Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 91

Tema: Kng dasmash

 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime n 103 postime
  Sa e bukur doli nusja!

  Paska ballin perishan,
  paska vetullen gajtan,
  paska syrin si filxhan,
  paska faqen si bakam,
  paska hunden miskali,
  paska gojen si kuti,
  paska dhembet si inxhi,
  paska shtatin si selvi.


  Kenge popullore

  E mir' e purteke e arte,
  Si zonjate e kasabase
  Moj e bukura prej nuri,
  Si thelleza maje gurit.
  O e cpejte si shigjeta.
  Ku do te te shkoje jeta.
  O e mire e fjale le,
  Jeshe nuse me perde!
  Moj e hequra si bari,
  E kulluara si ari,
  Gezimzeze qe s'gezove,
  Jeten s'e trashegove!

 2. #2
  Perjashtuar Maska e illiriani
  Antarsuar
  06-05-2002
  Postime
  655
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Shqiperia eshte e vogel gjeopolitikisht, por trevat shqiptare ballkanike, secila sosh permban nje kulture te tere te nje fisit illir dhe mund te themi, se kultura e te jitha fiseve illire, eshte brenda territorit shqiptar ballkanik...rrenjet kane mbetur te gjalla, e pipat e drunjte, mvaret sa rriten e mbijetojne epokat...

 3. #3
  xha Barka Maska e Jonian
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Moj unaza me tre gure
  Moj unaza me tre gure
  s'e kishe menduar kurre
  te mirrnje*) te tille burre.
  Te mirrnje te tille djale
  tri lira i ben nje fjale
  tri lira, tri napolona
  ne je penduar tregona
  -Un'penduar s'jam e s'jam
  e kam shpirt e e kam xhan
  e kam nen (e) xhamadan
  -Xhamadani rremba-rremba
  lumthi ti se c'mban perbrenda
  t'i puthja sec ma ka enda.
  -----O------

  Thyeju moj dysheme
  Thyeju moj dysheme
  thyeju e bjer perdhe
  se te ben.....(dhendrri) te re
  Ngrihuni, o shoke, ne valle
  te gjemojne keto male
  djali zog, nusja sorkadhe
  te na trashegohen fare.
  -----O-----

  O moj flete e hudherese
  O moj flete, ti moj flete
  o moj flete e hudheres(e)
  dil foli te bukures(e)
  te me vishet ne te holla
  te lulezoje si molla
  te me vishet ne te bardha
  te lulezoje si dardha
  te me vishet ne te zeshka
  te lulezoje si bjeshka.

  Zagori-Gjirokaster

  *)- mirrnje= trajte dialektore e foljes "merrje"
  Ndryshuar pr her t fundit nga Jonian : 07-05-2003 m 16:35
  Trimi i mir me shoqe shum

 4. #4
  xha Barka Maska e Jonian
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pse je verdhur je bere ftua
  o djale more
  nga ato nazet e tua
  vashe moj trendafile.
  Pse s'martohesh te gjesh grua
  o djale more.
  Se nuk gjej ashtu sic dua
  vashe moj lule.
  Vra tim zot e merrme mua
  o djale more.

  ------------------------------------------------------

  ( I kendohet nuses ne momentin kur del te dera e shtepise qe te ike me krushqit)

  Dil ne dere moj sylarme
  dil ne dere apo s'te lene
  sos je yll a sos je hene
  sos je molle per te ngrene
  -Molle jam po s'hahem kurre
  jam ilac per te semure
  per ate qe do kem burre.
  -Mire ja beme krushkes-e
  qe i morem vajzen-e
  ate me te miren-e
  lule gjeraqinen-e.
  Trimi i mir me shoqe shum

 5. #5
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  41
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime
  per te interesuarit, ka ne treg audiokasete me kenge dasmash nga trojet e maqedonise.

  Formacioni qe kendon (percjellur me dahire dhe saksofon) quhet "vajzat e shkupit", dhe mendoj se do tju shtojn nostalgjine per vendlindjen.

  Kerkoni ne kaseterite e vendeve ku rrini, ne rrjet une ende nuk kam mundur te gjej ndonje mp3 prej tyre, por e dij se kane disa albuma.

  Flm
  albanish by nature

 6. #6
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Jonian shume te bukura tekstet e kengeve qe ke sjell

  ***
  Ulu mal te dalin hena
  Sa t'na baje drite per brama
  Sa t'na shkojn vashat per uje
  "Ndalu, vashe, e me nep uje!"
  "S'kam testir me te dhane uje,
  Se kam gishtat nder unaza
  Se me i hjek me tres'n n'uje
  Se me i lag me ndryshken-o"
  Se kam baben ne kujxhi
  Se mi shkrinn m'i ban flori
  M'i ban paret izetetete
  Me ja ngjite nuses ne qafe
  M'ban vathet me pese cereke
  Me ja ngjite nuses ne veshe

  Kur kthehet nusja nga kroi dhe i afrohen portes se shtepise kendojne:

  A je aty, a s'je aty dhender
  (Atehere del dhenderi dhe njerezia kendojne)
  Ketu jam, gjekund s'kam vatur
  Prapa porte jam tulatur

  ***

  Ja thona nji valle
  Me dert e me halle
  Me dert e me halle
  Thuej se mires: "Hajde"
  Hajde, ku u vonove?
  Te kapsha per dore
  Te kapsha per krejet
  Te sjellsha prej mejet!"

  ***

  Dy dele e treqind pare
  Cou, kumbare, na xen nji valle
  Mos e len vallen pa xane
  Ne kjosh djal-o braf ne kambe
  Ne kjosh plak-o hiqu rrshane
  "Cke kumbare qi t'asht marre zani?"
  "Ma ka zane tymi i duhanit"

  ***
  Shkoder
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 7. #7
  xha Barka Maska e Jonian
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Faleminderit shigjeta. Me ate vargun "Ulu mal te dali hena" me kujtove nje tjeter qe po e shkruaj tani. E kendon grupi i te rinjve Gjirokaster:

  Ulu mal te dali hena dhe
  trendafil more
  Te dale ajo grykezena dhe
  trendafil more.
  E vogela sa pellemba dhe
  trendafil more
  faqekuqe rremba-rremba dhe
  trendafil more
  Flokegjata der'te kemba dhe
  trendafil more
  Kishte ngjare nga e ema dhe
  trendafil more.
  Trimi i mir me shoqe shum

 8. #8
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  41
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime
  gjurmoni ne rrjet, apo kazaa

  Zaide Misini "Lulie Lulie"

  (nuk kam njohuri kengetarje nga cilat troje eshte, por stili i kenges i perket maqedonise veriore, rajonit shkup, tetove, gostivar)

  Flm
  Ndryshuar pr her t fundit nga Nuh Musa : 05-09-2003 m 15:28
  albanish by nature

 9. #9

  Antarsuar
  26-02-2003
  Postime
  1,349
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  M e shpejt se une !
  - Sapo doja t e postoja nj gj t till


  Ja argumenti :

  • Rruges me shkon si hyri
   E fustani mire te ka ra
   Pse pikllojne dy syt e tu
   Oh moj xhan cme ngacmon dashurine

   Kur pata nje lule te bukur
   thash se do e kem perhere
   iku fluturoi sikur flutur
   edhe smujta me i marre ere .
   Lulja prej dores me doli
   e nga gjumi une jam zgju
   asnjehere nuk kam per ta harru !  Shnim: Interpretim imi i lir !
  Ndryshuar pr her t fundit nga PrInCiPiEl : 10-09-2003 m 01:03

 10. #10
  me nder qofsh
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  More vllau i motrs o
  Top sheqeri ambl o
  Top sheqeri ambl o

  Vishi tirqit me gajtana
  T't boj motra dhandr o
  T't boj motra dhandr o

  Ore vllau motrs o
  Top sheqeri ambl o
  Top sheqeri ambl o

  Ven kapuin prmbi sy-e
  Lumja un motra pr ty-e
  T't bj motra dhandr o
  T't bj motra dhandr o
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 11. #11
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Mican - Dangelli

  U shyqyr, moj Perendi
  Erdhi nusja me shtepi
  Sec i ra nje bukuri
  Te keqen o rrush i zi
  Erdhi nusja me shtepi
  Te keqen o rrush i bardhe
  Erdhi nusja ne mehalle
  A shyqyr o more Zot
  Qe m'u mbush shtepia plot
  Trendafil'e borzilok
  Shkofte E mira na degjofte
  Djali im u trashegofte!

  ***

  Mori lulja e frashnit te bardhe
  Kur t'erdh vaku per me dale
  A te tha tata: "udha e mbare,
  Udhe e mbare se je tue shkue
  Pergjithmone m'u da me mue?"
  Mori e mire qi rri ne vesvese
  Po te thone shoqet qanke e keqe
  Kush te thashte e keqe ty;
  Dymdhete qese njenin sy


  Kolonje

  Ka hije vasha me lule, moj ka hije
  Ka hije babaj me nuse, moj ka hije
  Ka hije oda me lule, moj ka hije
  Ka hije nena me nuse, moj ka hije
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 12. #12
  Lezet me kripe
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Ne cati
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  A cme ka marre malli per nje dasem! Ajo kenga "Sa e bukur na ka dale nusja" mua me rikthen kujtime shume te bukura kur jepte TVSH albume me muzike neper Shqiperi dhe kjo me kujtohet te dasma tiranse se kercente ansambli branda ne nje shtepi tipike tiranase dhe pastaj nusja lyente deren e shpise se dhendrit me mjalte. Biles me kujtohet dhe fytyra e asaj valltares, nje brune me tipare shume fine, sic kane qene zavallet ne pergjithesi.

  Tani ne tjeter edhe pse ne te gjitha dasmat qe kam qene une asnjehere s'eshte kenduar:

  Ani mori nuse
  Ani qafe lastare
  Ani a don rruze
  Ani a don pare

  As nuk due rruze
  As nuk due pare
  Por e due burrin
  Bace o me cigare

  Ani me cigare
  Ani me kutije
  Oh me kpuca t'zeza
  Veshun si zotnijee

  (Nexhmije Pagarusha)

 13. #13
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Kukes

  Kumbull-o me lule shume
  Po thot baca "lumi une,
  Per nji re si kam marre une
  Kumbull-o e bardhe qanke
  A ke ra noj here ne vrri
  Paske ballin per zotni
  Paske qafen gastareli
  Paske gjyksin per nepseli
  Caf t'ka balli si t'ba drite
  A i ke vu rregjandet per dite?"
  "Si kam vu, kam prit qet dite"


  Zagori - Lunxheri

  Thllz' e malit Filate
  Del, moj, n divan se plase
  Helbete se po ksehase
  Syt e tu posi dy zarfe
  Porsi dy zarfe t'ergjnd
  Nusja jone zok me pnd
  Lot e qesh n shtpi tn
  Veshur me takm t rnd
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 14. #14
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  ATJE POSHTE NE SHENKOLLE

  Atje poshte ne Shenkolle,
  birbil-o me ze te holle, (*)
  hin' e del nje vajz' mes-holle,
  i thote babajt: - Martome!
  - Dale, vajze, se s'ke kohne,
  sa te mbije bar' i njome.
  - Bari mbiu edhe u tha,
  martome, more baba.

  Shen Vasil, Sarande, 1961

  .................................................. ....

  MBI FLOKET E TUA

  Mbi floket e tua te hodha mazine,
  qaj moj vajze qaj, qaje cuperine! (*)
  Po te vijne shoqet e te darovijne,
  kush te hedh sapunin, kush te hedh shamine.

  Leskaj, Maleshove (Permet), 1961

  _________________________________
  (*) Refren pas c'do vargu.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Moj e mira kablush kuqe kallxom diten
  kur te shkojsh nuse,
  kallxom diten kur ki me shkua nje par meste.
  lemi mua"djal i dades qka po thua?
  sot dy jav kam me u martua " ato meste qe ti kam
  marua ruj kujtim veq per mua.
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  prej nje shpati ti lshova syt*
  kur ti pash rruzat ne fyt, krejt nga mendja jam habit
  kam marr rugen per musafir. ne der te oborrit kam nis me thirr!"
  dul syzeza me ka nxan gryk, me shterngoj me bylyzyk.
  dil moj nan (vjehrra) kush na ka ardh"
  na ka ardh ma i miri mik. kem zanat te nxehem gryk
  do ja jap nje qik per mik...
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  sy kaltroshe e qaf gastare .
  per pam marr nuk ki qare.
  kur ti qoj msit' me t' lyp .
  mos te dhaqin dil e ik...
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  keng FOLKLORIKE te" Mira Vite" me par Tradicionale*Rugovase.
  tung hajla*
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 16. #16
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  PA I THONI ASAJ VAJZE

  - Pa i thoni asaj vajze,
  pse i derdhte ata lot.
  - I thoni babait tim
  te me mbaje gjera mot.
  - Kan' ardhe krushqit tek porta,
  c'beri sot e c'beri mot?

  KUSHKUT TONE I RA NURI


  Krushkut tone i ra nuri,
  na u be si balte muri,
  na u be si balte muri.
  He, krushk-o, mo' na mbodhis,
  sepetete, c'na ornis?
  Sepetet i kemi vete,
  e marrim nusen perpjete.

  MOLL' E KUQE PLOT DORA

  - Moll' e kuqe plot dora,
  u rite, te erdhi koha.
  - U rita nga perendia.
  - Cupat nuk i mban shtepia.
  Gjithe cupa kemi qene,
  nen' e baba kemi lene
  dhe vajtem ne shtepi tene,
  se zoti ate ka dhene.

  KU E KA KRUSHKU SHTEPINE


  - Ku e ka krushku shtepine?
  - Te porta me llamarine,
  te ballkoni me dafine,
  rreth hoda me trendafile.
  Rreth hoda me borzilok,
  c'ka nusja qe qan me lot?
  - Kam baban' e s'e le dot!
  - Hajde, moj nuse, me ne,
  se baba gjen dhe atje.


  Te katerta nga Leskaj, Maleshove (Permet), 1961

  -----------------------------------------------------------

  KUR TE HODHA VELLON


  - Kur te hodha vellon, se c'te ra nje pike,
  te thote babaj: "Ngreu, bij' e ik.
  - Dale, baba, dale, dale dhe nje cike,
  te takoj vellezerit, t'u le porosite."

  - Kur te hodha vellon, se c'te ra nje pike,
  te thote babaj: "Ngreu, bij' e ik.
  - Dale, baba, dale, dale dhe nje cike,
  te takoje motrat, t'u le porosite."

  Sarande, 1961
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 17. #17
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  RRITU QEPARIS ME ****

  - Rritu, qeparis me ****.
  - Dale, primeni, moj shoqe,
  dice di, dic do t'u thomte.
  Dic do thom e dic do qahem,
  u' nga babai do ndahem,
  vjerite do t'i perkrahem.

  LUM SI TI KU ERDHE TI

  - Lum si ti, ku erdhe ti,
  moj nusja jone!
  Ne kete goxha shtepi.
  Ne shtepine me urate
  gjene vjeren gojemjalte,
  sheqer i mbeshtjell' ne karte,
  uthulla per ne sallate.

  Piqeras i Bregdetit, Sarande, 1961

  KJO NUSJA QE ERTH KETUNE

  Kjo nusja qe erth ketune,
  erth me shufer nene gune.:
  - Kunata, c'beni ketune?
  Keni ardhur qe te shtune!
  bete shtepine rremuje!
  - S'kemi ardhur per te ngrene,
  martuam vellane tene!

  Leskaj, Maleshove (Permet), 1961
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 18. #18
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Antarsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Sonte kemi dasm

  Qaj bir qaj tash.

  Hajde pr hajr i qoft t'zotit t'shpis.

  Sonte kemi dasm
  T gjith ta festojm
  Djalin m t bukur
  Sot po e martojm

  Sonte kemi dasm
  T gjith ta festojm
  Djalin m t bukur
  Sot po e martojm

  (refren)
  Hajde te pim sonte
  Nga nj got raki
  O ju knojm s bashku
  Pr iftin e ri

  Hajde t pim sonte
  Nga nj got raki
  O ju knon ky Moli
  O me shokt e tij

  Plot miq ene shok
  'na u mbush lokali
  Dalin t'gjith n valle
  T trashgohet djali.

  Plot miq ene shok
  'na u mbush lokali
  Dalin t'gjith n valle
  T trashgohet djali.
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 19. #19
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Harrova qe disa fjale nuk i lejojne ketu ne forum. Kenga e pare qe postova tek posti i fundit ketu, titulloheshe, "Rritu Qeparis me K'oqe." As qe me vajti mendja... lol

  Tjetra sot, nga Shen Vasili, Sarande... MBIU MOLLA MBI AVLLI

  - Mbiu molla mbi avlli,
  leron* dega mi shtepi.
  Ju ngjitsh dhe vajta ne flete.
  Gjakundi zonje** mos mbete,
  me e mira tek te jete!
  Nesete te shkojne jete,
  zonjat o, shtrigat o,
  kallezojen djemat o
  te vrasine nuset o.
  - Nuset ne s'i vrasim***,
  zonjat te pellcasin.

  1961
  _______________________________
  (*) Ketu: zhvillon e zgjat.
  (**) Ketu: vjehrre.
  (***) U pergjigjen djemte, burrave.


  Keto dy kenget e fundit jane nga Rubik, Mirdite, viti 1969.

  KU ME DHAE MORI NANE

  - Ku me dhae, mori nane,
  nan', mori nane?*
  Apo s'pate buk' me ngrane?
  Kush e bani kete shkuesi,
  ai mos paste bir e bi!
  _________________________________
  (*) Refren pas c'do vargu. Kjo kenge, kunder martesave me shkuesi thuhet si shaka, por eshte protesta e vajzes, te cilen e martuan pa e pyetur, ku ajo nuk deshi.  NUSJA JON' E JE MUNDUE


  Nusja jon', e je mundue,
  per kto rrobe qi ke ndrrue?
  Pse t'lyp knatja per me u cue*,
  t'lyp bulira per ne krue,
  t'lypin qent me u hekurue,
  t'lypin drut' ne mal me shkue.

  ____________________________________
  (*) Nuses i permenden disa nga punet qe ka per te bere ne shtepine e burrit. Rrobet e bukura i ka per sot e per festa; perdite s'ka per t'u veshur keshtu.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 20. #20
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Antarsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Beqaria sot mbaroi

  Eja nuse shtat sorkadhe
  Merre dhondrin dil n valle
  Fati i bardh ju prqafoi
  Beqaria sot mbaroi

  Kush u nda nga beqaria
  Nji marak e ka provu
  Po nuk harrohet shoqria
  Ku je rrit e je feju

  U fejove si gjith bota
  Nuse t'bukur paske marr
  Hajde hajde t derdh gotat
  Nusja jon margaritar

  Kush u nda nji her nga nana
  Ai e di prse loton
  Por nusja jon shklqen si hona
  Nonn kurr nuk e harron

  U martove si gjith bota
  O ndrru zamak i ri
  Hajde hajde t derdh gotat
  Gjith' ajo ju fat i mir
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kopshte dasmash !
  Nga DieWeieRose n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-02-2007, 04:32
 2. 7 milion euro kushton nje sezone dasmash ne Gostivar
  Nga Davius n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-05-2005, 06:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •