Close
Faqja 22 prej 53 FillimFillim ... 12202122232432 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 421 deri 440 prej 1059
  1. #421
    i/e regjistruar Maska e olsetto
    Anėtarėsuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Vlore
    Postime
    170
    Une besoj ne ekzistencen e UFO-ve.Ne mjaft dokumentare jane pare fakte derrmuese te ekzistences se tyre.Shume njerez sidomos ne SHBA kane thene se jane rrembyer nga UFO-t dhe per cudi pas disa analizash te trupit, te keta njerez jane vene re te njejtat shenja.Te gjithe kishin njolla pas qafes dhe ne trup.Keta aliene duhet te kene zhvillim te madh mendor ose duhet te kene eksperience jetesore nese planeti nga i cili vijne eshte mjaft i vjeter.Ne kete univers mund te kete shume planete te ngjashem me Token ne te cilet jeta mund te jete zhvilluar me hapa me te medha.

  2. #422
    Nje tjete lajm i madh kete rradhe nga Anglia

    Anglia vendos te beje publike disa dokumenta te saj ne lidhje me UFO-t dhe qe permbledhin periudhen nga viti 1970-2007. Mbas Frances, Kilit, Brazilit dhe disa emisioneve rrjesht ne CNN ku fenomeni u trajtua me shume seriozitet, tani e ka rradhen Anglia qe te nxjerri nga arkivat e saj sekrete dokumenta mbi ufot, vezhgimet e tyre dhe studimet e bera. Nga te gjithe ufologet edhe ata me skeptiket ky hap konsiderohet padiskutim si nje perpjekje per disclosure ose per hapje ose zbulim te sekretit qe eshte vulosur mbi kete fenomen prej 60 vjetesh. Personalisht une mendoj qe kjo eshte ne menyre te fuqishme nje nga historite me te rendesishme te UFO-ve ne vitin 2007.

    Mesa duket kerkesat kembengulese nga disa studiues britanik si Gary Anthony, Dave Clark dhe Joe McGonagle drejtuar Ministrise se Mbrojtjes Britanike e kane bindur kete te fundit qe te leshoje nje numer dokumentash mbi UFO-t.


    Lajmi ka perfshire dhe mediat e rendesishme. Ja nje fragment nga nje gazete britanike:

    Top-secret details about hundreds of sightings of Unidentified Flying Objects are to be released for public viewing in response to the nation's continuing fascination with the subject.

    The Ministry of Defence will release a total of 160 files dating back to that time to the National Archives in Kew.

    The first files will be made available in Spring 2008 and the process is expected to take three years.

    The MoD has received reports of over 10,000 UFO sightings since the UFO project was set up in 1950.


    Per me shume mund te lexoni lajmin ketu: MoD to open British UFO X-files

    Nje sqarim te vogel per titullin; MoD do te thote Ministry of Defence ose Ministria e Mbrojtjes.

    Pershendetje per skeptiket dhe sidomos per ata qe i quajne ufot imagjinate.

  3. #423
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Peniel ajo qe thua ti eshte njera nga mundesite. Termi UFO nuk ka pse te lidhet me jashtetokesore dhe kjo eshte pjeserisht gabimi kryesor qe bejne njerezit sa here permendet ufo si fjale. Ka nje skenar te mundshem per te inskenuar nje 'pushtim nga hapesira' qe te mundesoje strukturen e fshehte qe drejton sot boten per te marre kontroll global dhe kjo lidhet shume me disa nga teorite konspirative dhe sidomos me deklara te Steven Greer nje interviste te te cilit do e postoj kur te kem kohe pasi eshte e gjate. Behet fjale per nje kabal prej 200-300 elitistesh, bankieresh, ushtarakesh, familje mbreterore, financieresh e industrialistesh te cilet kane ushtrine e tyre, teknologjine e tyre, sasi te pallogaritshme monetare ne gjendje qe te rrezoje ne gjunje cdo komb sot ne Toke etj. Bej durim kur te gjej kohen e duhur dhe do mesoni me shume.


    Kjo ėshtė vetėm njėra anė e monedhės. Jo mė kot tė pėrmenda librin. Fundi i tij dhe sidomos letra e drejtuar njerėzimit, ka kaq shumė tė vėrteta brenda saj. Ka qarkulluar kėtu e shumė vite mė parė njė arkiv shumė i vjetėr i gjendur rastėsisht me historinė njerėzore qė tė shkakton tė dridhura. Kam nė dorė vetėm njė pjesė tė kėsaj historie qė me tė vėrtetė i kalon kufijtė e imagjinatės njerėzore por qė zgjidh shumė pyetje dhe shumė mistere qė na rrethojnė. Njėra nga kėto ėshtė edhe misteri i UFO dhe duke iu referuar kėtij materiali solla edhe postimin e mėsipėrm.

    Disa nga misteret qė zgjidhen janė: qytetėrimet e lashta, teknologjia e gjetur nė kėto qytetėrime, cilėt janė Nefelimėt, perėnditė e lashta, qytetėrimet nė Mars dhe nė Hėnė, prejardhja e njeriut, arsyeja e harresės njerėzore, Perėndia, engjėjt etj etj. Janė kaq shumė dhe kaq pyetje marrin njė drejtim tė duhur. Ėshtė shumė e vėshtirė tė sjellėsh kėtu gjithė atė informacion sepse duhen orė tė tėra pune tė lodhshme dhe fatkeqėsisht nuk disponoj kohė tė mjaftueshme pėr momentin.

    Desha tė them vetėm njė faleminderit Darius pėr gjithė kėtė material tė shumtė qė ke sjellė dhe tė gjithėve qė lexojnė kėtė forum, mė besoni qė ēdo gjė qė shkruhet kėtu ėshtė mėse e vėrtetė dhe reale. Dikush nė njė libėr tė sjellė nė kėtė forum, ka shkruar se ilaēi i vetėm pėr shpėtim ėshtė besimi nė Zot dhe kjo ka arsyen e saj dhe ėshtė mėse e vėrtetė. Nuk i shkruaj kėto rreshta pėr tė bėrė propagandė fetare, por mesazhi i tij ėshtė mėse i vėrtetė dhe ėshtė e vetmja zgjidhje pėr ti shpėtuar sistemit nė tė cilin njeriu ėshtė futur me tė dyja kėmbėt.


    Kalofshi mirė.

    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  4. #424
    Peniel meqe je i interesuar ne keto gjera atehere dua te te keshilloj te kerkosh nje dokumentar ne lidhje me Dokumentat e Detit te Vdekur ose sic njihen ne anglisht Dead Sea Scrolls. Jane ato shkrime biblike qe jane gjetur ne Qumran (Kumran) ne brigjet e Detit te Vdekur dhe nga aq sa kam lexuar dhe kam pare jane pjese te cilat nuk jane perfshire ne biblen e Mbretit Xhejms. Po te gjesh dokumentarin qe kam pare une jo ke per tu dridhur por do ngresh pikepyetje me shume se nje ateist. Jo sepse sulmon besimin kristian, aspak. Por sepse ka disa te verteta qe jane ngjethese dhe tregon me force sesa mashtruese dhe mizore eshte rraca njerezore dhe cfare manipulimesh kane bere nje pakice ndaj shumices. Kam pare nje dokumentar rreth 3 ore per kete teme dhe e di qe nuk ekziston ne google video por po ta jap si torrent file ketu ne forum. Mundohu ta shkarkosh dhe si besimtar qe je eshte dicka me nje interes te jashtezakonshem.


    p.s. Peniel me bere kurioz per ate materialin te cilin e posedon pjeserisht. Do isha i interesuar ta lexoja nese eshte e mundur te dergohet me e-mail.
    Skedarėt e Bashkėngjitur Skedarėt e Bashkėngjitur

  5. #425
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Darius. Kam dėgjuar diēka lidhur me dokumentat e Detit tė Vdekur por nuk kam pasur rastin tė gjej ndonjė material. Faleminderit pėr linkun por nėse ke diēka nė dispozicionin tėnd qė mund ta vendosėsh nė rapidshare do ishte njė ndihmė e vėrtetė, pasi nė torrent nuk kam mundėsi tė zbres.

    Materiali qė kam ėshtė nė greqisht dhe do shumė punė tė pėrkthehet dhe tė sillet kėtu dhe nuk ėshtė i pakėt. Mė beso qė kam lexuar vetėm njė pjesė tė tij dhe shumė pyetje mė kanė dalė, por asgjė nga kėto nuk mė ka bėrė tė lėkundem nė besimin tim. Fryma e Perėndisė qė banon brenda meje mė ndihmon tė kuptoj mė tepėr dhe tė mos mė ngelet asnjė pyetje e pasqaruar. Madje shumė pika tė pakuptueshme nė Dhiatėn e Vjetėr gjejnė njė pėrgjigje aty.

    Njerėzimi po pėrgatitet dalėngadalė pėr gjėra qė janė lėnė nė harresė me mijėra vjet dhe ashtu siē e the pakica ka kontrrollin mbi shumicėn dhe kjo bėhet me ndihmėn e dikujt qė na urreu qė nga fillimi, qė nga ardhja nė ekzistencė e racės njerėzore. E ēuditshmja ėshtė se shikon qė historia njerėzore ripėrsėritet dhe po shkojmė drejt njė epoke qė ka ekzistuar dikur. Po tė jap njė shije tė vogėl tė asaj qė po lexoj. Po i bie shkurt.

    Nefelimėt.

    Krijesat e para qė Perėndia solli nė ekzistencėn ishin krijesa qė kishin trup por me pamje engjėllore, tė shndritshėm (jo Nefelimėt). Mė pas erdhėn nė ekzistencė engjėjt qė nga rendi hierarkik ishin mė poshtė se sa tė parėt. (Nuk po i them emėrimet e tyre pėr shumė arsye.) Kur Perėndia u shpalli se do tė sillte nė ekzistencė njė krijesė tjetėr qė do tė ngrihej nė lavdi nėpėrmjet njė rruge tjetėr, njė pjesė e engjėjve e kundėrshtoi dhe kėshtu ata ranė nga hiri i Perėndisė. U lejuan tė qarkullojnė nė univers dhe tė mbjellin pėrcarjen me kėrkesėn e Djallit (dhiavolos=dhia+vallo-->vendos nė mes tė dyve fjalė pėr tė pėrcarė etj etj.). Pjesa tjetėr e engjėjve nuk e kundėrshtoi planin e Zotit po ashtu edhe krijesat e tjera qė ishin mė tė fuqishme se engjėjt.

    Kur njerėzit u shumuan nė Tokė pas rėnies sė racės njerėzore nga lavdia, krijesat engjėllore me trup u bėnė kureshtarė dhe njė pjesė e tyre filluan tė kqyrin gratė e njerėzve. Djalli nga ana tjetėr i ngacmonte duke u thėnė se i kishte zili qė ata mund tė shijonin kėnaqėsitė trupore dhe ai nuk mundte. Kėshtu ky grup qė kqyrte gratė njerėzore, vendosi tė zbriste nė Tokė duke rėnė nga Hiri i Perėndisė. Ata zbritėn dhe morėn pėr gra tė gjitha ato qė atyre iu pėlqyen. Nga bashkimi i tyre me gratė njerėzore, atyre iu lindėn fėmijė qė nuk u ngjanin aspak dhe ishin krijesa tė ēuditshme me trup njerėzor dhe koka e tyre kishte pamje kafshore. (perėnditė e lashta nė civilizimet e lashta dhe tė ndryshme) Nefelimėt, bijtė e kėtyre qenieve engjėllore nga fuqia ishin po aq tė fuqishėm sa edhe etėrit e tyre dhe shumohehin vazhdimisht derisa menduan dhe vendosėn qė tė shpėrndaheshin nė tė gjithė Tokėn duke krijuar mbretėritė e tyre dhe qytetėrimet e tyre.

    Kėta ishin perėnditė e lashta nė qytetėrimet e lashta dhe u adhuruan si perėndi nga njerėzit tė cilėt vuajtėn shumė nėn zgjedhėn e tyre. Nga tė gjitha racat e Nefelimėve vetėm njė racė doli me pamje tė plotė njerėzore dhe kjo ishte raca qė sundoi dhe u adhurua si perėndi nė Greqinė e lashtė. Teknologjia e lartė ishte pjesė e kėtyre qytetėrimeve tė cilat u pėrhapėn nė Mars dhe nė Hėnė e mė gjerė. Kėtyre qytetėrimeve u erdhi fundi dhe tė gjitha racat e Nefelimėve u burgosėn nė brendėsi tė Tokės nė njė vend tė krijuar posaēėrisht pėr ta. Ata vazhduan tė jetojnė aty dhe dy hyrje-daljet kryesore janė dy polet e Tokės dhe po ashtu edhe 72 kalime qė gjenden nė vende tė ndryshme tė Tokės por qė janė tė vulosura dhe qė askush nuk mund ti hapė dhe tė kalojė nėpėr to. Ashtu siē ėshtė pėrshkruar edhe nė Apokalips, kėto rraca do tė ēlirohen njė ditė nga njė engjėll qė do tė ketė pushtetin ti hapė kėto kalime dhe tė gjitha kėto do tė dalin nė sipėrfaqe.

    Janė urdhėruar qė tė mos prekin rracėn njerėzore dhe tė mos shfaqen deri sa tė pėrmbushet koha e caktuar nga Perėndia. I ngjan njė historie fantastiko-shekcore por janė kaq tė vėrteta dhe reale sa mjerė pėr njerėzimin qė do tė pėrjetojė dajlen e tyre nė sipėrfaqe.



    ns
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Peniel : 26-12-2007 mė 11:38
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  6. #426
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anėtarėsuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Postime
    2,690
    Ka shume te verteta ne rrefimin e Peniel, por te aureolizuara kaq mjeshterisht nga koha, sa marrin formen e dogmes dhe besimit apriori. Ne nje kohe kur disa libra ketu mundohen te rremojne me thelle ne histori dhe shpjegim pertej kesaj aureole.
    Ju lexoj me kenaqesi per materialet interesante. Faleminderit.

  7. #427
    Peniel dokumentarin po e shkarkoj vete dhe do e vendos ketu ne forum. Shpresoj te jete ai qe kam pare une pasi zbulimet e atij ministrit amerikan (dmth fetarit) jane te 'frikshme'. Me ta mbaruar shkarkimin do e bej upload ne stage6 dhe mund te shihet prej te gjitheve ketu.

  8. #428
    i/e regjistruar Maska e BARAT
    Anėtarėsuar
    20-07-2006
    Vendndodhja
    Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
    Postime
    2,565
    Po te gjesh dokumentarin qe kam pare une jo ke per tu dridhur por do ngresh pikepyetje me shume se nje ateist

    SI ishte ajo qe lindi Jezusin? E re apo e Virgjer?


    Kėta ishin perėnditė e lashta nė qytetėrimet e lashta dhe u adhuruan si perėndi nga njerėzit tė cilėt vuajtėn shumė nėn zgjedhėn e tyre. Nga tė gjitha racat e Nefelimėve vetėm njė racė doli me pamje tė plotė njerėzore dhe kjo ishte raca qė sundoi dhe u adhurua si perėndi nė Greqinė e lashtė. Teknologjia e lartė ishte pjesė e kėtyre qytetėrimeve tė cilat u pėrhapėn nė Mars dhe nė Hėnė e mė gjerė. Kėtyre qytetėrimeve u erdhi fundi dhe tė gjitha racat e Nefelimėve u burgosėn nė brendėsi tė Tokės nė njė vend tė krijuar posaēėrisht pėr ta. Ata vazhduan tė jetojnė aty dhe dy hyrje-daljet kryesore janė dy polet e Tokės dhe po ashtu edhe 72 kalime qė gjenden nė vende tė ndryshme tė Tokės por qė janė tė vulosura dhe qė askush nuk mund ti hapė dhe tė kalojė nėpėr to. Ashtu siē ėshtė pėrshkruar edhe nė Apokalips, kėto rraca do tė ēlirohen njė ditė nga njė engjėll qė do tė ketė pushtetin ti hapė kėto kalime dhe tė gjitha kėto do tė dalin nė sipėrfaqe.

    Janė urdhėruar qė tė mos prekin rracėn njerėzore dhe tė mos shfaqen deri sa tė pėrmbushet koha e caktuar nga Perėndia. I ngjan njė historie fantastiko-shekcore por janė kaq tė vėrteta dhe reale sa mjerė pėr njerėzimin qė do tė pėrjetojė dajlen e tyre nė sipėrfaqe.
    Ringritja e nje perendie ose engjelli te rene eshte ne mitologji te ndryshme...por une nje pyetje kisha
    -A e hodhen kete perendi/engjell/djall (ose cdo gje tjeter) nga qiejt sepse u rebelua padrejtesisht ose ka ndonje version tjeter kjo histori?
    Ti permend Greqine e lashte dhe hyjnite e tyre, por Kush ishte kunder tyre ne mitologjine greke?
    Pyetjet jane pafund...sa me shume germon aq me shume pyetje dalin
    Ti thua eshte mbyllur djalli nen toke...por ka nga ata qe thone se ne brendei ka nje diell dhe jeton nje civilizim i perparuar (ndishta populli i drites)
    Mjere njeriu?
    Mjere Toka qe ka rene ne dore te njeriut...(te atyre pak njerezve qe e kane normalisht)
    Sa per qeniet me koke kafshe e trup njeriu...konsidero edhe variantin metaforik...Pastaj ne egjiptin e lashte kishte sistem drejtesi persa i perket botes se pertejme...Kishte peshim zemre ku po te ishe i paster nuk te "harronin"

    Ajo DHIA+Vallos mua meduket shqip fare ...ndoshta kincidnece...por ritet e Styr..Satyr..Dionis...apo Pani... kokedhise beheshin me pije orgji e valle...

    Kjo eshte figura simbol e djallit, te atij djalli qe kisha e beri simbol, POR a ishte ky e keqja ...se besoj
    Ka shume pikepyetje POR NJERIU NUK U KRIJUA PER TU SHUAR
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BARAT : 26-12-2007 mė 13:37

  9. #429
    i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
    Anėtarėsuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    1,123
    PERSHENDETJE

    Me ne fund po hapen petet e lakrorit .

    ndare nga teksti postuar nga peniel

    //Ata vazhduan tė jetojnė aty dhe dy hyrje-daljet kryesore janė dy polet e Tokės dhe po ashtu edhe 72 kalime qė gjenden nė vende tė ndryshme tė Tokės por qė janė tė vulosura dhe qė askush nuk mund ti hapė dhe tė kalojė nėpėr to.//


    Kam thene me pare kur kam postuar nje foto hieroglif kam cekur per numrin e yjeve te nata nuat natyra -gjithsia per numrin e yjeve qe ka trupi i femres , zemra e njeriut koinqidon me keto te dhena , komplet eshte e njejt ka hyrje ka dalje ka 70-72 tike take ky numri 72 veqohet ne Bibel dhe Kuran . Pra sipas gjitha ketyre te dhenave ky i ngujuari eshte

    SHPIRTI -qe vie nga drita per kete veqohet shpirti te te derguart si drite ,sepse vie nga drita.
    E kush eshte drita .
    krijuesi
    kam postuar me pare diqka nga bibla ku thuhet

    O njeri nese te pyet kush nga e ke prejardhje mos ngurro thuaj nga drita e cila eshte e veteformoar.

    Baza -vend qendrimi i shpirtit eshte i tere trupi njeriut ne veqanti zemra zemera qe rrah 72 here ne nje minut ka hyrje ka dalje kuptohet per gjakun qe qarkullon .

    Ketyre shkenctareve injorantave qe kane mshef te verrtetat nga njerzimi do tu mbyllen keto dyer do tju del shpirti per ***** sepse se meritojn nje vdekje normale.

    Me falni ...........
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga XH.GASHI : 26-12-2007 mė 14:38

  10. #430
    i/e regjistruar Maska e Gothicus
    Anėtarėsuar
    04-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    56
    Eshte normale kureshtja e njeriut qe te dije a eshte e vertete (c.nentokesore) kjo apo nje krijim i dalur nga sektet.

    Perveē kesaj emri (Agatha) tingellon shume esoterikė sipas meje..

    Sipas shkrimit te Panielit del qe ne (toka) jemi kerthiza e universit ,nje arene ku zhillohen beteja per dominim.

    Imagjinata eshte e domoddoshme per te bere zbulime shkencore.Por ndodh qe ajo del jashte kontrollit te arsyes dhe qe ne trurin e nje dijetari shume te madh lind nje teori e marrė.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gothicus : 26-12-2007 mė 16:21

  11. #431
    Mos dilni nga tema ju lutem. Jane pothuajse 500 shkrime dhe nje numer i madh faqesh ne kete teme dhe shkrimet jo direkt brenda saj e rendojne shume dhe e bejne te pamundur per lexuesin qe te ndiqet. Kjo teme eshte vetem per UFO-t dhe aspak per biblen apo shkencen apo ndonje gje tjeter. Cdo gje qe lindi nga diskutimi im me Peniel eshte pasi ne dokumentat e Detit te Vdekur ka referenca te qarta jo vetem per ufot por dhe per alienet. Pra jane njohur dhe madje kane qene te perfshire ne tekstet bilblike por me pas jane hequr. Kjo eshte e vetmja arsye pse kjo teme trajtoi per nje moment dhe kete subjekt. Per pjesen tjeter ka shume tema te hapura gjithandej dhe mund te vazhdohen aty.

    Faleminderit.

  12. #432
    i/e regjistruar Maska e BARAT
    Anėtarėsuar
    20-07-2006
    Vendndodhja
    Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
    Postime
    2,565
    Sa i apasionuar je mer daje, Po si nuk ka nje fakt te vetem ne nje muzeum apo edhe qymez pulash qe te vertetoje keto gjallesa inegzistente deri tani.

    Darius perderisa je shume i dhene pas ufologjise te sugjeroj une dicka te ngjashme me disqet e tu imagjinare. Shiko te gjesh ne internet mbi nje lloj avioni teper sekret qe nuk punon me karburante apo energji te ngjashme me to, behet fjale per shtytje elektrike ne pafundesi dhe per kete mjafton nje burim drite si lende e pare per kete lloj shtytje me plasje.

    Amerikanet shpesh degjojne bubullima te largeta edhe ne nje qiell teper te paster, dhe shohin shpesh edhe rrathe te bardhe andej nga vjen bubullima, jane pak a shume si ai rreti qe mundohemi te bejme me tymin e cigares.

    E kam ndjekur me interes kete emision ne explorer 3.
    Degjor mor mik ! Sa per ate qe ti thua (nese e ke llafin per projektin Aurora), eshte perseri MOD britanike qe ka thyer akullin, pasi kane pohuar egzistencen e projekteve dhe motorreve MACH superiore (~5) (EGZISTOJNE TE TILLE deri ne 21 mendojne disa kerkues...pothuajse 7 here me te fuqishem se rekordet aktuale te shpejtesise)...
    Gjemimi qe thua ti, shoqerohet edhe me rrathe ne disa raste dhe eshte tipike e motoreve ne fjale. nuk jane motore qe shfrytezojne vetem elektricitet...por pothuajse gjithmone bazohen te shtytja qe perftohet nga shfrytezimi i fushes gravitacionale te tokes...Ata qe guxojne ne mbledhjene fakteve e shpjegojne kete teknologji si teknologji aliene (por jane tekstet e lashta indiane ama qe flasin per avione te tille, dhe kinezet e rusia shfrytezojne burime te tilla per kerkimet e tyre)

    Perseri nje burim super i kontrolluar qe eshte nje "TVSH" gjigande, pra qe sherben vetem per propogande ne favor te politikes, CNN, nxjerr shkrime materiale int. fakte etc per UFO-t...

    lexo ketu CNN qe flet per MOD britanike dhe ufo-t..
    UFO case blocked by MoD
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/politics/2537115.stm

    Nuk eshte me ceshtja nese egzistojne apo jo...sepse ka ngelur vetem qe te kete deshmi nga 99% e popullates tashme...sepse me kaq raste te evidentuara e te arshivuara, nuk ka qeveri ne bote te thote per to qe jane halucinacione
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BARAT : 27-12-2007 mė 13:31

  13. #433
    i/e regjistruar Maska e BARAT
    Anėtarėsuar
    20-07-2006
    Vendndodhja
    Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
    Postime
    2,565
    Edhe ministri i mbrojtjes se Japonise kishte dhene nje deklarate se Japonija e ka mbrojtjen e dobet nese sulmohet nga alienet. A ka qene qellimi politik apo jo nuk e di.

    If Godzilla ever attacked, Japan would be defenseless. That's what the nation's defense minister warned when discussing the country's pacifist constitution. He also said the country was vulnerable to space aliens.

    "We should consider various possibilities," Shigeru Ishiba said. "There is no need at all to do this at the Defense Ministry, but I want to consider what to do by myself."

    Marre nga New York Post.
    Pjese nga shkrimi
    (nuk eshte Ministria e Mbrojtjes se Japonise, por edhe vete Kryeministri i vendit qe jep deklarata te tilla):

    Questioned about the existence of alien spaceships, Japan's Prime Minister Yasuo Fukuda thought about it and then answered carefully.
    He said he had "not yet confirmed" whether they existed.
    The conspiracy theorists will note that the answer was not a "no".


    Shkrimi i plote :

    http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/asi...ic/7150156.stm

  14. #434
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anėtarėsuar
    04-11-2007
    Postime
    423
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    A besoni ne ekzistencen e UFO-ve dhe te qenieve jashtetoksore?
    po besoj shum zaten ne jemi te rrethuar me mistere te llojllojshme por njerzimi quditerisht gjithmon mundohet ti gjej ''argumente'' shpesh her qesharake.
    Darijus un kam pa nje emision ktu ne gjermani ti mesiguri e ke par pasi aje dokumentare ishte amerikan ne te ishin te intervistuar mosgabovsha 2 apo 3 alien por pa pamje fytyre ne errsire behej intervista por vigura e tyre ishte si e jona njerzimit simbas tyre ata kishin lidhur marrveshje me SH.B.A qysh moti por tash kishte ardhur koha te thuhen spaku pjeserisht disa gjera por e verteta e plot nuk mund te thuhej tani,ata thonin se jane disa prej tyre ne forme te njerzve dhe jetojn ne mesin enjerzve ne toke pa u hetuar fare ata ishin me misin ne tok madje gazetari e pat pytur se mese ushqeheshin ne toke por se pata kuptuar mire po mos gabofsha ushqimi kryesor i tyre ishin disa lloj sallatash.sqaruan shum gjera interesante qe me paten len me goje hapur por tash sme kujtohen gjith detajet e intervistes.nese e ka pare dikush do bente mire te naj rikujtonte detajet esaje.

  15. #435

  16. #436
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Faleminderit Darius.


    Ėshtė vetėm njė apo janė tė tre pjesėt?



    Gjithė tė mirat.

    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  17. #437
    Te tre pjeset jane i njejti dokumentar. E kam ndare pasi me kerkonte shume kohe qe ta postoja te plote dhe preferova tre pjese te ndryshme. Plus qe eshte me lehte per tu ndjekur ashtu.

  18. #438
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anėtarėsuar
    04-11-2007
    Postime
    423
    faliminderit darius per dokumentaret pasi ke njohuri shum doja te di ake hasur ndokund ne ndonje studim se saher ne vite vizitojn?planetin ton ufot dhe ne cilat vende me shum jan pare,ne qfar kohe sa kan qendruar me shum dhe qka kane marrur nga toka me shum deri tash,aka ndonje zbulim deri sod per ndonje baze te mundshme te tyre nen dete si psh BERMUDET etj.
    mesa kam degjuar une deri sode nga toka kane marrur nga njerzit e te gjitha lemive si psh,mjek filozov shkenctare pylltar mose ti permendi te gjitha lamit un kam mendimin se munde te organizojn nje jet si te tonen dikund tjeter ose thjesh ju nevoiten per ekspertiza te ndryshme.te pershendes

  19. #439
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Peniel:

    Shikoj shume te perbashketa midis "krijesa(ve) qė kishin trup por me pamje engjėllore, tė shndritshėm (jo Nefelimėt)" dhe Gog/Magogeve, Xhuxh/Mexhuxheve te burimeve fetare.

    Per me shume ishte Dhulkarnenji dybriresh qe me urdherin e Perenedise ndertoi penda me metal shkrire te cilat ndajne boten tyre nga e jona jot. Ne kohen e Apokalipsit digat do hapen dhe te privuarit do dalin jashte. Nuk me kujtohet me saktesi, por kam pershtypjen qe keto diga ai i ndertoi andej nga lind dielli...

    Ndonje ide?
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  20. #440
    Citim Postuar mė parė nga SKIFTERI&12.05 Lexo Postimin
    faliminderit darius per dokumentaret pasi ke njohuri shum doja te di ake hasur ndokund ne ndonje studim se saher ne vite vizitojn?planetin ton ufot dhe ne cilat vende me shum jan pare,ne qfar kohe sa kan qendruar me shum dhe qka kane marrur nga toka me shum deri tash,aka ndonje zbulim deri sod per ndonje baze te mundshme te tyre nen dete si psh BERMUDET etj.
    mesa kam degjuar une deri sode nga toka kane marrur nga njerzit e te gjitha lemive si psh,mjek filozov shkenctare pylltar mose ti permendi te gjitha lamit un kam mendimin se munde te organizojn nje jet si te tonen dikund tjeter ose thjesh ju nevoiten per ekspertiza te ndryshme.te pershendes

    Skifter nuk ka ndonje grafik te caktuar se kur eshte numri me i madh i vizitimeve. Ka patur nje ide qe ufot shfaqeshin me shpesh ne kater pikat kyce te vitit tokesor, pra dy ekuinokset dhe dy solsticet. Por kjo ka rene poshte si teori. Po ashtu dhe gjeografia e veshgimeve nuk eshte e kufizuar por eshte pjese e gjithe planetit. Fakti qe degjon me shume nga kanalet apo burimet e informacionit amerikan per kete fenomen eshte se njerezit mbase jane me te hapur ndaj ideve te reja dhe i pranojne ato pa u kufizuar ne dogmen e pergjithshme shkencore.

    Per Trekendeshin e Bermudeve ke nje teme te gjere ne kete nenforum dhe mund ta lexosh pasi ka informacion te mjaftueshem.

Faqja 22 prej 53 FillimFillim ... 12202122232432 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Makinė fluturuese? Jo mė imagjinatė por realitet
    Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 30-06-2010, 11:16
  2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
    Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  3. Serbia i kthen Kosovės nė 2007 objektet e rrėmbyera
    Nga Lioness nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-01-2007, 17:21
  4. Pse nuk kanė shqiptarėt objektet e tyre tė kultit nė Greqi?
    Nga DYDRINAS nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-12-2006, 23:32
  5. Historianėt: Objektet e kultit qė u dogjėn ishin ilire
    Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-03-2004, 02:41

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •