Close
Faqja 31 prej 33 FillimFillim ... 212930313233 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 601 deri 620 prej 654

Tema: Parfume

  1. #601
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1

    Pėr: Parfume

    Parfumin me te ri te kompanise LR, Kurkova! Shume i mire!

  2. #602
    i/e regjistruar Maska e stela81
    Anėtarėsuar
    26-06-2012
    Vendndodhja
    Ne qiell
    Postime
    1,106

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    ..................
    ik ore Gjirokastrit, se e blej vete hahah doja te te povokoja..

  3. #603
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga stela81 Lexo Postimin
    ik ore Gjirokastrit, se e blej vete hahah doja te te povokoja..
    , une mendova ndryshe.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  4. #604
    i/e regjistruar Maska e stela81
    Anėtarėsuar
    26-06-2012
    Vendndodhja
    Ne qiell
    Postime
    1,106

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    , une mendova ndryshe.
    hahah po ndryshe....

  5. #605
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga stela81 Lexo Postimin
    hahah po ndryshe....
    Po ta dija se e ke mendu me ta ble parfumin, do dilja nga forumi derisa ta harrosh kete punen.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  6. #606
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Pėr: Parfume

    Love nga Coach eshte fantastik. ose me mire ishte per vere tani s'eshte me sezoni

    per kete sezon qe vjen Lady 1 Million ende ne me te mirat e vjeshes. nga Paco Rabanne
    What goes around---comes around

  7. #607
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Pėr: Parfume

    Paco Rabanne po perdor dhe une per momentin por Ultrared

  8. #608
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga zANė Lexo Postimin
    Paco Rabanne po perdor dhe une per momentin por Ultrared

    Paco Rabanne sjell fragranca te kendshme. jo te bezdisshme , ndonese nuk mund te kapin dot klasin dhe efektin mbreslenes te firmave te tjera prestigjoze franceze si Chanel apo Dior.. etj.

    Ultrared eshte lehtesisht spicy si ai per femra edhe ai per meshkuj. Ndjell kuriozitet dhe zhvillon fantazine tek dikush qe e nuhat .

    zgjedhje e bukur karamele- zANe
    What goes around---comes around

  9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sorkadhe_Kelcyre pėr postimin:

    zANė (11-09-2013)

  10. #609
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    Paco Rabanne sjell fragranca te kendshme. jo te bezdisshme , ndonese nuk mund te kapin dot klasin dhe efektin mbreslenes te firmave te tjera prestigjoze franceze si Chanel apo Dior.. etj.

    Ultrared eshte lehtesisht spicy si ai per femra edhe ai per meshkuj. Ndjell kuriozitet dhe zhvillon fantazine tek dikush qe e nuhat .


    zgjedhje e bukur karamele- zANe
    Kte nuk e dija...
    Jan disa tipe te njerezve qe gjithmone mbajn te njejtin parfum,dhe qe ne ere i dallon kush eshte,une sjam fare keshtu kam qef te eksperimentoj.
    Dhe nuk eshte se kam qef te beje koleksione,kam shoqe qe sju rezistojn dote,sa shofin nje parfum duhet ta blejn se zben,qe as vete se dijne nga sa i kan....Une gjithesej tre kam,dhe nuk blej me deri sa te mbarojn,lol,kur te mbarojn ju hap rrugen te tjereve
    Kte qe te thash,M.Dior cherie qe eshte drejt fundit...dhe Diesel 'Loverdose' qe nuk ben fare per ditet e ftofta.....Keshtu qe me duhet te investoj cik,po ja sa te shkojm ne ndonje aeroport se jan pa taksa

  11. #610
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Parfume

    i lehte dhe i kendshem...

    Emri:  ARM-CLU.jpg

Shikime: 440

Madhėsia:  12.7 KB

  12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

    Arvima (15-10-2013)

  13. #611
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga zANė Lexo Postimin
    Kte nuk e dija... :-)
    Jan disa tipe te njerezve qe gjithmone mbajn te njejtin parfum,dhe qe ne ere i dallon kush eshte,une sjam fare keshtu kam qef te eksperimentoj.
    Dhe nuk eshte se kam qef te beje koleksione,kam shoqe qe sju rezistojn dote,sa shofin nje parfum duhet ta blejn se zben,qe as vete se dijne nga sa i kan....Une gjithesej tre kam,dhe nuk blej me deri sa te mbarojn,lol,kur te mbarojn ju hap rrugen te tjereve :-D
    Kte qe te thash,M.Dior cherie qe eshte drejt fundit...dhe Diesel 'Loverdose' qe nuk ben fare per ditet e ftofta.....Keshtu qe me duhet te investoj cik,po ja sa te shkojm ne ndonje aeroport se jan pa taksa :-D

    Jalla oj ZaNe ti i paske tre, una nje kisha laj thaj por me pelqente shume ama e nuk do bleja tjeter derisa te me mbaronte ... vetem se fatkeqesisht me humbi bagazhi ne aeroport heren e fundit qe udhetova dhe aty i kisha te gjitha gjerat kozmetike me te mirat e te shtrenjtat :-( tani po i blej nga e para edhe njehere. hahaha edhe une aeroportet i shfrytezoj per keto gjera, lol
    Une jam ajo qe thoja se nuk do e nderroj me asnje Jadore-n mirepo tani qe me humbi provova disa tjere dhe ke pare ti qe edhe keto tjeret nuk qenkan keq :-D
    Gjithsesi Jadore dior do mbetet i preferuari

    Ndersa tani do filloj te perdor kte Manifesto l'elixir , qe paska arome shume te kendshme :-)


    Edhe Giorgio Armani qe ka sjell Broken eshte sh i kendshem. E kam pas perdorur :-)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arvima : 15-10-2013 mė 18:08
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  14. #612
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Pėr: Parfume

    Arvi , me J'adore pata qene edhe une e mberthyer ca kohe. po ka vite kjo ,, mbi 10 vjet. Dikur i isha besnike edhe une fragrancave, por me kalimin e kohes (sigurisht edhe me edukimin mbi kozmetiken ) mesova qe besnikeria nuk tregohet ne veshje dhe aroma. Njeriun e shoqeron ne momente te caktuara te jetes , zgjedhja e tij dhe konfidenca qe i fal paraqitjes se vet te veshurit dhe sidomos aroma. (per te mos dale tek make-up se zgjatem shume) .

    Aromat qe lartpermende ti jane te gjitha te mrekullueshme. te pergezoj per zgjedhjen. por desha te te ve ne dukje dicka. J'adore i peshtatet me shume nje bjondeje (beleive it or not) nderkohe qe L'elexir i YSL me finesen kulmore te manushaqes qe mund te arrihet ndonjhere, eshte nje parfum brunetash. Keshtu qe shif e bej lol.

    p.s. meqe pelqeke kete baze aromash florale, do te te sugjeroja te provoje Prada L'eau AMbree.. Ka baze esence Mandarine te perzier ne ekuiliber me trendafil te eger maji , Jasmine afrike si edhe nje element tjeter floral qe s'me kujtohet tani po qe vjen nga jugu i azise. Kjo arome e jep maksimumin e efektit mbrese lenes ne periudhen e vjeshtes.. kur i ftohti sa fillon . Eshte sexy dhe shume elegant ne te njejten kohe. Shume , po shume i ngjashem (madje mund te ngaterrohet) me Voile d'Ambre , te Yves Rocher (ne Tirane ka butika te Y. Rocher ) .

    provoji dhe me thuaj .

    p.s. a ka samples ne Shq neper butika parfumesh?
    What goes around---comes around

  15. #613
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Parfume

    nje per dimėr......

    Emri:  th1.jpg

Shikime: 552

Madhėsia:  3.5 KB


    e nje per verė....

    Emri:  TM.jpg

Shikime: 417

Madhėsia:  2.6 KB
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  16. #614
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
    Jalla oj ZaNe ti i paske tre, una nje kisha laj thaj por me pelqente shume ama e nuk do bleja tjeter derisa te me mbaronte ... vetem se fatkeqesisht me humbi bagazhi ne aeroport heren e fundit qe udhetova dhe aty i kisha te gjitha gjerat kozmetike me te mirat e te shtrenjtat :-( tani po i blej nga e para edhe njehere. hahaha edhe une aeroportet i shfrytezoj per keto gjera, lol
    Une jam ajo qe thoja se nuk do e nderroj me asnje Jadore-n mirepo tani qe me humbi provova disa tjere dhe ke pare ti qe edhe keto tjeret nuk qenkan keq :-D
    Gjithsesi Jadore dior do mbetet i preferuari
    Ndersa tani do filloj te perdor kte Manifesto l'elixir , qe paska arome shume te kendshme :-)
    Te humben?
    Sa me vjen keq,une merzitem edhe ateher kur disa produkte kozmetike i kam drejt fundit te tyre,sepse ndonjeher edhe nuk e gjen te njejten apo gjinden me shume veshtirsi,keto kompanit kozmetike ka raste qe dhe nuk e prodhojn me nje produkt,kur fillojn me nje tjeter dhe sa me vjen inat.Se kur te mesohesh me nje produkt,ske qef ta nderrosh,personalisht me veshtirsi adaptohem me nje tjeter si zevendesim edhe nese eshte me mire,sidomos ne fillim se pastaj ja marr doren,kjo nuk vlen per mua dhe per parfumet,gjithmone me pelqen ai qe perdor dhe rrall me ndodh te blej perseri te njejtin,keshtu qe dhe te tjeret jan te mire mos u habit,ahahah :-)

    Une kur ika ne pushime kte vere e kam harru ne shpi kozmetiken :S!O Arvi....a plasa,plasa me plot kuptimin e fjales,lol!Dhe po e imagjinoj ty kur ke kuptu qe te kan humb....e tmerrshme!

    Une kesaj radhe bleva,dy COCO CHANEL dhe DKNY,pa mu dridh dora fare me qe mi kthyen dhe leket e taksava ne aeroport,mu duk pastaj sikur mi falen ,lol

    P.S.Te ciles marke po blen produktet e kozmetikes,me qe je dhe 'aksion' ?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga zANė : 16-10-2013 mė 10:19

  17. #615
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    Arvi , me J'adore pata qene edhe une e mberthyer ca kohe. po ka vite kjo ,, mbi 10 vjet. Dikur i isha besnike edhe une fragrancave, por me kalimin e kohes (sigurisht edhe me edukimin mbi kozmetiken ) mesova qe besnikeria nuk tregohet ne veshje dhe aroma. Njeriun e shoqeron ne momente te caktuara te jetes , zgjedhja e tij dhe konfidenca qe i fal paraqitjes se vet te veshurit dhe sidomos aroma. (per te mos dale tek make-up se zgjatem shume) .

    Aromat qe lartpermende ti jane te gjitha te mrekullueshme. te pergezoj per zgjedhjen. por desha te te ve ne dukje dicka. J'adore i peshtatet me shume nje bjondeje (beleive it or not) nderkohe qe L'elexir i YSL me finesen kulmore te manushaqes qe mund te arrihet ndonjhere, eshte nje parfum brunetash. Keshtu qe shif e bej lol.

    p.s. meqe pelqeke kete baze aromash florale, do te te sugjeroja te provoje Prada L'eau AMbree.. Ka baze esence Mandarine te perzier ne ekuiliber me trendafil te eger maji , Jasmine afrike si edhe nje element tjeter floral qe s'me kujtohet tani po qe vjen nga jugu i azise. Kjo arome e jep maksimumin e efektit mbrese lenes ne periudhen e vjeshtes.. kur i ftohti sa fillon . Eshte sexy dhe shume elegant ne te njejten kohe. Shume , po shume i ngjashem (madje mund te ngaterrohet) me Voile d'Ambre , te Yves Rocher (ne Tirane ka butika te Y. Rocher ) .

    provoji dhe me thuaj :-) .

    p.s. a ka samples ne Shq neper butika parfumesh?
    Sorkadhe sa mire qe te kemi ty se une per vete sja kam idene fare gjerave kozmetike. Edhe kur i blej i pyes vajzat e promocionit aty qe me rekomandojne dhe zgjedh pastaj me te pershtatshmen. Jadore-n ne fakt e pata dhurate dhe u ambjentova me ate arome. E kam vene re tek reklamat qe bejne ,Jadore-t i kane vendosur bjonde ndersa L'elexir nje brune, po nuk e dija qe ndaheshin parfumet ne baze te ngjyres se flokeve. Gjithsesi ky i YvesSaintLaurent-it me pelqenka shume. Do mundohem ta provoj edhe Prada L'eau AMbree, mu dukerka i kendshem nga ato qe ke pershkruar. Jam kurioze me pruvuar llojshmeri parfumesh ne fakt edhe pse aroma e Jadori-t me duket si me e vecante nga tjerat, po gjithsesi nuk kam fare pervoje keshtu qe sdi me fol me teper . Mbase ne nje te ardhme do kem tjeter mendim

    Samples mos jane ato provezat e vogla te parfumeve ? Ma merr mendja se duhet te kete edhe ne Shqiperi, besoj se cdo firme parfumesh i jep. Une vete ne fakt nuk i kam blere ne Shqiperi, i blej ne Itali.
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  18. #616
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga zANė Lexo Postimin
    Te humben?:^ mos
    Sa me vjen keq,une merzitem edhe ateher kur disa produkte kozmetike i kam drejt fundit te tyre,sepse ndonjeher edhe nuk e gjen te njejten apo gjinden me shume veshtirsi,keto kompanit kozmetike ka raste qe dhe nuk e prodhojn me nje produkt,kur fillojn me nje tjeter dhe sa me vjen inat.Se kur te mesohesh me nje produkt,ske qef ta nderrosh,personalisht me veshtirsi adaptohem me nje tjeter si zevendesim edhe nese eshte me mire,sidomos ne fillim se pastaj ja marr doren,kjo nuk vlen per mua dhe per parfumet,gjithmone me pelqen ai qe perdor dhe rrall me ndodh te blej perseri te njejtin,keshtu qe dhe te tjeret jan te mire mos u habit,ahahah :-)

    Une kur ika ne pushime kte vere e kam harru ne shpi kozmetiken :S!O Arvi....a plasa,plasa me plot kuptimin e fjales,lol!Dhe po e imagjinoj ty kur ke kuptu qe te kan humb....e tmerrshme!

    Une kesaj radhe bleva,dy COCO CHANEL dhe DKNY,pa mu dridh dora fare me qe mi kthyen dhe leket e taksava ne aeroport,mu duk pastaj sikur mi falen ,lol

    P.S.Te ciles marke po blen produktet e kozmetikes,me qe je dhe 'aksion' ?:-D
    hahaahah , e me humben lere mos mi kujto me se sapo e kalova ate fazen e merzitise e plasjes, lol I kisha te gjitha atje dhe me mbrapa i thoja vetes pse i more te gjitha me vete te kisha shpetuar ndonje, sikur ta dija se do me humbnin Ato qe me humben pjesen me te madhe i kisha te Clinique-s per shkak se kam lekuren e ndjeshme. Ndersa tani po ja fus po i marr nga te gjitha lol kete vere bera shume plazh dhe mora goxha ngjyre dhe lekura me eshte bere me rezistente. Nuk po me skuqen me faqkat , e viva!! Tani te clinique-s kam marre vetem kremrat dhe foundantinen. Ton , rimel, penel... e kto make-up -et i mora sa tek YSL, channel e nje buzekuq tek deborah Ooo me erdhi keq qe nuk mora dot nje gje dhe tek Lancome o ZaNe se kishte shume gjera te bukura ..... gjithsesi se kam mbaruar aksionin :-D hahaha
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  19. #617
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Pėr: Parfume

    Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
    Sorkadhe sa mire qe te kemi ty se une per vete sja kam idene fare gjerave kozmetike. Edhe kur i blej i pyes vajzat e promocionit aty qe me rekomandojne dhe zgjedh pastaj me te pershtatshmen. Jadore-n ne fakt e pata dhurate dhe u ambjentova me ate arome. E kam vene re tek reklamat qe bejne ,Jadore-t i kane vendosur bjonde ndersa L'elexir nje brune, po nuk e dija qe ndaheshin parfumet ne baze te ngjyres se flokeve. Gjithsesi ky i YvesSaintLaurent-it me pelqenka shume. Do mundohem ta provoj edhe Prada L'eau AMbree, mu dukerka i kendshem nga ato qe ke pershkruar. Jam kurioze me pruvuar llojshmeri parfumesh ne fakt edhe pse aroma e Jadori-t me duket si me e vecante nga tjerat, po gjithsesi nuk kam fare pervoje keshtu qe sdi me fol me teper . Mbase ne nje te ardhme do kem tjeter mendim

    Samples mos jane ato provezat e vogla te parfumeve ? Ma merr mendja se duhet te kete edhe ne Shqiperi, besoj se cdo firme parfumesh i jep. Une vete ne fakt nuk i kam blere ne Shqiperi, i blej ne Itali.

    Ah e dashur, vajzat e promocioneve te tregojne ate qe ju intereson (se me promocionet kane pjesen e vet qe dergohet nga kompania qe ben promocionin) dhe nganjehere te trubullojne pak arsyen me sugjerimet e tyre. Nuk them te mos i degjosh fare po me shume duhet t'i besosh kontaktit qe nje produkt kozmetik ben me lekuren tende.

    p.s. e dije qe parfumet japin efekt te ndryshem ne persona te ndryshem?? Kur provon / nuhat nje parfum te ri, duhet ta provosh ne pulsin e dores tende. pasi e ke aplikuar, (mos i ferko duart me njera tjetren sepse elementet perberes te aromes nuk duhen ngacmuar pas aplikimit.. shume njerez e bejne kete por eshte e gabuar) duhet te numerosh deri ne 8 ose 10 dhe pastaj ta nuhasesh (kjo per shmangur mbizoterimin e alkolit ne esence) . Nese te duket se mund te "bashkjetosh " me kete arome per me shume se pak min. atehere pse jo , je gati per nje aventure te re me nje fragrance te personalizuar.

    gjithashtu, kurre mos nuhat me shume se tre aroma njera pas tjetres. Truri i njeriut me pas nuk eshte ne gjendje te percaktoje apo te diferencoje aromat. Shpesh ne butikat e parfumeve mbajne nga nje kupe me kokrra kafeje te pjekura. pasi te nuhasesh kafen, ke mundesi te percaktosh edhe nje arome tjeter ...

    shpresoj te te kem dhene sadopak nga njohurite e mia e dashur .. perqafime
    What goes around---comes around

  20. #618
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834

    Pėr: Parfume

    Vajza,provojeni kete... por kujdes se cunave do ju vije nje oreks aq i madh sa do te duan t'iu hane pasi ta ndjejne kete parfum


  21. #619
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Pėr: Parfume

    Reb'l Fleur i Rihanna-s kish ndoshta me shume se nje muaj qe ish ne treg, por s'kisha marre mundimin ta nuhasja duke u influencuar nga mendimi qe kam per shijen e saj. Sapo e nuhata tani.. Ka nje ngjashmeri pothuaj 80 % me Opium te YSL . (ka vetem nje kapercim shume te vogel ne perzierjen e aromave te ngjyrave Blue-Red-Orange dhe Yellow, por qe nese je ok me shijet e "nigga"-ve s'te bezdis) Mua nuk peshtatet fare po mendova qe ndonjera nga ju qe ka gjetur lezetin tek Opium-i , mund te perdori pikerisht Lulen Rebele te Rihannes per nje cmim me te lire se gjysma .

    thjesht sugjerim
    What goes around---comes around

  22. #620
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anėtarėsuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Pėr: Parfume

    per momentin keta te dy po perdor Emri:  Dolce-Gabbana-Pour-Femme-Womens-3.3-ounce-Eau-de-Parfum-Spray-P14844309.jpeg

Shikime: 853

Madhėsia:  38.7 KBEmri:  thumb31_8903624.jpg

Shikime: 492

Madhėsia:  26.6 KB me pelq por do i nderroj tanii
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •