Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 45
  1. #1
    Me krahe t'shqipes Maska e Kapuē t'bardhe
    Anėtarėsuar
    08-04-2005
    Vendndodhja
    N'fole t'shqipes
    Postime
    8

    Adem Ramadani, Duli, Zyber Avdiu

    cfare mendimi kenu ju per keta artista shqiptare ?

    Shnet shqiptarve n'Amerike, kush ka rujt nder e tradite.

  2. #2
    Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
    Anėtarėsuar
    20-08-2004
    Vendndodhja
    Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
    Postime
    142
    jo keq po kto si ngjoj shume...se me shum melodi turke kane skan muzik shqipe veq fjalet
    Ismet Jasharri yll epoke,
    Rreze drite vepra jote,
    Si vigan nė shekuj rritesh,
    I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

  3. #3
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar mė parė nga Kapuē t'bardhe
    cfare mendimi kenu ju per keta artista shqiptare ?
    keto jane turpi i muzikesh shqipe, keto jane ato te cilen meren me perkthimet nga turkeja e serbishjta ne shqip, keto jane ato qe kendojne tallava, keto jane ato qe artin e shendrojne ne DASEM, keto jane te cilet kur va ndegjoj emrat me vjen te vjell, keto jane qe nuk meritojne te permenden ne kete forum...

    Dhe saper informacion, Adem Ramadani, nuk meret me muzike me, ai tash punon si teolog ne nje xhami ne Shkup, dhe ne CD e tij te fundit qe ka nxjer me ilahije, ka nje citat ku thot:

    Te gjithe ato qe i besojne Allahut XH.SH. jane te lutur qe kenget e mija te mos i ndegjojne.

    Dmth vetem Adem Ramdani ka kuptuar se gabim ka qene deri tash me ato muzika dhe ka mare nje rruge te re dhe ajo sipas meje eshte zgjedhja e tije....por keto te tjere offffooo offffoooo...

    Mbetshi mire se sja vlen te flas me shume per keto sepse me dhimbsen te amortizoje tastat e tastieres duke shkruar per kesoj mbeturinash te shundin bullgar dhe me dhimbset vendi ne forum qe do e zene keto fjalet e mija...pra tungggggg
    My silence doesn't mean I am gone!

  4. #4
    Me krahe t'shqipes Maska e Kapuē t'bardhe
    Anėtarėsuar
    08-04-2005
    Vendndodhja
    N'fole t'shqipes
    Postime
    8
    e kam dit qe shqiptaret gjithmone vleresojn/gjykojne/urrejn njani tjetrin nga biografia, perardhja, ngjyra e lekures, dhe nuk shohin kurre se nqs ajo muzike ben per ta ose jo, por vjeni kte e mkalxoni se cfare ngjyre e ka lkuren Adem Ramadani.
    Kjo asht llogjika e juaj, ski ca me ba.

    More shqiptare mos urrerni njani tjetrin nga gjyra e trupt, dhe nga perardhja, por nga talenti, dhe pasioni i secilit, se nfund te funit Adem Ramadani, asht Artist nga Maqedonia, dhe ai nuk e ka hall ose teze Vace Zelen....................
    Shnet shqiptarve n'Amerike, kush ka rujt nder e tradite.

  5. #5
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Ishte koha te hapet edhe teme e ketille.
    Duam apo nuk duam, kenget popullore ngelen ende ne gjakun tone.
    Se fundi po e "keqperdorin" (mos perdor fjale tjera) keto artistet e rinj qe ti i permend keto tradita, vetem per nje arsye, te fitojne para.
    C`te duhen artiste te tille? nqs mund edhe t`i quajme artiste

    Vetem nga teksti i ca kengeve qe kane do e kuptosh se nuk kane asnje haber me muziken, e lene me me traditat e ku ta di une cka tjeter.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Lekė Rezniqi
    Anėtarėsuar
    06-06-2002
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    240
    Pershendetje!

    Nuk besoj se ia vlen tė flitet pėr kete lloj kengetaresh, por ne mbrojtje te vlerave e bejme.

    Per Ademin, thuhet, ne prishtinēe "e lagė fytin me raki, e k'non ilahi".

    E per keta te tjeret s'di c'te them. por e di se keto kenge si lloji i ketyre qe e kendojne me te madhe degjohet ne trojet Shqiptare te Maqedonise.

    Me vjen keq qe kemi keso lloj kengetaresh me keso lloj kengesh.

    Do ta mbylli komentin me fjalen, perseri prishtinēe: "MIZERIE"

    Leka nga Prishtina
    Ti Shqipėri mė jep nder mė jep emrin Shqipėtar.

  7. #7
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anėtarėsuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Kta duhet mi lifkidu kta jone njerz te degjenerum , keto lloj muzike na bejne te jem primitivsa , shpresojm se do behet mire , pra keta kengetar sduhet lejuar me kendu muzike shpifkese.

  8. #8
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    O hapesi i temes , une po te them vetem nje gje : mos i ngre aq lart sa ti quash artiste se do mi neveritesh edhe artistet e vertete !
    ArsGothicė

  9. #9
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar mė parė nga Ermelita
    O hapesi i temes , une po te them vetem nje gje : mos i ngre aq lart sa ti quash artiste se do mi neveritesh edhe artistet e vertete !
    Pa koment, fjale qe topi si luan nga vendi...

    Te lumte Ermelita.
    My silence doesn't mean I am gone!

  10. #10
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anėtarėsuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    /me hahahhahahahahahahahahahahahahahaah

    edhe une do behesha si keta kengetar qe vetem dijn te kopjon kenge turke ik mer daj se sja vlen te flitet per ta skan lidhje me muzikee pfffff
    M&M

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-05-2004
    Postime
    90
    keta fare" kengetare" ma mire do te ishte me shku ne ara me punu token e bukes ,se me i maltretu radiot e televizionet...........

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-03-2005
    Postime
    26
    More skan faj kta po populli qe jau blen muziken, se kam pas shume raste qe kom degju, qe kur kan shku me e marr dikan per dasem i kam than a din tallava, jo nuk di, e pom vjen keq valla se skan me qfar muzike me kcy,e dikush e shfrytezon kete situate e shesin muzike rome e serbe e turke ,e dikush po jau blen, se pa kurgje sjan ba kta milionera pej cd-ve

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Qfar Artista jan kto kto kendojn Muziken me te leht qe edhe ty edhe un mund ta kendojm Muziken Tavalla ( Muzik Te Magjupve.. ) qe edhe un i ndegjoj shum..
    Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

  14. #14
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar mė parė nga GjIlAnAsI_cSi
    Qfar Artista jan kto kto kendojn Muziken me te leht qe edhe ty edhe un mund ta kendojm Muziken Tavalla ( Muzik Te Magjupve.. ) qe edhe un i ndegjoj shum..
    Pasi kane muzike te magjupve pse i ndegjon Arton, mos i ndegjo more, apo i ke qejfe kur vajtojne si me kenduar Ilahije...lollll

    Keto jane ndytsia e kultures dhe muzikes shqipe....
    My silence doesn't mean I am gone!

  15. #15
    * Yllėza e forumit *
    Anėtarėsuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    Citim Postuar mė parė nga Davius
    Pasi kane muzike te magjupve pse i ndegjon Arton, mos i ndegjo more, apo i ke qejfe kur vajtojne si me kenduar Ilahije...lollll

    Keto jane ndytsia e kultures dhe muzikes shqipe....
    +

    E vertete , Davius , lol. te pakten muzika e arixhinjve eshte ritmike por keta kengetare te lartpermenduar po na kendojne ca shpiftesira qe aa arixhinjte nuk i degjojne e as kultivojne se ata kane muziken e tyre tradicionale me surla e daulle e pak vjedhin prej te tjereve !
    ArsGothicė

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e JaM_Si_XeMeL
    Anėtarėsuar
    17-04-2005
    Vendndodhja
    Luzern
    Postime
    25
    hmmm un personalisht as qe dua te humbi shum fjal per keta kengetar po as qe i ndegjoj... per fat keq rinia shqiptare ne zvicerr shum esht e flakt pas ksaj muzike TALLAVA ...
    Sa isha e VoGeL luajsha me QiKa, tash jam rrit e madhe dhe po luaj me TiPa

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Mos te harrojm edhe nje Fjalim qe ka mbajt Gazetart me kete Zyber Avdiun i cili ka thene QE UN JAM MAJKELL GJEKSON I SHQIPTARVE :P
    Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

  18. #18
    AOp Tek #Shqiperia Maska e GjIlAnAsI_BoY19
    Anėtarėsuar
    07-03-2005
    Vendndodhja
    G J I L A N
    Postime
    5
    Une I Falenderona Shum Zotit Qe Beri Adem Ramadanin Te Hecet Nga Muzika Ce Kendote E Filloj Te Kendoj Ilahi I Lumt Eshte Njesh

  19. #19
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar mė parė nga GjIlAnAsI_BoY19
    Une I Falenderona Shum Zotit Qe Beri Adem Ramadanin Te Hecet Nga Muzika Ce Kendote E Filloj Te Kendoj Ilahi I Lumt Eshte Njesh
    A thua eshte e mire kjo qe eshte larguar nga skena e muzikes shqipe a? edhe une besoj se ka bere mire me ate
    My silence doesn't mean I am gone!

  20. #20
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar mė parė nga GjIlAnAsI_cSi
    Mos te harrojm edhe nje Fjalim qe ka mbajt Gazetart me kete Zyber Avdiun i cili ka thene QE UN JAM MAJKELL GJEKSON I SHQIPTARVE :P
    Ej Toni, kjo ka qene fantazi a? kur e kam ndegjuar kete une kam qesh me lot? se dije keto jane katastrofe njeri a.
    My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Adem Ramadani - Stacioni i dynjasė
    Nga Sefedini_PZ nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 19-09-2012, 04:37
  2. Agim Ramadani - nga eposet e Karadakut
    Nga ARIANI_TB nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 13-04-2012, 00:34
  3. Ferit Ramadani
    Nga gjakushi nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 11-06-2010, 03:39
  4. Burim Ramadani keqtrajtohet nga forcat e UNMIK
    Nga ARIANI_TB nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 26-12-2009, 09:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •