Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Postmodern
  Antarsuar
  16-08-2003
  Vendndodhja
  prishtine
  Mosha
  36
  Postime
  137
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Enterier pr shtpi banimi!

  Po i publikoj disa stimulime hapsinore qe i kam br pr enterierin e shtpis s gjyshit!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  It's the end of the world as we know it and I feel fine.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  wow
  gjyshi na qenka shume moderne!
  Me respekt
  rtp-ja


  ps. "........Te gjithe kane te drejte te mendojne..
  por ka shume njerez qe i kursejne mendimet!"


 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Postmodern
  Antarsuar
  16-08-2003
  Vendndodhja
  prishtine
  Mosha
  36
  Postime
  137
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Kuzhina e gjyshit

  RTP, eshte e vertet se ai eshte shume modern, ja dhe disa sekuenca tjera..
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  It's the end of the world as we know it and I feel fine.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Postmodern
  Antarsuar
  16-08-2003
  Vendndodhja
  prishtine
  Mosha
  36
  Postime
  137
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Hi

  disa pamje nga kuzhina...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  It's the end of the world as we know it and I feel fine.

 5. #5
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  34
  Postime
  1,726
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Postmodern, urime per punen tende.
  Me cuditi tere kjo pune dhe me qe jam student, dega Arkitekture me intereson te di dicka me teper per kete program.
  Nqs mund te ma japesh apo te me thuash ku mund ta gjej do isha shume i interesuar ta shikoja si funksionon.

  Une per shkolle perdor Autocad dhe per 3D perdor 3DS Max per pamjet e jashtme te ndertesave perdor JascPaint Shop pasi mban formatin .dwg (Autocad)

  Shpresoj te ma plotesosh kete deshire.

  Klodi

  ps: msn ime iku_gjyshi@hotmail.com per nje bisede profesionale :D
  Ndryshuar pr her t fundit nga kacaku basket : 22-04-2005 m 18:58

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Postmodern
  Antarsuar
  16-08-2003
  Vendndodhja
  prishtine
  Mosha
  36
  Postime
  137
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kacaku,

  Krejt kjo pune eshte kryer per dikund 6 ore pune me programin ArchiCAD 9 ( ArchiCAD eshte softwer per arkitektur i prodhuar nga nje kompani hungareze http://www.graphisoft.com/ e cila e ka pushtuar me te madhe tregun botror!

  Per me teper do te flasim ne msn!
  NJe dite te kendshme

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Postmodern
  Antarsuar
  16-08-2003
  Vendndodhja
  prishtine
  Mosha
  36
  Postime
  137
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  ......

  eh sa i perket softwerit kushton shtrejt per ta bler, po mund ta dergoj nje kopje me post nese je shume i interesuar...
  It's the end of the world as we know it and I feel fine.

 8. #8
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Antarsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  33
  Postime
  932
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Kujt i duhet ai program mund tja gjej un FALAS komplet :)
  Me coni PM nqs ju duhet.

  ps:
  Klodo te kisha folur njehere per kete programin.
  Divide Et Impera
  " Yo soy cubano, latinoamericano
  y pa todos mis hermanos yo les quiero cantar"

 9. #9
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  34
  Postime
  1,726
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga sherri
  Klodo te kisha folur njehere per kete programin.
  ti kur flet smerresh vesh mer :D
  pastaj ti je hacker ta kam friken looooooooooooooooooooooool :D

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-02-2005
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pune e mrekullueshme
  BRAVO
  Mendimet jane si grate:me mire te ushqesh 10 se sa te veshesh 1

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  36
  Postime
  1,451
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Me leje postmodern vetem jeton ai gjyshi jot ? :D lol jk e : )
  Shume moderne stimulimet , me pelqejne

 12. #12
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Po ai gjyshi yt qenka cool fare more, i lumte, paska shije, eh si eshte kjo dynja qejfe qejfe sih sa mire dikush edhe ne pleqeri kenaqet...
  My silence doesn't mean I am gone!

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-05-2005
  Vendndodhja
  -here-
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mire hmm...
  persa i perket hapesires arkitektonike nuk jane dhe aq keq,
  kurse persa i perket fushes se qualitet 3D...je shume larg.....

  materialet jane standarte ne kulm,
  shaders nuk egzistojne.....,
  texturat jane inekzistente,
  drita nuk ka nje planifikim,p.sh skeme: 2+5 13+2 etj etj,
  modelet jane basik....
  po e lej me kaq se mund te vazhdoj shume gjate.

  mos ma merrni per keq kritiken,nuk them se une jame me mire etj,po ju bej vetem kritika normale ashtu sic do ti prisja dhe une prej jush.

  dhe neqoftese kerkoni qualitet te larte per skena interior,exterior design,ju keshilloj qe te perdorni ne nje soft(p.sh max 7,lightwave,ose me e mira Maya) qe te ket mundesi exporti ose ti ket te integruara : RayTracing,Radiosity,Ambient Oclusion,HDRI,etj etj...sot ky eshte kualiteti standart per shaders dhe renders.

  leon.
  you cant choose to make art,art chooses you.

 14. #14
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Te bukura...

  Citim Postuar m par nga RTP
  wow
  gjyshi na qenka shume moderne!
  Prit kur te na trgoje skicat e dhomes se gjumit te gjyshit... :) j/k

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Postmodern
  Antarsuar
  16-08-2003
  Vendndodhja
  prishtine
  Mosha
  36
  Postime
  137
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Leon

  Citim Postuar m par nga --=leon=--
  mire hmm...
  persa i perket hapesires arkitektonike nuk jane dhe aq keq,
  kurse persa i perket fushes se qualitet 3D...je shume larg.....

  materialet jane standarte ne kulm,
  shaders nuk egzistojne.....,
  texturat jane inekzistente,
  drita nuk ka nje planifikim,p.sh skeme: 2+5 13+2 etj etj,
  modelet jane basik....
  po e lej me kaq se mund te vazhdoj shume gjate.

  mos ma merrni per keq kritiken,nuk them se une jame me mire etj,po ju bej vetem kritika normale ashtu sic do ti prisja dhe une prej jush.

  dhe neqoftese kerkoni qualitet te larte per skena interior,exterior design,ju keshilloj qe te perdorni ne nje soft(p.sh max 7,lightwave,ose me e mira Maya) qe te ket mundesi exporti ose ti ket te integruara : RayTracing,Radiosity,Ambient Oclusion,HDRI,etj etj...sot ky eshte kualiteti standart per shaders dhe renders.

  leon.

  RayTracing,Radiosity,Ambient Oclusion, e vertet qe jane softweret me te avancuara per stimulime 3d, po ky projet eshte ber ne shpejtsi, sa per t'ja treguar ngjyrat dhe propercionet gjyshit, mund te them se me ka marru dikund 4 ore pune....

  P.S e pranoj edhe une qe ka gabime...
  It's the end of the world as we know it and I feel fine.

 16. #16
  gone Maska e helene
  Antarsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Nice puna jote, po mua ngjyrat s'me pelqejne, shume acaruese per syte.

 17. #17
  Shkamb-CONS
  Antarsuar
  08-08-2006
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Cool Shkoim me 1!

  qenka prites e madhe zvoglo e zmadho aiiiiiiiiii

Tema t Ngjashme

 1. Mir se t urdhroni n sofrn e Dibrs s madhe e t vogl
  Nga biligoa n forumin Shqipe nga Shqipria
  Prgjigje: 129
  Postimi i Fundit: 17-05-2010, 17:53
 2. Kush jan Dibrant ?
  Nga biligoa n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:37
 3. Raporti Zyrtar, Ja masakrat serbe t 1913 n Dibr
  Nga Apollyon n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2008, 08:44
 4. Kredit pr shtpi, interesat n ulje, afati n rritje
  Nga ganoid n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2005, 08:25
 5. Islamizimi I Popullit Shqiptar
  Nga altin55 n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2004, 04:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •