Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5

Tema: Lajmerim

  1. #1
    your incubus
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    456

    Lajmerim

    nuk e di a ka ndonje kend ku mund te shkruaj nje lajmerim te tille, prandaj po e hap si teme me vete. me ka humbur vetja. kam me se tre ore qe po e kerkoj dhe jam i shqetesuar ne kulm. ndjehem jashtezakonisht pertoke pa te. eshte hera e pare qe e provoj nje ndarje te tille dhe jam ne merak, si per veten, dhe per veten.

    vetja ime ka veshur nje pale xhinse blu, nje triko jeshile, mban nje mjeker te holle dhe floket e qethur shkurt. kerkoj ndjese per pershkrimin gjeneral te vetes, dhe i kuptoj ngaterresat qe mund te ndodhin. ju lutem dashamiresve te mos terheqin njeri prej menge pa u siguruar me pare qe behet fjale per personin e humbur, pasi keqkuptime te tilla do sillnin deme qe nuk do me pelqenin.

    ju lutem, jam ne nje ankth te paimagjinueshem. falemnderit per ndihmen.
    gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

  2. #2
    C O B sanguin Maska e whisper
    Anėtarėsuar
    14-11-2004
    Vendndodhja
    Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
    Postime
    1,028
    Hej , me duket se te pashe. Te kishte gjetur nje i cmendur qe kembengulte qe kish gjetur thjeshte nje...drejtez te kithte me udhen ku ecte cdo dite...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga whisper : 07-03-2005 mė 20:26
    ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
    drejt gjinjve te tu me ndjell...

  3. #3
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Citim Postuar mė parė nga kulla
    nuk e di a ka ndonje kend ku mund te shkruaj nje lajmerim te tille, prandaj po e hap si teme me vete. me ka humbur vetja. kam me se tre ore qe po e kerkoj dhe jam i shqetesuar ne kulm. ndjehem jashtezakonisht pertoke pa te. eshte hera e pare qe e provoj nje ndarje te tille dhe jam ne merak, si per veten, dhe per veten.

    ....

    ju lutem, jam ne nje ankth te paimagjinueshem. falemnderit per ndihmen.
    mos u be merak sepse aty e ke veten... eshte duke te ndjekur mbrapa vetes...

    sa here qe ben nje kthes ajo tregohet me e shkathet dhe perseri qendron mbrapa... por eshte aty

  4. #4
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga kulla
    nuk e di a ka ndonje kend ku mund te shkruaj nje lajmerim te tille, prandaj po e hap si teme me vete. me ka humbur vetja.
    Pėrderisa tė shkon nė mendje e pėr mė tepėr e shkruan qė tė ka humbur vetja, s'ka pikė dyshimi qė tė paska humbur.

    Ahhh..vetėm nė mos e gjetsh! Se po e gjete... thyeja kokėn fare.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  5. #5
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Citim Postuar mė parė nga kulla
    nuk e di a ka ndonje kend ku mund te shkruaj nje lajmerim te tille, prandaj po e hap si teme me vete. me ka humbur vetja. kam me se tre ore qe po e kerkoj dhe jam i shqetesuar ne kulm. ndjehem jashtezakonisht pertoke pa te. eshte hera e pare qe e provoj nje ndarje te tille dhe jam ne merak, si per veten, dhe per veten.

    vetja ime ka veshur nje pale xhinse blu, nje triko jeshile, mban nje mjeker te holle dhe floket e qethur shkurt. kerkoj ndjese per pershkrimin gjeneral te vetes, dhe i kuptoj ngaterresat qe mund te ndodhin. ju lutem dashamiresve te mos terheqin njeri prej menge pa u siguruar me pare qe behet fjale per personin e humbur, pasi keqkuptime te tilla do sillnin deme qe nuk do me pelqenin.

    ju lutem, jam ne nje ankth te paimagjinueshem. falemnderit per ndihmen.
    Z. Kulla, asgjė pėr t'u shqetėsuar. E kundėrta do tė ishte katastrofike. Tė gjesh veten tek vetja e vet, kjo ėshtė pėr tė vėnė duart nė kokė. Si ka mundėsi qė vetja ime tė ketė guximin dhe paturpėsinė tė rrijė me dikė me tė cilin ajo ėshtė gjithmonė nė luftė : me mua. Jo, kjo ėshtė e pamundur dhe nėse ju do tė konstatoni kėtė njė ditė, dijeni qė kjo nuk ėshtė njė shenjė e mirė. Diēka po pėrgatitet nė horizont. Por qė vetja tė jetė nė njė vend tjetėr sesa unė, kjo ėshtė njė tregues i shėndetit tim mendor. Kjo nuk quhet humbje e vetes, por gjetje e saj, gjetje aty ku nuk jam unė. Ska rėndėsi se ku, mjafton qė vetja ime nuk ėshtė me mua, por ka dalur nė kėrkim tė tė panjohurave, pėr qė, me t'i parė ato, tė mė bėjė njė shenjė mua dhe kėshtu unė t'i jem mirėnjohės vetes pėr tė mėsuar diēka tė re. Ja kėshtu, z. Kulla, jini i lumtur qė vetja juaj ėshtė gjithmonė jashtė jush, si njė lloj pararoje pėr tė hetuar atė ēka ju nevojitet. Nė veten tonė, nuk ka vend pėr dy, pėr veten tonė dhe pėr ne. Bėhemi shumė aty, dhoma nuk nxė shumė, dikush duhet tė dalė, e kėtu... mė mirė tė dalė vetja ime sesa unė... Nėse unė nuk mund tė them "unė" atėherė kjo ėshtė diēka e rėndė... Kėshtu, z. Kulla, shpresoj qė ju do t'i pushoni kėrkimet pėr veten tuaj, dhe do t'i ktheheni atyre fjalive qė fillojnė me "unė", duke qenė i bindur qė nė ketė "unė" ėshtė dhe vetja juaj qė merr pjesė si "guest star"...

Tema tė Ngjashme

  1. Lajmėrim Pėr Njė Udhėtim Tė Kėndshėm !
    Nga altruisti_ek84 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-11-2008, 13:16
  2. Lajmėrim
    Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-05-2006, 02:03
  3. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-10-2005, 15:28
  4. Lajmerim
    Nga nitROSHI nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 03-12-2003, 12:30
  5. Lajmerim >>>
    Nga huggos nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 17-10-2002, 02:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •