Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 44
 1. #1
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Arbrie Hadrgjonaj

  Arberie Hadergjonaj , nje vajze qe ka lindur ne Dean , nje qyteze afer Pejes , na ka lene ca kenge qe perhere "shetisin " neper raadiot dhe gojat tona ngase shumica prej nesh i pelqejne shume ato lirika , une per vete edhe kam qare kur e kam degjuar njeren prej tyre . Fati e deshi qe ajo te martohet me nje tiranas dhe keshtu te jete pjesemarrese ne festivalet e RTSH-se dhe laureate e shume mimeve .
  Une i dgjoj me ndje kenget e saja :" Miresia dhe e verteta ", "Ti nuk je " , "Loka ime " ( kenge kushtuar Kosoves dhe me kete konkuroi per gjysmefinalen e Kenges Magjike " .
  Ju lutem nese e dini ndokush tekstin e kenges "Jeta s'eshte loder" qe fitoi vendin e pare ne vitin 1996 ne festivalin e RTSH , le ta shkruaje !!
  ArsGothic

 2. #2
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Teksti i kenges "Miresia dhe e verteta "

  Pse syte e nenes jane mbuluar me lot ,
  po pse valle na ke harruar, o zot ?
  Pse toka ime e bekuar nuk el ,
  pse dielli rri kaq i menduar , kur del ,
  ne vend te kengeve ve krisma , degjoj ,
  vajza te reja me vell zie , shikoj ,
  femijet e vegjel rrijne te menduar , si pleq ,
  kush valle na ka ngaterruar , kaq keq ?!

  Te sjellim driten e miresise ,
  te ndezim zjarrin e dashurise ,
  si trendafil te eli jeta ,
  nga miresia dhe e verteta . ( Refreni )
  ArsGothic

 3. #3
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ne spektaklin "Gjeniu i vogel " kemi patur rastin ta degjojme duke kenduar edhe vajzan e Arberies , Angjelina Hadergjonaj e cila pati performanca mjat te mira .
  ArsGothic

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Bukur kendon kjo, me pelqen ngjyra e zerit te saj dhe ka nje ze teper te artikuluar mire...
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Po sidmos e kendon bukur kengen " Jeta s'eshte loder " teksin e te ciles nuk po e gjej dot .
  ArsGothic

 6. #6
  Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
  Antarsuar
  20-08-2004
  Vendndodhja
  Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
  Postime
  146
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  omg Ermeliat jam ta kerku ate kange ka 6 vjet dhe spo e gjeje dote.arberia esht shume e talentuar dhe e mrekullushme i uroj gjith te mirat..
  JETA SESHT LODER..i di vetem ca vargje po jo gjith kangen
  Nje dite do i linim lodrat femirin e bashke do jetonim moshen e rinis
  se pari do te shtroja te mijat enderrime do te ndeje ti kush ishte dashuria ime
  me thuaj valle me thuj si te veproj tash une
  ti me rrembeve jeten time ate qe desha shume
  loder sesht kjo jeta ime prandaj tlutem me trego
  ndonse dhimbja po me mbyte une nuk di si ta jetoj..
  -------------------------------------------------------------------------------
  shume e adhuroj ket kengtare e ka dhe nje kange te perkth nga anglisht en shqip
  KSHTU VASHDON PO KAM VITE SE KAM DEGJU..
  ajo nate e jetes sime me ka mbetur en kujtime
  ishte nate qe une shume gjate sdo ta harroj.....................
  Ismet Jasharri yll epoke,
  Rreze drite vepra jote,
  Si vigan n shekuj rritesh,
  I pavdekshm n'zemr t'Shqipes

 7. #7
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kumanovare , do te na bente nder dikush po te na gjente teksitn e asaj lirike apo jo ?
  ArsGothic

 8. #8
  neper drite Maska e mbreta
  Antarsuar
  29-04-2004
  Postime
  297
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Ermelita
  Arberie Hadergjonaj , nje vajze qe ka lindur ne Dean , nje qyteze afer Pejes , na ka lene ca kenge qe perhere "shetisin " neper raadiot dhe gojat tona ngase shumica prej nesh i pelqejne shume ato lirika , une per vete edhe kam qare kur e kam degjuar njeren prej tyre . Fati e deshi qe ajo te martohet me nje tiranas dhe keshtu te jete pjesemarrese ne festivalet e RTSH-se dhe laureate e shume mimeve .
  Une i dgjoj me ndje kenget e saja :" Miresia dhe e verteta ", "Ti nuk je " , "Loka ime " ( kenge kushtuar Kosoves dhe me kete konkuroi per gjysmefinalen e Kenges Magjike " .
  Ju lutem nese e dini ndokush tekstin e kenges "Jeta s'eshte loder" qe fitoi vendin e pare ne vitin 1996 ne festivalin e RTSH , le ta shkruaje !!


  Arberie Hadergjonaj nuk eshte e martuar me nje djale tiranas, por ajo eshte e martuar me nje djale nga Kosova, perkatesisht nga Decani. Arberia mbiemrin e vajzerise e ka Ramosaj, ndersa mbiemrin e burrit e ka Hadergjonaj.


  me respekte,
  mbreta
  What goes around, comes around

 9. #9
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga mbreta
  Arberie Hadergjonaj nuk eshte e martuar me nje djale tiranas, por ajo eshte e martuar me nje djale nga Kosova, perkatesisht nga Decani. Arberia mbiemrin e vajzerise e ka Ramosaj, ndersa mbiemrin e burrit e ka Hadergjonaj.


  me respekte,
  mbreta
  Mbreta , keto qe une shkorva , u bazova ne fjalet qe tha Ardit Gjebrea me rastin e prezentimit te saj ne mbremjen kualifikuese te Kenges Magjike . Kerkoj ndjese nese kam gabuar por gabimet per njerez jane dhe ketu e kemi keq o une , o daja Ardit .,lol
  ArsGothic

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  kendon shum bukur dreqi.
  kjo u kthye nga new york apojo?
  ne tiron jeton tani?

 11. #11
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Anabanana , me sa di une eshte kthyer ne Tirane dhe po vazhdon aktivitetet e saja artistiko-muzikore .
  ArsGothic

 12. #12
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  Citim Postuar m par nga mbreta
  Arberie Hadergjonaj nuk eshte e martuar me nje djale tiranas, por ajo eshte e martuar me nje djale nga Kosova, perkatesisht nga Decani. Arberia mbiemrin e vajzerise e ka Ramosaj, ndersa mbiemrin e burrit e ka Hadergjonaj.


  me respekte,
  mbreta
  Kosovar e ka t shoqin dhe me sa kam par e dgjuar , "nj ik" si pun mafiozi e ka. (lol)
  Kan patur nj apartament me qera andej nga Tirana e Re, njher e nj koh.
  Pr mendimin tim, "Kitara" sht knga m e bukur e saj.
  Q t mos lem pas dore thashethemet, pr aq sa e kam njohur m ka ln prshtypje shum t mira. Artiste sht ! Pik !
  Where does a thought go when it's forgotten?

 13. #13
  gone Maska e helene
  Antarsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Kjo kenga Jeta s'eshte loder eshte te permbledhja 4 e kengeve te shekullit te albasoul, vetem se eshte e kenduar nga Jonida Maliqi, dmth mund ta degjosh aty.
  Edhe mua me pelqen shume kenga, dhe versionin e kenduar nga Arberia s'e kam gjetur asnjehere.

 14. #14
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Antarsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  34
  Postime
  1,117
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Kosovar e ka t shoqin dhe me sa kam par e dgjuar , "nj ik" si pun mafiozi e ka. (lol)
  Kan patur nj apartament me qera andej nga Tirana e Re, njher e nj koh.
  Pr mendimin tim, "Kitara" sht knga m e bukur e saj.
  Q t mos lem pas dore thashethemet, pr aq sa e kam njohur m ka ln prshtypje shum t mira. Artiste sht ! Pik !
  shuum e veret ene po nga Qyteteza Decani e ka burrin ene pun mafiozi eshte biles tani eshte ne burg i shkreti ene thuhet qe ket kengen e fundit ja ka kushtuar burrit te saj
  Shok imi e njef personalishtt dhe kan lidhje familjare me te
  M&M

 15. #15
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime

  Exclamation ....

  Citim Postuar m par nga Davius
  Bukur kendon kjo, me pelqen ngjyra e zerit te saj dhe ka nje ze teper te artikuluar mire...
  Nuk e kisha degjuar ndonjiher te thuash per ndonje kengetar/e "Me pelqen ngjyra e zerit" Ndoshta ke dash te thuash "Me Pelqen vokali" OSe "Intonacioni qe ajo perdor ne stilin e te kenduarit"

  Gjithsesi..I thon nje fjale te urt popullore "Sa Te Rrosh Do Mesosh"
  Feel the pump √

 16. #16
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Gjithesesi , ne e hapem temen te diskutojme per Arberien dhe jo per burrin e saj , nafioz , apo qfaredo te jete edhepse une e kam cekur tek tema pak burrin e saj me qellim qe ta profiloja me mire Arberien por ja qe paskam gabuar , mire thote Gabriele , sa te rrosh do te mesosh , e na dalte prej burgu burri i saj jarebi ..loool
  ArsGothic

 17. #17
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime n 48 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga sLimShady
  shuum e veret ene po nga Qyteteza Decani e ka burrin ene pun mafiozi eshte biles tani eshte ne burg i shkreti ene thuhet qe ket kengen e fundit ja ka kushtuar burrit te saj
  Kjo kenga e re Loqka jeme ,kete ja ka kushtuar burrit saj?
  Kete qe e financoj ministri,uha bre nuk po me kujtohet emri,,,,,,,,,,,,,dhe neve na kushtoj 15 MIJEEEEEE EUROOOOO,,,,nje kemge e kushuar per njerin nder mafiozet NR one,loool

  Nejse sa per temen mua me pelqen kenga"Lozonjare jam"


  p.s.slimi xhan xhan ty*smile*

 18. #18
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Antarsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime

  oh oh

  po ate te lozonjares e harruat? he mo ajo qe te shpie ne dhjete cezma e s'te jep nje here uje

  Jam nje vajze lozonjare
  djemte i terbova fare
  fare!
  Summertime, and the livin' is easy...

 19. #19
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  ME PELQEN DERI DIKU

 20. #20
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Antarsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Red face

  Arberie Hadergjonaj ka kenge shume fantastike dhe zeri i saj eshte shume i vecante!

  Kenget e saj me te bukura per mendimin tim jane "Jeta S'eshte Loder", "Kitara" dhe "Pse Vonon Dashuri". Gjithashtu, me pelqen versioni Shqip "Pa Ty" i kenges "Without You", qe vetem Arberija mund t'a kendonte aq bukur!

  Eh sikur t'i gjenim keto kenge thuaj!!

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •