Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 41
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Patatja

    Ne qoftese shikoni per nje kohe te gjete harkun elektrik te nje saldatrice do tju djegin syte gjith naten dhe nuk do flini dot , prandaj merrni nje koker patate prijeni ne gjysem dhe vendoseni mbi dy syte tuaj.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Gjethja E Fikut Ose Fiku I Pabere

    Ne qoftese ju heq barku fort (diare) nuk keni ilace me vete zieni dy gjethe fiku dhe pini lengun , ose ne nje got me uje te vaket shtrydhni qumshtin e fikut te pabere dhe pijeni ujin.

    ose po nuk pate gjethe fiku me gjethe ferre zihen dhe pijet uji.

    pak shaka
    kur jeni me majasell mos perdorni leter higjenike por gjethe fiku pastaj hahahahah

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    morrat

    Zakonisht jasht shtetit per heqjen e paraziteve nga koka (morrat) perdoret
    nje gel qe quhet ( AFTIR GEL) lyhet koka e thate lihet per 15 minuta te reagoje dhe pastaj shpelahet koka me uje dhe me pas me uthull te bardhe e cila ben qe vezet ne floke te bien me kalimin e krerit, mos qeshni se morrat i merr edhe kur shkon te gabina e telefonit dhe ve receptorin te veshi jot, morrat i merr edhe kur ve koken ne kolltuken e autobusit apo te makines.
    kreri per pastrimin e kokes duhet te jete i dendur.

    Kjo ishte menyra e luftimit me pesticide por ka edhe menyre biologjike psh;

    si ja benin me pare kur nuk kishte pesticide te tilla shum e thjesht

    1-Te presesh floket

    2-Me originale te futesh koken ne nje fole milingonash dhe brenda disa minutave i ke dhene nje dreke te mire atyre, kjo metode perdorej ne mesjete.
    vetem se do kesh problem te heqesh milingonat por meqe jan me te medhaja hiqen me krer.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardajan : 16-04-2005 mė 19:34

  4. #24
    In God I Trust! Maska e MisCongeniality
    Anėtarėsuar
    02-05-2003
    Vendndodhja
    QHC
    Postime
    417
    Dang girl, te besoj moj te besoj por te thashe qe s'kisha degjuar ndonjehere.
    Do ti check out keto links dhe pse kjo puna e kolesterolit s'me intereson shume per momentin. Kur na i bene analizat para disa muajsh ne shkolle, kolesterolin e kisha perfectamundo (127) thank God. I have no clue how sepse hera fundit qe kam qene ne gym eshte para 2 vjeteve.

    p.s. kam degjuar qe vazhdon per farmaci. If it is true, can I ask u some questions in private? Thnx
    What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

  5. #25
    In God I Trust! Maska e MisCongeniality
    Anėtarėsuar
    02-05-2003
    Vendndodhja
    QHC
    Postime
    417
    Citim Postuar mė parė nga dardajan
    Zakonisht jasht shtetit per heqjen e paraziteve nga koka (morrat) perdoret
    nje gel qe quhet ( AFTIR GEL) lyhet koka e thate lihet per 15 minuta te reagoje dhe pastaj shpelahet koka me uje dhe me pas me uthull te bardhe e cila ben qe vezet ne floke te bien me kalimin e krerit, mos qeshni se morrat i merr edhe kur shkon te gabina e telefonit dhe ve receptorin te veshi jot, morrat i merr edhe kur ve koken ne kolltuken e autobusit apo te makines.
    kreri per pastrimin e kokes duhet te jete i dendur.

    Kjo ishte menyra e luftimit me pesticide por ka edhe menyre biologjike psh;

    si ja benin me pare kur nuk kishte pesticide te tilla shum e thjesht

    1-Te presesh floket

    2-Me originale te futesh koken ne nje fole milingonash dhe brenda disa minutave i ke dhene nje dreke te mire atyre, kjo metode perdorej ne mesjete.
    vetem se do kesh problem te heqesh milingonat por meqe jan me te medhaja hiqen me krer.
    Dardajano,
    Qe kur kam ikur nga Shqiperia, s'kam degjuar me muhabet morrash une po sic duket vazhdoka akoma.
    God, me shtiu tmerrin ajo metoda origjinale #2

    Sugjerimi im per morrat eshte PASTERTIA. Lol.
    What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

  6. #26
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Citim Postuar mė parė nga dardajan
    Per hurdheren pyesni ndonje Japonez pasi ata jane perdoruesit me te medhenj ne bote e perdorin njesoj si ne qe perdorim qepen per cdo gatim.
    Qepa dhe hudhra luftojne radikalet e lira ne organizem. Eshte mire te perdoren shpesh.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 17-04-2005 mė 05:06
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Citim Postuar mė parė nga MisCongeniality
    Dardajano,
    Qe kur kam ikur nga Shqiperia, s'kam degjuar me muhabet morrash une po sic duket vazhdoka akoma.
    God, me shtiu tmerrin ajo metoda origjinale #2

    Sugjerimi im per morrat eshte PASTERTIA. Lol.
    Po lol ashtu eshte pastertia por ne nje reviste shendeti lexova se parazitet shkojne me shpesh tek pastertia se te pislliku sidomos kur floket kane arome te kendshme, revista quhet salute&benesere .

    pastaj me lart kan then qe meren pa dashje ne autobuz gabin telefoni etj..

    pastaj kjo faqe lexohet edhe ne Shqiperi dhe mund tju vlej te tjerreve,

    un kam patur nje rast te nje miku qe erdhi ketu nga Shqiperia dhe nuk donte te hikte se nuk i gjeja ilacin e paraziteve pasi e kishte porosine me te rendesishme, lol

    por meqense ai eshte i shtrenjte ne shqiperi mund te perdorin milingonat qe nuk helmojne edhe lekuren me pesticidde dhe eshte falas.

  8. #28
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anėtarėsuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Citim Postuar mė parė nga dardajan
    Po lol ashtu eshte pastertia por ne nje reviste shendeti lexova se parazitet shkojne me shpesh tek pastertia se te pislliku sidomos kur floket kane arome te kendshme, revista quhet salute&benesere .

    pastaj me lart kan then qe meren pa dashje ne autobuz gabin telefoni etj..

    pastaj kjo faqe lexohet edhe ne Shqiperi dhe mund tju vlej te tjerreve,

    un kam patur nje rast te nje miku qe erdhi ketu nga Shqiperia dhe nuk donte te hikte se nuk i gjeja ilacin e paraziteve pasi e kishte porosine me te rendesishme, lol

    por meqense ai eshte i shtrenjte ne shqiperi mund te perdorin milingonat qe nuk helmojne edhe lekuren me pesticidde dhe eshte falas.
    Edhe une me mendimin e dardajanit bashkohem. Papastertia s'ka te beje shume me zenien e morrave, sepse morrat ushqehen me gjak dhe aq me mire nese gjejne nje lekure te paster ku te shpojne.

    Ketu ne USA nje ilac per morrat qe eshte i mire dhe me pak efekte anesore eshte permethrin. Ka dhe te tjera me te forta por lindane per shembull eshte shume neurotoksik dhe jepet shume rralle. Ndryshe nga perceptimi i zakonshem, para pak kohesh mesova qe edhe ketu ne US ka femije sidomos qe shkojne ne kopesht, qe zene morra. lol Keshtu qe s'eshte ndonje gje ekzkluzive e shqiptareve ose dicka e tille.

    Por persa i perket trajtimit jo-farmakologjik, di qe nese lyen koken me majoneze ose vaj ulliri, ndihmon ne shkuljen e therrijave nga bazamenti i fijes se flokut, sepse tret substancen qe mban therrijat te ngjitura. Por, domosdo qe mbas lyerjes me majoneze duhet perdorur kreheri i posacem me dhembe te dendur. Ky trajtim duhet bere para trajtimit me ilac, ose nje jave mbas tij, sepse nqs. behet menjehere pas ilacit mund te rrise absorbimin e ilacit ne lekuren e kokes dhe kjo mund te jete e demshme per shendetin.


    Sa per pataten per syte qe djegin mbas saldatrices me ke shkrire dardajan. E mbaj mend edhe une kete gje nga Shqiperia, por nuk e di sa e sakte eshte.
    Po per gjethet e lules se mėllagės per kapsllik keni degjuar ose mbani mend? lol Edhe kete nga Shqiperia e mbaj mend por s'e di sa e sakte eshte.
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    trazira ne stomak ??

    Kur ju dhemb barku me therje qe ven e vin gjendje te vjelli dhe nje debulese te pergjithshme te ka prishur ndonje ushqim , prandaj duhet ta nxirrni ate ,duke pire me zor disa gota uje te vaket derisa te provokohet nxjerrja e ushqimit uji i vaket ndihmon shume ne tretjen dhe nxjerjen e ushqimit ,dhe do te lehtesoheni menjehere.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anėtarėsuar
    08-09-2004
    Postime
    622
    Citim Postuar mė parė nga MisCongeniality

    Meqe ra fjala, cdo te thote "I THATI" ne shqip? Atje jam lindur e rritur e kurre s'e kisha degjuar me pare.
    Meqe ra fjala, cdo te thote "I THATI" ne shqip?

    I thati ne Shqip i thone nje lloj puēre qe zakonisht del ne prapanice ne vend te lig i thone, kuptove .. dhe zakonisht del ne muajt prill -Mai sepse thone qe ne keto muaj nderohet gjaku , si puna e vajit te makines qe eshte i nryshem ne dimer dhe ne vere,

    ajo eshte nje pucer me qelb dhe shkakton shum dhimje qe nuk te len me hec, per te shpetuar prej saj duhet te shkosh ne infermeri qe ta shtrydhin fort dhe ti nxjerrin shtratin e qelbit eshte shum e dhimbshme un se kam provu por kam pare.
    I "thati" apo "mullani" thuhet zakonisht kur paraqiten dhimbje nė LUKTH.
    Kėto dhimbje shkaktohen nga tė ushqyerit e shpejtė,pijeve qė janė tė gazuara,pirja e kafesė dhe e alkooholit nė sasira tė mėdha me "barkė shprazur",duhanit etj,etj,tė cilat e dėmtojnė cipėn (mbėshtjellėsin) e lukthit,me ēka,vjen deri tek gjakderdhja e mbrendshme nė lukth,pėr atė thuhet: mė plasi i thati,mullani apo puērra (sinonim kur plasė qelbi nga puērra,por nė kėØtė rast shkaktohet-plasė gjakderdhja e mbrendshme nė lukth dhe fillon organizmi tė dobėsohet,sepse humb me tė madhe rruzat e kuqe tė gjakut gjatė jashtėqitjes.
    Intervenimi i parė i mjekėve qė bėhet tek i lėnduari ėshtė metoda e gastroskopis,me tė cilėn vlerėsohet dėmi i shkaktuar nė lukth etj dhe pastaj caktohet terapia mjekėsore...
    Pėrdorimi i k(c)antariumit nė formė tė ēajit,ndihmon sepse lėngu qė pėrfitohet dhe pihet nga kjo bimė,shtron njė shtresė (cipė.mbėshtjellės...)tė re mbrojtėse pėr lukthin,kurse paraprakisht dezinfekton vendin ku ka plasė kapilari i gjakut (ithati,mullani apo puērra)...nga bakteriet-virusėt e ndryshėm qė hynė nė lukth nėpėrmjet ushqimit ditor...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Harudi : 03-05-2005 mė 07:00
    Pijetoret janė vendet ku ēmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

    Lista e injorimit: Llapi

  11. #31
    gone Maska e helene
    Anėtarėsuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    913
    Po LUKTH ēa eshte????

  12. #32
    gone Maska e helene
    Anėtarėsuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    913
    Gjyshja ime ne fshat kur ishim te vegjel ne ujin qe lanim koken ziente hidhra se ishin te mira kunder zbokthit .

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anėtarėsuar
    08-09-2004
    Postime
    622
    DARDHA
    (Pirus communis L.ssp.sativa (Lam)DC)
    Frutat e dardhės pėrdoren nė gjendje tė freskėt nė kohėn e pjekjes natyrore,tė ruajtura nė frigorifer,dhe tė pėrpunuara nė formė marmelate,konserve,kompot ose tė thara.Pėrmbajnė kripėra minerale,si:kalium,kalcium,mangan,fosfor,hekur etj.,4-5 pėr qind sheqer,vitamina C,B1,B2,B6,karotinė,acide organike etj.
    Ato janė freskuese,qetėsuese,largojnė etjen,lehtėsisht pastruese tė zorrėve dhe japin energji.Kur janė tė papjekura,nuk treten lehtė dhe qėndrojnė rėndė nė stomak.
    Nė saje tė pėrmbejtjes sė hekurit dardhat bėjnė mirė gjithashtu nė mėlēi,pasi nxisin aktivitetin pėr prodhimin e tėmthit.
    Cipa e frutave tė dardhės ka veti diuretike dhe bėn mirė nė pastrimin e veshkave dhe tė rrugėve urinare.Pėr kėtė qėllim pėrdoret ēaji si vijon:
    40-50 g cipa dardhash,nė 250 ml ujė,ziejnė pėr 20 minuta dhe lėngu i fituar pihet i ngrohtė,nė mėngjes esėll,pėr 7-10 ditė.
    Lėngu qė fitohet nga zierja e lėvores sė degėve tė dardhės ndikon pozitivisht nė uljen e temperaturės.Ēaji i lėvoreve pėrgatitet:
    Merren 15-20 g lėvore tė thara (ose 60-70 g lėvore tė njoma) nė 250 ml ujė dhe lihen tė ziejnė pėr gjysmė ore.Ēaji pihet njėherėsh i vakėt.
    Pėrdoret gjithashtu pėr lavazhe tė ndryshme,nė saje tė vetive tė tij antiseptike.
    Gjethet e dardhės kanė veti tė mira diuretike dhe antiseptike dhe pėrdoren kundėr sėmundjeve tė rrugėve urinare,nė cistitet nė gurėt e veshkave,nė dhembjet e fshikėzės urinare,etj.Nė kėto raste kėshillohet infuzi i gjetheve.
    Merren 20-25 g gjethe dardhe dhe zhyten nė njė enė me 250 ml ujė tė vluar,lihen aty pėr 10 minuta dhe lėngu i fituar pihet njė orė para buke.Pėrsėritet 2-3 herė nė ditė pėr 10-15 ditė.
    Nė mjaft vende tė botės,tė gjitha pjesėt e bimės sė dardhės kanė njė pėrdorim tė gjėrė kundėr hetimeve tė shkaktuara nga kėpurdhat e helmėta.Nė kėto raste kėshillohet ēaji ose infuzi i gjetheve a i lėvoreve (20-30 g nė gjysmė litėr ujė).
    Pijetoret janė vendet ku ēmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

    Lista e injorimit: Llapi

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anėtarėsuar
    08-09-2004
    Postime
    622
    MANDARINA
    (Citrues nobilis Lour.)


    Nė mjekėsinė popullore pėrdoren frutat,lėvozhgat e frutave,gjethet,lulet.
    Fruta e mandarinės ėshtė shumė e kėndshme dhe aromatike,e pasur me vitamina A,B,C dhe sheqerna.Nga lėngu i frutave prodhohet mandarinadė (limonatė) shumė e shijshme.
    Mandarinat janė ndėr argumet mė tė pėlqyeshme falė aromės dhe pėrmbajtjes mė tė lartė tė sheqerit.janė tretėse,freskuese dhe lėngu i tyre ėshtė i pranueshėm edhe nga stomaku i fėmijėve.
    Nė saje tė pėrmbajtjes sė vitaminave,si dhe tė njė sasie tė konsiderueshme hekuri,mandarinat pėrbėjnė njė ushqim shumė tė pėrshtatshėm pėr pastrimin e gjakut dhe pėr luftimin e anemisė.

    Kura me mandarina vazhdon 20-25 ditė,duke konsumuar ēdo ditė nga 10-15 kokrra ose edhe mė shumė.
    Pijetoret janė vendet ku ēmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

    Lista e injorimit: Llapi

  15. #35
    viva voce
    Anėtarėsuar
    05-09-2005
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    758

    mjekimet pop

    Citim Postuar mė parė nga Mina
    Do te ishte interesante nje teme e tille ketu. Gjithkush di receta me bime per te kuruar semundje eshte i lutur te postoje ketu. Bimet jane 100% te pranueshme nga organizmi yne dhe nuk japin efekte anesore.

    P.sh. guret ne veshka kurohen me fier guri, gjethe delli, bishta qershie etj. Ju le radhen...
    Mekimet pop jane sharlatanizmi me i madh ne jeten e njeriut, per disa arsye
    1- Duke mjekuar ne kete menyre, eshte shume e veshtire ,per te mos thene e pamundur , dozimi i barit.
    2- Nuk ke te dhene shkencore ,statistikore mbi efektet negative te barit. Si mund tea dish qe "fieri i gurit" nuk ka shkaktuar kancer te stomahut tek X % e te semureve?
    3- Pacientet nuk jane aq te kujdesshem per te marre barin ne kohe dhe si do ta marrin ate( para buke, pas buke midis apo naten, konfuzion).
    Dihet qe njerzit duke dashur te sherohen priren drejt kerkimit te mrekullive. mjeku eshte i detyruar te te thote qe me kete mjekim ose me kete nivel te shkences guret e veshkave p.sh. nuk sheroken porka .....menyra per te nderhyre..etj etj. Atehere njeriu i shkrete u kthehet metodave pop ose fese lutjeve nuskave nomatisjeve etj etj
    4- Po qe se ndodh qe i semuri keqsohet ose vdes gjate trajtimit me barna pop, cfare pergjegjesi ligjore ka mjeku pop; dhe mbi cfare dokument ligjor e mbeshtet ai trajtimin e njeriut???
    Hej duhet te mesojme te jetojme me ligje.
    Une personalisht jam pro trajtimit shkencor.
    sereno

  16. #36
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga dp17ego
    Une personalisht jam pro trajtimit shkencor.
    Pyejtje per ju meqe tek profili thua qe je mjek

    Nese nje person ka kancer femer, pra te shperndare ne te gjithe trupin dhe (primary cancer) dihet ku eshte, sigurisht mbasi bene operacion, tani me mire do ishte te mos operoheshe fare apo te operohesh? Pra cila zgjedhje eshte me e mira per njeriun, duke pasur parasysh zgjatesine e jetes dhe ndikimin shendetesor duke pritur vdekjen?

  17. #37
    viva voce
    Anėtarėsuar
    05-09-2005
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    758

    Post mjeku

    Citim Postuar mė parė nga s0ni
    Pyejtje per ju meqe tek profili thua qe je mjek

    Nese nje person ka kancer femer, pra te shperndare ne te gjithe trupin dhe (primary cancer) dihet ku eshte, sigurisht mbasi bene operacion, tani me mire do ishte te mos operoheshe fare apo te operohesh? Pra cila zgjedhje eshte me e mira per njeriun, duke pasur parasysh zgjatesine e jetes dhe ndikimin shendetesor duke pritur vdekjen?
    Une mendoj qe gjithmone dhe kudo, per aqe kohe qe njeriu jeton duhet te mjekohet.
    Teknika e mjekimit do te zgjidhet nga mjeku kurues.Ne rastin qe ju paraqitni, une do tju referohesha protokolleve te mjekimit,te cilat japin nje teknike trajtimi te kombinuar operatoro-konservative;pra me barna dhe kirurgji.
    Po ju jap nje shembellielloma multiple, njihet nje forme kanceri shume agresive.
    para 15-20 vjetesh ne librat e mjeksise prognoza ishte e erret, 3-6 muaj jete. Une kam pare te semure qe jane trajtuar me kete semundje dhe kane jetuar 5-6 vjet.
    E di qe munt te thuash qe 5 vjet jane shume pak. pergjigja eshte edhe nje ore jete me shume ti japesh te semurit eshte sukses.
    te pershendes
    DP
    sereno

  18. #38
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623

    Faleminderit per pergjigjen

    Citim Postuar mė parė nga dp17ego
    Une mendoj qe gjithmone dhe kudo, per aqe kohe qe njeriu jeton duhet te mjekohet.
    Ok, por ja vlen mjekimi nese e di qe do te vdesesh? Ja vlen te besh kemotherapi/radiation kur doktori ta rekomandon dhe pse kanceri per pak kohe (2-3 muaj pshm) do te 'metastasize'. Sa muaj me teper munded te zgjasi jeta e pacientit nese vendos te bej chemo nga ai personi tjeter qe s'ben kurim. Pra sa kohe me teper e ngadaleson kemotherapia shperndarjen e kancerit ne organet e tjera te trupit? E di qe varet nga lloji i kancerit dhe ku mund te jete, por ne pergjithesi.


    Po ju jap nje shembell Mielloma multiple, njihet nje forme kanceri shume agresive.
    para 15-20 vjetesh ne librat e mjeksise prognoza ishte e erret, 3-6 muaj jete. Une kam pare te semure qe jane trajtuar me kete semundje dhe kane jetuar 5-6 vjet.
    E di qe munt te thuash qe 5 vjet jane shume pak. pergjigja eshte edhe nje ore jete me shume ti japesh te semurit eshte sukses.


    Lol une dua te di me shume per kancerin ne organet 5 vjet jane shume si konsideroj pak. E kam fjalen kur doktori merr analizat dhe e sheh qe kanceri do te shperndahet. (aty afer Stage 4 ) Ja vlen kurimi ne kete pikepamje?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga s0ni : 16-09-2005 mė 14:19

  19. #39
    use your brain... Maska e MRI
    Anėtarėsuar
    06-03-2006
    Postime
    34
    pershendetje, e di qe ja vlen te flitet per mjekeimet popullore....
    pa e zgjatur dua tju pyes se a gjendet FARA E ZEZE ne tregun shqiptar? jo per gje po lexova nje shkrim rreth fares se zeze te shkruajtur nga doktori gjerman MAREN FRANZ, dhe shpjegonte shume dobi te saj, me te rendessishme ishin; forcon sistemin imunitar, sheron alergjite, ul nivelin e sheqerit ne gjak kur perdoret rregullisht dhe keshillohet perdorimi i fares se zeze ne semundjet e kancerit, aids-it etj.
    respekte
    Don't worry...be happy

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-09-2005
    Postime
    118
    Hudhra eshte bima e perfolur. Provojeni kur ju dalin ca si pucera ne buze (herpes) psh pasi ke kaluar temperature te brendshme. Pra me ta vene re qe nje pucer e tillle del shtypni nje thelb hudher perzijeni me po aq mjalt dhe lyeni disa here pucren me kete perzierje. Rezultati mese i kenaqshem.
    Por kujdes nga perdorimi i hudhres dhe i qepes se gjalle me teprice se kane edhe ato efekte te demshme.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Polifonia Popullore
    Nga Eni nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 16:43
  2. Muzika popullore ne dileme.
    Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
  3. kostumet popullore
    Nga olimpiadisti nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 30-03-2009, 19:27
  4. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
    Nga Darius nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
  5. Zgjedhjet lokale 2005
    Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 07-03-2005, 13:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •