Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
  1. #21
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anėtarėsuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    Citim Postuar mė parė nga helene
    Gjiloooooooooooooo mos mendo kaq shume, se do harrosh ēa duhet te besh ore:P



    PS: Mire i thu Gjalit Helenaaaaaaaa po te mendoj kaq shume do thinjet shpejt..ene nuk e merr kush pastaj.

  2. #22
    tropojane per jete Maska e mishelle
    Anėtarėsuar
    25-09-2004
    Vendndodhja
    ne ferrin e parajses new york
    Postime
    21
    Mire i thu Gjalit Helenaaaaaaaa po te mendoj kaq shume do thinjet shpejt..ene nuk e merr kush pastaj. [/QUOTE]
    ka dhew bojra tani ne kohet e sotme apo me shqiperi nuk kane hyre akoma
    megjithate une kete teme e shoh me mire tek ndonje rubrike tjeter si p.sh
    pergjigje filozofike ^bomb
    Mos Lejoni Tju Puth Nje I Marre Dhe Mos U Marrosni Pas Nje Puthje!

  3. #23
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Kush te tha te biesh me kok nje here?! lol

    Dashuria eshte si puna e asaj :

    -Te dhemb?
    eehee...
    -Ta heq?
    oh noooo...
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  4. #24
    e embel
    Anėtarėsuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    1. besimi ndersjellte eshte te besosh te njeri-tjetri pavaresisht se jeni zene dhe ai/ajo ka ikur i merzitur,besimi do kohe te krijohet e te behet pjese e ciftit, te besosh te njeri-tjetri eshte sa e thjeshte dhe e veshtire mgjt ai fitohet me kohe dhe mbi te gjitha duhet kushtuar kohe partnerit qe ai/ajo te dije pak a shume gjithe rrjedhen e dites tende keshtu ka me pak arsye per te dyshuar po ka dhe plot njerez qe jane te semure dhe qe e kane te pamundur te krijojne besim.
    2.frika pastaj lind si pasoje e mosbesimit, mgjt une mendoj se per sa kohe jemi te dashuruar me dike gjithmone na shoqeron frika se mos e humbasim.

  5. #25
    Besimin duhet ta "ushqesh" perdite. Po e le, te la...

    Frika krijohet kur e ndjen qe diku eshte krijuar nje e care, por nuk je i sigurte akoma se ku.


    Shume njerez edhe pse mendojne se jane ne lidhje dashurie nuk e bejne kete. Ne vend te besimit absolut, ata kulitivojne frike dhe kete e quajne maturi apo vigjilence.
    Mqse nuk ka asgje absolute...s'ka as besim absolut. Dhe nese kerkon besim absolut thjesht duhet te perpiqesh me shume.
    (Mos krijo situata qe te krijojne dilema..! Atmosfera varet shume nga menyra sesi e administron TI maredhenien.)

  6. #26
    profesionisti Maska e I-amėshuar
    Anėtarėsuar
    03-01-2005
    Vendndodhja
    www.proletari.com
    Postime
    211
    Kjo temė ju ka frikėsuar mė duket.
    E shoh se forumistave nuk ju pėlqen ti biesh nė tė vuajtjes, kėrkoni qė ti sillemi rrotull.Por ėshtė e kot se ajo prap vuajtje mbetet.
    DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
    THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

  7. #27
    FBI Maska e Sarah
    Anėtarėsuar
    14-05-2002
    Vendndodhja
    Larg Dashurise se Pare
    Postime
    76
    Hahahaha Tironce me ke kenoq e njekohesisht me ke kujtu nje shoqe qe kisha ne shkolle.

    Ajo e kishte shprehje. Po vetem shprehje ama.

    Heren e pare Tela na u dashuru ne Benin. Shkoj nja nje vit e pak e Beni i beri topin. Tela L*qja fut duret ne soben me dru, e na u pervelu.
    Iku kjo.....heren e dyte na dashurohet ne Titin(cuni i nje nga perfaqesuesit ne ambasaden Franceze, jemi te lidhur familjarisht). Titi nje king e me bridhte me nje motor sportiv asi kohe kur robt skishin as bicikleta.....lol. Ene me Titin shkoj sa shkoj e iku ene ai ne pune te vete. Ca ben Tela pret damaret e durve. Ja hudh ene kesaj rradhe. Rradhen e trete na dashurohet me Mulin (nje selits si bicim i forti, se di a o gjalle ajo ).Kalun nja 2-3 vjet e na fejohen. Muli rrugac vijte me dashnoren blejte qebape ke kjoska e nje komshiut tim se i bote te mira gja. Une vallaj e shifsha e ma bote mos i thuj Teles. Ene une e majsha kyc se sma mate S*ma. Une ika me 92 e se di ca u bote me Telen po me vone kur shkova per vizite e shof Telen ecte me paterica. Ca ka bo vaki? Kur me thote nje shoke , e la Muli e Tela u hudh ka kati i 3-te kacafiu poshte.

    Keshtu goce kur te hy krymi mrena ka dava Janina. Po thuj ishalla e kalo si une qe prish gjumin e notes po skam B*the per me shume. Duhet me thone s'kisha se tani e hongra ēahirin.

    Une ka i her du me ra n'dashni e boj duva me u da qe te bi ka pesha...... , flas nga eksperienca(dashnija e pare ama, vetem).

    Paēi fat e mereni kadale e ka iēik.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sarah : 09-03-2005 mė 20:43
    In the Lord,however,woman is not independent of man, nor is man independent of woman. For as woman came from man, so also man is born of woman. But everything comes from God.

    I Corinthians 11:11 (NIV)

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga Sarah
    Hahahaha Tironce me ke kenoq e njekohesisht me ke kujtu nje shoqe qe kisha ne shkolle.

    Ajo e kishte shprehje. Po vetem shprehje ama.

    Heren e pare Tela na u dashuru ne Benin. Shkoj nja nje vit e pak e Beni i beri topin. Tela L*qja fut duret ne soben me dru, e na u pervelu.
    Iku kjo.....heren e dyte na dashurohet ne Titin(cuni i nje nga perfaqesuesit ne ambasaden Franceze, jemi te lidhur familjarisht). Titi nje king e me bridhte me nje motor sportiv asi kohe kur robt skishin as bicikleta.....lol. Ene me Titin shkoj sa shkoj e iku ene ai ne pune te vete. Ca ben Tela pret damaret e durve. Ja hudh ene kesaj rradhe. Rradhen e trete na dashurohet me Mulin (nje selits si bicim i forti, se di a o gjalle ajo ).Kalun nja 2-3 vjet e na fejohen. Muli rrugac vijte me dashnoren blejte qebape ke kjoska e nje komshiut tim se i bote te mira gja. Une vallaj e shifsha e ma bote mos i thuj Teles. Ene une e majsha kyc se sma mate S*ma. Une ika me 92 e se di ca u bote me Telen po me vone kur shkova per vizite e shof Telen ecte me paterica. Ca ka bo vaki? Kur me thote nje shoke , e la Muli e Tela u hudh ka kati i 3-te kacafiu poshte.

    Keshtu goce kur te hy krymi mrena ka dava Janina. Po thuj ishalla e kalo si une qe prish gjumin e notes po skam B*the per me shume. Duhet me thone s'kisha se tani e hongra ēahirin.

    Une ka i her du me ra n'dashni e boj duva me u da qe te bi ka pesha...... flas nga eksperienca(dashnija e pare ama, vetem).

    Paēi fat e mereni kadale e ka iēik.
    Oj Sarah,

    Ky Muli mos ishtre gje Profesor gjimnazi..., se TELA marshallah, ne kate te pare e duhet ta kete pase shpine

    Kam te drejte???

  9. #29
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Sarah
    Shkoj nja nje vit e pak e Beni i beri topin. Tela L*qja fut duret ne soben me dru, e na u pervelu.
    Desh me bo vetvrasje apo u dogj pa dashje ? ( si tė gjithė ne qė jemi pėrvėlu tu ndez sobėn me vajgur)
    Ke lagjia #1 ka pas ndejt Tela apo ke e imja ?

    Si s'na e paske tregu kte ti Sarah ?!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  10. #30
    profesionisti Maska e I-amėshuar
    Anėtarėsuar
    03-01-2005
    Vendndodhja
    www.proletari.com
    Postime
    211
    O forumista po kjo s“ėshtė temė pėrrallash me mbret. Po me kėtė flas kėtu mė duket gjithė tra la la e paskan mendjen.
    Ec e thuj pastaj shoqėria shqiptare ėshtė evoluar ajo vec po rrjedh cdo ditė.
    Unė prita nga ju te sillnit ndonjė histori tuajen qė e keni pėrjetuar dashurie, asgjė puna juaj.Sa pėr pėrralla me mbret sarah me kompaninė shko tregoji tek forumi i pėrrallave se ma shpifet mė kėto budalleqe.Njiherė spo bėheni serioz.
    DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
    THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

  11. #31
    FBI Maska e Sarah
    Anėtarėsuar
    14-05-2002
    Vendndodhja
    Larg Dashurise se Pare
    Postime
    76
    Po e filloj me ket ameshorin. Pse mer daj te duket perralle ty valla? Pse pak goca ne Shqiperi e kane bo kete marifet se ju dilte nami e njeleshin pa martu. Edhe e di pse jo se shoqeri shqiptare ishte e evolua e me kete qe ke shkrujt mu ka mush menja qe akoma nuk o. Se kishte e akoma ka cuna qe dun dardha me shendre. Nejse kjo eshte mese e vertete.

    Per fakt vetem ne lagjen time jane hudh nja dy goca ......njona njeli sakat tjetra ra ciper nje peme ene shpetoj,,,,,,,copa mishit.

    Jo vallaj e kishte shpine ne kat te 3 . Sa per Mulin ishte selit me lal, alabak.Kishte nje guz qe emate njonen kome drejt se se thyte dot gjunin se ja kishin bo sallate. Tela po afer Qemalit e ka pas me nolt.....nga ambasada Jugosllave.

    Kore e ka pas shpine ke rruga e ducit, desha me thone e Durresit.Trafape mi lal. Jo 1 kollovar te me lejte mu po 100 te kisha pas ecccccccccccc .

    Kot boj gam gam une se e ngeryse jeten me nje se asi kohesh kena jetu.

    Nejse ketij kafshorit si pelqeu.....halla halla , na boni ene laraska. Kadele cuno se kur i kena bo ne keto ti shkojshe sa me nje B**e ke B**ja qeter.

    Ec me te mira njelshi.
    In the Lord,however,woman is not independent of man, nor is man independent of woman. For as woman came from man, so also man is born of woman. But everything comes from God.

    I Corinthians 11:11 (NIV)

  12. #32
    profesionisti Maska e I-amėshuar
    Anėtarėsuar
    03-01-2005
    Vendndodhja
    www.proletari.com
    Postime
    211
    C“farė tė them tjetėr pervec se atė qė demostron me fjalorin tėnd qė gjysa smirret vesh. Dallohet qartė pa edukata juaj. Ėshtė mė mirė qė tė mos bie nė nivelin tėnd banal dhe qė te jep tė vjella.
    Tė uroj pleqėri pa pendesė.
    Dhe mos harro tė citosh duke shpalos atė fjalorin tėnd banal dhe qė edhe nė rrugė ka dalė jasht mode.
    DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
    THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

  13. #33
    FBI Maska e Sarah
    Anėtarėsuar
    14-05-2002
    Vendndodhja
    Larg Dashurise se Pare
    Postime
    76
    Hahahahahahaha ti edukates e kultures sime i pifsh ujin ok.....sa per dilaketin une flas ate te nje tirons den baba den po skeni faj ju te ardhurit se i lepite sumen Verit e ju pruni ne Tirone. Sa pert pleqenine hic mos ta nije se vallaj e kam si jo me mire ......pare qejf e shendet......mente po ja u lej ju brezit te ri qe menoni se keni kap qillin me dore.

    Une per vete jam e nerume atje ku me takon me qen e nerume ......per ca zara si zotrote e plot si shoket e tu qe jane ketu ne forum as qe e vej ujin ne zjarr.

    Edhe mirr e bo se me qen ne nivelin tim( qe une e kam me djersen e ballit e te familjes sime qe e njeh nje Tirone e tere, e i heq kapelen), i bi me qen si Veri me shoke te monizmit e si Nanon ne kete kohe. Se me pas cka mu ma ka bo perenija ymer duhet te bohesh kiss A$$


    Ik e shitu me noj nga keto ciu ciu ketu.....jo me mu.....

    I kam taku ca si puna jote qe te merrnin ne qafe ne chat e forum po kur i shef ne jeten e perditeshme ishin ca qe te zete fryka me fol e me bo nje fare muhabet, pa permendur qe s'dijshin me lidh dy fjale. Per fakt njoni vete babin me ja shkrujt mendimet.

    Ne ke theby merr vesh kush jam pa bej gam gam si theby turtulli....

    Ene une me ca e harxhoj kohen
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sarah : 12-03-2005 mė 19:21
    In the Lord,however,woman is not independent of man, nor is man independent of woman. For as woman came from man, so also man is born of woman. But everything comes from God.

    I Corinthians 11:11 (NIV)

  14. #34
    Perjashtuar Maska e Ihti
    Anėtarėsuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    966
    Citim Postuar mė parė nga Sarah
    Per fakt njoni vete babin me ja shkrujt mendimet.

    Lol!
    kete s'e kisha nigju ndonjehere.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Ardian-Christian Kyēyku
    Nga Eagle nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
  2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
  3. Ja dhe nje tjeter, per Dashurine
    Nga green nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 15:25
  4. Eshte komedi apo tragjedi ?
    Nga Dito nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 01-11-2004, 12:43
  5. Relikte udhėtimesh shpirtėrore
    Nga InFinita nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 11-09-2003, 07:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •