Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 56
  1. #1
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882

    Ne cilin moment thoni S`te DUA

    Dy njerez dashurohen dhe per arsyet nga me te ndryshmet nuk mund te jetojne sebashku, por jo per arsyet e ndienjave! Cili eshte momenti kur ju i thoni ste dua me personit me te cilin ju u dashuruat, arsyet nga me te shumtat perjashto ndienjen nuk ju lejojne te jetoni me te. Pra kur i thoni s`te dua ?

    Pres me kureshtje mendimin tuaj.

    Dito.

  2. #2
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
    Dy njerez dashurohen dhe per arsyet nga me te ndryshmet nuk mund te jetojne sebashku, por jo per arsyet e ndienjave! Cili eshte momenti kur ju i thoni ste dua me personit me te cilin ju u dashuruat, arsyet nga me te shumtat perjashto ndienjen nuk ju lejojne te jetoni me te. Pra kur i thoni s`te dua ?

    Pres me kureshtje mendimin tuaj.

    Dito.
    Hiē s'tė marr vesh Dito. Edhe thua pėrjashto ndjenjėn edhe vazhdon me ... "s'tė dua".
    Where does a thought go when it's forgotten?

  3. #3
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    une them " ste dua" .. ne pike te sabahut .. po me prishi gjumin .. " I hate u " .. " ste dua me " .. " ik mos ta shikoj me surratin " etc etc ..

    po te pakten ma ka mesuar tipin ... se i them " te dua " ne darke
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
    Hiē s'tė marr vesh Dito. Edhe thua pėrjashto ndjenjėn edhe vazhdon me ... "s'tė dua".
    Po mundohem te jem disi me i qarte! Dy njerez dashurohen dhe per arsye perplasjesh psh, botekuptimesh, shtresash familjare, apo qellime karriere smund te jetojne sebashku packa se duhen cmendurisht. Kur thone keta njerez S`TE DUA.

    Dito.

  5. #5
    Them qe vetem kur nuk e do tjetrin, del "s'te dua"-ia fut dhe me cante kokes pa ta bere syri terr fare...

    P.S. Pse si qenka kjo pune, lidhesh(bie me koke brenda) dhe pastaj nis vlereson anet pozitive dhe negative...Normalisht, kjo e fundit behet e para ose, ose nuk behet me fare (e mban me shendet!-me pak fjale).

  6. #6
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Edhe dashurohen ēmendurisht edhe thonė s'tė dua, hė ?!
    S'mė ka bėrė vaki.

    Thirrni Aniselėn, ajo di nga kėto "rrena", se i ka studiuar nė shkollė.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
    Edhe dashurohen ēmendurisht edhe thonė s'tė dua, hė ?!
    S'mė ka bėrė vaki.

    Thirrni Aniselėn, ajo di nga kėto "rrena", se i ka studiuar nė shkollė.
    Kora eshte nje kenge kosovare qe thote
    te dua s'te dua,
    se ti s'je per mua,
    na na na na na...etj etj..lol

    Pastaj i thone po kjo ishte perralle mi Moza ishte Perralle...

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    une them " ste dua" .. ne pike te sabahut .. po me prishi gjumin .. " I hate u " .. " ste dua me " .. " ik mos ta shikoj me surratin " etc etc ..

    sa harbute keto te rejat! lol

    une i dua te gjithe, ashtu sic jane, all shapes, sizes, colors, races, forumista, jo forumista...etj.... lol

  9. #9
    _ALiDeMsS_ Maska e _tironc__king_
    Anėtarėsuar
    16-09-2004
    Vendndodhja
    n'shtet rrethim
    Postime
    342
    Pak si e veshtire ti thuash (ste dua) nje personi qe ke dashuruar per nje kohe te gjate.

  10. #10
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
    sa harbute keto te rejat! lol

    une i dua te gjithe, ashtu sic jane, all shapes, sizes, colors, races, forumista, jo forumista...etj.... lol

    epo ti ke zemer te " madhe " mi goc ... sjemi te gjitha si ty
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anėtarėsuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
    Edhe dashurohen ēmendurisht edhe thonė s'tė dua, hė ?!
    S'mė ka bėrė vaki.

    Thirrni Aniselėn, ajo di nga kėto "rrena", se i ka studiuar nė shkollė.
    Ju kuptoj shume mire!!!
    Nje shoqes sime i ka ndodhur kjo-Gjeti dashurine (e vertete)...E donte aq shume,por personi ne fjale jetonte ne Shqiperi....Ky aq sa kur deshi te largohej nga Shqiperia,aq kish frike nga e panjohura.....E i thoshte kesaj qe-smun ta mendoj jeten time larg Shqiperise...Kjo i la shume kohe(dy vjet)...Por ky se gjeti forcen te mposhte friken..Atehere kjo vajza i tha qe se do!!!!E beri kte per te miren e tij dhe te dashurise qe kish per te...
    Personalisht do ti thoja qe se dua...per te mbrojtur personin qe dua dhe veteveten....
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  12. #12
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Anisela
    Personalisht do ti thoja qe se dua...per te mbrojtur personin qe dua dhe veteveten....
    Personalisht (lol) mendoj se kjo ėshtė shumė e rrezikshme !
    Pėrkundrazi, unė edhe po se desha i them tė dua, qė tė mos mėrzitet.

    Ju, gocat e kėsaj teme , qenkeni zemėrgur-e , sidomos Pinku e pastaj Anisela
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Dmth ky nuk erdhi dhe kjo i tha qe nuk e do... Per mendimin tim eshte ky qe i ka thene qe nuk e do per faktin qe nuk ka vajtur, kuptohet kjo per tu ngushelluar nje cike i ka thene s'e do kur kjo ka qene fakt i kryer .

    Une nuk e kuptoj pse ca njerez e kane me kollaj ta fusin koken si struci ne rere sesa ta pranojne realitetin dhe te vazhdojne jeten dhe kerkimin e shpirtit binjak.

    Njeriu kur do me gjithe shpirt, lere pastaj "cmendurisht", nuk ndikohet fare nga faktore te jashtem per te qene me ate qe do! Kur dashuria zbehet pastaj, mjafton cdo lloj preteksti per tu ndare. Do ishte mire qe dashuria te vazhdonte me ate ritem sic lind, po per fat te keq kjo nuk ndodh, dhe me nje njeri qe e ke dashur dikur nuk mund te rrish me thjesht nga keqardhja apo arsye te tjera.

  14. #14
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ju, gocat e kėsaj teme , qenkeni zemėrgur-e , sidomos Pinku e pastaj Anisela

    Korazon ... une vertete thashe me lart qe e perdor fjalen qe vret " ste dua" ---- por lexo me poshte prape .. qe e rregulloj prape me fjalen qe lehteson , rregullon , sheron " Te dua " ... i balancoj me nje fjale


    sic duket te gjithe u mjaftuat me paragrafin e pare kete me poshte e mori era he lol
    po te pakten ma ka mesuar tipin ... se i them " te dua " ne darke
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  15. #15
    Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
    Po mundohem te jem disi me i qarte! Dy njerez dashurohen dhe per arsye perplasjesh psh, botekuptimesh, shtresash familjare, apo qellime karriere smund te jetojne sebashku packa se duhen cmendurisht. Kur thone keta njerez S`TE DUA.

    Dito.
    Keta njerez thone "s'te dua" kur vertet humbasin dashurine. Ndersa kur lidhja nuk funksionon per arsye te tjera, atehere thuhet arsyeja: "familja, puna, te dua por ky eshte problemi.....etj si keto".
    Dmth, pyetja nuk eshte kur thone "s'te dua" pasi kjo fjale thuhet atehere kur s'ka dashuri, por si ndahen, ose pse ndahen. Dhe arsyet jane me siper. E verteta eshte qe nje dashuri e vertete kalon cdo lloj justifikimi dhe arsyeje. Mirepo varet sa te afte jane njerezit per ta vleresuar dashurine ashtu sic duhet.
    Une prita 5 vjet derisa u bashkova me burrin tim. Dhe do te prisja gjithe jeten sikur te me duhej. E dua dhe nuk mund ta imagjinoj veten (familjen qe kam me te) me asnje tjeter.
    Manulaki

    p.s. merrni shembull kuqalashen per zemren e madhe plot dashuri qe ka
    Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Dikujt me tė cilin kam pranuar tė jetoj nga dashuria, nė asnjė moment nuk mund ti the S'TĖ DUA, nuk ka teori!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  17. #17
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anėtarėsuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Une ne fakt e lexova "S'DUA", lol, kjo qenka "S'te dua"

    Nje koleg ketu ne pune me pyet nje dite se si i thone Ok ne shqip. "S'du" i them une.
    "Ok in English = s'du ne shqip". Sa here e takoj ne hall ose ne ashensor me thote "s'du" dhe buzeqesh i lumtur.
    HAKUNA MATATA

  18. #18
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Citim Postuar mė parė nga Anisela
    Ju kuptoj shume mire!!!
    Nje shoqes sime i ka ndodhur kjo-Gjeti dashurine (e vertete)...E donte aq shume,por personi ne fjale jetonte ne Shqiperi....Ky aq sa kur deshi te largohej nga Shqiperia,aq kish frike nga e panjohura.....E i thoshte kesaj qe-smun ta mendoj jeten time larg Shqiperise...Kjo i la shume kohe(dy vjet)...Por ky se gjeti forcen te mposhte friken..Atehere kjo vajza i tha qe se do!!!!E beri kte per te miren e tij dhe te dashurise qe kish per te...
    Personalisht do ti thoja qe se dua...per te mbrojtur personin qe dua dhe veteveten....
    Anisela te kuptoj dhe e kam lexu me vemendje, por se kuptoj dashurine qe ka pas jy person per kete femer qe kishte frike me u largu nga shqiperia un mendoj se ky person ka frike nga nje lidhje,dhe vajza qe i tha se do e ka be per te miren e tij jo gabohesh ktu sepse vajza e ka then per ate qe nuk mundi qe te ishin bashke,kurse per ti then te dua per te mbrojtur veten tende ktu ke te drejte dhe pse ne shpirt e do

    un si ed do i them ste dua asaj qe i kam then te dua vetem ne qofte se ne mes te dashurise ka tradhti
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar mė parė nga My_Soul
    Nje koleg ketu ne pune me pyet nje dite se si i thone Ok ne shqip. "S'du" i them une.
    "Ok in English = s'du ne shqip". Sa here e takoj ne hall ose ne ashensor me thote "s'du" dhe buzeqesh i lumtur.
    lol, une kete pune bej me kunaten time. Ajo pyet per ndonje llaf ne shqip, e une i jepem fantazise e c'nuk i them.
    Tani ma ka mesuar dhe e verifikon me tim vella cdo fjale qe i mesoj.

  20. #20
    profesionisti Maska e I-amėshuar
    Anėtarėsuar
    03-01-2005
    Vendndodhja
    www.proletari.com
    Postime
    211
    Tė thuash S“TĖ DUA nuk ėshtė e lehtė sidomos kur je thellėsish dhe sinqerisht i dashuruar.
    Unė kam thėnė s“tė dua vetėm kur e dija se kishte mbaruar dashuria e saj pėr mua edhe pse unė isha i "sėmure" me dashuri pėr atė vajzė.Doja qė tė lehtėsoja vehten nga njė dashuri e pa drejtė.
    Por tė thuash s“tė dua ėshtė si tė ngulėsh thikė nė zemėr sepse ndihet "njė dhimbje zemre nė atė moment"
    DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
    THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Hadithe
    Nga tulipanonero nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 29-09-2009, 14:42
  2. Nuk ka moment nė Tokė pa ezan..!
    Nga altruisti_ek84 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 22-01-2009, 09:06
  3. Kėngė pėr dashurinė
    Nga shigjeta nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 153
    Postimi i Fundit: 15-10-2006, 04:46
  4. Fotoalbumi I Grupeve Rap Shqiptare
    Nga The Dardha nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 73
    Postimi i Fundit: 11-04-2003, 06:31
  5. Thjesht nje Moment
    Nga tironce85al nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 11-10-2002, 19:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •