Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 183
 1. #41
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Leila
  lol... S'ke turp s'ke.
  Javes tjeter do pyesim ate Efin ku kane kukureca. Me ngjalli kersheri Kuqja.
  Pse mi, turpi nuk ėshtė pėr njerzit??
  Pastaj kush e humbi turpin qė ta gjeja unė??
  Kukurec do kesh provuar por ndoshta nuk di tamam se pėr ēfarė flitet.
  Kukureci bėhet me zorrė keci ose qingji dhe mushkri e mėlēi po keci ose qingji.
  E pyesim Efin pėr ndonjė dyqan qė di ajo, por ti po deshe e gatuaj unė shumė mirė.
  Tė garanzoj qė do tė tė pėlqejė...... vetėm mė thuaj ēfarė erzash tė pėlqejnė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Humdinger : 15-06-2005 mė 21:26

 2. #42
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  kjo tema qe te sigurohem une eshte vetem per ushqimet, apo jo?


 3. #43
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga diikush
  kjo tema qe te sigurohem une eshte vetem per ushqimet, apo jo?

  Varet........kė quan ushqim ti.

 4. #44
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga green
  Anon pak po ka shije me te mire-e kam si meal te preferuar kete.
  Po ti pinko kur te ka shkuar mendja kaq shume, tave ke? miell misri po plot ne dyqane edhe librin e gatimit para dhe ja u zgjidh problemi...(mos harro dhe "koven" e djathit tek greku a bullgari (kudo qe veni ju te NJ)...

  Green, dua te di si behet buka e misrit! :-) Kam miell misri, nuk di si ta bej, eshte kinda weird, dua ta bej te mire e te fryhet, c'fare i hidhet? ;-)

 5. #45
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  T'ju jap njė ide ?
  Kjo vlen pėr ata qė kanė qejf shalqinin (imonikun ju pe Korēe) dhe pijet e veēanta.
  Merreni shalqinin dhe hapini njė katror nė lėkurė, mundėsisht thellė deri nė zemėr.
  Hiqeni me kujdes copėn qė pretė (se do ju duhet prapė).
  Merrni njė gotė konjak, afro njė TEKE dhe derdheni me kjudes nė gropėn qė hapėt.
  Merrni pjesėn katrore qė pretė dhe hiqini pjesėn qė haet (tė kuqen LoL) dhe vendoseni aty ku e pretė.
  Izolojeni me natriban ose shirit tjetėr ngjitės dhe lereni ashtu pėr 1 javė.
  Pas 1 jave hapeni pėrsėri dhe hidhini gjysėm ose 1 gotė TEKE konjaku pėrsėri, mbylleni dhe lereni pėr 1 javė akoma.
  Kur ta hapni do shikoni qė nuk ka mė tė kuqe shalqini, por ėshtė kthyer nė lloj pijeje.
  Provojeni dhe nuk do zhgėnjeheni.

  ps : Ti; akoma me kroasanėt mi??
  I like that, jam kurioz ta provoj! Por jo 2 jave se nuk eshte shalqiri aq i fresket pas dy javesh, me mire 1.

  P.s. Kam nje shok, nuk mbush hic, provon ushqime qensh e macesh. Nje dite u ka dhene miqve biskota qensh, edhe ata nuk bene naze, ngaqe s'e dinin!

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Leila
  lol... S'ke turp s'ke.
  Javes tjeter do pyesim ate Efin ku kane kukureca. Me ngjalli kersheri Kuqja.
  Kukurece bejne tek barba Jorgo (uncle George) ne Broadway, Astoria. Te shtunave kane dhe comlek me mish lepuri, por kur shkoj une darkave, s'e gjen me. Gjithashtu sherbejne dhe koke qengji nese ju ka vajt mendja.

 7. #47
  .
  Anėtarėsuar
  27-05-2004
  Postime
  965
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Layer Cake
  Green, dua te di si behet buka e misrit!Kam miell misri, nuk di si ta bej, eshte kinda weird, dua ta bej te mire e te fryhet, c'fare i hidhet?
  Kam vetem dy fjale per ty my dear: Liber Gatimi.
  Une receta nuk jap sidomos per buken e misrit - se ja te doli e keqe?! Me mire t'i ngele turpi (fjala vjen) Evgjeni Harizit (a Hazizit) -keshtu me duket e ka emrin ideatorja e TE VETMIT e theksoj E TE VETMIT liber gatimi qe qarkullon ne Shqiperi.

 8. #48
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Kukurece bejne tek barba Jorgo (uncle George) ne Broadway, Astoria. Te shtunave kane dhe comlek me mish lepuri, por kur shkoj une darkave, s'e gjen me. Gjithashtu sherbejne dhe koke qengji nese ju ka vajt mendja.
  Kuqke ... Sikur ka shije tjater mishi i qingjit keteja nga anet tona .. pertej oqenit ... (lol )

  Vallaji si " paidhaqet " lol e shqiperise nuku gjen ne dynja
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #49
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Une si per cudi kam qejf te haj patatina me gjize pakripe,e shoqeroj me ullinj dhe peshk te skuqur.
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 10. #50
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  Varet........kė quan ushqim ti.
  Gjera organike (pervec mbeturinave ushqimore trupore).


  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  Tė garanzoj qė do tė tė pėlqejė...... vetėm mė thuaj ēfarė erzash tė pėlqejnė.
  Do te gatuash, e? Me ka dale nami qe une ta hiqkam oreksin sipas asaj Grekes qe ta luante Me mire ha me deshmitare, aman, te keqen.
  Sa me qejf bisedonte ajo kamarierja sot. Per here te dyte e pashe te qeshi (se heren e pare qeshi kur te pa ty). lol

  Sot hengra oriz te verdhe me recel luleshtrydhesh. Not so yummy...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 16-06-2005 mė 14:15
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 11. #51
  .
  Anėtarėsuar
  27-05-2004
  Postime
  965
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Gjithmone edhe domatet i kam qeruar (edhe ne sallate)...nuk i duroj dot lekurat.


 12. #52
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Kurse une qerrrroj qepet te sallata jeshile apo me domate ... por eshte e cuditshme ne fakt dhe e di qe do i qerrrroj nga pjata dhe ja grij , ja bej copa - copa me thike , me forma si t'mi dush ...

  Green e ke fajin ti .. cna kujton domatet mi goc
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #53
  Jeto_jeten Maska e Vivian
  Anėtarėsuar
  16-06-2005
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Akullore me rum persiper ose akullore futur ne shishe pijesh.

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  futur ne shishe pijesh
  po mendoja dicka te cuditshme per veten time por spo gjeja...atehere neqoftese kjo qe the eshte e cuditshme, i perket vetes time gjithashtu :P

  dicka te cuditshme qe besoj qe beja kur isha e vogel...me jepte nena qumesh dhe mi nguliste syte duke me bertitur "mos pertyp qumshin" lol...nefakt ngaqe sme pelqente qumshi... geltisja vec njecike ore minute dhe dukej sikur po e pertypja...me zorr e pija e shkreta :P
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 16-06-2005 mė 14:42
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 15. #55
  Jeto_jeten Maska e Vivian
  Anėtarėsuar
  16-06-2005
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
  po mendoja dicka te cuditshme per veten time por spo gjeja...atehere neqoftese kjo qe the eshte e cuditshme, i perket vetes time gjithashtu :P
  P
  Edhe per mua kjo ishte me lart ne shkallen e cuditshmerise. Duket qe jam conventional.

 16. #56
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Layer Cake
  Green, dua te di si behet buka e misrit! :-) Kam miell misri, nuk di si ta bej, eshte kinda weird, dua ta bej te mire e te fryhet, c'fare i hidhet? ;-)
  Lol po te jap nje variant un po mos na shaj po s'doli gje

  2.Gota kos, dhe 1/2 e gotes vaj,
  3 . Veze
  1/2. luge ēaj me sode buke.
  Krype.
  Miell.

  Pasi ta perziesh mire e mire kte perberje,i hedh miellin pak e nga pak deri sa te behet brumi ..dhe pastaj e hedh ne tepsi te lyer me vaj ose gjalp.Pasi te piqet lyeje nga siper me kos ose me gjalp..Vetem kujdes me brumin se po e bere te trash(del patkue) dhe po e bere shume te holle(del qull) sepse mielli ktej nuk eshte i pershtatshem per kto gjera si ne shqiperi.
  Un per vete e bej te pakten 1 here ne jave dhe me del e mire: )

  XxX

 17. #57
  Forever and a day...
  Anėtarėsuar
  11-02-2003
  Vendndodhja
  Ju-Es-Ej
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga ^^Gjalica^^
  Lol po te jap nje variant un po mos na shaj po s'doli gje

  2.Gota kos, dhe 1/2 e gotes vaj,
  3 . Veze
  1/2. luge ēaj me sode buke.
  Krype.
  Miell.

  Pasi ta perziesh mire e mire kte perberje,i hedh miellin pak e nga pak deri sa te behet brumi ..dhe pastaj e hedh ne tepsi te lyer me vaj ose gjalp.Pasi te piqet lyeje nga siper me kos ose me gjalp..Vetem kujdes me brumin se po e bere te trash(del patkue) dhe po e bere shume te holle(del qull) sepse mielli ktej nuk eshte i pershtatshem per kto gjera si ne shqiperi.
  Un per vete e bej te pakten 1 here ne jave dhe me del e mire: )

  XxX

  vete e ke mesuar kete, apo e ke kopjuar nga njeri????
  mua me kane thene qe kjo perzjerje behet e mire!!!!! po me te thene akoma, nuk e kam provuar vete!!!!
  p3rf3<+!0n 15 4 r@r!+y

 18. #58
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  po treshet hyjne ketu .....??

 19. #59
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Edhe un s'paskam gje krahasuar me ca nga kto me lart...E shumta kur jam ne shtepi ha ndonjehere bostan ose pjeper me djathe..ose provoj brumin e gjalle te ndonje embelsire..
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 20. #60
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Justin
  vete e ke mesuar kete, apo e ke kopjuar nga njeri????
  mua me kane thene qe kjo perzjerje behet e mire!!!!! po me te thene akoma, nuk e kam provuar vete!!!!
  Nese u thua kopje gjerave qe mi meson mami atehere shenja te shkoi shtrember..lol
  Pse ju nga korca se perdorni fare kte gatim e? Te vishe ate dite qe te thirra, mgjth ti do me shesesh mend me vone

  Kshtu , kshtu..!!!!

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kim Jong, veset e ēuditshme tė liderit korean
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-06-2009, 05:48
 2. Muzika, si po deformohen shijet
  Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
 3. 100 vite permanent, flokėt pėrmbushin shijet tuaja
  Nga Albo nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-08-2006, 07:43
 4. Bashkėjetesė e ēuditshme nė Ishull-Lezhė.
  Nga Beqari002 nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-02-2003, 02:47
 5. Deklarate e cuditshme.
  Nga Mina nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-11-2002, 18:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •