Close
Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 143
 1. #61
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  S'ka ndonje francez ketu, qe te na tregonte disa emra aktoresh ...
  uuuuuuu eshte Peoples dhe Autori. Po pres deri ne mengjes sa te vijne ata qe ti pyes...Se gjumi s'me ze mua sonte pa gjet emrin dhe foton e atij.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #62
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ika unė... ma gjej atė me Ēelentanon... nė mendje e kam titullin, po hajd gėrmo gjithė "hard-drive" tani. lol

 3. #63
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  E gjeta !

  Jean-Louis Trintignant ( kur ka qene i ri, ov kooors )
  .... mos me zgjo me sonte , me tha babi !

  Naten shoke !
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Sa ma men dhe ti mi goc.Mua me ka bere pershtypje dikur nje film rumun qe kishte nje muzik te mrekullushme.Me duket se kishte teme me jasht toksore

 5. #65
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  363
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  po "Roku dhe vellezerit e tij kush e ka pare" me alain delon, annie girardot, roger hanin (meqe donit dhe emra aktoresh francez)?

 6. #66
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Postime
  363
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ose "shtrigat e salemit" me simone signoret? nejse se kjo ka filma plot po ky mu kujtua

 7. #67
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  rrnofsh eagle je shum i mir

 8. #68
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga ajzberg
  Sa ma men dhe ti mi goc.Mua me ka bere pershtypje dikur nje film rumun qe kishte nje muzik te mrekullushme.Me duket se kishte teme me jasht toksore
  Rumun ? Do me na lene edhe sonte pa gjume ti ?

  Humdinger, mos e ke per " Zonja e Bujtines " ?

  P.S. L , merre ne telefon edhe thuaji qe e gjetem ! (lol)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MI CORAZON : 06-12-2006 mė 09:29
  Where does a thought go when it's forgotten?

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Me fal Corazon gabova ,ka qene filmi cek Operacioni Bororo ka pas lujt nji aktore mjaft simpatike.

 10. #70
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
  Rumun ? Do me na lene edhe sonte pa gjume ti ?

  Humdinger, mos e ke per " Zonja e Bujtines " ?

  P.S. L , merre ne telefon edhe thuaji qe e gjetem ! (lol)


  E gjetet, e gjetet... se vajta e ndalova se ngreni... mgjs ku e gjen dhe ai te haje, ne kete ore. Ka pas qene involved me keto gjera dikur, me aktrimin e teatrin. Madje njeri film i njohur eshte filmuar te oborri i shtepise se tij. Mos pyet per titullin se mjafton qe e ke pare.

  Mbreme po ju lexoja juve dhe po shihja filmin ARSENIC AND OLD LACE me Cary Grant... po dal dhe jashte teme se e bete monopol te filmave Shqiptare. Beheshe fjale per dy plaka qe helmonin burrat e huaj dhe i varrosnin. Eshte nje nga ato filmat ku them se do isha me mire sikur mos kisha harxhuar kohe ta shihja.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 06-12-2006 mė 12:10
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 11. #71
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  un vdissha per filma me shpata me zhan maren se njato femnat ishim shum tmira

  kush i mba men njato tip show ku shkojshin gjith femnat e gjmnazeve t'tirones me minifune

  po njato konkurset e fizikes n'tv
  no glove no love

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Per mua filmi qe me ka ngel ne mendje ka pas qen "radiostacioni", film i papar, lufta per clirimin e tiranes. Pjesa me e bukur ishte kur spikerja qe sherbente ne kohen e gjermanve ishte thirur nga partizanet se skishin spiker per te dhene lajmet por mezi i dilte zeri nga zorri dhe aty i futet 1 partizan ne mikrofon live dhe thote "bertit moj zuske -> JU FLET TIRANAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"
  hahahahahah film i papam

 13. #73
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  shprehja ma e fort qi e perdorshim kur nai cun i urte bote nai zullum ka pas qen :
  burra memeci foli hahahahaha
  no glove no love

 14. #74
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nė shkėmbim qė gjete filmin e Klaudia Amores me Ēelentanon "Zonja e bujtinės", po tė postoj fotot e Jean-Louis Trintignant.
  Mu kujtua sapo i pashė foton... ehua ka filma boll ai... po nė jetėn private nuk i ka ecur fare... divorcuar 2 herė, vajza Pauline i vdiq nja 9 vjeēe (1961-1970), vajzėn tjetėr Marien (1962-2003) ja vranė nė 2003 ishte 39 vjeēe dhe tani ka vetėm djalin Vincent nga martesa e dytė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 15. #75
  E gjifa Maska e Henri
  Anėtarėsuar
  14-04-2002
  Vendndodhja
  Kanada
  Mosha
  41
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Oh c'me bete te nxjerr shamine e te kulloj hundet... Zonja e panjohur moj amani, kur e shihte te birin ne lisharese nga kangjellat ajo, apapapapa, therrime ta bente te shkreten zemer!

  edhe nje tjeter qe me ka mbet ne mendje mua ishte "Ate e bir", sa kam qare ate nate kur mbaroi filmi, qe iu thafte mendja atyre te TVSH-se qe na shfaqnin filma borgjezo revizioniste

  Mor po "Thanas shtrengo rripin" dhe "Ceku 1 milion" si nuk i ka permendur njeri?
  Perėndia nuk ėshtė mace...

 16. #76
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Si ka qene titulli tamam " E zonja e bujtines" apo " Zonja e bujtines"...? Me duket se i pari.

  Humdinger, te kujtohet tani aktori per te cilin po flisja mbreme?

  Sapo pashe " Perralle nga e kaluara". S'e kisha pare nga fillimi ne fund , asnjehere. Kishte ca te forta...Ku eshte xhiruar ky film ?

  P.S. Leilaa, ruaj burrin Leila ! Ose kontrolloi mp !


  TikTak ,( meqenese kishe qejf femrat ne filmat me shpata, e dihet pse... Tek cili film eshte fragmenti: " qe nga ketu pamja eshte me e bukur ". Eshte film me shpata. E thote njeri, qe kishte hyp maje catise dhe po shikonte gjoksin e Gina Lollobrigides. Me thuaj titullin e filmit dhe aktorin kryesor. Po s'e gjete, pune e madhe fort.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 17. #77
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Po filmin "Rrugė tė kaltėrta" e mban mend??!!
  Po "Pagesa e frikės"??!!

  Ja dhe dhe Yves Montand:
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 18. #78
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  Po filmin "Rrugė tė kaltėrta" e mban mend??!!
  Po "Pagesa e frikės"??!!
  Si eshte " Rruge te kalterta" ? "Rruge te bardha " e mbaj mend.

  Pagesa e frikes ishte me ca shofera, njeri nga ata i shendoshe icik si jevg, me mustaqe se ku u mbyt, ne lluce ose ne nafte...dicka e tille...

  Po "Shpejtesi sketerre" ka film ?

  Humdinger, e mbn mend " Dhe yjet rrine e veshtrojne" ? Po "Dombi dhe i biri" ?
  Koperfilldin, s'po e permend...se dihet.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #79
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Oh se harrova " Zhan Kristof " ( Kraft).

  ohhh...edhe "Matias Sandorf" ...lol
  Where does a thought go when it's forgotten?

 20. #80
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
  Si eshte " Rruge te kalterta" ? "Rruge te bardha " e mbaj mend.

  Pagesa e frikes ishte me ca shofera, njeri nga ata i shendoshe icik si jevg, me mustaqe se ku u mbyt, ne lluce ose ne nafte...dicka e tille...

  Po "Shpejtesi sketerre" ka film ?

  Humdinger, e mbn mend " Dhe yjet rrine e veshtrojne" ? Po "Dombi dhe i biri" ?
  Koperfilldin, s'po e permend...se dihet.
  Rrugė tė bardha mė duket ishte ai me Rikard Larjen mi "alo Ded... ku je Ded"

  Pagesa e frikės luante Yves Montand dhe transportonin nitroglicerinė nga njė vend larg pėr nė njė pus nafte qė kishte shpėrthyer nė flakė.

  Shpejtėsi skėterre ka qenė film anglez me ca shoferė Tom mė duket se e kishte kryesori.
  Dhe Dombi dhe i biri e mbaj mend, dhe Yjet po ashtu... Koperfildin e luajtur nga ai italiani qė mė pas filloi filma porno te Tele Norba dhe i komentonin nė shkollė kalamojt me njėri tjetrin. lol

Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Popujt e zhdukur
  Nga Fatih nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 03-01-2010, 18:27
 2. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
  Nga Florim07 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-04-2009, 21:26
 3. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •