Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 46
  1. #1
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454

    Arbërie Hadërgjonaj

    Arberie Hadergjonaj , nje vajze qe ka lindur ne Deçan , nje qyteze afer Pejes , na ka lene ca kenge qe perhere "shetisin " neper raadiot dhe gojat tona ngase shumica prej nesh i pelqejne shume ato lirika , une per vete edhe kam qare kur e kam degjuar njeren prej tyre . Fati e deshi qe ajo te martohet me nje tiranas dhe keshtu te jete pjesemarrese ne festivalet e RTSH-se dhe laureate e shume çmimeve .
    Une i dëgjoj me ëndje kenget e saja :" Miresia dhe e verteta ", "Ti nuk je " , "Loçka ime " ( kenge kushtuar Kosoves dhe me kete konkuroi per gjysmefinalen e Kenges Magjike " .
    Ju lutem nese e dini ndokush tekstin e kenges "Jeta s'eshte loder" qe fitoi vendin e pare ne vitin 1996 ne festivalin e RTSH , le ta shkruaje !!
    ArsGothicë

  2. #2
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Teksti i kenges "Miresia dhe e verteta "

    Pse syte e nenes jane mbuluar me lot ,
    po pse valle na ke harruar, o zot ?
    Pse toka ime e bekuar nuk çel ,
    pse dielli rri kaq i menduar , kur del ,
    ne vend te kengeve veç krisma , degjoj ,
    vajza te reja me vellë zie , shikoj ,
    femijet e vegjel rrijne te menduar , si pleq ,
    kush valle na ka ngaterruar , kaq keq ?!

    Te sjellim driten e miresise ,
    te ndezim zjarrin e dashurise ,
    si trendafil te çeli jeta ,
    nga miresia dhe e verteta . ( Refreni )
    ArsGothicë

  3. #3
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Ne spektaklin "Gjeniu i vogel " kemi patur rastin ta degjojme duke kenduar edhe vajzan e Arberies , Angjelina Hadergjonaj e cila pati performanca mjat te mira .
    ArsGothicë

  4. #4
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Bukur kendon kjo, me pelqen ngjyra e zerit te saj dhe ka nje ze teper te artikuluar mire...
    My silence doesn't mean I am gone!

  5. #5
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Po sidmos e kendon bukur kengen " Jeta s'eshte loder " teksin e te ciles nuk po e gjej dot .
    ArsGothicë

  6. #6
    Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
    Anëtarësuar
    20-08-2004
    Vendndodhja
    Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
    Postime
    142
    omg Ermeliat jam ta kerku ate kange ka 6 vjet dhe spo e gjeje dote.arberia esht shume e talentuar dhe e mrekullushme i uroj gjith te mirat..
    JETA SESHT LODER..i di vetem ca vargje po jo gjith kangen
    Nje dite do i linim lodrat femirin e bashke do jetonim moshen e rinis
    se pari do te shtroja te mijat enderrime do te ndeje ti kush ishte dashuria ime
    me thuaj valle me thuj si te veproj tash une
    ti me rrembeve jeten time ate qe desha shume
    loder sesht kjo jeta ime prandaj tlutem me trego
    ndonse dhimbja po me mbyte une nuk di si ta jetoj..
    -------------------------------------------------------------------------------
    shume e adhuroj ket kengtare e ka dhe nje kange te perkth nga anglisht en shqip
    KSHTU VASHDON PO KAM VITE SE KAM DEGJU..
    ajo nate e jetes sime me ka mbetur en kujtime
    ishte nate qe une shume gjate sdo ta harroj.....................
    Ismet Jasharri yll epoke,
    Rreze drite vepra jote,
    Si vigan në shekuj rritesh,
    I pavdekshëm n'zemër t'Shqipes

  7. #7
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Kumanovare , do te na bente nder dikush po te na gjente teksitn e asaj lirike apo jo ?
    ArsGothicë

  8. #8
    neper drite Maska e mbreta
    Anëtarësuar
    29-04-2004
    Postime
    297
    Citim Postuar më parë nga Ermelita
    Arberie Hadergjonaj , nje vajze qe ka lindur ne Deçan , nje qyteze afer Pejes , na ka lene ca kenge qe perhere "shetisin " neper raadiot dhe gojat tona ngase shumica prej nesh i pelqejne shume ato lirika , une per vete edhe kam qare kur e kam degjuar njeren prej tyre . Fati e deshi qe ajo te martohet me nje tiranas dhe keshtu te jete pjesemarrese ne festivalet e RTSH-se dhe laureate e shume çmimeve .
    Une i dëgjoj me ëndje kenget e saja :" Miresia dhe e verteta ", "Ti nuk je " , "Loçka ime " ( kenge kushtuar Kosoves dhe me kete konkuroi per gjysmefinalen e Kenges Magjike " .
    Ju lutem nese e dini ndokush tekstin e kenges "Jeta s'eshte loder" qe fitoi vendin e pare ne vitin 1996 ne festivalin e RTSH , le ta shkruaje !!


    Arberie Hadergjonaj nuk eshte e martuar me nje djale tiranas, por ajo eshte e martuar me nje djale nga Kosova, perkatesisht nga Decani. Arberia mbiemrin e vajzerise e ka Ramosaj, ndersa mbiemrin e burrit e ka Hadergjonaj.


    me respekte,
    mbreta
    What goes around, comes around

  9. #9
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Citim Postuar më parë nga mbreta
    Arberie Hadergjonaj nuk eshte e martuar me nje djale tiranas, por ajo eshte e martuar me nje djale nga Kosova, perkatesisht nga Decani. Arberia mbiemrin e vajzerise e ka Ramosaj, ndersa mbiemrin e burrit e ka Hadergjonaj.


    me respekte,
    mbreta
    Mbreta , keto qe une shkorva , u bazova ne fjalet qe tha Ardit Gjebrea me rastin e prezentimit te saj ne mbremjen kualifikuese te Kenges Magjike . Kerkoj ndjese nese kam gabuar por gabimet per njerez jane dhe ketu e kemi keq o une , o daja Ardit .,lol
    ArsGothicë

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-05-2005
    Postime
    154
    kendon shum bukur dreqi.
    kjo u kthye nga new york apojo?
    ne tiron jeton tani?

  11. #11
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Anabanana , me sa di une eshte kthyer ne Tirane dhe po vazhdon aktivitetet e saja artistiko-muzikore .
    ArsGothicë

  12. #12
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga mbreta
    Arberie Hadergjonaj nuk eshte e martuar me nje djale tiranas, por ajo eshte e martuar me nje djale nga Kosova, perkatesisht nga Decani. Arberia mbiemrin e vajzerise e ka Ramosaj, ndersa mbiemrin e burrit e ka Hadergjonaj.


    me respekte,
    mbreta
    Kosovar e ka të shoqin dhe me sa kam parë e dëgjuar , "një çikë" si punë mafiozi e ka. (lol)
    Kanë patur një apartament me qera andej nga Tirana e Re, njëherë e një kohë.
    Për mendimin tim, "Kitara" është kënga më e bukur e saj.
    Që të mos lemë pas dore thashethemet, për aq sa e kam njohur më ka lënë përshtypje shumë të mira. Artiste është ! Pikë !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #13
    gone Maska e helene
    Anëtarësuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    913
    Kjo kenga Jeta s'eshte loder eshte te permbledhja 4 e kengeve te shekullit te albasoul, vetem se eshte e kenduar nga Jonida Maliqi, dmth mund ta degjosh aty.
    Edhe mua me pelqen shume kenga, dhe versionin e kenduar nga Arberia s'e kam gjetur asnjehere.

  14. #14
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Kosovar e ka të shoqin dhe me sa kam parë e dëgjuar , "një çikë" si punë mafiozi e ka. (lol)
    Kanë patur një apartament me qera andej nga Tirana e Re, njëherë e një kohë.
    Për mendimin tim, "Kitara" është kënga më e bukur e saj.
    Që të mos lemë pas dore thashethemet, për aq sa e kam njohur më ka lënë përshtypje shumë të mira. Artiste është ! Pikë !
    shuum e veret ene po nga Qyteteza Decani e ka burrin ene pun mafiozi eshte biles tani eshte ne burg i shkreti ene thuhet qe ket kengen e fundit ja ka kushtuar burrit te saj
    Shok imi e njef personalishtt dhe kan lidhje familjare me te
    M&M

  15. #15
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899

    Exclamation ....

    Citim Postuar më parë nga Davius
    Bukur kendon kjo, me pelqen ngjyra e zerit te saj dhe ka nje ze teper te artikuluar mire...
    Nuk e kisha degjuar ndonjiher te thuash per ndonje kengetar/e "Me pelqen ngjyra e zerit" Ndoshta ke dash te thuash "Me Pelqen vokali" OSe "Intonacioni qe ajo perdor ne stilin e te kenduarit"

    Gjithsesi..I thon nje fjale te urt popullore "Sa Te Rrosh Do Mesosh"
    Feel the pump √

  16. #16
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Gjithesesi , ne e hapem temen te diskutojme per Arberien dhe jo per burrin e saj , nafioz , apo qfaredo te jete edhepse une e kam cekur tek tema pak burrin e saj me qellim qe ta profiloja me mire Arberien por ja qe paskam gabuar , mire thote Gabriele , sa te rrosh do te mesosh , e na dalte prej burgu burri i saj jarebi ..loool
    ArsGothicë

  17. #17
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Wink

    Citim Postuar më parë nga sLimShady
    shuum e veret ene po nga Qyteteza Decani e ka burrin ene pun mafiozi eshte biles tani eshte ne burg i shkreti ene thuhet qe ket kengen e fundit ja ka kushtuar burrit te saj
    Kjo kenga e re Loqka jeme ,kete ja ka kushtuar burrit saj?
    Kete qe e financoj ministri,uha bre nuk po me kujtohet emri,,,,,,,,,,,,,dhe neve na kushtoj 15 MIJEEEEEE EUROOOOO,,,,nje kemge e kushuar per njerin nder mafiozet NR one,loool

    Nejse sa per temen mua me pelqen kenga"Lozonjare jam"


    p.s.slimi xhan xhan ty*smile*

  18. #18
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602

    oh oh

    po ate te lozonjares e harruat? he mo ajo qe te shpie ne dhjete cezma e s'te jep nje here uje

    Jam nje vajze lozonjare
    djemte i terbova fare
    fare!
    Summertime, and the livin' is easy...

  19. #19
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    ME PELQEN DERI DIKU

  20. #20
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anëtarësuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Red face

    Arberie Hadergjonaj ka kenge shume fantastike dhe zeri i saj eshte shume i vecante!

    Kenget e saj me te bukura per mendimin tim jane "Jeta S'eshte Loder", "Kitara" dhe "Pse Vonon Dashuri". Gjithashtu, me pelqen versioni Shqip "Pa Ty" i kenges "Without You", qe vetem Arberija mund t'a kendonte aq bukur!

    Eh sikur t'i gjenim keto kenge thuaj!!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •