Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 50 prej 50

Tema: Aknet

 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-09-2010
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
  kete e di une po nuk porositet ne shqiperi vetem ne amerike.....Ktu ne shqiperi a di njeri ku ka proactive???

 2. #42
  In My Dreams... Maska e linnda...
  Anėtarėsuar
  26-11-2010
  Postime
  215
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger Lexo Postimin
  Jodjo mi cupke! Nje pike aty ku e ke hallin e je per mrekulli.

  A ndikon edhe tek adoleshentet Jodjo per zhdukjen e akneve dhe a i heq edhe aknet e zeza??
  -----------------------
  Pres pergjigjjen

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-10-2009
  Vendndodhja
  somewhere over the rainbow
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  fillojme te sqarojme ca koncepte mbi aknen:
  eshte prej natyre ormonale, jo bakterike.
  nuk ka ushqime qe e acarojne, po nje diete e rregullt dhe e pasur me fruta e perime ben mire si lekures dhe flokeve e thonjve. shkoni te dermatologu nqs keni mundesi. nese jo kremera qe permbajne acid salicik, carboksilik, azelaik, coxhik, glikolik.
  mos e acaroni lekuren me sapune e detergjente agresive, eshte mjaft e acaruar edhe vete. vajerat esenzial te lavandes dhe te tree tea mund te perdoren puro permbi puērramos e lani shume shpesh dhe idratyoheni me xhele te lehte.

 4. #44
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ilaci me i mire per te pastruar acne-t e fytyres dhe pucrrat e kurrizit eshte nje paste e bere nga mjalti dhe puder kanelle. Lyheni fytyren para se te flini gjume ne darke dhe ne mengjez shpelaheni me uje te ngrohte , pa sapun fare . Lexoni me shume per efektet e cinnamon powder and honey. Kjo perzierje vlen edhe per eren e gojes ne forme caji , ose kur ke shume gazra ne stomak ...e plot e plot te tjera .

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-10-2009
  Vendndodhja
  somewhere over the rainbow
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  eshte shume i mire ky ilaē...mjalti dhe kanella sterilizojne pa acaruar

 6. #46
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  per ata qe kane probleme me aknet ne fytyre dhe ne pergjithesi me lekuren, do ju keshilloja maja birre ne tableta. kjo ndihmon jo vetem ne pastrimin e lekures, por edhe ne forcimin e thonjve dhe te flokeve, ne forcimin e imunitetit dhe ka efekte pozitive edhe te aparati tretes. nese merret ne dozat e duhura nuk jep efekte anesore.

 7. #47
  Blanc et noir
  Anėtarėsuar
  28-03-2005
  Postime
  470
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ajo majaje e birrės nuk tė fryn pak si shumė broken_smile?
  Nga vjen kjo kėshillė?
  Quand le doigt montre le ciel, l' imbécile regarde le doigt.

 8. #48
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lov! Lexo Postimin
  Ajo majaje e birrės nuk tė fryn pak si shumė broken_smile?
  Nga vjen kjo kėshillė?
  behet fjale per brewer's/nutritional yearst, i cili nuk eshte njesoj si ai qe perdoret per buke, pizza, torta, etj... sigurisht nuk duhet perdorur nga persona qe jane intolerant apo alergjike, gjithsesi, per siguri, mire eshte te pyesesh mjekun personal nese edhe ai do ta sygjeronte.

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2530145

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-03-2016
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  2
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Aknet

  Citim Postuar mė parė nga ku5htrim Lexo Postimin
  ju pershendes kushtrimi nga kosova , jam 22 vjec dhe kam akne kam vizituar dermatologun mbi 10 here me ka dhene krema te ndryshme dhe dhe hapa te ndryshum por pa efekt , gjithashtu kam patur dhe infeksioni pasi kam provuar ti shtrydh me ka ndodh 3 here dhe 3heret eshte kan dasht intervenim kirurgjik , mjeku i ORL e pershkruajti me diagnozen : atheroma INFL.REG.ZYG.L.SIN., OP/EXCISIO ATHEROMA qe nuk kuptoj gje un , ndersa dermatologu i fundit qe e vizitova per aknet dmth jo per at infeksionin me dha diagozen : Miliaria Acne vulgaris . ndersa terapine: Tetracikline caps 0.5 S. 4x1 (java 1) 3x1(java 2) Benzyl peroxyde gel 5% S. lyej ndryshimet, e here ne dite , Airol krem 0.05% S. lyej ndryshimet, 1 here ne mbremje . Pastro fytyren - para cdo lyerje . kjo ishte terapia e ti qe un e perdora por pa rezultate bile mendoj qe ishin edhe negative se filloi fytyra te me skuqej atyh se ku e lyeja dhe u ba lekura si e eger dhe me djege shum pastaj nuk e percjella me kete metod ,gjithashtu mjeku ka qene i njoftuar qe une kam perdor terapi te ndryshme.
  kshtu qe pres disa kshilla nga ju.
  Si i ke aknet tani?

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Postime
  153
  Faleminderit
  3
  26 falenderime nė 24 postime

  Pėr: Aknet

  Ne privat ju lutem nese doni te sheroheni. Si jam bere si liber mjekesie hahaa 😜

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •