Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17

Tema: Fëmijëria

  1. #1
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614

    Fëmijëria

    Ah kur kujtome femijerine prekemi , une personalisht kur kujtoj femijerin me vjen per te qeshur . Kur beheshim me balte deri ne fyt . Kur ecnim me shoket qafe per qafe . Kur nuk kishim asnje lloj djallezire , dinim vetem te luanim dhe te qeshim . Kur fjala " Futboll " na rrinte tere diten ne shkolle . Kur cdo nate vere i fusnim SYLLA MBYLLA ...etj etj qe po ti kujtoj mallengjehem [ SINQERISHT ] . Ja kur koha kalon si pa u ndjere , rritemi dhe e kujtome femijerine me mallengjim te madh .

    Do tju lutesha te shkruanit ndonje gje rreth femijerise tuaj , Cfare luanit ? Cfare lloj femije keni qene { Se ka femije e femije } . Me respekt KOkashta
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Si nuk e ka prek asnjeri kete teme... Kaq e keqe eshte koha e femijerise per ju, saqe sdoni me shkrujt asigjo?

    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  3. #3
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    TERE JETEN DO SHKRUAJA NE KETE TEM NUK DO NGOPESHA SHUM FEMIRIJ TE LUMTUR KISHA.DO TE NDRROJA TERE JETEN PER NJE DITE KTHESE NE AT KOHE........
    Po kam deshir te postoj pas ca postimeve dhe do ngopeni me lexim.......
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-03-2007
    Postime
    128
    Mua me kujtohet kur shkonim per fara lule dielli.

  5. #5
    human Maska e LAINA
    Anëtarësuar
    13-03-2007
    Vendndodhja
    waiting...
    Postime
    348
    Perkundrazi, ka qene periudha me e bukur. Enderroj te jetoj qofte edhe nje dite te ngjashme. Pa kokecarje, harrakate, duke bere ndonje marrezi te krisur... Nje dite duke luajtur me kukulla, nje dite duke luajtur me gure, nje dite zhytur ne lluce, nje dite ne det me gjithe rroba.....
    Ka aq shume sa ........
    ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

  6. #6
    M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
    Anëtarësuar
    27-03-2007
    Vendndodhja
    BrEnDa NjE mIsTeRi
    Postime
    487
    Citim Postuar më parë nga KOKASHTA
    Si nuk e ka prek asnjeri kete teme... Kaq e keqe eshte koha e femijerise per ju, saqe sdoni me shkrujt asigjo?

    une per vete se pakam kap kete teme:P

    yyyy sikur te isha edhe njehere e vogel..ca qefi benim o zot...tere diten perjashta me nje top ne dore tu lujt topa rrecash mbaj mend ose topa luftash..sikur te luja edhe tani....kam pas lujt edhe me komand komand te gjithe i vrisja kisha ble nje pistolet te vockel me gogla atehere kur dolen u be buje e madhe:P....ncncncncn

    Mbaj mend qe ikja na shpija e me kerkonte mami tere diten vec kur me gjente neper kosha plerash :P..se mblidhnim letra patatinash e cokollatash se luanim me dyqane :P:P....atehere me te vertet kemi qene shume mire nuk e vrisnim mendje per asgje,ishim ne boten tone.

    Se harrova loznim edhe me lufta me shpata me lagje lagjia ime gjithmon fitonte se ishim me te medhenj se ata te tjeret:P....yyy zbor ju benim atyre te vegjelve vec kur na vinin prindrit e tyre ne shtepi edhe i thoshnin mamit na i rref femijet goca jote ...haja nje dajak na mami sa e merrte vesh vellai ma fuste e ai naj shqelm:P
    Meqenese rA fjala tek vellai kur kam pas qene nja 10 vjec edhe ne dreke nuk kishte femij perjashta se flinin e tim vellai i lushe futboll me merrte mu e lunim ne shpi skemi lene abazhur pa thy edhe une i haja te gjitha mu me bertisnin se i thoshja mamit une i theva se sme merrte me vellai te luja:P:P

    Aman sa kam per te tregu per femijerin ska kohe ne kete jete te tregoj gjithe ate femijeri....me te vertet kam qene shume e lumtur e vogel se sme mungonte asgje..cdo gje e kisha .
    GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

  7. #7
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Sa me qudit ndryshimi ime!!!Isha nje femij i lumtur nje femij plot sherr,plot gjera te padegjuara me binin ne mend dhe me vite u permendshin ato thenje te mijat..
    Njehere kur nena bashk me babin kishin shkua tek mjeku mua me lan vetem ne shtepi.Mblodha lodrat dhe luaja ne oborr,trokiti dikush ne dere dhe une pyeta kush ishte dhe hapa deren pa prit pergjigjejen fare,por u shtanga ne moment para meje ishte nje njeri me uniform dhe nje civil.Pasi me treguan kush jan une nuk u frigova me po kur me pyeten ne ora sa kan shkua nena me babin une nuk dija ta shiqoja oren pasi ishte nje ore muri shum e vjeter dhe me numra romak dhe pa hamendje fare ju thash;KUR I KA HAP ORA DUART"Ishte ora nente e pesembedhjet.Ata qeshen po nuk dija pse.Kur erdhen prinderit un ju thash ka qen nje njeri dhe nje polic.Ata filluan me qesh pasi veq ishin takua me ta.Nena me tha po moj bij edhe ai me uniform eshte njeri.Kur me pyeten qka te than une ju tregova per ore po ata me qellim me pyeten se veq kishin degjua nga ata ateher filluan te qeshnin me te madhe.Edhe sot kur shof ore me numra romak me kujtohet dhe me shkon buza ne gaz.
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  8. #8
    Eri_eri DjAl KuCoVaR Maska e EnRy
    Anëtarësuar
    07-05-2006
    Vendndodhja
    Verdalle
    Postime
    310

    Nje cop femijeri.

    Nje shku jone qe quhej Teli sapo kish ardhur nga greqia dhe na tregonte shum gjera te bukura qe ne nuk i kishim pare ndonjehere.Bicikletat bmx qe ne ate kohe ishin te rralla dhe ne nuk i kishim,kishim vetem karroca me gushineta.
    Lodra aq te bukura qe ai i kishte nxjere foto ne i kishim ender.
    Nje dite vendosem qe te shkonim ne greqi dhe u mblodhem nja 7 cuna .
    Ky djali qe kish qene njehere tha e di une rrugen per ne greqi.
    Rame dakort qe te nesermen te niseshim qe ne mengjes dhe te linim shkollen.
    Keshtu te nesermen u takuam te hyrja e pallatit me cantat e shkolles te mbushura me ushqime qe ti kishim per rruges.(behet fjale per moshen 6-7 vjec)
    Qyteti ku jetonim eshte i shtrire ne reze te nje kodre.
    Telin tashme e kishim shpallur komandantin e lagjes sepse ai do te na conte per ne greqi.U nisem per rruge dhe ngjitem kodren avash avash.
    pas nja 1 ore rruge u ulem te shplodheshim kur te shikoje nje shokun tone ja plasi te qarit nga frika se mos humbnim.Mezi i mbushem mendien te mos qante me dhe vazhduam rrugen.U bene gati tre ore qe ecnim dhe pas asaj kodre pame disa shtepi te vjetra epo kjo do jet greqia menduam ne.
    Teli qe dinte greqisht u afru tek nje shtepi,atje ishte nje burre plak duke dredhur tespiet.Teli i foli greqishtasu re barba i tha,ju pergjigj plakua thua mor bir se spo te mar vesh,ne ja futem te qeshurit.Pasi i treguam plakut historine ai qeshi me te madhe dhe tha ca thoni mor cuna po ketu jeni ne (Goraj)nje fshat afer Kucoves.Ku e dinim ne se mos kishim vajtur ndonjehere ne goraj.
    E pyetem plakun:sa mban greqia qe ketej dhe ai perseri qeshi dhe tha: kthehuni neper shtepira se do humbni rugen se nuk eshte ketej greqia.
    Te deshperuar nga kjo qe na tha plaku filluam ti bertisnim Telit (komandndatit)te lagjes.Ai filloi te qante keshtu qe vendosem te ktheheshim perseri ne shpi.
    Mirepo nuk mbanim mend rrugen.Ec e ec e u be nate.
    Imagjinoni nje koter te mbushur me shkurre e me ullinje.
    Filluam te qajme obobo cna bere Teli i thoshim atit te shkretit.
    Ter naten e nates nuk e gjetem dot rrugen per ne shtepi.
    Deri ne mengjes sa takuam nje bari me dele e na coi ai neper shpira tona.
    Dru qe kemi ngrene nga prindrit ta mbajme mend.
    Te shqetesuar prindrit e shkrete kishin lajmeruar dhe policine.

    Kjo ishte nje cope femijeri me capkenlleqet tona qe nuk kam per ta haruar kurre.

    Sa here qe takohem me Telin i theme:do shkojm ne greqi dhe ai qesh me te madhe.
    ,,,,,,,,,,,,((((""""))))
    ~<@@@(((EnRY)))@@@>~
    """"""""'''((((,,,,,))))

  9. #9
    M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
    Anëtarësuar
    27-03-2007
    Vendndodhja
    BrEnDa NjE mIsTeRi
    Postime
    487
    wow o eri paske qene harom i keq qe i vogel ti re ncncncncnc po ctu desh greqi re amon me ca mendje u niset femij te prap:P:P
    GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

  10. #10
    Eri_eri DjAl KuCoVaR Maska e EnRy
    Anëtarësuar
    07-05-2006
    Vendndodhja
    Verdalle
    Postime
    310
    Citim Postuar më parë nga Michaela
    wow o eri paske qene harom i keq qe i vogel ti re ncncncncnc po ctu desh greqi re amon me ca mendje u niset femij te prap:P:P
    Michaela ata qe ne femijeri kan qene te pratp kur rriten behen me te urte e me te sjellshem.
    ,,,,,,,,,,,,((((""""))))
    ~<@@@(((EnRY)))@@@>~
    """"""""'''((((,,,,,))))

  11. #11
    M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
    Anëtarësuar
    27-03-2007
    Vendndodhja
    BrEnDa NjE mIsTeRi
    Postime
    487
    Citim Postuar më parë nga Eri_eri
    Michaela ata qe ne femijeri kan qene te pratp kur rriten behen me te urte e me te sjellshem.
    jo re se une spo e shof tek vetja kete gje si kam qene e vogel jam edhe tani
    GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

  12. #12
    Eri_eri DjAl KuCoVaR Maska e EnRy
    Anëtarësuar
    07-05-2006
    Vendndodhja
    Verdalle
    Postime
    310
    Citim Postuar më parë nga Michaela
    jo re se une spo e shof tek vetja kete gje si kam qene e vogel jam edhe tani
    Se mos je rritur ti ....ti je akoma e vockel hahaha
    ,,,,,,,,,,,,((((""""))))
    ~<@@@(((EnRY)))@@@>~
    """"""""'''((((,,,,,))))

  13. #13
    Maska e *Babygirl*
    Anëtarësuar
    06-07-2006
    Vendndodhja
    Local Disk :D
    Postime
    910
    Eri sa kam qesh me kete postimin tend perzotin
    Paske qen femi haram ti
    Mos jeto pa buzëqeshur...sepse dikush në këtë botë jeton nga buzëqeshja jote ...!

  14. #14
    Eri_eri DjAl KuCoVaR Maska e EnRy
    Anëtarësuar
    07-05-2006
    Vendndodhja
    Verdalle
    Postime
    310
    Citim Postuar më parë nga *Babygirl*
    Eri sa kam qesh me kete postimin tend perzotin
    Paske qen femi haram ti
    Aman moj se skisha faj une mua Teli ma mbushi mendjen.
    ,,,,,,,,,,,,((((""""))))
    ~<@@@(((EnRY)))@@@>~
    """"""""'''((((,,,,,))))

  15. #15
    Maska e *Babygirl*
    Anëtarësuar
    06-07-2006
    Vendndodhja
    Local Disk :D
    Postime
    910
    Ah ai Teli ca paska qen
    Mos jeto pa buzëqeshur...sepse dikush në këtë botë jeton nga buzëqeshja jote ...!

  16. #16
    M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
    Anëtarësuar
    27-03-2007
    Vendndodhja
    BrEnDa NjE mIsTeRi
    Postime
    487
    Citim Postuar më parë nga Eri_eri
    Se mos je rritur ti ....ti je akoma e vockel hahaha
    o eri me gjithe mend e paske gjet per zotin po vrisja mendjen une se pse skam ndryshu akoma:P:P

    edhe kujdes me kete histori se i bone gjithe femrat per vete:P
    GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

  17. #17
    KuCoVaR Maska e Olimp
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    QS
    Postime
    484
    Nje copez femirie e shkuar e haruar magjike ederuese gjithcka do te thote gjithcka mbase jane thjesht kujtime qe ngelen ne mendjet tona por smund te harohen lodrat perkelleljet nga me te riturit nje loder gjithcka Eshte femiria qe te lidh fort pas kujtimeve te bukura te paharueshme deri ne vdekje dhe pse jo te lidh fort pas miqesise



    Kot ja futa :P:P:P
    Ere mire mire

Tema të Ngjashme

  1. Fëmijëria e Humbur:
    Nga Kryeplaku në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 13-07-2012, 08:40
  2. Arshi Pipa
    Nga Dita në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 15-06-2009, 01:09
  3. Poezia dhe unë
    Nga StormAngel në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 196
    Postimi i Fundit: 18-06-2006, 02:15
  4. Femijeria jone si skenar filmi (vetem dialog - jo aksione)
    Nga Toro në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 108
    Postimi i Fundit: 18-09-2003, 11:22
  5. Depresioni dhe femijeria
    Nga monika në forumin Pyetni psikologun
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 07-08-2002, 17:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •