Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 40
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime

  Question Njolla kafe ne trup!?

  Dua ti shmangem vajtjes tek doktori dhe po e bej ketu nje pyetje se mbase ka ndo nje mjek te mire te me shpjegoj
  Para 1 viti e ca pash ne trup 2 njolla kafe e hapur (jo te medhaja, tek stomaku). Nuk ju dhash rendesi. Njera nga ato u zhduk kurse tjetra eshte akoma aty. Mamit i kisha then dhe se kishte mar seriozisht kurse babit ja thash sot dhe do qe te vemi te Henen qe ne mengjes tek doktori te me shikoj...po une sdua se ata prekin shume dhe me vjen guxhuli

  Di njeri pse behen keto dhe a duhet te behem merak?

  flm.

 2. #2
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  23-05-2005
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Patjeter te recomandoj te shkosh tek doktori , te besh nje kontroll, edhe ti ne vetvete sigurohesh edhe nese ka probleme serioze kurohesh. Te uroj shendet!
  Ndersa persa i perket postimit, a mund te tregosh se si jane keto njollat, nese ke ndonje shqetesim prej tyre, jane te dala ne siperfaqe apo thjesht si ato shenjat kur vritesh qe behet ne fillim si jeshile pastaj kafe, Thjesht nese do te kishte mundesi ti shpjegoje me detajuar mund te gjejme ndonje informacion.
  Gjithesesi uroj te jene pa probleme edhe te shkuara.
  Shendet edhe gjithe te mirat

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  Ndersa persa i perket postimit, a mund te tregosh se si jane keto njollat, nese ke ndonje shqetesim prej tyre, jane te dala ne siperfaqe apo thjesht si ato shenjat kur vritesh qe behet ne fillim si jeshile pastaj kafe,
  Te them te verteten nuk kam ndo nje shqetesim. Nuk eshte as si ato shenjat kur vritesh. Eshte kafe e hapur ne bezh dhe eshte si tip ngjyrosje lekure. Po ta gervisht pak me thua se si rripet. Ishin 2 dhe ajo e para ka pak kohe qe u be e vockel deri sa u zhduk. Ehh what the hell do vete tek doktori u pa puna. Nuk me shqetesonte ne fillim kur dolen se e kisha lekuren te eret dhe nuk binin ne sy, por tani jam sbardhur shume dhe duket (domethen eshte vendi i till qe se shikojn dot te gjith po prap problemi nuk qendron tek fakti qe me prishen "bukurin" e lekures.

  nje mendim qe me dhan eshte qe mund te jet ndo nje munges vitamine.

 4. #4
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  23-05-2005
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Gezohem qe nuk te japin shqetesime, atehere mendoj se jane thjesht discolorim i lekures si pasoje e diellit, te recomandoj se kur te shkosh ne plazh te maresh masa mbrojtese. lotions etj. Ose thjesht mund ti kesh patur aty edhe asnjehere si ke vene re, ndersa trupi rritet, kuptohet lekura zgjerohet gje qe con ne zmadhimin e pikave apo njollave qe kemi ne trup (lekure) ose mungese vitamine, pigmenti te lekures. Vete fakti e ndodhen ne zonen e stomakut eshte paksa per tu shqetesuar. Gjithesesi kur te shkosh tek doktori, do te dija cfare do te thoshte, thjesht per njohuri...
  te falenderoj! Shendet e pare (sikurse i thone nje shprehje...)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Anėtarėsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Edhe une kam pasur disa njolla te tilla . Mbasi jam vizituar kam marre nje pomad (qe per dreq nuk ja kujtoj emrin) dhe pasi i lyeja me te pas dy tre oresh me iknin.
  Mua me dilnin na fundi i prillit dhe mjeku me tha qe ishte nje lloj reagimi i lekures ndaj diellit te majit i cili ka efekt shume mbi lekuren.
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-07-2003
  Mosha
  34
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une kam pasur rreth qafes te tilla njolla dhe mjekja atehere me tha eshte mungese vitamine POR me dha nje shampo kunder mykut te lekures (!!!), i cili mbi te gjitha nuk beri asnje efekt.

  Ne fund fare ato njolla me iken pasi bera nje trajtim "popullor" me lengun e karrotave te zjera.Une per ta bere me efektive i haja edhe karrotat e zjera . Keshtu mora betakarotinen (kjo me duket se eshte ) nga karrota dhe njollat u zhduken.

  Shendet te gjitheve!
  ANDi
  bingo !!!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-04-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Njolla kafe

  Pershendetje,


  Une kam nje tjeter shqetesim. Ne fundshpine kam disa njolla kafe te ngritura ne siperfaqe si kore. Kur i gervish me del gjak. Ju lutem mund te me thoni se cfare jane?

  Faleminderit

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  paske zgjeben me duket..

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-04-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Cool

  Citim Postuar mė parė nga dritek7 Lexo Postimin
  paske zgjeben me duket..
  ...dhe pse se kam provuar kurre di qe zgjebja nuk shfaqet vetem ne nje zone te vogel ne forme njolle kafe...

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-03-2008
  Postime
  537
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Anushja Lexo Postimin
  Pershendetje,


  Une kam nje tjeter shqetesim. Ne fundshpine kam disa njolla kafe te ngritura ne siperfaqe si kore. Kur i gervish me del gjak. Ju lutem mund te me thoni se cfare jane?

  Faleminderit
  http://blufiles.storage.msn.com/y1p7...vbAxUtIbNSR_Z8

  http://www.guidaacquisti.net/_immagi...ototerapia.jpg

  I ke te ngjashme me ndonje nga kto fotot?

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-03-2008
  Postime
  537
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  http://www.menichelli.eu/agopuntura_i000178.jpg

  Apo si kto...?
  I ke si fllucka te fryra nga poshte?Sa dite ke qe te jane shfaqur?
  Je alergjike ndaj ndonje gjeje?

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-04-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lenc Bukuroshi Lexo Postimin
  http://www.menichelli.eu/agopuntura_i000178.jpg

  Apo si kto...?
  I ke si fllucka te fryra nga poshte?Sa dite ke qe te jane shfaqur?
  Je alergjike ndaj ndonje gjeje?
  Jo keto ne foto me duken si semundja e psoriasis. Une i kam njolla kafe jo te kuqe. Gjithsesi ju falenderoj shum per ndihmen

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga Anushja Lexo Postimin
  Jo keto ne foto me duken si semundja e psoriasis. Une i kam njolla kafe jo te kuqe. Gjithsesi ju falenderoj shum per ndihmen
  i ke nishane mi goc,

  mos i nga se te shkaktohet noj tumor lekure.

  ose shko tek dermatologu.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  900
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
  Dua ti shmangem vajtjes tek doktori dhe po e bej ketu nje pyetje se mbase ka ndo nje mjek te mire te me shpjegoj
  Para 1 viti e ca pash ne trup 2 njolla kafe e hapur (jo te medhaja, tek stomaku). Nuk ju dhash rendesi. Njera nga ato u zhduk kurse tjetra eshte akoma aty. Mamit i kisha then dhe se kishte mar seriozisht kurse babit ja thash sot dhe do qe te vemi te Henen qe ne mengjes tek doktori te me shikoj...po une sdua se ata prekin shume dhe me vjen guxhuli

  Di njeri pse behen keto dhe a duhet te behem merak?

  flm.
  mendoj qe gjate sezonit shfaqen dhe largohen vet , po i paske ne vend qe ste shkaktojne problem ne veshje .

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  wow kisha harruar fare qe kisha hapur kte teme...u ben gjith kto vite.

  Njollat iken vetvetiu duke u zbardhur gradualisht.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-10-2006
  Postime
  246
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin

  Njollat iken vetvetiu duke u zbardhur gradualisht.

  Uuuuufffffffff shyqyr, na ke lene pa gjume tere kto vite o goce

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
  wow kisha harruar fare qe kisha hapur kte teme...u ben gjith kto vite.

  Njollat iken vetvetiu duke u zbardhur gradualisht.
  nuk asht e vertet njollat nuk zbardhen me vite ato behen me te kafta.....
  vetem nese i keni zbardhur me ilaqe (lufta kunder njollave te pelqeris"....


  Njollat e kafta merren nga dilli i tepert , pra duhet me u ly e me u mbrojt nga UW....
  njollat qe drrojn ngjyr duhet tregu mjekut me koh pa u shendrru ne cancer...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dorontina : 10-06-2009 mė 18:40
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga zari Lexo Postimin
  Uuuuufffffffff shyqyr, na ke lene pa gjume tere kto vite o goce
  Mire gjume po e po, po edhe buke s'kemi ngrene


  Rrofsh qe na lajmerove per kurimin e njollave te tua moj moter. lol
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  nuk asht e vertet njollat nuk zbardhen me vite ato behen me te kafta.....
  vetem nese i keni zbardhur me ilaqe (lufta kunder njollave te pelqeris"....
  se un nefakt skam ca te bej do genjej popullin (dhe ke popull..) per njollat kafe lol

  Megjithate flm dorontina per komentin.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  FierAkja143  Kaq vite na ke melxit deri nė max , saqė cdo ditė e kemi vizitu kėtė tem.. e kjo nuk kalon me kaq jo?

  Po tani e ke per detyr me na tregu pse e gėnjeve Dorentinen?

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Berisha tė ikė, kryeministri i ri nga PD.
  Nga Dajti nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 143
  Postimi i Fundit: 21-12-2009, 02:38
 2. Stomatologji
  Nga Shpirta nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 83
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 05:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •