Close
Faqja 2 prej 17 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 321
 1. #21
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  adresa qe dhashe me lart ka disa programe
  Easy recovery profesional eshte programi me i fuqishem i cili recoveron
  komplet skedaret e humbur
  ketu eshte nje tabele ku ne kollonen e dyte jepen tipet e skedareve qe
  easy recovery profesional i rikthen ne gjendjen sic ka qene para se kompjuteri
  te kete qene prishur
  shiko kollonen e fundit djathtas te tabela cdo shenje V jeshile qe i perket
  nje tipi skedari te shkruar majtas ne kollonen e dyte arrin te rikoverohet
  nga Easy Recoveri profesional
  http://www.ontrack.com/easyrecoveryp.../filetypes.asp
  programi te jep mundesi te krijosh nje diskete(boot disk) per te ndezur kompjuterin ne rastet kur kompjuteri eshte prishur dhe nuk ndizet
  gjithashtu programi arrin te rikoveroje pervec skedareve te permendur ne tabele edhe komplet sistemin e windowsit
  programi eshte me prove,kerkon regjistrim krijim profili ne kete faqe
  http://buyonline.ontrack.com/ecom/fr...ERPROT_604.exe dhe pasi regjistrohesh e shkarkon
  pastaj shikon kete manual ne PDF
  http://www.ontrack.com/library/er6guide_en.pdf (qe te hapet shpejt faqja ne pdf
  kliko ne link me miun dhe shtyp butonin shift)
  te manuali klikohet anash tek "This Manual" dhe te faqja kryesore zbret poshte dhe filloje leximin tek faqja9/38 ku thote starting Easy recovery
  Pastaj aty eshte e lehte lexo 3-4 rreshta dhe vazhdon ta provosh me maus programin sipas instruksioneve qe te jepen ne guiden PDFderi sa te familjarizohesh me procedurat si punon
  Instalimi i programit kerkon 4-5 ore eshte rreth 40 mb kerkon lidhje interneti te qendrushme ose mire eshte te perdoresh ndonje download manaxher si psh meta download express(prog falas)
  http://www.metaproducts.com/mp/mpPro...tail.asp?id=18
  qe te ndihmon per raste shkarkimi programesh ti shkarkosh shpejt si dhe ka funksionin "resume" qe do te thote e vazhdon shkarkimin e nje programit aty ku e ka lene ne raste kur ke shkeputje te papritura te lidhjes me internet dhe lidhesh me internet me vone,keshtu qe cfare ke shkarkuar perpara shkeputjes me internetin nuk te humb e vazhdon shkarkimin aty ku e ke lene
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 17-07-2004 m 18:26
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #22
  ANGEL Maska e ledi01
  Antarsuar
  10-07-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  29
  Postime
  53
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Thanx a lot!!!!!!!!!!!!
  ~~Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
  ~~~Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresira,miliona mendje te errta....

 3. #23
  Perjashtuar Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Pas nje formatimi te hdd e pamundur rikthimi i files.

  Ka disa opsione per te shpetuar files ne pc para nje formatimi por edhe pas nje formatimi.

  1) Nese jeni i/e bindur qe do beni nje rifreskim te programit tuaj apo rinstalim te detyrueshem per shkaqe mosfunksionimi atehere veprohet keshtu. Ne boot cd ka nje opsion te tille <<Live all files do not change>> klikohet mbi ate opsion.

  2) rekomandohet qe hdd te mbahet ne dy particione dhe te gjitha dokumentat tuaja me te vlefshme te mbahen ne particionin e krijuar posacerisht per ato dokumenta qe dhe nese do te detyroheshit te benit nje formatim atehere ato files nuk do te luanin nga ai particion per vete shkakun se skane lidhje me windows-in.

  3) pas nje formatimi te particionit C: cdo dokument ne te humb totalisht dhe rikthimi eshte i pa mundur ne menyre kategorike. egziston vertet opsioni i Recovery-t por e dini miqte e mi qe me ate opsion shkaktoni nje rremuje te pa pare ne harddrive, dhe sdo dini ku keni koken jo me te kerkoni ato cka keni humbur, Dhe opsioni i fundit eshte backup me te cilin ju mund te riktheni ne pc tuaj dokumentat e 30 diteve te fundit ne pc, por ky opsion paraqet rrezikun tju shkaterroje totalisht dokumentin qe kerkoni nese ju nuk e kerkoni me emrin e tij te sakte.
  Ndryshuar pr her t fundit nga edspace : 06-08-2004 m 20:19

 4. #24
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjSikurDielli
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  25 falenderime n 25 postime

  Rikthimi i skedarve t fshir/formatuar

  Formatizova gabimisht sot nje Drive prej 160 GB (me plot 40 GB files), dhe me duhen ato gjera teper sepse i kam gjera nga shkolla dhe fotografi personale.

  A ka ndonje program qe ben rikthimin e skedave pasi te jete formatizuar drive-i? Nuk kam shume eksperience me aksidente te tilla sepse zakonisht jam shume i kujdesshem, ndersa sonte po eksperimentoja dic, kur pahiri e formatizova.


  flm paraprakisht,

 5. #25
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  mund te perdoresh programin recover my files
  Arrin te riktheje 50 lloje formate filesh te humbura nga heqja me miun
  ose formatizimet apo te hequra nga infeksionet me virusa
  http://www.recovermyfiles.com/
  eshte program qe rikthen filet e humbura nga
  Hard Drives
  Floppy disks
  Zip Disks
  Digital cameras
  Compact Flash cards
  Sony Memory Sticks
  Smart Media
  USB Drives
  si dhe cdo driver logjik ne kompjuter(particion)
  d,e,f
  Nuk duhen instaluar programe ne kompjuterin qe ke bere formatim
  pervec windowsit.Kjo rrit shanset e rikoverimit te plote te fileve
  Nuk rekomandohet instalimi i programit ne driverin
  C ku ke bere padashje formatimin Me emira eshte te instalohet
  ne ndonje hardriver tjeter(harddisk 40gb)vec ne menyre qe programi recover my files
  gjate ricoverimit te mos shkruaje rezultatet ne driverin C
  po ti rikoveroje ne hardriverin tjeter
  Me mbarimin e rikoverimit mund ti besh aksses gjithe filet ne
  driverin e dyte mund ti djegesh ne cd me vone
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 27-08-2004 m 23:38
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #26
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjSikurDielli
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  25 falenderime n 25 postime
  benseven, te gjitha i kam ne hard drivin e dyte, e jo ne C: ky eshte nje hard drive 160 GB qe e instalova para disa ditesh. Eshte fizikisht i ndare nga C: dhe jo vetem si particion.

  Jam duke kerku me Virtual Lab dhe deri tani i ka gjet 24263 skeda. Po ky kerkon $100 per 0.5 GB, qe s'kam ndermend t'ja jap.

  p.s. a ke ndonje celes per kete Recover My Files? Flm.

 7. #27
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  ASD, e shikon 'bn Linux?

  Shiko kt faqe se prmnd t gjitha programet q merren me kt pun.
  http://www.experts-exchange.com/Storage/Q_20673277.html

  Ka disa q jan falas por dhe atyre q krkojn els do jua bjm dermanin.
  Po t drgoj nj mesazh pr recover my files 2.6.2.
  Ndryshuar pr her t fundit nga edspace : 28-08-2004 m 01:32
  Edi

 8. #28
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjSikurDielli
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  25 falenderime n 25 postime
  Edi, e di c'ishte problemi? Jo Linux, po instalova nje Seagate 160 GB para disa ditesh dhe vendosa ti transferoj gjerat ne te qe t'i mbaj me te organizuara. Kisha nje problem ne Disk #1 me disa 'cylinder cycles misplaced" dhe vendosa ta formatizoja gjithe diskun e ta riinstaloja XP prej fillimit. Dhe e bera. Po kur e hapa XP-ne per here te pare, e njohu Diskun #2, Segate dmth, po nuk me lejonte te hapja, me thoshte "Disk is not formatted, do you want to format?"

  Atehere futa CD-ne qe erdh me te duke menduar se duhet t'i instaloj ndonje program qe te punoje me te dhe kur e bera kete (ashtu sic e bera per here te pare), e formatizoi te gjithin dhe as qe me pyeti. Eshte ky problem univerzal kur ke te instaluar dy disqe, apo me ndodhi vetem mua?

  Kam Nje Maxtor 40 GB dhe nje Segate 160 GB. Sistemi eshte Windows XP, ndersa kompjuteri Pentium III, firma HP. E perdor familja ime zakonisht.

 9. #29
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Kur lidh nje hard drive te dyte, duhet te sigurohesh qe ai ekzistues eshte primary drive dhe ai i dyti eshte slave drive ne sistem (arsyeja perse hard drive C: po te jepte mesazhin cylinder cycles misplaced, pasi te dy hard drive ishin lidhur si primary). Dhe gjeja e dyte qe duhet te sigurohesh eshte formati qe file system i hard drive ka. XP kerkon NTFS ose FAT32. Nese hard drive perdorte file system tjeter ext3 ne linux per shembull, windows nuk do ta lexoje dot dhe do te kujtoje se nuk eshte i formatuar.

  Menyra me e mire per te levizur files eshte nepermjet nje network ku te dy kompjuterat jane te lidhur ne te, ti lexon nga njeri dhe i hedh tek tjetri. Ose hedhja e informacionit ne DVDR data drives qe mbajne deri ne 4.7GB informacion por per kete te duhet nje DVDRW drive. Per aq kohe sa informacioni eshte ne nje hard drive sado i madh qofte ai eshte ne rrezik per tu humbur.

  Rekuperimi i files te humbur ne nje hard drive te formatuar eshte proces qe ia vlen ta besh kur kerkon te rekuperosh 1 dosje apo 2-3 skedare me rendesi te vecante, por nuk ia vlen ti futesh fare asaj valle nese kishe informacion ne GB.
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-09-2004
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  o djema a deshironi nje program per recover
  www.runtime.org - programi quhet get data back per fat ose per ntfs dhe gjithashtu duhet nje keygen por nese nuk e gjeni e kam une !!!

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e kiki_gj
  Antarsuar
  17-06-2004
  Postime
  76
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Formatova hard drive, dua te kthej informacionin

  tung

  kam formatruar diskun dhe pa shkas kam humbur plot shenime ne te qe kam pasur si mund ti rikthej shenime nese keni mundesi me ndimoni.

 12. #32
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Antarsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  o kiki ji me i sakte ne cfare kerkon dhe o FI pse e paske me kaq "qejf" kikin

 13. #33
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Ekziston nje teme qe trajton kete problem. Nuk mund te rikthesh informacion pasi ke formatuar diskun. Ka programe te avancuara qe mundohen te bejne kete por nuk ia vlen bara qirrane dhe nuk te garantojne qe do te rikthesh informacionin. Informacioni sipas te gjitha gjasave eshte akoma ne hard drive, por formatimi ka prishur clusters qe organizojne dhe lexojne informcionin, keshtu qe sistemi yt nuk e njeh me ate informacion dhe nuk e lexon dot. Kerko ne keto forumet e informatikes per nje teme tjeter ne lidhje me kete problem.

  Adresa per te raportuar probleme sigurie qe ju shkaktojne antare te vecante ne forum eshte albo@forumishqiptar.com.

  Albo

 14. #34
  Perjashtuar Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Harrojeni kete opsion!

  Djema vertet me vjen te qesh me ju tek lexoj ndonjerin, perdor kete mund ti rikthesh keshtu apo ashtu. Nje HDD i formatuar mund te riktheje vetem copeza programi kurre nje te plote, vete llogjika duhet tju punoje qe nje program apo direktori file te ndryshme njohin dhe formate te ndryshme, pra e pamundur mos jene fshire pjese te asaj qe ju kerkoni te riktheni. Une merrem 24 ore me kompjutera kam tentuar me gjithfare formash te rikthej informacione te humbura <<e PA MUNDUR>> . Mos flisni si fillestare ju lutem se kush ju lexon ve doren ne koke nga cka lexon. Pra jo pa llogjike kerkohet qe nje HDD te ndahet ne particione per te vetmin shkak qe e prishe vete apo tu prish vetvetiu programi, cdo gje e ke te ruajtur. Nje format i tipit Format c: eshte si ti japesh nje gerryerje suvase se vjeter te shtepise. kush e beri ate gafe pa ruajtur dokumentacionin e tij ti rrojne cka per zemer se dokumentat e lane.

  Hajt shendet e mos degjoj kesi brockullash

 15. #35
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  Odeon,

  Do ishte m mir t prqndroheshe te ndihma e antarve dhe jo tek gjykimi i prgjigjeve. Ka dhjetra programe pr rikthimin e skedarve dhe kjo tregon se kjo ka mnyra t suksesshme pr ti kthyer mbrapsh. Jo t gjitha mnyrat e formatimit i fshijn disqet si duhet, prandaj n disa raste mund ti trheqsh skedart. N pyetjet q jan shtruar m lart, AsgjeSikurDielli, me programin recovermyfiles arriti t kthej mbrapsh shumicn e skedarve.

  Duhet t msosh q t mos flassh me 100% siguri n lidhje me kompjuterat. Vetm sepse nuk ke gjetur ti mnyrn, nuk do t thot se nuk ekziston.

  N lidhje me forumin, po mund t ndihmosh t tjert, je i lutur t shkruash. Gjykimet e antarve t tjer jan t teprta.
  Edi

 16. #36
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Antarsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Odeon_relax
  Djema vertet me vjen te qesh me ju tek lexoj ndonjerin, perdor kete mund ti rikthesh keshtu apo ashtu. Nje HDD i formatuar mund te riktheje vetem copeza programi kurre nje te plote, vete llogjika duhet tju punoje qe nje program apo direktori file te ndryshme njohin dhe formate te ndryshme, pra e pamundur mos jene fshire pjese te asaj qe ju kerkoni te riktheni. Une merrem 24 ore me kompjutera kam tentuar me gjithfare formash te rikthej informacione te humbura <<e PA MUNDUR>> . Mos flisni si fillestare ju lutem se kush ju lexon ve doren ne koke nga cka lexon. Pra jo pa llogjike kerkohet qe nje HDD te ndahet ne particione per te vetmin shkak qe e prishe vete apo tu prish vetvetiu programi, cdo gje e ke te ruajtur. Nje format i tipit Format c: eshte si ti japesh nje gerryerje suvase se vjeter te shtepise. kush e beri ate gafe pa ruajtur dokumentacionin e tij ti rrojne cka per zemer se dokumentat e lane.

  Hajt shendet e mos degjoj kesi brockullash
  Odeon, si gjithmone....

  Ti hard diskun mund ta formatosh, ta riformatosh, ta riformatosh perseri (dmth 3 here deri tani e kam thene si shprehje) dhe ka programe qe te bejne rikthimin e te dhenave. Formatimi nuk ben zhdukje totale te informacionin odeon, ai thjeshte sa i cakton clusterat si boshe keshtu qe me nje instalim te windowsit a cdo gje tjeter ato clustera fillojne dhe mbushen me informacion. E vetmja menyre qe te humbasesh gjithshka ke ne kompjuter pa mundesi rikthimi mund te behet vetem ne formatim te nivelit te ulet nga biosi (low level formatting).Njerezit po rimarrin te dhenat nga hard disqe te djegur e te shkrumbuar kurse ti me besimin me te plote thua e pamundur. E permend shpesh here qe merresh 24 ore me kompjutera, dhe ta siguroj qe nuk je i vetmi, po e shikoj qe dhe niveli aty le shume per te deshiruar.Ji me kokeulur kur kthen pergjigje, do respektohesh dhe vleresohesh me shume.

 17. #37
  Perjashtuar Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga edspace
  Odeon,

  Do ishte m mir t prqndroheshe te ndihma e antarve dhe jo tek gjykimi i prgjigjeve. Ka dhjetra programe pr rikthimin e skedarve dhe kjo tregon se kjo ka mnyra t suksesshme pr ti kthyer mbrapsh. Jo t gjitha mnyrat e formatimit i fshijn disqet si duhet, prandaj n disa raste mund ti trheqsh skedart. N pyetjet q jan shtruar m lart, AsgjeSikurDielli, me programin recovermyfiles arriti t kthej mbrapsh shumicn e skedarve.

  Duhet t msosh q t mos flassh me 100% siguri n lidhje me kompjuterat. Vetm sepse nuk ke gjetur ti mnyrn, nuk do t thot se nuk ekziston.

  N lidhje me forumin, po mund t ndihmosh t tjert, je i lutur t shkruash. Gjykimet e antarve t tjer jan t teprta.
  Ju pershendes edscape:

  Menyra ime e te pergjigjurit eshte pergjigje e sakte dhe keshillim, pra s`ermban piken e ofezes me minimale apo gjykim te mirfillte. Gjithsesi meqe je i bindur qe kthehen keto skedare qe reklamon kaq teper, reklamova rastin E:/Format c: por edhe Eormat c:/q pra ne te dy rastet me te perdorura keto opsione si fshirje te thelle dhe perciptasi kane te njejtin destinazion shkaterrojne njeshat dhe zerot ne faqen e veshur me argjend te 8 disqeve qe permban harddrive, besoj kupton gjuhen time teknike pasi kam vene re qe je i afte ne tastiere por jo ne ndertimin e brendshem te nje pc. Keni pergezimet e mija si nje njohes mjaft i afte i windows dhe ndihma juaj do me jete e vlefshme persa i perket programeve te ndryshme. Ndertimi i HDD perbehet prej 8 disqeve te emaluara me argjend dhe permbajtje te vogla platini per te krijuar nje lidhje sa me rezistente ndaj goditjeve lazer ose te quajtura ndrushe gripim ne gjuhen teknike qe ju i njihni badsector. Normalisht cdo informacion i hedhur ne nje disk permban njesha dhe zero te koduara per cdo byte dhe nese nje nga keto kode prishet atehere i gjithe skedari apo sistemi nuk funksionon normal dmth zinxhir. Ka pjese te HDD qe eshte e pamundur ti fshih por gjithsesi e pamundur ti rikuperosh nese ke krijuar komanden Format c: ose sipas ratit D F: E: . Gjithmone kjo cka flas eshte pas komandes format. Cdo informacion i rikuperuar eshte ne menyre absolute theksoj ne menyre absolute gjysmak kurre jo i teri.

  Edscape gjithsesi persa thashe edhe me lart ndihma juaj me eshte e vlefshme gjithmone si nje artist ne programim.

  Me respekt Odeoni.

 18. #38
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  Odeon,

  Po vazhdon me t njjtn gjuh, duke ngritur veten e duke ulur t tjert.
  Jo t gjith tolerojn sa mua, prandaj sht mir t prqndrohesh tek tema, jo tek antart. Po ti them kto para se t lindin konflikte me antart e tjer. Lexo 't ka shkruar Xemlo.
  Edi

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Patrioti
  Antarsuar
  17-01-2003
  Vendndodhja
  Neumuenster
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Para tre muajsh formatova gabimisht HD ne komp. tim.
  HD ishte fizikisht i ndare dhe i formatuar ne FAT32.
  Perdora programin Recover my files v2.18 dhe RECUPEROVA nje sere filesh (kryesisht fotografi). Them nje sere filesh sepse nuk arita ti recuperoja te gjitha, nuke di nese per fajin tim (tentova me pare ta beja me nje program tjeter)
  apo se programi me te vertete nuk i recuperon te gjitha filet.
  Duhet te dish dicka, per te kuptuar qe sdi asgje.

 20. #40
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Antarsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  Asnj program nuk i kthen t gjith skedart, sidomos nqs hedh skedar t rinj pasi bn formatimin. Zakonisht kthen mbrapsh skedart e vegjl q zn pak vend, si fotografit ose ndonj dokument me tekst, html, php, etj.
  Mos prit q t kthesh mbrapsh gjith windowsin ose programet q ke instaluar.
  Edi

Faqja 2 prej 17 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •