Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 84 prej 84

Tema: Marketingu

  1. #81
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Gjate studimeve, por edhe tani ne pune e kam te perditshem Marketingun.

    Mua nuk me pelqen, mirepo e perdor per gjera administrative gjate punes, sepse eshte i domsdoshem per punen qe bej.

    Konkluzioni i im rreth marketingu eshte: Marketingu ben dhe mundohet qe te bej gjithshka brenda ligjit shteteror per me ja mbushur mendjen klientit, apo per me e 'manipuluar' nje klient per me ja arritur qellimt qe t'ja teheqi vemendjen klientit dhe qe klienti pastaj ta blej nje artikull ose nje dicka.

    Cdo gje rreth Marketingu eshte qe me nxjerr ndonje artikull, apo dicka te re dhe si e si me bere fitim finiciar, por gjithmone brenda ligjit shteteror. Kete gje un po e mesoj dhe po e kuptoj nga dite ne dite ne punen qe bej un tani.
    Njeriu ne marketingu duhet qe te kenaqet, te befasohet dhe te detyrohet per me blere p.sh. nje artikull dhe mua kjo gje nuk me pelqen.

    Gjate studimeve un kam qene me shume i interesuar per lendet sociologjike, psikolgjike dhe pedogogjike se sa per lendet ekzakte, s.psh.: ekonomia, statistika, fizika, etj,.
    Por ishte nje lende ekzakte qe mua me pelqente dhe me pelqen shume dhe ajo lende quhet ne Hollandisht "Wiskunde" = Gjeometri, Aritmetike, Algjebra dhe Matematike. Qe te gjtha bashke formonin lenden ekzakte "Wiskunde" qe un nuk di ta perkthej me nje fjale te vetme Shqip, sepse shume fjale i mesova direkt ne gjuhen Hollandeze, pa asnje perkthim, prandaj.


    Por un nuk e kam pasur dhe nuk e kam problem fare lenden e Ekonomise, sepse jam i mire ne Wiskunde dhe kjo lende eshte shume e rendesishme per lendet ekzakte.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arcimedes : 31-03-2006 mė 18:17
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  2. #82
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-01-2006
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    31
    Pese fjale qe kurre nuk duhen perdorur ne nje reklame
    Nga Steve McKee,

    Kerko ne Google termin “magic advertising words” (fjalet magjike te reklamave) dhe ne moment do te gjeni mbi 8 miljone rezultate.
    Qe nga koha kur lindi marketingu, gjithmone kane dale eksperte qe deklarojne se kane zbuluar fjalet, qe do te zgjidhnin qeset e konsumatoreve. Ne kohen e Internetit keshilla e tyre eshte madje edhe me e lehte per ta siguruar. Ata premtojne se fjale siē jane “ju”, “garanci”, “e lehte”, “kohe e kufizuar” dhe klasikja “falas”, do te gjenerojne rezultate te pagabueshme. Sikur te ishte me te vertete kaq e thjeshte.
    Si nje person biznesi me inteligjence, ju me shume gjasa e dini qe fjale te tilla nuk mund te konsiderohen magjike, sidomos ne nje kulture qe eshte e velur me reklama. Por ka diēka tjeter qe duhet ta dini: Jo vetem qe fjalet magjike nuk ekzistojne, por disa prej tyre aktualisht punojne kundra jush. Dhe shanset jane, sepse te pakten nje prej tyre ju jeni duke e perdorur tani ne reklamat tuaja.
    Mbajeni veten. Ketu gjenden pese prej fjaleve te marketingut qe ju kurre nuk duhet t’i perdorni:


    Vazhdimin e artikullit si gjithmone e gjeni ne faqen e ISHMP-se:

    http://www.albpr.org/g-news/modules....rticle&sid=210

  3. #83
    Cfare eshte kjo reklama e vajti Cital? ...na e pershkruni icik.

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641
    Meqe ketu jemi tek forumi i ekonomise e di ndonjeri ose ka ndonje format te Librit Pricipi di marketing ne italisht dmth mund te me ndihmoj duke e derguar tek msn ime ose nese di ku mund te shkarkohet te me tregoj linkun . handsome_endrju_1@hotmail.com

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema tė Ngjashme

  1. Shqiptar nė SH.B.A. qė merr vesh nga marketingu
    Nga Kandili 1 nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 10-01-2007, 16:38
  2. Marketingu dhe menaxhimi nė futboll
    Nga Davius nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-05-2005, 17:59
  3. Si e justifikoni moralen?
    Nga Veshtrusja nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 23-10-2004, 23:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •