Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 27

Tema: Bicikleta

  1. #1
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    03-11-2004
    Postime
    75
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime

    Bicikleta

    Tregoni mardhenjet qe keni me Bicikleten.
    A e perdorni, kur e perdorni e cfar biciklete preferoni.

    Vet kam tre bicikleta.

    Ajo qe e kam me per zemer eshte nje GIANT tip X 1200 mashkullore gjysem sportive dhe me trupin aluminium. E lehte si pupel dhe e shpejte si grenx.

  2. #2
    ~Alb-Digital~ Maska e viganv
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,773
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Edhe une kam biciklete

    E kam Salcano baki eshte me 21 Shpejtesi frere shume shume te mire mashkullore dhe shume e shpejte

  3. #3
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,821
    Faleminderit
    0
    3 falenderime nė 3 postime
    Bicikleta (fikse) eshte mjaft efikase per femrat qe kane shendet ne vithe (tipat gonadike). Eshte mire te perdoret cdo dite nga 30 minuta. Kam degjuar ato qe kane bicikleta nuk i perdorin fare, thjesht kane deshire ta kene ne shtepi.
    Sa per bicikleten si mjet levizes mund te them qe eshtre perfekte dhe praktike. Me mungon.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Lekė Rezniqi
    Anėtarėsuar
    06-06-2002
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Mosha
    29
    Postime
    243
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime

    Bicikleta!

    Pershendetje!

    Edhe une e kam nje biciklete, te tipit Orbis, me 21 shpejtesi, me traup alumini, i ka edhe mbrojteset kunder baltes qe i mbulojne rrotat prej alumini.
    Eshte mjaft e bukur dhe e dua shume.
    Kur kam qene femije qe ne shkurt e deri ne tetor tere diten endesha me bicikleten time te atehershme BMX. POr, pas luftes e kane vjedhur dhe bleva kete Orbisin.
    Ka ndoshta 2 vjet qe nuk e kam perdorur. Ka filluar ndoshta te ndryshket. Ne fakt sot me frymezuat ta dergoj te mekaniku i bicikletave dhe t'i bej servisin e duhur.

    Ne fakt, ne nė Kosovė nuk kemi rrugė tė gjera per te ngasur bicikleten, e sidomos tani pas luftes kur automjetet jane shtuar tej mase. Nuk ka vend per kembesore e lere me per bicikleta.
    Megjithate, e cmoj shume edhe per vitalitet, ndihmon ne mabjtjen e rregullt te kondicionit te muskujve, ne qerkullim te rregullt te gjakut dhe shtypjen e tij, etj.

    Leka nga Prishtina
    Ti Shqipėri mė jep nder mė jep emrin Shqipėtar.

  5. #5
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,197
    Faleminderit
    64
    171 falenderime nė 143 postime
    Uaaaa cfare qefi ju paskeni bicikleta ... lol

    Une e kam me 3 rrota .... eshte akoma me qef
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  6. #6
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,560
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Kisha nje BMX te kuqe qe s'me priteshe te vinin ustallaret ta montonin dhe vajta e montova vete nga gezimi.
    Me mbanin ne pellembe te dores cunat e lagjes qe ti lija 15 minuta bicikleten. lol
    I vura dhe sfungjer shales, pa le... kur zbrisja ndo nje koder te pjerret me te.
    Good times!

    BTW, kemi patur nja 3 bicikleta gjithsej dhe nga qe s'kishim ku t'i mbanim filluam t'ua jepnim te tjereve. Na ka mbetur edhe nje lejla me te bardhe, goma te shfryra, te cilen e kemi fituar ne nje konkurim. Kush e do, bujrum, falas! Mjafton ta meritoni... sipas standarteve te mia. Sob story required.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 30-04-2005 mė 21:35
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Mosha
    31
    Postime
    645
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Ua cfare teme....cfare makine keni thuaj....

  8. #8
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    03-11-2004
    Postime
    75
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Mina, po flasim per bicikleta qe ecin ne rruge e kudo e jo per ato qe mbahen ne dhoma gjumi per hollim.

    Lek, Kosova eshte fushe e besoj ska vend me te mire se tek ju per te perdorur Bicikleten.
    Ne Gjermani thone se ka shum rruge per bicikleta qe lidhin pjese te qytetit por dhe qytetet me njeri tjetrin si dhe me fshatrat.
    Ne se keni mundesi tregoni foto te bicikletave tuaja.

  9. #9
    ~Alb-Digital~ Maska e viganv
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,773
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Ja edhe e imja si duket:    E imja eshte ngjyre blue e kjo verdhe

  10. #10
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,073
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Mountain Bike

    Ke qejf ta ngasesh, e re fringo, suspacion para, frena me disqe (si motorat), 24 kombinime shpejtesish, rapid shifters (nderrimi i 'marshave') etj.

    Me kenaq, si ne rruge me asfalt, edhe neper rruge te pashtruara, lulishte, kodra, etj......

  11. #11
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Mosha
    31
    Postime
    6,871
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Ma ka marre era postimin ne kete teme.

    Nejse, shkurt thene, kam biciklete. Kam edhe 7000+ postime, fshini te gjitha po te duani, po bicikleten nuk ma merrni dot.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  12. #12
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    03-11-2004
    Postime
    75
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    vigan te bukur e ke bicikleten.
    thx dhe per foton.
    para nje jave bera gati 30 km udhetim me biciklete. ishte nje dit me ere te forte e cila me ndihmoi shum ne vajtje dhe me lodhi shum ne ardhje.
    ka njerez qe i bien an e kend europes e botes me biciklete.
    dikur kishte cuna tiranas qe ne plazh shkonin me bicikleta. kurse shkodranet ndiqnin ekipin e futbollit deri ne tirane me bicikleta.
    tani eshte frik se te hedhin ne ndonje gremine makinat e shumta.
    cili shtet ne bote ose europe ka rrug te miraper bicikleta?

  13. #13
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Mosha
    31
    Postime
    11,981
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Edhe une kam nje biciklete por nuk eshte aq e bukur sa e Viganit sepse eshte e vjeter, por me shume e perdor per te mbajtur kondicionin kur nuk shihem me vrapimin ose topin e futbollit disa dite
    My silence doesn't mean I am gone!

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2003
    Vendndodhja
    Bruksel
    Mosha
    42
    Postime
    258
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Hollanda eshte vendi qe ka me shume biēikleta,dhe ne atje ku ka rruge makine,kembesori,patjeter ka dhe rruge per bicikleten,dmth qe gjenden kudo.
    "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

  15. #15
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    455
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Une kam nje biciklete jo shume te madhe , por delikate qe me pershtatet dhe dal nagnjeher me te neper lagje vetem sa per te levizur kembet ngapak , eshte qejf te ngasesh bicikleten , ke nje ndjenje se bota po behet e jotja , sidomos kur dryen puhiza .
    Kur isha me e vogel , qunat me kendonin nje kenge :
    Po shetit me biciklete ,
    princesha Alketė me suiten e vet ,
    tring -tring -tring kado qe shkon ,
    hapni rrugen lajmeron !!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ermelita : 04-05-2005 mė 14:40
    ArsGothicė

  16. #16
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    03-11-2004
    Postime
    75
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Ambrida ,interesante ajo cka thua.
    Psh a mundet nje biciklist te shkoje nga Haga ne Roterdam a Amsterdam me Biciklete pa u perzier me autostradat?
    Do jet interesante ne se do te kemi ne te ardhmen qeveri te mire qe te ndertohen autostrada te reja ne Shqiperi e keto te qelbtat (rruget e tanishme) ti lene per ne amatoret e bicikletave.
    si thoni juve.
    Ju lutem postoni foto bicikletash (qofte sportive per profsa qofte normale per amatoret) sepse une nuk di te postoj figura.

    tring tring ben bicikleta
    si shigjet po shkon alketa

    e kam degju kte keng dhe une.

    a ti paske qen a?

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,769
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 herė nė 1 postim
    hmmm kam nja 6 vite pa ngar biciklet!

  18. #18
    gone Maska e helene
    Anėtarėsuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    915
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    /me habitet ē'hyn bicikleta te Bukuria dhe Estetika?

  19. #19
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,073
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Citim Postuar mė parė nga helene
    /me habitet ē'hyn bicikleta te Bukuria dhe Estetika?
    po te kesh biciklete te mire dhe estetike, gjen goca te bukura>>Bukuria dhe Estetika.... lol

  20. #20
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    03-11-2004
    Postime
    75
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    ne fakt hyn.

    bicikleta vet eshte nje mjet jo thjesht transportus por dhe artistik ne kuptimin e konstruksionit.
    kush mund ta mohoj elegancen e bicikletes si dezanj apo konstruksion.
    a ka gje me te bukur se nje femer simpatike qe bicikleton ne nje rruge po themi nga liqeni tiranes apo rruge fshati mes lendinave apo pyjeve.
    a ka gje me te bukur se nje tuf shok e shoqe qe shkojn piknik me bicikleta.
    a mund te krahasohet nje bicikletist elegant me nje barkderr mafioz qe del nga benzi e duke shkundur valixhet e dhjamosura hyn ne klubi a ministri.


    etjera tjera

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Qyteti i biēikletave, Shkodra vazhdon tė ruajė emrin
    Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 04-04-2009, 03:11
  2. Pyetje tė ndryshme...
    Nga albana nė forumin Lojra dhe rebuse
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 08-04-2008, 11:11
  3. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 10-08-2007, 04:39
  4. Dialog mbi tolerancėn
    Nga oiseau en vol nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 08-05-2006, 19:13
  5. Bicikleta, nga Xhemal Mato.
    Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-04-2003, 07:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •