Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Beqari002
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Postime
    500

    Zbulimet me te fundit te Beogradit per Kosoven

    Beogradi paralajmėron: Shqiptarėt nė Mitrovicė do sulmojnė KFOR dhe UNMIK

    BEOGRAD (20 Gusht) - Qendra pėr Koordinim pėr Kosovėn (QKK) njoftoi sot se "terroristėt shqiptarė nė jug tė Mitrovicės po planifikojnė sulme kundėr zyrtarėve tė OKB-sė dhe paqeruajtėsve nė veri tė kėtij qyteti, qė ėshtė gjysma serbe e tij". Sipas QKK-sė " burime tė besuara pranė komunitetit shqiptar" nė jug tė Mitrovicės kanė thėnė se njė grup i armatosur ėshtė mbledhur nė kėtė rajon, "me qėllimin pėr t'u futur nė zonėn veriore tė qytetit". Objektivi i sulmit tė tyre, thuhet se janė trupat e KFOR-it dhe zyrtarėt e UNMIK-ut. Sipas tė njėjtit burim, sulmet do tė duken sikur i kanė bėrė serbėt "me qėllim destabilizimin e marrėdhėnieve midis serbėve dhe pėrfaqėsuesve tė komunitetit ndėrkombėtar nė qytet", tha QKK. Qyteti i ndarė, nė veri tė Kosovės ka pasur shumė pėrplasje nė tė kaluarėn mes qytetarėve serbė dhe paqeruajtėsve ndėrkombėtare. QKK-ja i ka bėrė thirrje KFOR-it dhe UNMIK-ut tė marrin masat e nevojshme pėr tė parandaluar sulmet e mundshme. ed/mr (B92/BalkanWeb)

    __________________
    __________________


    Nje tradite sllave ne Ballkan,para ca ditesh nje gje te tille beri Ministria e Brendshme maqedonase per Shqipetaret ne Maqedoni e tani nje avaz te till vazhdon Qeveria e Beogradit per Shqipetaret ne Kosove.
    Jam martuar002

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
    Anėtarėsuar
    08-05-2002
    Postime
    290
    Tash eshte situata me e volitshme per Beorgadin qe te manevroje me propagand politke. Beogradi do ta shfrytezoj kete vakuum te krijuar politike nga arrestimet e fundit te UNMIKUT per te destabilizuar me teje marredheniet e Shqiptareve me UNMIkun. Nje gje e tille duhet te jete pritur nga Politkanet Kosovar. KJo edhe eshte nje nga arsyet per ti ndalur Protestat.
    An unexperienced life is not worth living. Socrates

  3. #3
    i pavarur
    Anėtarėsuar
    03-07-2002
    Vendndodhja
    EU
    Postime
    513
    Sma do mendja qe organizata nderkombetare si OKB-ja UMNIK-u apo KFOR te jene aq naive sa te gelltisin gjithe budallalliqet qe shkruhen ne shtyp.
    Ne syrin e tyre Qeverite dhe institucionet e Shkupit , Beogradit jane po aq kredibel sa eshte dhe qeveria e Tiranes, keshtu qe impakti i ketyre lajmeve pa investigimet e ketyre organizatave eshte i paperfillshem per opinionin e tyre.
    Keto metoda bota i ka perdorur nje shekull para e ne naduket sikur po i shpikim tani...
    Pershendetje
    Just God Can Judge Me

  4. #4
    hidhert
    Anėtarėsuar
    26-07-2002
    Postime
    172
    bravo mo vini jana vetem demogagji.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Beqari002
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Postime
    500
    "Zbulimet "Jugosllave vazhdojne edhe me,e le te shohim ku do ndalen.

    JUGOSLLAVI: Zbrapsen dy anije me 12 shqiptarė tė armatosur, tentuan tė zbarkojnė

    BEOGRAD (21 Gusht) - Njė grup prej dymbėdhjetė shqiptarėsh tė armatosur, ndoshta qė i kanė shpėtuar forcave tė sigurisė nė Shqipėri, i cili po tentonte tė hynte nė Jugosllavi duke zbarkuar nė ishullin malazez tė Ada Bojana, ėshtė bllokuar dhe shpėrndarė nga anijet e marinės jugosllave. Lajmi bėhet publik nga agjencia jugosllave e lajmeve Beta, e cila citon burime tė forcave tė armatosura. Dymbėdhjetė shqiptarėt gjendeshin nė bord tė dy anijeve, shkruan agjencia ANSA, duke cituar homologen jugosllave. Pėr tė ndaluar zbarkimin e tyre - bėn tė ditur Beta - njėsitė e marinės kanė hapur zjarr, duke detyruar kėshtu dy anijet qė tė largohen. Ndėrsa nė njė komunikatė pėr shtyp tė ushtrisė jugosllave mbi ngjarjen nė fjalė, nuk saktėsohej nėse incidenti shkaktoi tė plagosur, as drejtimin nė tė cilin u larguan dy anijet. in/mr (Beta/ANSA/BalkanWeb)


    Oj sharki e lehte si era , a ka ardhur ne Shqiperi pranvera?
    Jam martuar002

  6. #6
    i pavarur
    Anėtarėsuar
    03-07-2002
    Vendndodhja
    EU
    Postime
    513
    Kjo me falni po me duket se dhe ne ēerdhe po ta tregosh si perralle nuk e ha njeri.
    Ne mos gabohem marina Jugosllave thote se kane qen 12 vete, te armatosur dhe shqiptare!!! Pa i kapur si ka mundesi qe ta dinin se ēfare ishin?! Me poshte thuhet qe forcat e marines Jugosllave kane shtene dhe kane detyruar "shqiptaret" te largohen. Nqs forcat e marines Jugosllave ka shtene ne drejtim te anijeve ka shtene per ti asgjesuar normalisht pasi ata kishin kaluar ne ujerat teritoriale. Nqs te shtenat e tyre nuk kane arritur ti prekin, te plagosin , ti pengojne....apo ku di une eshte sepse sdo kene qene afer pasi nuk ka se si te jete ndryshe, atehere si ka mundesi qe kane arritur ti numerojne, te dine a jane te armatosur e aq me teper te dine nacionalitetin e tyre?!!
    Ishim mesuar me perralla me te bukura se keto perpara!
    Ose gazeta qe jep lajmin e transformon, ose zedhenesi i organeve kompetente shprehet keq .... nuk e di po ketu ka diēka qe eshte pak e veshtire per tu gelltitur!
    Pershendetje
    Just God Can Judge Me

  7. #7
    Pra me keto lajme, te gjithe shqiptaret duhet te kuptojne se sa e demshme eshte sot ti kundervihesh komunitetit nderkombetar, Unmikut dhe organizmave te tjere qe ruajne paqen ne Kosove.

    Pra duhet te kuptojme te gjithe qe, protestat, marrja me gure e forcave nderkombetare, protestat dhe revoltat kundra tyre nuk bejne gje tjeter vecse gezojne Beogradin, qe mezi pret te perfitoje nga keto lloj situatash kaotike.

    Shqiptaret duhet te bejne teper kujdes dhe perpara se ti kundervihen misionit nderkombetar ne Kosove, duhet te bashkepunojne me te.

    Sa me ngushte te bashkepunosh, aq me pak mundesi do te kete Beogradi te sulmoje e denigroje shqiptaret.

    Mos harroni qe qellimi final eshte shkeputja perfundimtare e Kosoves nga Serbia. Dhe pa mbeshtetjen nderkombetare ajo gje nuk mund te ndodhe kurre.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Beqari002
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Postime
    500
    Trajkoviē: Shpejt arrestime tė tjera nė Kosovė

    PRISHTINE (26 Gusht) - Nė Kosovė do tė ketė arrestime tė reja. Kėshtu u shpreh dje nė njė prononcim pėr radion serbe B-92 Rada Trajkoviē, kryetarja e grupit parlamentar serb nė Kuvendin e Kosovės. Ajo nuk pėrjashtoi as arrestimin e ish-udhėheqėsit politik tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK, tashmė e shkrirė), Hashim Thaēi, aktualisht lider i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), si dhe tė ish-komandantit tė Zonės sė Dukagjinit, tani kryetar i AAK-sė Ramush Haradinaj, dhe ish-shefit tė Shtabit tė UĒK-sė, tani Komandant i TMK-sė, Agim Ēekut. "Mendoj qė arrestimi i Thaēit, Ēekut dhe Haradinajt do tė shtyhet pak, kėtė po e them nė bazė tė informacioneve nga burimet ndėrkombėtare", tha dje Trajkoviē. "Mendoj se ekzistojnė dėshmi, mirėpo ende nuk ekziston vendimi politik", shtoi ajo. Trajkoviē paralajmėroi edhe pėr arrestimet e atyre njerėzve qė kanė financuar Trupat Mbrojtėse tė Kosovės (TMK). Dhe pikėrisht dje, trupat amerikane tė KFOR arrestuan njė tjetėr ish-komandant tė UĒK-sė, Bashkim Hamdiun, i cili ėshtė edhe njė prej oficerėve tė lartė tė TMK-sė. in/mr (Kosovapress/BalkanWeb)
    Jam martuar002

  9. #9
    alvi
    i/e ftuar
    I erdhi dhe atyre dita, se kujtuan se mund te vrisnin e te prisnin si te donin. Sa qef, do jen ne nje qeli me Slobon, e ti tregojne njoni tjetrit histori nga lufta e do nigjojn Cecen e Brenen.
    Sa ironik eshte fati!Te shohim a do e njohin keta legjitimitetin e Hages apo do fillojn dhe kta si Sllobo. Ai te pakten i ka nja 2 diploma po kta te shkretet do e hajn sapunin per djathe. Pranej thot poplli, Bota osh me rrota.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Postime
    24
    Ke vrane e prene o kandar, qe i ferkon ato duar te qelbura te cilat shkruajne ne forum gjera kaq te pista?
    Te ardheka keq per serbet dhe bashkepuntoret e tyre te felliqur?!??
    Nuk te vjen rende dhe turp kur mer guximin dhe i kerkon ne nje qeli me Miloshevicin ata te cilet paten guximin dhe i drejtuan pushken kur ti o brekmut ishe menderosur nderkohe.

  11. #11
    alvi
    i/e ftuar
    Ore actec, ty te vjen mire apo mjo mu mos me shaj nigjove kokqen. Se sa ka si puna jote kllufa pa tru aq e mira qofshin. Qelpsin dreqi. Ik e rriji sumes persiper e mos u merr me mu duke mrojt ata qenat qe po vrisnin shqiptare naten e i qanin diten per pushtet. Klluf njeri se ty as nuk e meriton te te pergjigjem.
    E sa per dijeni, un nuk jam menderosur aspak, se une kam lind e rrit ne shtet sovran, e sot jam ne shtet qe erdhi e te dha lirine mer klluf. Po ti ku ishe apo more rruget si bageti e ja le serbit motrat e nonen. Ku po tregoheni dhe trima tani. Gjate gjith luftes u vrane 150 serb, e sot po vriten me qindra shqiptare nga ju zagaret vellavrases se me serbin nuk jau mbante po tani vrisni njoni tjetrin dhe boni kot si cuba neper internet. Ata te tre dhe shume te tjere "heronj" te UCK do kalben ne qeli me Slobon se aty e kan vendin se te tere jane "patriote" per vendin e tyre dhe per njerez injorante e frikacake soi puna jote.
    Me mu mos u kruj se te del per keq pastaj nigjove ti kackavall?

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
    Anėtarėsuar
    08-05-2002
    Postime
    290
    me duket mua se jane duke tepruar me keto arrestime. Me ben te mendoj se ndoshta kane edhe prapavije politike. Eshte nje pattern, sepse ata arrestojne vetem pjestare te larte, dhe nuk arrestojne njerez te thjeshte te cilet nuk jane te inkuadruar ne jeten politike. Nese eshte evertete se do ta arrestojne Cekun dhe Thacin, atehere kjo eshte dicka evidente se Komuniteti nderkombetare ka qellime afatlarta me prapavije politike. Eshte common sense. Edhe, me duket mua se jane duke luajtur me durimin e Shqiptareve. NEse ata arrestohen, jam i bindur se e gjithe Kosova do te qohet pesh, dhe me plot drejtesi.

    Deri me tash kam qene mbrojtes i akteve te unmikut, por tash jam duke dyshuar, dhe ate me plot te drejte.

    Une...Ariani
    An unexperienced life is not worth living. Socrates

  13. #13
    alvi
    i/e ftuar
    O Llapi si te duash ti me kthe pergjigje. Po deshe me nis mesazh privat. Po vrasjet nuk i justifikon dot dhe te justifikosh krimet esshte njesoj si te jesh bashkepunetor ne krim. NQS ata kane vrare civila, polica, dhe shqiptare ata jane kriminela dhe duhen denuar si dhe Slobo qe do denohet pasi i ka duart me gjak.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e harmonies
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Postime
    181
    alvi
    Sa qef, do jen ne nje qeli me Slobon, e ti tregojne njoni tjetrit histori nga lufta e do nigjojn Cecen e Brenen.
    Sa ironik eshte fati!Te shohim a do e njohin keta legjitimitetin e Hages apo do fillojn dhe kta si Sllobo. Ai te pakten i ka nja 2 diploma po kta te shkretet do e hajn sapunin per djathe. Pranej thot poplli, Bota osh me rrota.

    Sikurse edhe ti alvi do kesh nje apo dy diploma, marre me ndihmen e babait apo grekut. Tironcen e flet shume mire po jo shkelqyeshem, nje grek shqipfoles me shume ne Amerike. Gjygji i Hages eshte legjitim ashtu si pergjigjja qe mori agresioni serb ne tokat shqiptare. Ferkoji duart, se shpejt do mbetesh pa to.

  15. #15
    alvi
    i/e ftuar
    Sa e kendshme kjo pergjigja juaj harmonies. Une Greqin as nuk kam pa me sy, po nejsejui gezoni dhe folni kot. Se si thojn u bo deti kos. Une i ferkoj duart per arsyen e thjeshte qe truri juaj i vogel nuk po e kap dot, se kriminelat do vihen para drejtesise, ata qe vrane bashkepunetoret e Rrugoves, ata qe vrane njerez en Tirane, ata qe dhe ne mes te luftes cuan njerez per te vrare Rrugoven. Me keto protesta ne Kosove po vihet ne pikepyetje legjimiteti i gjyqit te hages, gje e cila luan ne duart e Sllobos, po nejse se ju aq kuptoni nga marrdheniet nderkombetare, se kujtoni se mbaron bota ke fundi i livadhit prane fshatit tuaj. Te tregohesh realist nuk do te thote se do me priskeni mua ju duart. Une te pakten jam nga nje vend sovran e i papushtuar sepse ne vend qe te qaheshim ne e cliruam vendin tone, kurse ju u bashkuat me Hitlerin dhe e hengret ne mendere si Torja, Thimi e Baci. Kur ju benit si cuba duke vrare e duke prere me mbeshtetjen e Gjermanit, ne i vume pushken dhe sot nuk e vrasim mendjen per asgje. Ju more te shkrete qe pa ndihmen e atij komuniteti nderkombetar do ishit akom aduke folur serbisht.
    Pra si permbledhje, mua te me vini rrotull, se jam me Shqiptar se juve pasi une mundohem te mos fluturoj me pras ne b***.
    Edhe ate punen e duarve e kishit fare pa shije, shume prej katundari si shprehje.
    Dhe nese thoni se gjyqi i Hages eshte legjitim nuk po e kuptoj se ku ju qnendron problemi me theniet e mia, dhe car p**dh none doni qe ngrheni kunder vendimieve te ketij gjygji?
    Pa ma shpjegoni pak se jam pak i paqarte. Gjygji i Hages eshte legjitim per te denuar Slobon e ku ta di une, por jo kur vjen puna per Thacin? E shihni gabimin ne llogjike?

    Edhe dicka tjeter, lexoni c'faredo marreveshjesh nderkombetare, rezolutat e OKB, karten e Helsinkit dhe te NATO, dhe do e shihni qe pergjigja ndaj agresionit jugosllav ndaj tokave shqiptare, ishte e drejte moralisht, por e paligjshme. Injoranca ka ra nga qilli thojn.
    Edhe me here tjeter me mu personalisht mos u kruj se nuk te del mire. Po pate gjo per te thone per ceshtjen per te cilen diskutojme thuje, po nuk pate rriji sumes persiper se s'ta ka ngene njeri te merrem me injorancen dhe ofendimet e tuja.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e harmonies
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Postime
    181
    Po filloj nga llogjika juaj:

    Pa ma shpjegoni pak se jam pak i paqarte. Gjygji i Hages eshte legjitim per te denuar Slobon e ku ta di une, por jo kur vjen puna per Thacin? E shihni gabimin ne llogjike?

    Gjyqi i hages eshte per kriminelat e luftes dhe asnje shqiptar nuk eshte kriminel lufte, sepse asnjeri nuk shkoi ne serbi te terrorizonte serbet.

    pergjigja ndaj agresionit jugosllav ndaj tokave shqiptare, ishte e drejte moralisht, por e paligjshme. Injoranca ka ra nga qilli thojn.
    Juve sikur po flisnit ne emer te Amerikes si shteti qe ndihmoi ne stopimin e spastrimit etnik te shqiptareve te Kosoves? Nejse, une fola per te drejten legjitime te shqiptareve te Kosoves per vetembrojtje. Truri im i vogel nuk arrin te kape si ke katapultuar atje ku thua se je. Si duket ke ra nga qielli.

    Po e mbaroj me personalitetin tuaj:

    Edhe me here tjeter me mu personalisht mos u kruj se nuk te del mire. Po pate gjo per te thone per ceshtjen per te cilen diskutojme thuje, po nuk pate rriji sumes persiper se s'ta ka ngene njeri te merrem me injorancen dhe ofendimet e tuja.

    Pashe diku ne forum se ishe trim me pushke ne dore. A je i sigurte se do te te mbajne kembet ne diten e duhur?

    P.S.( ene mos flit mo tironce se po ma peshtiros gjuhen e nones, he katunar grek)

  17. #17
    alvi
    i/e ftuar
    Jo me jo si me po dhe Grek me qite e? Po un le e rrit m'Tirone , me gjysmen e fisit Tironsa puro, ti po m'thoke mu Grek. Epo dreqi e hongert ne kte pune. Vari k*** se prap pri malokve po zihena ne Tironsat me njoni tjetrin.
    Varja o ti Harmonies, se nuk ja vleka me u fol me ty.
    Edhe ate pushken se kisha me i tregu trimni njeriu, se po te jesh tirons(e) do e dish qe ne vetem t'pushkes qe s'jena. Po t'kesh nai dajre a nai gerrnete po me i cik ferges. Po hajde se dro do bohena dhe ne nai dite t'pushkes se ku i dihet. Kur u ka bo Fieri qytet trimash ca i mungo Tirones.

Tema tė Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Serbia e tandemit Tadiq-Koshtunica...
    Nga Sabriu nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-03-2007, 13:26
  3. Zbulimet me te fundit te Ministrise se Brendshme Maqedonase
    Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 05-09-2002, 16:03

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •