Close
Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 123
 1. #101
  GLADIATOR Maska e adis68
  Antarsuar
  02-11-2004
  Postime
  124
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Radoja ka lujt edhe tek "Nentori i dyte"

 2. #102
  Ylli i mngjesit Maska e edona
  Antarsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  35
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  faruk begolli dhe tinka kurti

  p.s.po me vjen keq por te shqiperis nuk njoh asnje ndoshta mosha e re e imja
  ylli i mngjesit

 3. #103
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga kolombi
  Po per adhuruesit e teatrit,e mban mend njeri,Shkelqim Bashen me ate zerin e plote dhe klasik?
  Kolombi,

  Roli me i spikatur i tij eshte Arturo Ui.

  Edhe rolin e Qazim Mulletit, tek "Prefekti".
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xhuxhumaku : 21-05-2005 m 13:22
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #104
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Si e kishte emrin ai plaku ne filmin qe s'ia mbaj mend titullin por qe ia futi te bijes me mashe dhe i thirri : "Me shoet, me shoet..!" ju kujtohet
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 5. #105
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Po sjell edhe nje aktor tjeter qe i ka dhene shume teatrit shqiptar po ju s'mund ta mbani dot te gjithe mend se ishit te vegjel.

  Prokop Mima.

  Prokopi duhet te renditet nder me te medhenjte. Persete jane te shumta, po une po permend se ka pasur gati njeqind role, si dhe ka qene nje nder profesoret me te rendesishem te Drames ne Konservator.

  Per t'ju sjelle nje shembull se sa i madh ka qene, ju kujtoj qe ne filmin televiziv te vepres letrare shqiptare me te perkthyer ne bote "Gjenerali i ushtrise se vdekur", luajti rolin e priftit italian i cili bashke me gjeneralin italian (Sander Prosi) kishin ardhur te mblidhnin eshtrat e ushtareve fashiste. Ose Stefan Hauren e "Emblemes se dikurshme", qe per mua ka qene filmi me i frikshem shqiptar (ju kujtohen kapucinet e zinj?).

  Si per cudi eshte i lidhur me veniet ne ekran te veprave te Kadarese. Te jete rastesi?

  Edhe dicka tjeter:

  Keni harruar dy aktore te mrekullueshme te cilat ndoshta s'u perkasin "medhenjve", po per mua dhe shume te tjere jane TE MEDHAJA.

  1. Matilda Makoci ishte ylli shqiptar i kinematografise ne vitet '80. Ishte aktore e shkelqyer, po e shkaterroi dhe katandisi keq pasi e shfrytezoi mire xhahili Edi Rama. Tani eshte e semure mendore per c'ka i beri katili qe ca tiranas e duan shume.

  2. Rajmonda Bulku. Me shume e bukur sesa aktore e mire, ka qene shume e dashur per ne. Te "Zonja nga qyteti" ishte 16 vjece, dhe edhe pse visheshe gati si katunare e kuptoje c'klas kishte.

 6. #106
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  Anisa Markajan e datlindjes t viteve 60' pasi mbaroi gjimnazin "Sami Frashri" vazhdoi Institutin e Arteve dega Dramaturgji. Origjin Armene. Hobi saj patinazhi , t cilin, e msoi n sheshin e mermert prball Stadiumit Kombtar, aty ku dikur ka qen Muzeu Arkeologjik Shqiptar. Luante mir volejboll dhe basketboll

  Anisa ka mbaruar per mjekesi dhe tani eshte doktoreshe ne Paris, France.

 7. #107
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga Zombie
  1. Matilda Makoci ishte ylli shqiptar i kinematografise ne vitet '80. Ishte aktore e shkelqyer, po e shkaterroi dhe katandisi keq pasi e shfrytezoi mire xhahili Edi Rama. Tani eshte e semure mendore per c'ka i beri katili qe ca tiranas e duan shume.

  .

  Cfare i beri Edi Rama ? Dhe vertet eshte e semure ?
  Me bere kurioze tani ..


  PS: Ne vitet 80 me te vertete ishte kulmi i karrieres se saj .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 8. #108
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga PINK
  Cfare i beri Edi Rama ?
  Jo me shume se cdo i beje Zombie gruas se vete.


 9. #109
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Po Zombie cdo i bej gruas se vet ? (lol )

  He pra Kuqe , e shoh qe ditke dicka ... na ndrico dhe ne lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #110
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Antarsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  E shkreta Matilde. E bukur ka qene dhe shume melankolike. Por jo tip i forte. Ajo donte nje burre te urte qe ti shkonte pas dhe jo "krietarin e Tiranes". Ata ishin tipa krejt te ndryshem. Cudi si nuk qendroi ne Greqi. Do kishte shpetuar.
  HAKUNA MATATA

 11. #111
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Kuqalashja
  Jo me shume se cdo i beje Zombie gruas se vete.


  Eh? Hem, kha, kha. Prape une e kam fajin tashi?

 12. #112
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga PINK
  Cfare i beri ........
  ....he treated her with the utmost respect and love pra dhe ti, si gjithe meshkujt ndaj grave. lol.

  hi zombo :-)

 13. #113
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga PINK
  Cfare i beri Edi Rama ? Dhe vertet eshte e semure ?
  Me bere kurioze tani ..


  PS: Ne vitet 80 me te vertete ishte kulmi i karrieres se saj .
  Ne 2001 a 2000, kur E.Rama kandidoi per here te pare per kryetar Bashkie, Ne shtypin e Djathte u shkrua shume mbi te, Gjyqin mbi atesine e Grigorit(aludohej se Matilda e kishte me Kristaqin prej "krietarit") dhe te tjera e te tjera...

  Si thua ti Pinku,

  Ti si do te ndiheshe ne nje situate te tille, o beheshe si Matilda, apo do akuzoje Brrin se ka bere me vjerren te njejten gje...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 14. #114
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Antarsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku
  Ne 2001 a 2000, kur E.Rama kandidoi per here te pare per kryetar Bashkie, Ne shtypin e Djathte u shkrua shume mbi te, Gjyqin mbi atesine e Grigorit(aludohej se Matilda e kishte me Kristaqin prej "krietarit") dhe te tjera e te tjera...

  Si thua ti Pinku,

  Ti si do te ndiheshe ne nje situate te tille, o beheshe si Matilda, apo do akuzoje Brrin se ka bere me vjerren te njejten gje...
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sa tup. Kishte dale Viagra atehere Xhuxhu, lol

  Kjo story qeka si tek Beautifull. Por ama Matilda as qe krahasohet me Brook-un.
  Ndryshuar pr her t fundit nga My_Soul : 02-11-2005 m 15:12
  HAKUNA MATATA

 15. #115
  rrezja qe ngroh Maska e dielli qe lind
  Antarsuar
  13-10-2005
  Vendndodhja
  Aty ku zhurma e dallgeve eshte muzike per veshet e mije.
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Edhe lista eshte akoma me e gjate po te vazhdojme me Naim Frasherin ,Ndrek Lucen,Robert Ndreniken,Kadri Roshin,Sander Prosin, edhe shume te tjere qe i kane dhene drite kinematografise shqiptare.

 16. #116
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga My_Soul
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sa tup. Kishte dale Viagra atehere Xhuxhu, lol

  Kjo story qeka si tek Beautifull. Por ama Matilda as qe krahasohet me Brook-un.
  Po beheshin teste me duket...lol

  Ca brook-u mi, ajo Doktoresha po ishte ill...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 17. #117
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Antarsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku
  Po beheshin teste me duket...lol

  Ca brook-u mi, ajo Doktoresha po ishte ill...
  Ty duhet te t'i spellojme gjerat:

  Ridge ishte martuar me Brook. At the same time Brook ishte pregnant me Eric, vjerrin, i cili ishte i martur me Stephanine, lol
  HAKUNA MATATA

 18. #118
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga My_Soul
  Ty duhet te t'i spellojme gjerat:

  Ridge ishte martuar me Brook. At the same time Brook ishte pregnant me Eric, vjerrin, i cili ishte i martur me Stephanine, lol
  Gracias Chicas,

  Se do vdisja "njoront"..
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 19. #119
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Do thosha dy fjale edhe per Eva Alikajn. Ishte aktorja numri nje i te rejave ne teatrin popullor deri ne 1990. Shume e talentuar, e bukur, po edhe goce e mrekullueshme. E ka qare "Naten e dymbedhjete" te Shekspirit duke luajtur rolin kryesor, duke e bere sallen ta doje e ta duartrokasi pa pushim.

  Neper filma pak ka luajtur, prandaj edhe shume sot nuk e kujtojne shume. Megjithate ishte zanatalie dhe i qante rolet. Ishte edhe aktore komike edhe tragjike, e bente spektatorin te qante e te qeshte.

  Pastaj u largua pergjithmone per ne Austri e s'u kthye me. Degjova sikur ishte kthyer per nje rol ne teater para nje muaji, po pastaj s'e kishin dashur me ose ishte zene me regjizorin dhe kishte dale nga loja.

  Nje aktor qe per mua ka qene shume i madh eshte Rikard Ljarja: i perkryer per filma psikologjike, mund te luante edhe ne kinemane pa ze po te donte, sepse kishte shprehje fytyre shume ekspresive. Po kujtoj "Duel i heshtur", "Ndergjegjja", "Komisari i drites", "Rruge te bardha", te gjitha kryevepra interpretimi.

  Kishte nje cilesi qe e bashkonte me Bekim Fehmiun: Shikimin depertues, shume te studiuar dhe qe vetem aktoret e medhej e kane.

  Une do thoja qe 5 aktoret me te medhej shqiptare meshkuj jane:
  1. Naim Frasheri
  2. Sander Prosi
  3. Ndreke Luca
  4. Rikard Ljarja
  5. Robert Ndrenika

  Aktoret me te medha femra:
  1. Tinka Kurti
  2. Violeta Manushi
  3. Roza Anagnosti
  4. Marie Logoreci
  5. Drita Pelingu (Budja)

  Keto dy te fundit kane kaluar 40 pune ne Teatrin Kombetar, dhe nuk pres t'i njihni, po, me besoni, kane qene stakanoviste te skenes.

 20. #120
  ...
  Antarsuar
  26-11-2003
  Vendndodhja
  PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
  Postime
  1,430
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Robert Ndreniken e kam aktorin me te preferuar shqiptar.

  A t'afte ujku o ome te afte!!
  HOLLAND...

Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 2. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 3. Letrsia Shqiptare
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02
 4. Cili sht synimi i AKSH-s?
  Nga Faik n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 03:22
 5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •