Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 34
 1. #1
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  40
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Unhappy Dashuria dhe dhimbja e saj

  Dashuria dhe dhimbja e saj!


  Dua tė prek zemrat e tė plagosurve nga dashuria.Kjo "sėmundje" e pashėrueshme.

  Pėr momentin nuk do citoj asgjė por ju mirėpres qė tė "ngushėllohemi" sė bashku nga kjo ndjenjė e zjarrtė qė s“shuhet deri nė vdekje.............
  DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
  THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

 2. #2
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  cer tka bo vaki mer lal??
  ok nje thenie per dashurin

  nji bie mijra ngrihen
  o-le-le firma

 3. #3
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Anėtarėsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  "Te dashurosh do te thote te vuash! Neqofte se nuk do te vuash, nuk duhet te duash. Por atehere vuan sepse s'je i dashuruar, pra te duash do te thote te vuash, te mos duash perseri vuan dhe vuajtja eshte shume e keqe. Qe te jesh i lumtur duhet te dashurosh, pra te jesh i lumtur do te thote te vuash dhe kur vuajme jemi te palumtur, prandaj qe te jesh i lumtur duhet te dashurosh... Prandaj vuan, sepse dashuron... Dashuron dhe vuan..."
  Sembundje e gjalle eshte o I-amėshuar
  Cuteness !

 4. #4
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  40
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mund tė ngushėllohemi ndoshta edhe duke hapė honin e pashterrshėm te shpirtit dhe nga eksperienca shpirtėrore tė nxjerrim jashtė njė dashuri tė humbur dhe qė s“ėshtė shuar akoma.
  Kurajo dua fjalėt e zemrės sė lėnduar qė s“pushon se dashuruari.
  Ju ofroj "dritaren" e sekreteve qė sė bashku ta ajrisim dhe tė ngushėllohemi, te japim kurajo dhe tė ripėrtėrijmė energjitė.
  DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
  THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

 5. #5
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tironce_TR
  cer tka bo vaki mer lal??
  ok nje thenie per dashurin

  nji bie mijra ngrihen

  Te thote vllai ty nje shprehje tjeter?

  Ka ihere te pare per te gjithe...

  Prit kur te bish ti e te shofesh sa do te dhembi

 6. #6
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sirena_E_Vogel
  "Te dashurosh do te thote te vuash! Neqofte se nuk do te vuash, nuk duhet te duash. Por atehere vuan sepse s'je i dashuruar, pra te duash do te thote te vuash, te mos duash perseri vuan dhe vuajtja eshte shume e keqe. Qe te jesh i lumtur duhet te dashurosh, pra te jesh i lumtur do te thote te vuash dhe kur vuajme jemi te palumtur, prandaj qe te jesh i lumtur duhet te dashurosh... Prandaj vuan, sepse dashuron... Dashuron dhe vuan..."
  Sembundje e gjalle eshte o I-amėshuar
  Prit ta bej pak lidhjen tende une

  Dashuri--->Vuajtje
  Jo Vuajtje--->Jo Dashuri
  Vuajtje---->Jo Dashuri (kte piken ketu spo e kap une, sdo te thote qe njerezit te vuajne sepse sjane ne gjendje te dashurojne)
  Dashuri--->Vuajtje (si pika e pare)
  Jo Dashuri--->Vuajtje (si pika e trete qe bie ne kundershtim me piken e pare)
  Vuajtja---->Shume e keqe

  Dashuri--->Lumturi
  Lumturi--->Vuajtje
  Vuajtje--->Jo Lumturi
  Dashuri--->Lumturi (si me lart)
  Lumturi--->Dashuri
  Vuajtje--->Dashuri
  Dashuri--->Vuajtje

  Po tamam semundje....Do e quaj semundja e corapit per ty.... Mos mi mer per keq se bej shaka...Dhe mos e kompliko trurin kaq shume se te ben dem...nuk eshte ne gjendje te perballoje nje sforcim kaq te madh

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Jetoj c`do cast qe me jepet. Leshoj gjithcka qe smund ta kem.

  Kjo duhet te vleje per shpirtrat e plagosur.

  Dito.

 8. #8
  ga ga Maska e bunny
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  935
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ilaci i kesaj 'semundeje' eshte koha , ky eshte i vetmi ilac qe mund te bej sherim te plote.Por qe te japi efekt te plote duhet te jesh 'i/e duruar'.Si cdo gje ne jete edhe dashuria ka vuajtjet e saja,por shpresoj qe ato te na bejne njerez/karakterin me te forte,kshq kur ngrihemi perseri jemi me te forte si njerez (nga ana shpirterore/zemra/ndenjash)
  Ju uroj sa me pak vuatje
  How can she fall, if there is no one there to catch her

 9. #9
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xemlo
  Te thote vllai ty nje shprehje tjeter?

  Ka ihere te pare per te gjithe...

  Prit kur te bish ti e te shofesh sa do te dhembi

  Shprehje te cilen do ta perdorja dhe une....Xemlo as pika as presje sdo ti levizja...

 10. #10
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Anėtarėsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xemlo
  Prit ta bej pak lidhjen tende une

  Dashuri--->Vuajtje
  Jo Vuajtje--->Jo Dashuri
  Vuajtje---->Jo Dashuri (kte piken ketu spo e kap une, sdo te thote qe njerezit te vuajne sepse sjane ne gjendje te dashurojne)
  Dashuri--->Vuajtje (si pika e pare)
  Jo Dashuri--->Vuajtje (si pika e trete qe bie ne kundershtim me piken e pare)
  Vuajtja---->Shume e keqe

  Dashuri--->Lumturi
  Lumturi--->Vuajtje
  Vuajtje--->Jo Lumturi
  Dashuri--->Lumturi (si me lart)
  Lumturi--->Dashuri
  Vuajtje--->Dashuri
  Dashuri--->Vuajtje

  Po tamam semundje....Do e quaj semundja e corapit per ty.... Mos mi mer per keq se bej shaka...Dhe mos e kompliko trurin kaq shume se te ben dem...nuk eshte ne gjendje te perballoje nje sforcim kaq te madh

  Te them te drejten une prandaj e vura ne thonjeza pasi ma derguan njehere ne nje kartoline para disa kohesh... me beri pershtypje dhe vertete ta komplikon trurin... Po te pakten njeri e paska marr mundimin ta lexoj...
  (fjalen semundje nuk e paskam shkruar tamam... u lodha me ato qe shkruajta me siper me duket...)
  "Dashuria dashuria... cmi mori mend e mia" thone njerezit
  Cuteness !

 11. #11
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  40
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Hė mo s“ka rėnė asnjeri ndonjėhere nė dashuri mo?

  S“ka ndonjėri ndonjė eksperiencė dashurie qė ka pėrfunduar me dhimbje?

  Hė kurajo zbrazėni trastėn e shpirtit tė lėnduar
  DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
  THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

 12. #12
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,518
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga I-amėshuar
  Dashuria dhe dhimbja e saj!


  Dua tė prek zemrat e tė plagosurve nga dashuria.Kjo "sėmundje" e pashėrueshme.

  Pėr momentin nuk do citoj asgjė por ju mirėpres qė tė "ngushėllohemi" sė bashku nga kjo ndjenjė e zjarrtė qė s“shuhet deri nė vdekje.............
  Nje kshill nga une.......

  1-Merre lehte,e mo fluturo me presh.Ha buke me zor se kshu e ka dashnia.......

  Dashnia ktu e dashnia atje,cfare jeni ba kshu ju.......

  Shihni shnetin,paret,jeten e mo mjaullisni ma ktu n'forum se late kokrren e namit.Nuk asht ofendim nuk e them vetem per ty.Per te gjithe qaramanet e virtualitetit ashtu edhe per gangot

  Boll se late nam..........

  Nese ke te dashur ta gezosh,nese je i dashuruar te jesh i lumtur etj etj etj...
  shkurt muhabeti gjana qe nuk i interesojne kurrkujt.

  Shkruani ne menyre te pergjithshme se asht ma mire se perfitojme edhe ne qe nuk kemi ra n'dashni ndonjehere

  O I Amshuar mos e merr si ofendim nuk te drejtohet vetem ty.
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 13. #13
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  40
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  O Flori unė se marrė pėr ofendim por mė duket pa vendė kėshilla jote:
  Nė rradhė tė parė s`ta kėrkoj njeri(Kėshillėn)
  Nė rradhė tė dytė n.q.s s“ke rėnė nė dashuri, ti se di domosdoshmėrinė e tė folurit e atij apo asaj qė kanė humb njė dashuri.
  Dhe e treta mund tė tregohesh indiferent ndaj kėsaj teme. Asnjėri nuk tė shtyu tė marrėsh pjesė.
  Pastaj miqėsisht ta them qė uroj tė biesh nė dashuri sepse dashuria ėshtė hyjnore.
  Ėshtė gjėja mė bukur qė tė shndėrron nė njeriun mė tė lumtur nė botė.
  Tė duket se bota ėshtė krijuar vetėm pėr ty.
  Prandaj kur kjo dashuri prishet dhe humbet ėshtė tragjedi shpirtėrore qė krijon njė dhimbje tė papėrshkruar nga fjalėt.
  Faleminderit
  DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
  THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

 14. #14
  VlonjaT Maska e BlEdIi
  Anėtarėsuar
  11-10-2002
  Vendndodhja
  Nj
  Mosha
  36
  Postime
  418
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tironce_TR

  nji bie mijra ngrihen
  me fal qe po te citoi

  Me pelqen kjo thenie,dhe pse dikush me posht ka then: "prit kur ta ndjesh,pastaj fol".
  Nuk e kuptoi se pse duhet te ngushelloheni/mi,askush nuk eshte ndar nga jeta (dhe pse eshte ne thonjeza,prap tingellon keq) dhe duke u ngushelluar ketu vetem i gudulis ata/ato qe te kan krijuar dhimbje..dhe qeshin!
  Ose thjesht do ti besh qe t'ju vij keq dhe te vijn te te thon "me fal" per dhimbjen qe te shkaktova.
  Dhe do mundohen te te mbushin mendjen se nuk meritojn nje njeri si ju...se ju jeni shum me te mire se sa ai/ajo kerkon nga jeta...apo e kunderta e kesaj.
  Njerez ne kete jet gjen gjithcka (pervec nenes dhe babes) dhe eshte e vetmja dashuri qe askush tjeter nuk do e zevendesonte.

  Ky "ngushellimi" ketu eshte dicka qe nuk ja vlen barra qiran,dhe ta dini se nje dit gjerat do barazohen po ndoshta nuk do arrini ta shikoni ate qe ju beri te vuaj se sa do te vuaj vet. Dhe ather kur te vuaj do e kuptoi se c'far ju keni ndjer sot.
  Pra bota eshte e rrumbullaket "fatkejsisht".
  Shijoheni jeten me aq sa ajo ju sjell,dhe sikur te jet dhimbje mundohuni ta shijoni.Dhe nese ai/ajo person ju ka dashur vertet dhe ju e doni po ashtu do vij nje dit kur t'jua thoj,po ather do jet e veshtir te besosh...keshtu o njerez qe ajo gote qe u thye sot nuk ngjitet me,po vec zevendesohet me nje si ajo,me te mir apo me te keqe...kjo varet nga fati jot.

  peace!
  "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

 15. #15
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  40
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Sqarim

  Citim Postuar mė parė nga BlEdIi
  me fal qe po te citoi

  Me pelqen kjo thenie,dhe pse dikush me posht ka then: "prit kur ta ndjesh,pastaj fol".
  Nuk e kuptoi se pse duhet te ngushelloheni/mi,askush nuk eshte ndar nga jeta (dhe pse eshte ne thonjeza,prap tingellon keq) dhe duke u ngushelluar ketu vetem i gudulis ata/ato qe te kan krijuar dhimbje..dhe qeshin!
  Ose thjesht do ti besh qe t'ju vij keq dhe te vijn te te thon "me fal" per dhimbjen qe te shkaktova.
  Dhe do mundohen te te mbushin mendjen se nuk meritojn nje njeri si ju...se ju jeni shum me te mire se sa ai/ajo kerkon nga jeta...apo e kunderta e kesaj.
  Njerez ne kete jet gjen gjithcka (pervec nenes dhe babes) dhe eshte e vetmja dashuri qe askush tjeter nuk do e zevendesonte.

  Ky "ngushellimi" ketu eshte dicka qe nuk ja vlen barra qiran,dhe ta dini se nje dit gjerat do barazohen po ndoshta nuk do arrini ta shikoni ate qe ju beri te vuaj se sa do te vuaj vet. Dhe ather kur te vuaj do e kuptoi se c'far ju keni ndjer sot.
  Pra bota eshte e rrumbullaket "fatkejsisht".
  Shijoheni jeten me aq sa ajo ju sjell,dhe sikur te jet dhimbje mundohuni ta shijoni.Dhe nese ai/ajo person ju ka dashur vertet dhe ju e doni po ashtu do vij nje dit kur t'jua thoj,po ather do jet e veshtir te besosh...keshtu o njerez qe ajo gote qe u thye sot nuk ngjitet me,po vec zevendesohet me nje si ajo,me te mir apo me te keqe...kjo varet nga fati jot.

  peace!

  Tė ngushėllohesh nuk do tė thotė tė kėrkosh falje dhe tė kthehesh mbrapa JO.
  Tė ngushėllohesh e kam vėnė nė thonjėza sepse nuk ėshtė njė ngushėllim i mirėfilltė ajo pėr tė cilėn kam hapur temėn por tė lehtėsohemi sadopak duke e bashkėbiseduar dhe nxjerrė jashtė atė dhimbje.
  Sepse bashkėbisedimi apo edhe tregimi i ngjarjes zbut jashtė mase dhėmbjen qė ndjen nga njė dashuri e humbur.
  Jeni tė lirė tė vendosni vetė mbi domosdoshmėrinė e kėsaj asnjeri nuk ju shtyn ta bėni kėtė n.q.s se ndjeni tė nevojshme.
  Por unė miqėsishtė mendova me anėn e temės tė ndihmojmė sadopak njėri-tjetrin tė lehtėsohemi nga drama tė tilla. Duke ditur qė njerėzit nė shekuj kanė dhėnė jetėn pėr tragjedi dashurie.
  Pra dhe humbja e dashurisė ka bėrė qė shumė tė vetėvrahen.
  Ja kto ishin pak a shumė arėsye tė cilat mė shtyen qė tė hapė kėtė temė.
  E pėrsėrisė qė pjesėmarrja ėshtė e lirė.
  JU FALEMINDERIT
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga I-amėshuar : 11-01-2005 mė 18:45
  DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
  THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

 16. #16
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  40
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Po ju jap guxim

  Ok e kuptova qė askush nuk e merr guximin qė tė hapė sekretet por meqė unė e hapa kėtė temė do ju tregoj njė sekret tė vogėl mbi dashurinė time time te vetme (pasi akoma nuk ka rėnė nė njė tė dytė)

  DASHURIA
  [I]6 vjetė tė shkuara qė thoni ju provova gjėnė hyjnore tė papėrsėritshmen tė pa zevėndesueshmen dhe tė pėrjetshmen aq tė abuzuaren dhe origjinalen DASHURI.

  Isha shumė i ri dhe pa eksperiencė nė kėtė fushė por nuk ishte femra e parė e jetės sime pasi nė moshė shumė tė vogėl kam provuar tundimin djallėzor tė seksit.

  Historia filloj me njė bast qė vura me shokun tim pėr fitimin e zemres sė njė vajze e cila kishte hedhė poshtė dhe shpėrfillė shumė djem pasi ishte shumė seksi(por jo e bukur apo e ėmbėl,pasi mua mė pėlqejnė simpatiket e ėmbla) nė lėvizjet e saj prej lolite dhe qė mua s“mė kishte tėrhequr si femėr por meqė kisha vėnė njė bast pėr fitimin e zemrės sė kėsaj vajze(e gabuar kjo mėnyrė dhe e shpifur por shumė intrigante).
  Brenda njė jave arrijė tė fitoj zemrėn e saj dhe ta bėj tė dashurėn time por nuk mė pėlqente dhe nganjėherė mė vinte si shpifje nga vetvehtja por kjo vajzė sillej shumė mirė dhe ajo ra nė dashuri me mua qė nė shikim por pėr mua nė fillim ishte vetėm njė bast dhe qė me kalim e kohės u kthye nė njė dashuri tė vėrtetė.
  Pa e kuptuar qė po bija nė dashuri pasi s“dija c“do tė thotė te dashurohesh dhe sa mė shumė mendoja qė ishte vetėm njė lojė aq mė shumė u dashuroja.
  Dhe nė momentin kur e ndieva kėtė ndjenjė hyjnore po shija se si zbulova Edin qė fshihej brenda mejet njė person mė i guximshėm, bota mė dukej e imja dhe cdo gjė mė dukej e mundur.
  Por brenda meje kishte filluar njė luftė e cila ishte ndėrmjet trurit dhe shprtit qė ishte i dashuruar dhe s“donte tia dinte, por truri arėsyetonte me llogjikėn qė njė dashuri e filluar nga njė bast nuk do ketė tė ardhme.
  Erdhi njė ditė dhe po kuptoja qė dashuria ime ishte ideale dh epa kufij por vajza nuk ishte ajo qė bėnte pėr mua dhe dashuria qė ajo ndiente pėr mua nuk ishte ajo qė imagjinoja unė dhe mbas shumė pėrpjekesh shpėtimi tė kėsaj dashurie ajo ishte destinuar qė tė mbaronte pasi ishte vetėm njė imagjinatė idealistike e shpirtit tim por qė si fillim kishte nisur nga provokimi i vajzės.

  DHIMBJA
  Pėr 1muaj s“flija, abuzoja me alkolin nuk kthehesha nė shtėpi pasi mė kujtonte atė. Dashuria u shndėrrua nė urrejtje dhe me tė urreja tė gjithė femrat mbi tokė.
  S“arrija tė ndahesha nga mendimi qė unė kam dashuruar njė iluzion qė nė realitet se meritonte.
  Fillova ta pėrcmoj jetėn dhe tė shoh vetėm tė zezėn humba disa kile fiziksht u shndėrrova nė njė kufomė Øtė vdekur qė merrte frymė.
  "Si mora mjekimin e parė"
  Ajo kishte njė kolege gati shoqe qė kishte pothuajse tė njejtin iluzion si tė timin.
  Pra qė shoqja e saj ishte nė tė njejtėn pozicion si tė timin pasi dhe ajo sapo ishte ndarė me tė dashurin e saj dhe pėr tė njėjtin motiv qė u ndava unė.
  Kėshtu ajo dhe unė filluam tė frekuentoheshim pėr publikun si tė dashur dhe pėr njėri-tjetrin vetėm shokė tė sinqertė tė njė ideali pa kėrkuar mė shumė por vetėm pėrkushtim pėr tė dalė nga ky varrė i hapur nga dashuria jonė imagjinare.
  Dhe ja arritėm sė bashku dhe si pėrfundim ajo u bashkua pėrsėri me tė dashurin e saj dhe unė ndėrrova shtet duke vazhduar jetėn time aq tė adhuruar dhe optimiste.[I]
  PLOTĖSISHT I SHĖRUAR
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga I-amėshuar : 21-01-2005 mė 14:07
  DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
  THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

 17. #17
  RiFiLLiMi i Ri Maska e shilera
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Vendndodhja
  TiR
  Mosha
  33
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  ahhhhhhhhhhh si pije je per mua

  [QUOTE=Odeon_relax]Jetoj c`do cast qe me jepet. Leshoj gjithcka qe smund ta kem.

  Kjo duhet te vleje per shpirtrat e plagosur.

  Duhet te me kishe lexu ne mendje kur e ke shkru ket pergjigje se ndryshe nuk bohet
  Respekte ShIlErA
  Kushtim : Atyre qe me dhane pak dashuri me gjith shpirtin e tyre dhe atyre qe mezi priten me ma marre.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime

  Nė dashuri ka edhe dhembje..!

  TE JESH NE LIDHJE DASHURE DO TE THOT TE VENDOSESH VETEN NE DUAR TE HUAJA. SHUM NJERZ EDHE PSE MENDOJN SE JAN NE LIDHJE DASHURIE NUK E BEJN KETE..!

  Eshte nje tejet ngazellyese qe ''veten'' t'ia falni personit qe e dashuroni t'ia lini trupin tuaj me plot besim ne mbikeqyrje partnerit dhe te frskoni lidhjen me besim dhe knaqesi te r.

  Ndjenja kryesore qe fle ne thelbin e te lidhurit me dike dhe qe e ben at njenje terheqese nuk eshte Frika.

  Pyetja eshte - 2-C'eshte besimi i ndersjellė?

  Tjetera - 1-Si Lind Frika?


  1-E vertea eshte se nese lidhesh me dike ne vete ajo lidhje kyq edhe keto gjera dhe kjo vlen per disa njerz. Por nuk eshte e thene qe patjeter te ndodh ashtu. Shum njerz nuk mund te kluptojn se gjeja me e rendesishme dhe ajo qe e ben me vler lidhjen eshte besimi i plot I nderjelle. Nese nuk ka besim te nderjsellt do te mundoj edhe knaqesia ne plotkuptim te fjales..

  2-Shum njerz edhe pse mendojn se jan ne lidhje dashurie nuk e bejn kete. Ne vend te besimit absolut , ata kulitivojne frik dhe kete e quajne maturi apo vigjilence. U lejojne dyshimeve qe ne koken e tyre ta shtremberojne Fotografin reale dhe te imponojn frike, pasiguri , xhelozi Per kete dhe pervoja e tyre Te lidhesh me dike do te thot te pranosh dhimbje..!
  Un mendoj se te lidhesh me dike ta perjetosh dashurin ne plotenine e saj eshte shprehje per besim absolut ndaj partnerit. Vetem ateher mund te kultivosh ne zemeren tende dashurin.

  Gjith te mirat..
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 19. #19
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Jeto gjilanso dhe leri demagogjite e dashurise, se sja gjejme fundin as ti as une Bekuar qofshin te dashuruarit.

  Dito.

 20. #20
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Gjiloooooooooooooo mos mendo kaq shume, se do harrosh ēa duhet te besh ore:P

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ardian-Christian Kyēyku
  Nga Eagle nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
 2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 3. Ja dhe nje tjeter, per Dashurine
  Nga green nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 14:25
 4. Eshte komedi apo tragjedi ?
  Nga Dito nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-11-2004, 11:43
 5. Relikte udhėtimesh shpirtėrore
  Nga InFinita nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 11-09-2003, 07:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •