Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492

    doktori (tregim)

    Zhynejd Suavi


    Doktori (tregim)


    Burri i shtrire i thote doktorit qe e priste tek koka e krevatit te vet;
    -"Zoti ta shperblefte o bir. Nuk do ta harroj sa te jem gjalle mundimin qe ke marre , per te ardhe nga jashte shtetit deri ketu tek une" Burri qe do te operohej ishte kryemjeku i nje spitali te madh. Kur semundja qe mund te sherohej vatem jashte shtetit i perparoji ne menyre te befasueshme, koleget e kuptuan qe nuk ishte ne gjendje te perballonte nje udhetim te tille dhe ndonese kishte shume pak shprese, kishin vendosur qe te merrnin persiper kete operacion te veshtire. Por, ky doktori i ri , qe mbahej si nje nga te paktet e specializuar ne kete fushe, se nga e kishte marre vesh lajmin dhe i kishte mberritur si nje shpetimtar. Doktori i vjeter duke mos ditur si t'ia shperblente kete te mire kolegut te ri, ia mbante te shternguar fort doren mes duarve te veta.
    - "Ne fillim te operacionit kur po humbisja ndjenjat nga veprimi i narkozes, nuk e di se si me ndodhi, por u ktheva ne vitet e mija te rinise", filloji te tregonte ai. -"Isha ende nje ndihmes i thjeshte dhe ndonese kishin vendosur ta hiqnin me mire se sa ta linin te jetonte nje femije qe e kisha dalluar se ishte i gjymtuar, kur ia degjova rrahjet e zemres, nuk me beri zemra , dhe ia shpetova jeten, Zoti deshi qe te me vije ne ndihme meqe une vendosa qe ai femije te jetonte, edhe pse cdo dite degjojme per perbindeshaqe, me pretekstin e "planifikimit famijar", masakrojne foshnje krejt te shendetshme."
    Doktori i ri duke shqitur me mundim duart qe ai ia kishte shternguar me nje dashuri, e cila i perngjante vetem asaj qe nje prind mund t'ia jap femijes se vet, beri fare pak mbrapa dhe , duke treguar kembet fallco qe nga gjuri e poshte, tha duke buzeqeshur;
    -" Zoti nuk e harron asnjehere miresine, zoteri. Une jam ai femija qe keni shpetuar."



    Perktheu ;Ernalt Temali.


    shenim; Xhynejd Suavi, shkrimtar turk bashkekohor, me profesion arkitetkt, jep leksione arkitekture ne nje nga universitetet e Stambollit. Permbledhja me tregime
    "Brenda jetes"
    (nga ku une zgjodha edhe tregimin "nje kujtim") eshte best-seller ne Turqi, deri me tash eshte botuar 31 here.


    Ky liber me le shume mbresa... eshte i gjithi i bukur....
    Me kenaqi....

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-05-2002
    Postime
    184

    mace

    ky tregim dhe ai tjetri me rreqethi.gjera te vogla,detaje, te perditshme.nje sy i zakonshem nuk do i vinte re.
    tani me thuaj kur do i shohim detajet e tua dhe historite??????

Tema tė Ngjashme

  1. Humor nga GV_USA
    Nga Gostivari_usa nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 15-03-2009, 17:49
  2. Doktori qė dha ..
    Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 06-02-2009, 04:39
  3. Tek ne nė Michigan
    Nga Dreri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 09-05-2005, 21:57
  4. Nje tregim me telefon
    Nga nitROSHI nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 01-03-2004, 15:20
  5. doktori qe hante
    Nga kapedani2001 nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-08-2002, 07:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •