dhe per kete nuk donte te vinte me por ne ju lutem dhe ja mbushem mendjen pasi ai ishte me shakaxhiu i lagjes dhe donim tja kalonim mir ate dit.
    Mbasi u lam dhe lozem me shalqi ne uje dhe me letra erdhi dreka , dhe ne kete moment ai u largua pasi i vinte pak zor ende, por me force e detyruam te ulej te hante e pinte me ne, dhe mbasi ishim bere kaike ose si i thon tape filluam te bejme shum shaka dhe budalliqe te tjera, kur aty pran kalon nje djal i vogel qe kulloste dy lope , dhe ne per shaka i tham shokut tone ,O Genc na boj nji te fort tjeter ca tha ai shko e pi qumesht si VIC ke lopa i tham menjeher tha dhe pas dy sekondash vajti te lopa dhe i tha djaloshit se donte te pinte qumesht te lopa pasi ne Tiran skish me qumesht prej kohesh, pi i tha por jo tek kjo se te vret me shkelm po tek ajo tjetra se esht me e urt.
    Dhe Genci u shtri posht lopes dhe mori gjirin ne goje dhe filloj te pinte qumesht , dhe e qeshura jon vazhdon edhe sot e kesaj dite kur e kujtojm,
    dhe kur erdhi tek ne filloj te kercente dhe ne duke qeshur me zor e pyetem se cfar po ben ai pergjigj se qumshti ishte me shum yndyr dhe po bente pak gjalpl duke e tundur ,nuk di ca me tregu mo jemi gajas tu qesh per shum koh.

  19. #19
    ................
    Anėtarėsuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110
    Citim Postuar mė parė nga dardajan
    humdiger ca shije del alkolike apo dicka tjeter ??
    them ta provoj njeher..
    Ėshtė e ēuditėshme si shije..anon midis likerit, vermuthit apo verės, deri diku tė jep shijen e lėngut tė frutave me pak alkool.
    Provoje, s'tė kushton gjė tė madhe.

  20. #20
    ................
    Anėtarėsuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110
    Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
    Une kete te shalqinit e kam pas bere pak ndryshe. Me nje ice cream scooper nxirrja copa shalqini dhe i vija ne nje tas te madh. Ato pastaj i mbuloja me vodka dhe i lija ne frigorifer per ca ore.

    C'te haje...apo pije.
    E kam bėrė kėtė me luleshtrydhe dhe krem satigis (nė shqip nuk e di) i fut nė frigorifer pėr 24 orė. Luleshtrydhet preji hollė..dhe hidh dhe pak konjak sa pėr erė.
    Kaq

Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kim Jong, veset e ēuditshme tė liderit korean
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 14-06-2009, 05:48
  2. Muzika, si po deformohen shijet
    Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
  3. 100 vite permanent, flokėt pėrmbushin shijet tuaja
    Nga Albo nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-08-2006, 07:43
  4. Bashkėjetesė e ēuditshme nė Ishull-Lezhė.
    Nga Beqari002 nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 21-02-2003, 03:47
  5. Deklarate e cuditshme.
    Nga Mina nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 01-11-2002, 19:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •