Close

Rezultati i Sondazhit: Kush e fiton Confederations Cup ?

Votues
39. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Argjentine

  11 28.21%
 • Australi

  0 0%
 • Gjermani

  9 23.08%
 • Tunizi

  0 0%
 • Brazil

  18 46.15%
 • Greqi

  0 0%
 • Japoni

  1 2.56%
 • Meksik

  0 0%
Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 150
 1. #61
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Ja edhe tabela....qe e shpetoi Brazilin e Edit te favorizuar...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #62
  rruga Maska e misterioz
  Antarsuar
  07-04-2005
  Vendndodhja
  rrugeve
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Davius
  Brazili shpeton kapet per trenin e fundit fale golaverazhit me te mire se Japonia dhe kualifikohet ne gjysem finale...

  Sfida gjysem finale.

  Gjermanni - Brazil

  Argjentine - Meksike

  Forza Argentina..........................

  Po Europa pse merr pjese vetem me nje skuader?

  Japonia luajti bukr me Brazilin.

 3. #63
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Pas kujt vrapon ky Ronaldinjo...ndoshta per te kap edhe trenin e fundit...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #64
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Yjet...........qe sonte shkelqenin sikur Hena diten...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #65
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Mos beni kot muhabet trenash o Davius...
  E dinim te gjithe qe brazlianeve u mjaftonte barazimi ....Normale qe kur je 2-1 kerkon te rezervosh energjite , se ke ndeshje tjeter te shtunen me Gjermanine....goli ne min 88 i ringjalli shpresat Japonezeve...  Super Ronaldinho ....lojtar qe nderon futbollin me spektaklin qe jep ne fushe...

  Nje pjese e pare spektakolare .... Ronaldinho , Kaka dhe Robinho lozen shkelqyer ...
  Vetem se brazilianet sot humben raste goli , e nuk mbyllen rezultatin ...gabime qe nuk mund ti besh ne boterore ....

  Ndeshjet cdo 2-3 dite ndikojne ne gjendjen fizike...dhe pas rezultatit 2-1 te merituar , ne pjesen e dyte Brazili leshoi pak lojen..megjithese kerkoi golin edhe me mbrojtesat Juan , Lucio ...edhe Cicinho rrezikoi ...

  Hallall Japonia ...ka lojtare te talentuar ...goli 3 minuta paa mbarimit te ndeshjes i dha shpresa ... ne shtese kerkuan ta fitonin ndeshjen...

  Adriano pas 2 ndeshjeve te para te lozura ne nivel te larte sot nuk ishte ne nivelin e tij....

  Portieri Marcos nuk me pelqeu .... nuk meriton rolin e zevendesit te Dides...Ishte 100 here me mire Cesar...

  NE NDESHJEN TJETER Greqi - Meksike 0 - 0 ...

  Kampionet e europes ikin nga turneu pa shenuar asnje gol...
  Te shtunen GJERMANI - BRAZIL...

  Te dielen ARGJENTINE - MEKSIKE  FOTO 1...Robinho gol....

  FOTO 2....Ronaldinho gol...

  FOTO 3...japonezet shenojne...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 6. #66
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga inter_forever
  Mos beni kot muhabet trenash o Davius...
  Edi mua me vie keq si ti je tifoz i Brazilit dhe s'te pelqejne keto muhabetet e trenave por dicka duhet te keshe parasish se fale nje goli u kualifikuat ne gjysem finale, dhe me siguri do takohemi kah finalje e madhe me Argjentinen e cila ju rrehi rrende para disa javeve...te mbesesh 2-2 me Japonine per nje kampion boteror eshte me se turp por kjo gje ju ndodhi juve, por tash do keni nje Gjermani modeste ne gjysemfinale e cila e perkrahur do ju sjell problem se per t'ju rreh nuk besoj se dikush tjeter e ruan shkopin kokes per ju e ato jane e din kush .........

  Mos harojme keto qe shkruajm se do te vie koha do te citojme keto, dmth do citojme postimet tona.

  Go MARADONA BLOODDDDDDDDD
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #67
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Mua inat per Brazilin ???...Aspak....
  Per Confederation Cup as se vras truri fare o Davius ...Jane miqesore...ose pregatitore me mire...
  Mua me behet qefi qe Brazili po vuan me ekipe si Meksika apo Japonia...Sespe i hapen syte dhe nuk fluturojne me ''presh'' tek vendi...
  E gjithe bota i vlereson si ''yje'' , se ashtu jane , por ne futboll jane edhe 11 lojtare kundershtare , qe po lozen taktikisht shkelqyer te hapin probleme...


  Jo 1 gol ... po 2 gola ... 5-3 dhe 4-4 golavarazhet...
  Per 1 gol thu ti... Aq eshte muhabeti 1 gol te nderon ose te fundos....
  Ik thuj milanistave ca te ben 1 gol ....se e pane ne finale ...

  Sa per Argjentinen ....
  Vazhdoj me idene time qe ate ndeshje po te ishte nje arbiter europian , Argjentina do kishte mbyll lojen me 6-7 lojtare...se lozen ''dru me pre''....

  Argjenitnen e rrafem ne finalen e Kupes Amerikes...atje ngrihej kupa , keto ndeshjet e tjera jane ''derbe'' inati dhe statistikash ...

  Gjermanet kane mundesine te fitojne sepse kane motivacione te forta, se lozin ne vend te tyre ...e ndoshta kete Confederation e fitojne ata...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 8. #68
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Antarsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  33
  Postime
  1,379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  o inter for ever pse sthua qe na kini frike ?.Sa keq kampionia e botes barazim me japonine po ai blateri sa i keqi sla ndeshie te brazilit pa humbur si shpjegohet ????Sa per finalen e amerikes e pe vete kishit fatin qe kishte greqia ne europjan mos me thuaj qe seshte fat te barazosh ne minutat shtese te pjeses se pare edhe ne minutat shtese te pjeses se dyte

 9. #69
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga Vjosa
  o inter for ever pse sthua qe na kini frike ?.Sa keq kampionia e botes barazim me japonine po ai blateri sa i keqi sla ndeshie te brazilit pa humbur si shpjegohet ????Sa per finalen e amerikes e pe vete kishit fatin qe kishte greqia ne europjan mos me thuaj qe seshte fat te barazosh ne minutat shtese te pjeses se pare edhe ne minutat shtese te pjeses se dyte
  Vjosa po Edi, si brazilian qe eshte tash i ka hyre friga ne palce dhe po na kujton kupen e amerikes se jugut, duke haruar humbjen e thelle disa jave me pare....po nga Argjentina.
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #70
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Antarsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Braziljanet Kan Frike Vetem 3 Ekipe ,argjentina ,uruguaji ,dhe Kameruni !!!

  Eshte Fakt ,qe Eshte Perhapur Nga Vete Populli Braziljan !!!

  Gjithe Te Mirat

 11. #71
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Brazili, kualifikimi mes drithrimave


  Brazili arriti nj barazim 2-2 ndaj Japonis, n ndeshjen e fundit t grupit B, n Kupn e Konfederatave. Me kt rezultat, Brazili ka arritur t kualifikohet pr n gjysmfinale, ku do t ndeshet me ekipin e Gjermanis. Pr Brazilin luanin, q nga minuta e par, Adriano, Kaka dhe Ronaldinjo, t cilt ishin n dyshim pr kt takim. Ekipi i drejtuar nga trajneri Parreira arriti t kalonte dy her n avantazh, gjat pjess s par, por Japonia arriti dy her t barazonte rezultatin. Goli i par i takimit u shnua nga Robinjo n minutn e 10-t. 17 minuta m pas, Nakamura e barazoi rezultatin pr Japonin, me an t nj gjuajtjeje spektakolare.

  N port pr Brazilin mungonte Dida, i cili u zvendsua nga portieri Markos. Pas psimit t golit, Brazili u hodh n krkim t golit t dyt dhe arriti ta gjente n minutn e 33-t, me an t Ronaldinjos. N minutat e mbetura t pjess s par, Brazili pati rastin pr t shnuar golin e tret me an t Adrianos, i cili nuk arriti ta shnjestronte portn e Kavaguit. N pjesn e dyt, Japonia nuk mundi t reagonte dhe u detyrua t vuante presionin e vazhdueshm t Brazilit. N 20 minutat e fundit, trajneri Parreira hodhi n fush sulmuesit Baptista dhe Renato, n vend t Adrianos dhe Kakas.

  Brazili iu afrua srish golit me an t Robinjos, i cili u gjend i vetm para ports, por Kavagui arriti ta largonte topin nga zona e tij. N minutat e fundit t takimit, Japonia arriti ta barazonte rezultatin me an t Oguros, i cili shnoi golin e tij t dyt n kt kompeticion. Edhe Robinjo, me golin e shnuar dje, u ngjit n kuotn e dy golave n kt edicion t Kups s Konfederatave. Ronaldinjo konfirmoi formn e tij t jashtzakonshme, pasi zhvilloi nj takim spektakolar. Adriano nuk arriti t impresiononte n takimin e sotm dhe u zvendsua nga Parreira n minutn e 25-t t pjess s dyt.

  Ronaldinjo, i cili u shpall lojtari m i mir i takimit, pas ndeshjes tha: "Pr ne ishte e rndsishme t fitonim, edhe pse kualifikoheshim me barazimin. M vjen keq q nuk arritm ta ruanim avantazhin deri n fund t takimit. Jam i lumtur q arrita t shnoja golin tim t par n Kupn e Konfederatave, por merita sht e t gjith ekipit. N gjysmfinale do t luajm ndaj Gjermanis dhe do t jet nj ndeshje e vshtir". Pas barazimit t Meksiks me Greqin, Brazili e mbylli grupin n vend t dyt, n kuotn e 4 pikve, duke arritur kualifikimin fal golavarazhit. N gjysmfinale, Brazili do t luaj ndaj ekipit t Gjermanis, ndrsa Meksika do t luaj ndaj Argjentins
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #72
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Davius
  Vjosa po Edi, si brazilian qe eshte tash i ka hyre friga ne palce dhe po na kujton kupen e amerikes se jugut, duke haruar humbjen e thelle disa jave me pare....po nga Argjentina.
  Aaaaaaaa...nuk e shef po na dridhen kembet per '' kapakun e tenxheres'' ...
  Po une shkruajta postim gjysem faqe , per te treguar qe keto ndeshje jane stervitje per boterorin ...

  Humbjen e thelle ...
  po 3-1 dolem ..humbem .. Kur lozem ne Brazil fituam 3-1 ...barazim jemi me Argjentinen ...

  E tha mire Ronaldo ...keto ndeshjet e Confederationit jo vetem na lodhin fizikisht pas nje viti lozur ne kampionat edhe champions , por edhe shtypi na masakron...Nese fitojme ...eshte pa vlere ... se te ngresh Kupe Bote dhe Kupe Amerike , keto kupa ''kapakesh'' jane qesharake...
  Nese humbim ndonje ndeshje ...behet nami...


  Vjosa ...ke te drejte ...barazoi Imperatore ne minutat shtese...Por mos harro qe ne lozem me ekipin e dyte ..se Ronaldo , Ronaldinho , Kaka , Dida etj.. ishin duke bere plazh...


  E ka thene mire Titi... ekipet qe i kemi ters historikisht jane Uruguaj dhe Argjentina ...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 13. #73
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Po de EDI ashtu eshte... ama kam frige se shume ndeshje ju behen trejning si ajo me Argjentinen, me Meksiken me Japonine, mos eshte dicka teper kjo, mos te lodheni me trajnime dhe mandej humbisni edhe ndeshjet...
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #74
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  39
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga inter_forever
  Tani e pashe golin e barazimit te interistit Cambisso .....Ca devijacion thone komentet ..shume gol i bukur per mendimin tim...

  Kush do ta shofe e ka tek linku me poshte...

  http://s11.yousendit.com/d.aspx?id=3...41L5LOG34QR3EW
  Jo se ka ndonje rendesi te madhe, po devijimi paska qene dhe jo pak po shume. Inter forever shikoje ne perseritjen e trete te golit te ajo dosja qe ke derguar, ne pozicionin ballor. Deisler devijon topin qe ishte nisur per ne mes te portes. Sidoqofte mbrojtja paska qene pertoke ne kete pozicion. Kater nderhyrje dhe asnjera e sakte.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 15. #75
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Dr Rieux
  Jo se ka ndonje rendesi te madhe, po devijimi paska qene dhe jo pak po shume. Inter forever shikoje ne perseritjen e trete te golit te ajo dosja qe ke derguar, ne pozicionin ballor. Deisler devijon topin qe ishte nisur per ne mes te portes. Sidoqofte mbrojtja paska qene pertoke ne kete pozicion. Kater nderhyrje dhe asnjera e sakte.
  Eshte devijim i ''embel'' ...

  Une devijim vendimtar quaj kur topi ndryshon komplet drejtim dhe portieri hidhet nga ana tjeter (p.sh goli i Zalajetes ne Inter - Juve)...

  kurse ne kete rast portieri ne krah te tij e kishte topin ... me duket se nuk ishte vendos mire ne porte ...
  Nejse....


  Nderkohe po zhvillohet Kampionati Boteror i 20 vjecareve ....


  Pas ndeshjeve ne grupe , u percaktuan ciftet me eleminim direkt ...
  Ne keto momente po lozin MAROK - ITALI 1-0 ...
  Edhe ketu kemi ciftin GJERMANI - BRAZIL .....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 16. #76
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Meqenese e kam shkruar me lart ...

  Ne kampionatin Boteror te 20 vjecareve :

  Marok - Itali 1 - 1 .....Ne shtese shenuan edhe nga nje gol ...2-2 ...
  Me penallti u kualifikua Maroku ....


  Gjermani - Brazil 1-1 ..koha e rregullt....Ne shtese Brazli shenoi 1 gol...
  Brazili fitoi 2-1 dhe u kualifikua ....  CONFEDERATION CUP---2 LOJTAR TE MERKSIKES ME DOPING .

  Pas ndeshjes me Brazilin ekipi i Meksikes largoi 2 lojtare Aaron Galindo e Salvador Carmona ...Ne fillim u fol per motive disiplinare...
  POR sot FIFA konfirmoi llafet qe ishin perhapur.....te 2 lojtaret rezultuan POZITIVE ne testin Anti-doping ...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 17. #77
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Sa e parashikoni rezultatin Gjermani-Brazil? Un them qe do arrij me shtese ose penallti.

 18. #78
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Pjesa e pare Gjermani - Brazil 2 - 2 ....
  Ne pergjithesi ndeshje e merzitshme....edhe pse jane bere 4 gola...

  Golat...Adriano goditje denimi...topi devijohet dhe gol...
  Barazon Gjermania pas 2 minutash...kros ...goditje me koke...gol...

  Nje penallti per Brazilin...Adriano deperton ne zone...Huth mundohet ti zeje rrugen dhe me krahe e shtyn...per mua nuk jepej penalltia ..megjithese them e diskutushme...
  Ronaldigho gol...

  Penallti per gjermanet...kesaj rradhe arbitri donte te kompesonte penalltine tjeter.....nuk kishte asnje faull ne zone, perkundrazi ndaj Junior u be faull...
  nejse...Ballack gol...

  Per brazilianet :
  teper teper te lodhur...duken qe jane shtrydhur gjate gjithe vitit ....mbrojtja dobet ..Roque Junior bloze fare...krahet e mbrojtjes nuk kane kaluar nje here mesfushen ...i puth ne balle pleqte Cafu dhe R.Carlos ...
  Kaka dhe Ronaldingo nuk po ndihen...Po lufton vetem Adriano dhe Robinho...

  Arbitri shume i dobet ... nuk e marr vesh se pse eshte kaq nervoz ..na hapi barkun ...

  Ndeshja vendoset nga episodet ...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 19. #79
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  39
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pjesa e pare mbyllet Gjermani - Brazil 2:2. Gol i Adrianos ne min 21 nga goditje denimi 30 metra por serish pafat gjermanet, topi devijohet "ndyresisht" pasi Lehman kishte marre drejtimin nga topi. Pas nje minute barazon Podolski pas nje goditje kendi. Ne min. 43, penallti "e lire" per Brazilin pasi Huth mban Adrianon gjate nje futjeje ne zone. Ne min 47, prape penallti, por per Gjermanine, pasi Roque Junior mban gjate nje goditje kendi Huth, shenon Ballack. Nqs penalltia e Brazilit ishte e lire, kjo e Gjermanise ishte falas fare.

  Gjermania ne 20 minutat e para ishte shume e levizshme ne loje. Deisler i rrezikshem ne krah te djathte, gjithnje shqetesues per Gilberto dhe Roque Junior. Jo dhe aq ne krahun e majte Schneider (jashte pozicionit se vete eshte mesfushor i djathte) qe zevendeson "derrkucin" Schweini, i pezulluar per kartona ne ndeshjet e meparshme. Pas 20 minutave te para pati nje shkeputje mes repartit te mbrojtjes dhe mesfushes gjermane. Ernst dhe Huth nuk me japin shume siguri ne mbrojtje. Ballack duhet te jete me imponues ne qender te lojes sidomos ndaj Ronaldinjos dhe sulmi gjerman duhet te filloje presingun qe ne topin e pare nqs duan te kene rezultat ndaj Brazilit. Sic duken bathet ne pjesen e dyte do kete akoma me teper gola.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 20. #80
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-12-2003
  Mosha
  36
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Gjermani - Brazil

  Gjermania po humebet 3-2 kur po e kontrollonte lojen.Tani Brazilianet u cuan nga gjumi.
  Shpresoj Brazil - Argjentine nje finale e bukur.

Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. N cilin vend lindin m shum "YJE" futbolli?
  Nga REJDI n forumin Futbolli
  Prgjigje: 62
  Postimi i Fundit: 28-01-2008, 17:11
 2. Sheriati n futboll....
  Nga Cappuccino n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 14-07-2006, 11:56
 3. Rregullat e reja t forumit - (Futbolli)
  Nga Bledari n forumin Futbolli
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2005, 09:00
 4. Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 08-01-2005, 17:44
 5. Kokodhima, Futbolli dhe... tritoli
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-06-2003, 13:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •