Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 88
 1. #21
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Edhe serish do te bjer ne raundin e katert.Patetike.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 2. #22
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Ka prfunduar me sukses ndrhyrja kirurgjikale n gjurin e dmtuar gjat takimit t humbur ndaj Uilliamsit 04-08-2004

  Tajson sht operuar me sukses

  Sporti Shqiptar


  Majk Tajson i sht nnshtruar me sukses nj ndrhyrje artroskopike n gju pr t riparuar dmtimin q psoi n raundin e par t takimit t humbur ndaj Deni Uilliamsit, t premten e kaluar. "Ne riparuam 4 pjes t prdredhura gjat operacionit q zgjati rreth nj or. Shpresat q Majku t riaftsohet plotsisht jan t mdha," - tha kirurgu ortoped, Riard Emerson, i cili kreu ndrhyrjen. "Ai do t filloj terapin nesr dhe objektivi sht q n 8 jav t riaftsuar n masn 90%," - shtoi Emersoni. Britaniku Uilliams i shkaktoi nj humbje t papritur Tajsonit, duke e hedhur nokaut n raundin e 4-t t takimit zhvilluar mes tyre n Luisvil t premten e kaluar. Kjo humbje ka ngritur nj pikpyetje t madhe mbi t ardhmen e Tajsonit, i cili n planet e tij t s ardhmes kishte parashikuar rifitimin e titullit kampion. Tajsoni, i cili hodhi mbi parket Uilliamsin 3 her gjat raundit t par nuk mundi t ngrihej brenda kohs s numrimit nga gjyqtari 2 minuta e 51 sekonda pas fillimit t raundit t 4-t. Tajsoni ishte i paaft t mbronte veten kur nj seri grushtat u derdhn mbi kokn dhe trupin e tij. Edhe nj numrim m i gjat nuk do t kishte mjaftuar q ai t ngrihej nga litart ku ishte varur. Menaxheri i Tajsonit, Shelli Finkel, tha se dmtimi n gju gjat raundit t par uli ndjeshm lvizshmrin e tij. "Ky dmtim shpjegon shum gjra. Ai humbi aftsin pr t'u kthyer shpejt pr t lvizur, pr t peshuar mbi kmbn e majt, ka do t thot pr t goditur fort me t djathtn," - tha Finkeli. Gustavo Kuerten dhe Lejton Hjuit jan n krkim t forms s tyre m t mir pr grand slemin U.S Open. Kt ata e kan treguar duke kaluar pa vshtirsi raundin e par t konkurrimit n turneun e mjeshtrve t Sinsinatit. Braziliani Kuerten nuk e ka patur aq t leht sa pritej ndaj kinezit Jen-Hsun Lu, i cili ka rezistuar pr 3 sete, ndrsa Hjuiti fitoi 2-0 ndaj Aleks Bogomolovit. Dy tenistt do t prballen ndaj njri- tjetrit n raundin e dyt t turneut. Gjykatsi i shtjes s Kobi Brajantit, i akuzuar pr marrdhnie seksuale me dhun me nj kamariere hoteli n Kolorado, ka vendosur t autorizoj publikimin e pjesshm t transkripteve t seancave dgjimore q u zhvilluan me dyer t mbyllura. Pas ktij vendimi, akuza gjendet n vshtirsi, ndrsa paditsja dhe familja e saj duken gjithnj e m pran trheqjes s padis. Publikimi i informacioneve mbi jetn seksuale t vajzs sipas akuzs ul ndjeshm mundsit e saj pr t fituar gjyqin duke br kshtu q ajo t rishoh pozicionin e saj. Zhustin Henin-Hardene, numri 1 i bots n tenisin e femrave ka br t ditur se do t konkurroj n Lojrat Olimpike. Belgia, q mungon n konkurrime q prej Franc Open-it n muajin maj ka qen e smur nga nj infeksion viral Kalvin Harrison, sprintieri i mirnjohur amerikan, sht pezulluar pr nj periudh 2-vjeare pr shkeljen e dyt t rregullave antidoping. Ky vendim e bn t pamundur pjesmarrjen e tij n olimpaidn e Athins. Lajmi sht br i njohur nga Agjencia Amerikane e Anti-Dopingut (USADA). Ky vendim mund t'i kushtoj ekipit amerikan medaljen e art n stafetn 4x400m, ku Harrison bnte pjes, megjithse nuk duhej t konkurronte.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink Tajsoni i hekurt

  Eshte e vertete dhe me vjen keq qe Tyson(legjenda e katrorit profesjonist)po e mbyll karjeren e tij duke kaluar drama te verteta.Kur u mund ne nocaot me John Louis ne raundin e 7,kam qare si femi nuk i besoja syve, megjithate ai eshte nje jasht-tokesor, emri i tij uk do te harohet kurr...

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink 100 Lenox Lewis, te mblidhen bashke nuk e krijojne famen e Mike Tyson.

  Me vjen keq qe Redi thote qe Tyson eshte nje zhurme publicistike.Asnje boksjer nuk krahasohet me Mike Tyson, megjithate per te respektuar rregullat mbetet(Ali).Edhe ky e ka pare veten ngushte 2 here me Ken Norton, qe kane perfunduar me 15 raunde(me pike)ne "favor" te M.Ali.Me pas Norton shprehet i revoltuar dhe i sigurt ,ndeshja me takonte mua.Po ashtu edhe me Frezer, Holmes qe u shkatarua plotesisht,prandaj duhet te gjykojme drejte dhe nuk mund te vejme epitete figurave te cilet bota i adhuron dhe i respekton.

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga TironciScrub
  hahaha

  pak a shume bie dakort me ty redi. megjithate smendoj se lewis mund ti afrohet (tani per tani )legjendave te boksit si ali, frasier,foreman etj.
  nuk medoj se rifitimi titullit 3 here eshte ndonje gje per tu mburrur. ashtu do te ishte nqs nuk do ta humbte fare titullin. mendoj se ajo menyre veprimi tregon nje nenvleftesim te kundershtarit dhe nje mosmarrje seriozisht e ndeshjes se rradhes.
  sa per tyson ka humbur rrespektin dhe tifon time ( dhe besoj te shume te tjereve) kur u soll si kafshe barbare me holyfield. i still cant get out of my mind him spitting evanders ear out !!! yackkk

  me rrespekt Scrub
  I nderuar zoteri Tironc, nuk e pranoj ate fjalen(kafsh barbare)me keto qe ti po thua nuk e njeh mire fare boksin,dhe mendimet e tua mos i pergjitheso mbaji per vete, shikoje ndeshjen mire, Tyson - Holyfield dhe pastaj gjyko.Holyfield tentoi disa here ta godiste me koke deri sa i au vetullen, dhe Tyson u egersua dhe per inersi i kafshoj veshin.Katrori i ringut ka regulla dhe do merite per te fituar nje ndeshje te paster dhe, keto cilesi i ka vetem Tajsoni i hekurt.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me falni e kisha fjalen per Lenox Lewis dhe jo per(John Louis)gabime qe ndodhin.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink Tyson legjenda e boksit profesjonist

  Jam dakord me Lecin dhe Colombo qe dine te vleresojne figure madheshtore TYSON.Eshte nje Don King bizesmen profesjonist ne arenen e (katrorit te ringut)qe ngre dhe rezon boksjer te medhenj, ashtu si beri me ndeshjen ALI-HOLMES.Sot kjo po ndodh me Tajsonin e hekurt,dhe eshte per te ardhur keq kur e shikojme ne kete gjendje.
  Boksi profesjonist nuk ka kuptim pa permendur emrin e tij, ashtu si ndodh ne futboll me jashte- tokesorin Maradona.

 8. #28
  e poshter! Maska e Sheqerka
  Antarsuar
  11-04-2003
  Vendndodhja
  Ne zemer te tokes!
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Mike Tyson, prfundimisht bie nga Olimpi!

  Di ndonjeri kur jepet ndeshja Kevin McBride vs Mike Tyson dhe cili tv e transmeton (ketej nga europa)?
  Nje zemer e madhe dashuron edhe nga keqardhja!

 9. #29
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Antarsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,771
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nuk e di kush e transmeton por MC Bride fitoj kunder Taysonit

  Ja edhe disa foto te mechit


 10. #30
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Fundi i nje legjende...............

  Nje nga me te medhenjte e boxit,ndoshta me imadhi bashke me M.Ali,i hekurti Majk Tyson pas humbjes kunder irlandezit McBride ne raundin e 6,deklaroi largimin,fundin e nje karrierre brilante,qe fatkeqsisht ne kater-pese ndeshjet e fundit u zhubravit nga vete ai por dhe shume te tjere.
  Ne ring nuk do te shohim me Tyson,ai i perket tashme historise.
  Nje karrierre qe fatkeqsisht u mbyll,jo ashtu sic i perkiste nje kampioni te madh.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink Me mire vone se sa kurr

  Me vjen keq qe figura TYSON u keqperdorua vitet e fundit ne fitim te biznesit profesjonist.Tashme ai eshte krejt i bindur ndoshta me vonese, ku deklaroj edhe vete largimin e tij , pas humbjes me McBride.Emri i tij ngeli ne histori per t'u mos u perseritur me kurr.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  nje komentator i shfaqjes tha: si thoni kthehet prape Tyson te luaje me para?
  ju pergjigjen: ai do kthehej po kush e paguan se nuk fiton me.

  e kam urryer kete kafshe me fytyre njeriu qe ne fillim...beh bota eshte me e mire pa fytyren e ketij ne nje tjeter skandal.
  TBD

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink Kariera sportive TYSON

  http://www.boxrec.com/boxer_display.php?boxer_id=000474

  Boksjeri qe u perfol me teper dhe qe vuri ne levizje mediat e ndryshme ne mbare boten, gjate gjithe koherave, per forcen,natyren dhe bemat e tij, qe tashme ato ngelen dhe lane shenje ne histori.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Mbreti i ringut

  Muhammad ALI
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink Babe e bij dy kampionet e medhenj

  Ali me vajzen e tij Leila, me pelqen kjo foto prandaj vendosa ta postoj.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 16. #36
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Edhe nje legjende e boksit po leshon sfidat e tij per t'u zavendsuar me te reja.
  Mike Tyson ose Majku i Hekert (IRON MIKE), detyrohet ti thote LAMTUMIRE boksit per shkaqe te njohura sepse nuk mund t'i rezistoje "grushtit te njome" qe shfaqet neper arenat e boksit anembane botes.

  Ndeshja e fundit me irlandesin McBride ishte edhe kulmi i fundit te tije, ishte i detyruar te dorezon lojen se perndryshe do hante teper "qytek" nga nje boksier anonim, modest, dhe i guximshem sic ishte irlandezi shtatlarte dite me pare kur i tregoi NJERIUT TE HEKERT, se koha yte ka ik lal, shko dhe penziono dhe leri te tjeret ne keto arena...

  Si mendoni ju per karrieren e Majkut ishte dicka e mire e percjellur me triumfe apo e stermbushur me ngjarje kontraverze dhe pune te pista qe jemi mesuar t'i degjojme neper gazeta bulevardeske per Mike Tysoni.

  Dica eshte e sigurte se Tyson me nuk egziston, por valle shtrohet pyetja se kush eshte pasardhes i tij?

  Ju ftoj per diskutim.
  My silence doesn't mean I am gone!

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink Nje teme qe ja vlen per tu hapur

  I nderuar Davius ju uroj per temen e hapur.
  Ne nje interviste te dhene nga Muhammad ALI pas humbjes ne raundin e 11 me nockaut teknik nga i madhi Larry HOLMES, e pyeten per ke mendoni ju se eshte pasardhesi i juaj:ALI megjithese i demtuar rende nga 270 goditje te pameshirshme nga HOLMES pergjigjet: Ai njeri nuk ka lindur akoma.
  Ne Qershor te vitit 1988 ne Atlantic City, Michael SPINKS-Mike TYSON qe perfundon me nockaut brenda 90 sekondave, i madhi ALI heq syzet i befasuar dhe me te drejte si nje baba i madh i katrorit te ringut profesjonist qe e ktheu boksin ne art shprehet: Emri TYSON do te degjohet gjate,dhe ashtu po ndodh.
  I rashe pak gjate nga Kina por doja te thoja: YJET LINDIN PER TE MOS U PERSERITUR ME KURR.
  Sa per dijeni kush mund ti afrohet Majkut Hekurt:

  58 ndeshje te zhvilluara:
  24 fitore me nockaut ne raundin e pare
  7 fitore me nockaut ne raundin e dyte
  6 fitore me nockaut ne raundin e trete, e keshtu me rradhe.
  Jane shifra recorde qe ndoshta do ti kishte zili edhe mbreti i ringut ALI
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Bani gjk
  Antarsuar
  06-01-2005
  Postime
  550
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mike Tyson
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Bani gjk
  Antarsuar
  06-01-2005
  Postime
  550
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Muhamed Ali ne namaz
  Muhamed Ali ne qabe (mekke)
  Muhamed Ali dhe Malxom X
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Jimy
  Antarsuar
  06-05-2005
  Postime
  196
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Per ty Mike TYSON

  Ti qe me forcen e hipnozes na ngrije nga gjumi , per te pare prane ekranit pa ngjyra Iliria. Qofsh i bekuar Majk, nuk lind nena me si ty.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Boks: Kreshnik Qato, kampion i bots n versionin WBF
  Nga FЯODO n forumin Sportet ekstreme dhe t rnda
  Prgjigje: 75
  Postimi i Fundit: 24-06-2014, 09:16
 2. Luan Krasniqi i jep fund karriers
  Nga SUPERSTAR_N1 n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 394
  Postimi i Fundit: 29-12-2011, 14:08
 3. Kreshnik Qato, kampion bote n boks
  Nga zeus n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 29-05-2006, 13:51
 4. Trhiqet nga boksi ukrainasi, Vitali Klitschko
  Nga Davius n forumin Sportet ekstreme dhe t rnda
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 11-11-2005, 08:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •