Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    Kafeneja jonė - Te Oki

    Seriali komik "Kafeneja jonė - Te Oki" eshte nje serial shume i popullarizuar ne Kosove por edhe me gjere, shfaqet ne valet satelitore te RTK-se dmth kane mundesi te shohin shume njerez...

    Mua me pelqejne teper ngjarjet qe trajtohen aty, me pelqen menyra e te qasurit te nje problemi me nje satire dhe humor te matur.

    Eshte nje serial komik qe ja vlen te shiqohet dhe ne te luajne shume aktore kosovar qe i kemi pare ne shume seriale.

    Po hap kete teme te bejme nje debat lidhur me kete.
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    Jam nje adhurues i madh i keti seriali. Per mendimin tim meriton nje fame me te madhe sesa seriali tashme mjafte i njohur ne Kosove - "Familja Moderne". Ka tema me interesante dhe jane me specifike.

    Ne fillim nuk e kam percjelle, mirepo koheve te fundit po e shikoj me vemendje dhe me padurim e pres te premten.

    Aktori im me i preferuar eshte Kryemadhi - Labinoti. Nje aktor i cili nuk eshte aspak protetik, dhe teper i mire. E luan rolin perfekt, ashtu sic jane shumica e mashkujve. Fjale, fjale, po asnje veprim.

    Pastaj edhe Saranda eshte e mire - "Logjike".

    Shpresoj qe ky serial nuk do te perfundoj tani, por te kete episoda me shume, por edhe gjithashtu shpresoj qe nuk do te duket andej ndonje lloje "Longari" qe ta rrenoj tere serialin.

    Kosova ka filluar te ece neper nje rruge te mire, me suksese dhe perparime te mira. Ja dy seriale deri me tani mjaft te mira. Eshte mbreselenese kur Kosova udhehiqet nga njerezit e duhur dhe jo ata qe nuk i kane dy lidhje me profesionin e tyre, qe ta shkaterrojn cdo here cdo gje! Shpresoj te kete perparime edhe ne gjera tjera.

    Per fund - seriali i fundit, pra sonte qe u dha ne RTK me ka pelqyer.

  3. #3
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar mė parė nga Aksesor
    Per fund - seriali i fundit, pra sonte qe u dha ne RTK me ka pelqyer.
    Te pelque momenti se sillej me ate Oki me ate ish-femren e tij qe kishte mbetur shtatzene hahaha oh teper kam qeshur...mandej edhe te gjithe jane te mire ne kete serial, une nuk e ndjek rregullisht por ja vlen cdo here te shohesh...

    Aksesor me tregon dicka me shume per kete serial se nuk e ndjek rregullisht...
    My silence doesn't mean I am gone!

  4. #4
    As une nuk e kam ndjekur rregullisht, por keto pjeset e fundit i kam percjelle me vemendje te gjithat.

    Ah po, me ka pelqyer ajo pjese, edhe pse sonte seriali ka qene me teper me nje teme serioze dhe nuk ka pase teper skena qesharake sikur epizodat e kaluara. Mirepo Kryemadhi gjithmone eshte ai qe e rregullon cdo situate. Sonte i ndihmoj Sarandes kur qe ajo e bezdisur nga ata djelmoshat ne kafene.

    Pajtohem me ate cfare the - te gjithe jane te mire - "Op Vlla".

    Me shume qe te shtoj dicka per kete serial nuk po di cfare, vecse me duhet ta di se a e din cfare ka ne mes te Sarandes dhe Bekim Qorrit? Dhe ne mes Shacit, Bekim Qorrit, Sebernazit dhe Artes?
    Nese nuk e dine, atehere me trego..

  5. #5
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Jo me trego se une e kam ndjek teper ralle dhe me ka pelquer me trego dicka ato lidhje e atyre...
    My silence doesn't mean I am gone!

  6. #6
    Ok.

    Saranda dhe Bekim Qorri kane qene ne marredhenie me njeri tjetrin. Sebernazi ka qene ne marredhenie me Shacin i cili njekohesisht ka tentuar te nderroj femra njera pas tjetres. Me vone, me ne fund ai dashurohet ne vajzen e Avnis, pronarit te lokalit, e cila kthehet nga Gjermania per nje kohe te shkurter me nenen e saje per ta kryer procesin e ndarjes nena e saje me burrin - Avnin. Gjate kesaj kohe ajo dashurohet ne Shacin, dhe Shaci ne Arten dhe keshtu te dyte deshirojn te martohen por Avnija kundershton. Njekohesisht penges tjeter eshte Bekimi i cili e ka moter Sebernazin e cila pra ka qene ne marredhenie me Shacin (shpresoj ta kem mire ketu, por me sa e din une ai e ka moter Sebernazin). Shaci e pranon qe eshte dashuruar ne Arten para Sebernazit e cili mbetet e zhgenjyer dhe deshiron ta kete prane Arten, mirepo Bekimi nuk lejon dhe keshtu ai ia arrin qellimit qe Arten te beje per vete dhe t'ia merr Shacit per t'iu hakmerrur. Keshtu Bekimi mbete me Arten kurse Shaci pa asnjeren.

    Gjithashtu Bekim Qorri ne kete serial eshte nje person i ashper por i drejte.

  7. #7

    Smile Te Oki!

    Per mendimin tim, eshte nje serial interesant, qesharak...etj. Me pelqen se ne te luan Adem Mikullovci, nje artist veteran Kosovar, pastaj me pelqen edhe Teuta etj., megjithate per mua "Familja Moderne" eshte Nr-1, edhepse edhe "Kafeneja jone" ka ate veti terheqese te spektatorit-teleshikuesit!...

    ZeM
    “Tė mos ishte feja Islame, populli shqiptar do tė ishte shumė mė tepėr nė numėr, por jo shqiptar-F.Konica

  8. #8
    |Live Your Life| Maska e Zzanushjaa
    Anėtarėsuar
    20-08-2003
    Postime
    83
    Vertet eshte serial i mire, eshte pak me ndryshe nga Familja Moderne...pasi qe ajo ka filluar te behet monoton, nuk ka pasur tema shume interesante ne keto serit e fundit...une mendoj keshtu
    Mire shume tani qe filloj ky serial i ri edhe pse une nuk kam kohe ti ndjek te gjitha.
    Shpresojme qe do te kete prap diqka te re
    ♥♥♥♥♥♥

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-04-2005
    Postime
    12
    Edhe mua me pelqen shume seriali "Kafeneja jone " e sidomos Labinoti kryemadhi,Naim shaci,edhe Oki per mendimin tim tani per tani eshte seriali me i mire ne Kosove me aktore te mrekullueshem.Cdo te premte mezi pres te ulem pran televizorit ta shikoj ky serial me kenaq me disponon tej mase.Kafeneja Jone is nr.1.

  10. #10
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Sa po perfundoje edhe nje serial i " Kafeneja jonė - Te Oki" - si zakonisht ishte fenomenal, me mafiat dhe me kidnapimin e nuses se Okit hahaha

    Deri te premten duhet te presim per epizodin tjeter...
    My silence doesn't mean I am gone!

  11. #11
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anėtarėsuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    hahahahahahah kom vdek tuj qesh ani kur i tha naimi kjo eshte gruja ime dhe me furnizon me mall a mos ke deshir ti them per ty
    M&M

  12. #12
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Kafeneja jone sonte ishte me se e bukur. Sonte Oki vendosi te jep me qera Kryemadhit dhe kafenen me qera sepse vete nuk mund te mbaje sepse sipas disa zerava asnje njeri prej vitit te rije e kendej s'kishte shkele ne lokalin e tyre. Ishte nje serial teper i mire. Dhe nje serial qe keputesh duke qeshur me gjera te verteta qe ndodhin ne realitetin tone kosovar.

    E ka pare ndokush tjeter kete serial?
    My silence doesn't mean I am gone!

  13. #13
    ~Alb-Digital~ Maska e viganv
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,771
    Lol seriali me i mire por menjehere mbas Familjen Moderne

    Me se shumti me pelqen Oki dhe kryemadhi

    Nuk munda ta shoh epizodin e sotem

  14. #14
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anėtarėsuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    me se shumti me pelqen Naim shaci dhe tezja Gane se te qojne me qesh ha ha ha edhe labi madhi edhe oki

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-08-2005
    Postime
    435
    Une mendoj se KAFENEJA JONE eshte shume me interesante se Familja Moderne, mos te harrojm se aty luan dhe organizon i madhi ADEM MIKULLOVCI, ngjarjet dhe dinamizmi jane shume me te medha ne KAFENEJA JONE. Aty ne familjen moderne pothuaj qe nuk behet asgje fare tani.... i ka dalur afati familjes moderne kurse KAFENEJA jone gjithnje po lulezon me shume.

  16. #16
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Ēdo fillim jave, ne video-playerin e mėposhtėm mund tė shikoni episodin mė tė ri te serialit humoristik kosovar KAFENEJA JONĖ.

    http://video4.rtklive.com/kafeneja_jone.wmv
    My silence doesn't mean I am gone!

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-11-2005
    Postime
    11
    nuk po mujsha me keshyr videon ketu :S

  18. #18
    Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
    Anėtarėsuar
    01-06-2006
    Vendndodhja
    Corleone....
    Postime
    2,707
    Kafeneja jonė eshte serial me i mirė komik ne Kosovė

    Bekim Qorri
    SPECIAL ONE

    RAUL # 7

  19. #19
    Po dhe Jo
    Anėtarėsuar
    12-09-2009
    Postime
    172
    -bi bi bi bikim
    a e degjuat Saranden " une votoj me vote te fshehte per axhen Avni " lool

Tema tė Ngjashme

  1. Kamerierja femėr, kafeneja plot
    Nga Davius nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 02-04-2007, 00:31
  2. Kafeneja "Muzike e Zgjedhur" (vazhdim #2) Kepi Rodonit
    Nga Dita nė forumin Muzika botėrore
    Pėrgjigje: 204
    Postimi i Fundit: 12-07-2003, 16:16
  3. Kafeneja "Muzike e Zgjedhur" (Origjinali)
    Nga Brari nė forumin Muzika botėrore
    Pėrgjigje: 432
    Postimi i Fundit: 24-04-2003, 12:54

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •