Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 55
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Krimet e UDB-s n Kosov

  Sipas shnimeve q sjell Dr. Hakif Bajrami n librin e tij me titull: Kosova njzet shekuj t identitetit t saj ERA, Prishtin 2001, vetm n periudhn 1945-1950 n Kosov ishin vrar dhe likuiduar pa gjurm nga UDB-ja serbe 49000 shqiptar (f.86), n periudhn 1950-1966 pr shkak t terrorit shtetror jugosllav n Anadoll ishin shprngulur me dhun 414.500 shqiptar nga Kosova (f. 87), kurse n periudhn 1966-1989 ishin burgosur me qindra sish, pastaj n periudhn 1989-1999 nga ana e shrbimeve sekrete serbe ishin keqtrajtuar mbi 700.000 shqiptar, kshtu q Kosovn n kt periudh e kishin lshuar pr shkak t dhuns dhe terrorit shtetror serb mbi 500.000 shqiptar (emigruan n Prendim), pr t arritur n fund deri te lufta e armatosur n vitin 1998-99, kur nga dora kriminale serbe do t vritn mbi 15.000 shqiptar (600 varreza masive) dhe kur do t digjen mbi 650 fshatra shqiptare.

 2. #2
  alvi
  i/e ftuar
  Me duket se flitet per ata qe luftuan krah per krah me nazistet gjermane apo jo?

 3. #3
  I Djatht
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  722
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Sa ore gati 500 000 shqiptare jane deportu ne Turqi?

  Po si shpjegohet se ka akoma "turq" ne Prizren?

  Sa shkolla shqipe ka ne Turqi?

  500 000 shqiptare e asnje shkolle shqipe?
  Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

 4. #4
  ketu Maska e Redi
  Antarsuar
  29-03-2002
  Postime
  872
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Anton, ne Turqi ka nje nacionalizem te forte dhe as qe mund te behej fjale ne ato kohe per hapjen e shkollava shqip nga minoritetet.

  Llapjan, pas luftes se dyte boterore duhet pemendur edhe fakti i tradhtise qe Enver Hoxha i beri shqiptareve te Kosoves duke i dorezuar tek Tito.
  Shaban Palluzha me mijera te tjere, pasi luftuan gjate kundra serbeve, kerkuan strehim ne Shqiperi dhe Enver hoxha pranoi sa per sy e faqe, duke i dorezuar me vone tek vellai i vet Tito.

  I ka bere shqiptari keq shqiptarit ne disa raste, njelloj si UDB-ja.

  Mos harro se disa nga ata tipat qe dalin sot si heronj, mbajne neper shtepira fotografine e Enver Hoxhes pa pike turpi.

 5. #5
  alvi
  i/e ftuar
  Qafsh mu, po Enveri c'ne ke kjo teme?
  UDB do te thote, Sigurimi i brendshem i shtetit. Pra duke patur parasysh se, Kosovaret ishin per percarjen e Jugosllavise, pra ishin ne gjuhen zyrtare Jugosllave, Separatista dhe Irredentista, pra ishin terrorrista per te mos permendur qe ishin bashkepunetore te nazismit, ata u ndeshkuan si ne cdo shtet te Evropes Lindore, me dhune. Sot po perdoret dhe mundohet te justifikohet e njejta dhune ndaj serbeve te ngelur ne Kosove dhe Shqiptareve qe paskan bashkepunuar me Serbet. Ku qendron ndryshimi?

 6. #6
  ketu Maska e Redi
  Antarsuar
  29-03-2002
  Postime
  872
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Kosovaret luftuan Serbine, pasi ishte shume me e keqe se nazizmi. Nazizmi per ta nuk solli ndonje te keqe me te madhe sesa Serbia, madje atehere qe bere projekti per krijimin e Shqiperise Etnike.

  Enveri ua futi, pasi ishte vella me Titon dhe donte me shume ate dhe jugosllavet qe e sollen ne pushtet ne Shqiperise sesa shqiptaret e Kosoves.

 7. #7
  alvi
  i/e ftuar
  Ore, te kishim bo dhe ne si UDB me ata greket e OMONIAS nuk do i bishim kokes me grushta sot qe po na e fut Greku sa krahu.
  Ata mbronin vendin e tyre, kur do ti kuptoni kaq gjona.

 8. #8
  I Djatht
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  722
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  More UDB ishte serbe, por enveri ishte gjoja shqiptar.

  Kush mbas ketij shembulli nuk kupton :

  http://www.edsh.org/boletini.html


  se kush ishte enver hoxha o eshte shume i trashe o ...
  Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

 9. #9
  alvi
  i/e ftuar
  Ai ishte nenkolonel? I ciles ushtri? Se po pati qene i asaj kuislinge, oops Cuni i Isait apo jo mire ja kan bo po pati bashkepunuar me fashizmin!

 10. #10
  I Djatht
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  722
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Po mire ja kane bo.

  Ka ardhe koha qe ashtu tia bejme atyre qe bashkepunuan me jugosllavet dhe me stalinin.

  Bashkepunimi me gjermanet qenka shkak per te internu (dhe femijet)e per te vra pa gjygj, po bashkepunimi me jugosllavet e ruset?

  Djemte e enverit nuk i internoi kush, perkundrazi.

  Ju internonit dhe foshnjat kur arrestonit babane.

  Po ca pret prej njerezve qe vritnin dhe baben apo denonin vllane me vdekje ne litar si puna e babait te fatos klosit me te vllane.
  Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Anton
  Siq duket te ka mbet edhe pak lidhje e simpati per UDB-en!!!
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Shn Albani
  Antarsuar
  27-07-2002
  Postime
  907
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Anton#

  ne nje forum tjeter ne diskutim per Enverin nje diskutues deklaroi keshtu:

  " Per meritat qe ka Enveri duhet ndertuar nje permendore si Tour Eifel te madhe, per shkak te ligave te tije duhet varur mu ne maje te saj!"

  Kjo me duket se shpreh ne menyre mjaft simbolike se si duhej perfunduar ai, megjithese pervec arsimimit nuk ka bere gje te mire.....

 13. #13
  I Djatht
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  722
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  O llapi nuk eshte spitali psikiatrik ketu te lutem shume.  Shen Alban,

  arsimin enveri e ndertoi per te bere njeriun e ri dhe arsimi shqiptar ishte ne fakt e eshte nje surrogato ruse.
  Arsimi e shkenca nuk mund kurre te zhvillohen ne kushet e nje egersie unikale sic ishin psh ligjet e agjitacion propogandes apo internimet per te cilar nuk ka pasur ligj fare.

  Paradoski me i madh ka qene mesimi deri ne vitet 1990 e me pas (sot nuk e di) i gjuhes ruse neper shkolla.
  Te flisje rusisht ne rruge apo ne shtepi te priste deri denimi me vdekje si spiun i traktatit te Varshaves, por ne shkolle detyroheshin me mijera femije shqiptare te mesonin rusisht.

  Nganjehere mua me dukej se isha me te vertete ne nje repart te madh psikiatrik.
  Situate me perverse nuk besoj se ka ne histrorine njerezore.

  Mendoni per nje cast sikur mbas 20 -30 vjetesh ne Kosove te mesohet serbisht ne shkolla.  Jo per gje por kam dhene vete mesim, matematike.
  Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Prishtin, 10 janar 2000
  Policia lokale e formuar nga pushteti okupues i Serbis ka dal si produkt i organizatave antikombtare t formuara nga shqiptart lojal t Serbis. Nj numr i konsiderueshm i shqiptarve lojal kan qen t inkuadruar n njsit paramilitare serbe. N policin lokale jan organizuar edhe disa rom, t cilt gjat ofenzivave kundrshqiptare krahas policis e ushtris serbe i dogjn e plakitn shtpit e shqiptarve. Polict lokal instruksionet pr pun i merrnin nga inspektort e policis serbe n nivel komunash, kurse pr veprime politike nga kryretradhtart dhe mediatort politik t policis lokale Muharrem Ibraj, Faik Jashari, Xhafer Gjuka, Bajram Haliti etj.

  E ashtuquajtura polici lokale, e formuar zyrtarisht nga pushtuesit serb n vjeshtn e vitit 1988, bart prgjegjsi t mdha pr krimet e kryera mbi popullin shqiptar. Ata organizuan dorzimin e armve, duke dal para kamerave televizive serbe e t huaja dhe duke u prononcuar haptazi kundr popullit shqiptar.

  Njri ndr kolaboracionistt dhe prijsit m famkqinj t t ashtuquajturs "polici lokale", i cili mori armt e pushtuesve serb pr t luftuar kundr shqiptarve, sht edhe shqipfolsi Mushk Jakup Ibraj me t bijt e nipat nga Osek Hyla e Gjakovs, t cilt ndrmorn nj varg ekspeditash ndshkimore kundr popullsis shqiptare, duke ngritur postblloqe, duke organizuar nj varg vrasjesh, qindra arrestime, rrmbime, burgosje e bastisje t shqiptarve. Ata kan kryer krime t rnda kundr popullit shqiptar, si sht rasti i ekzekutimit t Sylejman Miftar Bajramit, para familjes, n oborrin e shtpis s vet, n Osek Hyl nga ana e t birit t Mushk Jakupit, kolaboracionistit Muharrem Ibraj.

  Mushk Jakupi, i shtyr nga epshe sadiste dhe me shmtin e shpirtit satanik, bashk me t afrmit e tij, gjithnj ka tentuar ta nprkmb nderin e popullit t shumvuajtur shqiptar. Ky i shitur mohoi komb e atdhe. N vend t flamurit kuqezi, n odn e tij qndron trobojnica" sllave, si trashgimi e Rankoviqit dhe e dors s zez t OZN-s e UDB-s, q slan gj pa prmbysur... Familja e Mushk Jakupit q nga koha e Rankoviqit ishte br erdhe e ndyr e udbashve dhe policve t regjimeve gjaktare serbe, duke e br veten t vdekur pr s gjalli. Ai bri serbizimin e gjakut dhe t familjes, gj q shum rrall ka ndodhur ndr shqiptart. Ky satrap gjakatar, shrbtor besnik i pushtuesve serb rezignoi hijen e magjis s zez, e satanai do t rikujtoj gjithnj mashtrimin e poshtrsin e vet.

  Piromant sadist e kolaboracionistt me damk si Mushk Jakupi me t bijt e nipat, Sali Shkreli me t bijt, Mhill Abazi me t bijt e disa satrap shqiptar t sojit t tyre po notojn n ujrat e turbullta t tradhtis, si dor e zgjatur e regjimit gjakatar t Beogradit, si "poverenik" t pushtetit serb, her si rankoviqist me damk, udbash, bozhurist, "jugosllav", kshilla t fshatrave" t caktuar nga policia serbe pr dorzimin e armve pas ofensivs s shtatorit 98 e "policis lokale", prmes t cilve pushtuesit serb me do kusht tentoi ta fusin vllavrasjen mes shqiptarve t Kosovs. T tillt kado q bnin, pa marr parasysh k vrisnin, ekzekutonin a torturonin, gjenin streh dhe mbrojtje tek organet e pushtetit. E sa her merrte krye pushteti serb ata silleshin me vrazhdsi demonsh kundr popullit shqiptar si krah i shovinizmit t shfrenuar serb, duke shkelur mbi gjakun e njerzve t torturuar e t masakruar. Kta njerz t ligj populli me t drejt i quajti klysh t Serbis, t cilt nuk kan vend n mesin e shqiptarve. Ktyre tradhtarve t kombit veprimet antikombtare nuk ua fal dot as historia, as gjaku i derdhur pr liri i bijve m t mir t ktij populli. Mallkimi dhe dora hakmarrse e popullit do ti ndjek pas ngado q t shkojn.

  Lista e policve lokal, prpiluar n baz t librezave t gjetura n Gjakov, m 25.9.1999

  Uk Mustafa (Babaj i Boks, Gjakov), Nikoll Nikolla (Dol, Gjakov), Vilson Imeri (Brodosan, Gjakov), Pren Prenaj (Novosell e Eprme, Gjakov), Pren Frrokaj (Planor, Gjakov), Nue Prenkaj (Planor, Gjakov), Nue upi (Ujz, Gjakov), Ded Ndrejaj (Ramoc, Gjakov), Binak Dema (Vogov, Gjakov), Ibrahim Sadrija (Berjah, Gjakov), Sokol Bajrami (Batush, Gjakov), Zef Jakaj (Novosell, Gjakov), Fran Marku (Doblibare), Preq Karricaj (Bitesh, Gjakov), Martin Hasani (Bec, Gjakov), Can Salihu (Grgoc, Gjakov), Bajram Avdyli (Stubull, Gjakov), Ram Ibrahimi (Stubull, Gjakov), Arif Rama (Molliq, Gjakov), Ula Amizi (Ponoshec, Gjakov), Mitar Hasanaj (Mej, Gjakov), Mehmet arri (Damjan, Gjakov), Smajl Imeri (Nivokaz, Gjakov), Muhamet Veseli (Molliq, Gjakov), Rasim Beqaj (Rracaj, Gjakov), Mus Sefsalihu (Damjan, Gjakov), Hasan Hulaj (Skivjan, Gjakov), Xhafer Halili (Bec, Gjakov), Luz Hasanaj (Mej, Gjakov), Florim Rama (Piskot, Gjakov), Syl Brahim Sylaj (-).

  Lista e antarve shqiptar dhe rom t Partis SPS (Partis Socialiste t Serbis) me qendr n Gjakov, prpiluar n baz t librezave t gjetura n Gjakov, m 25.9.1999

  Ded Tetaj, Sami Crmjani, Prenq Prenqa, Pashk Uka, Bardhec Uka, Hasan Kameraj, Safet Bela, Betim Kinoli, Rexhep Zena, Harmonije Gashi, Sulejman Bela, Enver Cermjani, Maxhun Shabani, Sinaver Gashi, Nue Prenqa, Mhill Ndrecaj, Tun Prenqa, Robert Milici, Zef Prenqa, Elbehar Goza, Met Binakaj, Gjon Pnishi, Bajrush Kajtazi, Mhill Gojani, Ramadan ekiqaj, Pashk Pashku, Pren Ndrecaj, Gazmend Ndrecaj, Hysen Berisha, Gjust Tetaj, Sokol Ndreca, Hasan Kameraj, Leze Luli, Bujar Boneshta Feride Zejna, Hysrete Zejna, Xhelal Sefa, Xhelal Sefa, Pren Prenkaj, Pjetr Ndou, Sokol Isufi, Antoneta Gjini, Qerim Krasniqi, Gjon Laski, Pashk Radi, Rusmidin Boneshta, Muhamet Zllakuqani, Dan Gashi, Zef Ndreca, Mustaf Mustafa, Ded Dushi, Luz Dushi dhe Prenq Biba, q t gjith me qendr antarsimi n Partin Socialiste t Serbis n Gjakov
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  JA keta jan spiujt e UDB-es vetem nji komune.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  19,547
  Faleminderit
  51
  114 falenderime n 104 postime
  Pikerisht se UDB-ja eshte e keqe ne duhet te mbahemi fort me NATON.

 16. #16
  shake me ... Maska e fisnik
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  213
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ka kohe qe nuk e kam elur kete faqe Forumi. Isha me pushime ca dite per te bere pak plazh ne Shengjin.

  Me tu kthyer vrap e shikova fare ka te re. Wow, paska ikur illiriani01, e qenka ardhur si me ekskluzivi cikrrim... pardon lirimtar Llapi

  Si illirianit01 edhe ketij gjithe bota i paska faj.

  Or Lapi, per fillim te them se lexova shume gjera qe paske shkrojtur dhe nuk kuptoj pse ke bere keshtu? a do ti ketu pasi idete tua qenkan sikur te Fatos Nanos, pasardhesist te "xhaxhit" Enver?

  Nuk di kush ta paska mesuar rreugen per te ardhur ne kete faqe? Te paska marre ne qafe, he thefte qafen ai njeri!

  Mire te paska thene dikush se ky eshte forum e jo spital psikiatrik.

  Ti edhe paske mbajtur burg. I bindur jam, nese ne dhome nuk ta kane lejuar, nga mendja kurre nuk e hequr foton e "xhaxhit" qe e beri shkrum Shqiperine.

  Ty edhe paske luftur! Qenke lirimtar! Besom qe gjithe ate pjese te Kosoves qe e ke liruar ti une e kaloj zbathur per 30 minuta. Ti nuk i ke liruar as dy metra katrore, pra as shtratin ku ke fjetur. Me thuaj sa police apo ushtare serbe ke vrare?

  Nese ti ke mundur ta mbrojsh nga policet apo ushtaret serbe nenen tende, nese e ke t gjalle, apo gruan, nese je i martuar, mua m vrafte rrufeja ne pike te dites me deill.

  Ne cilen brigade ke qene, te tregoj historikun e saj, sa lope ka vjedhur, sa dyqane ka plakitur etj...

  Shnet e suksese, pa nervoze.

  Apo TUNG si thoni ju andej nga Llapi!

  [...]"Ende m'vrasin fjalt tua, s'jam e jotja, por t dua"...

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-05-2002
  Mosha
  49
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Tung Fisnikut

  Tungjatjeta Fisnik dhe gezohem qe erdhe mire se sa per Ilirjanet ata nuk kane per te mungu....I gjene neper tema patriotike dhe nacionaliste. Vdesin ata te nxjerrin pak "te lare xhaxhin" qe as emrin nuk dua t'ja permend....
  Vazhdo pra me ta se mua me ze koka tek i lexoj xhevahiret e tyre...
  Rycki
  O moj Shqypni e mjera Shqypni....
  Ti ke pas ken nj zonj e rand,
  Burrat e dheut t thirrsin NAN
  Vaso Pasha

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Postuar m par nga fisnik
  Ka kohe qe nuk e kam elur kete faqe Forumi. Isha me pushime ca dite per te bere pak plazh ne Shengjin.

  Me tu kthyer vrap e shikova fare ka te re. Wow, paska ikur illiriani01, e qenka ardhur si me ekskluzivi cikrrim... pardon lirimtar Llapi

  Si illirianit01 edhe ketij gjithe bota i paska faj.

  Or Lapi, per fillim te them se lexova shume gjera qe paske shkrojtur dhe nuk kuptoj pse ke bere keshtu? a do ti ketu pasi idete tua qenkan sikur te Fatos Nanos, pasardhesist te "xhaxhit" Enver?

  Nuk di kush ta paska mesuar rreugen per te ardhur ne kete faqe? Te paska marre ne qafe, he thefte qafen ai njeri!

  Mire te paska thene dikush se ky eshte forum e jo spital psikiatrik.

  Ti edhe paske mbajtur burg. I bindur jam, nese ne dhome nuk ta kane lejuar, nga mendja kurre nuk e hequr foton e "xhaxhit" qe e beri shkrum Shqiperine.

  Ty edhe paske luftur! Qenke lirimtar! Besom qe gjithe ate pjese te Kosoves qe e ke liruar ti une e kaloj zbathur per 30 minuta. Ti nuk i ke liruar as dy metra katrore, pra as shtratin ku ke fjetur. Me thuaj sa police apo ushtare serbe ke vrare?

  Nese ti ke mundur ta mbrojsh nga policet apo ushtaret serbe nenen tende, nese e ke t gjalle, apo gruan, nese je i martuar, mua m vrafte rrufeja ne pike te dites me deill.

  Ne cilen brigade ke qene, te tregoj historikun e saj, sa lope ka vjedhur, sa dyqane ka plakitur etj...

  Shnet e suksese, pa nervoze.

  Apo TUNG si thoni ju andej nga Llapi!
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  JO JO ky shkrim nuk esht provokim po ta kisha shkrue une do te kisha marr ndonji paralajmrim se kujdes se te perjashtoim mierpo ju po ju lejoin moderatoret te shkrueni per qef te tyre.
  Or fisnik sa emer te bukur paske me te tregue drejt une nuk kam luftue por kam vjedh kam plaqkit kam dhunue kam vra njerz te pa fajshem ,une jam enverist nanoist xhaxhoist i kuq po qka jo ore dost .
  Disa pjes te trupit tim i kam lan me ni brigad tuj vjedh tuj uzurpue  Po au knaqe me ket pergjegjie ore lum ti djali

  mos te harroi ne fund tju pershendeti si keni ju merak

  RRoft rusija me serrbin greqin e salen e rugovnen qe jan miq te tyre e ju miq te sales e rugovnes.

  Hajt TUNG njiher prej keti Llap hajnit.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-05-2002
  Mosha
  49
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Mu m.ke knoq he burr...

  Me thane te drejten mu m'ke knaq se mu duk sikur lexova shqip. Po mire te tjenat he burr po Rugoven dhe Salen i ngateron me rus e me grek? A nuk u dalin Nano & com atyne a?
  Hajt pra tung he trung!
  Rycki
  PS Aty ku banon ti, a nuk ka shkolla per ju shqiptaret brenda atdheut??????
  O moj Shqypni e mjera Shqypni....
  Ti ke pas ken nj zonj e rand,
  Burrat e dheut t thirrsin NAN
  Vaso Pasha

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Re: Mu m.ke knoq he burr...

  Postuar m par nga Rycki2001
  Me thane te drejten mu m'ke knaq se mu duk sikur lexova shqip. Po mire te tjenat he burr po Rugoven dhe Salen i ngateron me rus e me grek? A nuk u dalin Nano & com atyne a?
  Hajt pra tung he trung!
  Rycki
  PS Aty ku banon ti, a nuk ka shkolla per ju shqiptaret brenda atdheut??????
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,

  Ti nder te tjerat pyet:
  PS Aty ku banon ti, a nuk ka shkolla per ju shqiptaret brenda atdheut??????

  Ore burr ka dhe ka pas por pikerisht ky RUGOVA qe po e adhuroke eshte qe me diferencoi dhe me la pa shkoll e ma von edhe me burgosi,ky RUGOVNA i yte ka qen sekretar i LIDHJES SE KOMUNISTAVE TE SERRBIS JUGOSLLAVIS njesoi e sot kishe demokrat hajt bacit se kush eshte me jete te gjat do ti mesoni te gjitha,por per mua do te behet von von.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. E kaluara dhe e tashmja e Xhavit Halitit
  Nga Llapi n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 298
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 06:01
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-05-2006, 00:58
 3. Albin Kurti: "T gjithve na mungojn"
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 25-01-2006, 21:29
 4. Nga ideja deri te realizimi i spastrimeve etnike t shqiptarve
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 25-01-2004, 05:43
 5. Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 11-05-2003, 17:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •