Close
Faqja 12 prej 18 FillimFillim ... 21011121314 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 349
  1. #221
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38

    Pershendetje........

    aha tifoz i barca na qenke J,London?
    po pajtohem,me humbjet qe kan ,mund te psojn edhe ma keq,faji eshte jetik,me sa i percjell kan nevoj,per komanda ma te forta ,si per lojtar kan lojtar shum te mir ,por nuk egziston,ndonje strategji e mir,apo vulleti,i shum lojtarve,,kam frik me sa i kuptoj se shum kan per te ikur?

    se dola pak jasht teme!!

    E ne lidhje me ket "coment" qe ke ber,,eshte shum i mir e vlersoj,po te shiqohet nga ana tjeter se qfar mendojn Spanjollet, kta perderisa kan problemet e veta,kam bindje qe ju duhen vite,,perndryshe ,ne kto momente eshte hekuri i nxeht ne disa pjes te spanjes,,,,

    kshtu qe te behet qa eshte e mundur qe te fitohet e pamundura,
    ose menodoj nje menyr tjeter qe te delet ne rrug te behet PETICION,,siq bejn shum ne menyra tjera,jo ne lidhje vetem me Pamvarsin p.sh..si studentet apo ndonje organizat e te rinjesh qe si trajtohen ne gjirin familjar apo ne shkoll ,ose jeten e perditshe,ne zhvillim e siper,,dhe kjo te behet ne mas ne popull ne dit festash,,,un pervete jam i gatqem, qe ti bej lutejt ,,siq behen ´me emer e mbiemer e nenshkrime te mblidhen ne te gjitha qytetet e mdha te Spanjes dhe se fundi ti dergohet direkt kryeministris

    por kjo nuk mvaret nga un por mvaret nga shum Forumist apo tjer qe jan ne interesim ne lidhje me ket

    falimiderit per mirkuptim

    pershndetje si qdo her.....

  2. #222
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-05-2006
    Postime
    8
    Tung Bleart,
    Me vjen mire qe ke shfaq interesim me ba diqka ne kete drejtim (njohja e pavarsis), une mendoje se secili shqiptar me ato mundesi qe ka mundet me ba diqka ne kete drejtim, ty e perfaqsu denjesishte Kosoven (ne pune, shkolla, rruge,cafe,stadiume...), se ne jemi momentalishte te vetmit ambasadore qe ka Kosova ne Spanje, por ndimen ma te madhe munden me e dhane Intelektualet e Biznesmenet shqiptar ketu ne Spanje (nese ka ndonje???) duke publiku ndonje artikull ne mbrojtje te Kosoves e vlerave shqiptare apo te "sponsorizimit" te ndonje antari apo lideri politik qe te beje lobim ne kete drejtim (si ne SHBA, UK).
    E sa per firma e per protesta, nuk mendoje se mundemi me ba diqka se jemi "pakic" ne Spanje, po ta shohim nese ka fundi i qershorit do te kete njohje, se pas hyrjes se kushtetues ne fuqi pritet nje faz e re e njohjes, perfshire vendet e Ballkanit, Amerikes latine e Arabis
    Sa per Barcen "shendosh qofshim deri ne sezonin tjeter" po me randesi eshte qe te jap dorheqje La Porta
    Pershendetje te gjithe pjesmarrsve ne kete forum..

  3. #223
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38

    Pershendetje........

    Tung J.London

    Jo mendimi ishte me POTECION jo me protest,me protest nuk kam iden,sja vlen
    Potecion,veten ne qytete te mdha,,,rrug qyteti shetitse si ka qdo qytet....ishte nje ide si the me lart,nuk kemi kend ne ket shtet perveq ne qe jemi pa ndonje mbeshtetje te ndonje organizate SHqiptare,eshte e nevojshme te kem ne lidhje me ket aspekt me ndonje Shoqat Shqiptare,,,por presim deri gusht apo korrik si po rrjedhin gjanat,,,sido kudo ne forum jan shum pak,qe te ma te nderlidhem mes veti,te shofim qa na sjell koha,,,

    Shpresojm ne dit ma te mira per vendlindje,se sa per Spanjollet sa i njof nuk na i din hallet mir jan raca ma e pa inforumur ne lidhje me Kosoven,,gjithashtu me sa i percjell lajmet ,,,nuk din se qa ju ndodh ne shpi te tyre e le ma diku me larg...vetem fall qesin,,,llafe edhe qa me hanger ne qfar resturani me shku, apo turist ndokun,,,

    kshtu qe ju pershendes Forumista e mos tju vi marre me hy ne Forum,,,

  4. #224
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-05-2006
    Postime
    8
    Tung Bleart,
    na fal per keqkuptimin, peticioni nuk eshte ide e keqe, por ta shohim qka do te ndodhe kete vere????

    Tungiii

  5. #225
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38

    Pershendetje........

    Tung J.London

    e pash qe keqkuptu po gabim i vogel,nuk e kam sqaru mir,as un,po sido kudo po kuptohem,qellimi eshte i njejt,,dhe shpresojm ne dit ma te mira ,,,ja qe Forumistat jan shum te interesur!!!!
    E nderuara Xixillonja me sylmaxheren,jan me sa i kam kuptu ne Madrid ,sa jan te gatshem me vullnet,qe te ndermarrin diqa ne idet tona ?

    Kshtu qe jeni te pershendetur te gjith,,,,,,,,,tung tung

  6. #226
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-05-2008
    Vendndodhja
    barcelona
    Postime
    5

    Smile pershendetje nga barcelona

    pershendetje nga barcelona ,jam shume i ri ne kete forum dhe deshira ime eshte qe takoj njerz nga memedheu im .kam nje vit ketu ne barcelona dhe perqudi nuk njoh asnje shqiptare dhe fatkeqesisht jam deshperuar shume kur pash se nacionaliteti yne pra ne shqiptaret jemi te padeshiruar dhe kemi nje fame jashtezakonisht te ndyre.
    shpresoj me kalimin e kohes dhe rrethanave qe ky imixh per ne te ndryshoj

    17/05/08
    barcelona
    me respekt LUMI

  7. #227
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38

    Pershendetje........

    Te jesh i pershendetur nga un i nderuari Lumi,,dhe je mirseardhur ne Forum,dhe shpresoj ti bashkangjiten me shum,,ne diten ne vijim........?

    Un jetoj ne Barcelon Lumi kam me pak se nje vit,,problemi eshte qe ka Shqiptar,por nuk don te jen pjes e jetes Shqiptare,,per ti fshehur gjurmet ide e mir mos te njifesh me vendas ,dhe ja arsyja,ta them si pergjigje.

    Po ke i interesuar qe te ndrrojn naj llaf mund te takohem,me gjith qef ,ndoshta i ke lexu komentet e mia email eshte nje faqe me par dhe me shkruj ..ose me dergo mesazh privat si te bjen me mir

    tung tung


    Pershendetje per te gjith

  8. #228
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-05-2008
    Vendndodhja
    barcelona
    Postime
    5

    pershendetje nga barcelona

    tung nga barcelona . mendoj se spanja eshte vendi me pak i preferuar nga shqiptaret , kam nje vit qe jetoj ne barcelona dhe deri me tani nuk kam njohur apo takuar asnje shqiptare .
    keshtu qe jam kureshtar te njoh ndonje dhe ju te gjithe qe jeni te interesuar me shkruani perme s forumit

  9. #229
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-05-2008
    Vendndodhja
    barcelona
    Postime
    5

    pershendetje bleart

    Citim Postuar më parë nga Blearti007 Lexo Postimin
    Te jesh i pershendetur nga un i nderuari Lumi,,dhe je mirseardhur ne Forum,dhe shpresoj ti bashkangjiten me shum,,ne diten ne vijim........?

    Un jetoj ne Barcelon Lumi kam me pak se nje vit,,problemi eshte qe ka Shqiptar,por nuk don te jen pjes e jetes Shqiptare,,per ti fshehur gjurmet ide e mir mos te njifesh me vendas ,dhe ja arsyja,ta them si pergjigje.

    Po ke i interesuar qe te ndrrojn naj llaf mund te takohem,me gjith qef ,ndoshta i ke lexu komentet e mia email eshte nje faqe me par dhe me shkruj ..ose me dergo mesazh privat si te bjen me mir

    tung tung


    Pershendetje per te gjith
    flm shume bleart dhe me gezoi shume fakti qe me ne fund doli nje person qe mund te kontaktojm dhe te njihemi , problemi eshte se jam i ri ne kete forum dhe nuk di si fuksion dhe kisha pasur deshire te dij se si mundemi te jem ne kontakt mendoj nese ke msn

  10. #230
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-05-2008
    Vendndodhja
    barcelona
    Postime
    5

    pershendetje

    Citim Postuar më parë nga Arber Sheu Lexo Postimin
    A ka ne kete forum ndonje shqiptar ne Spanje ose te pakten qe di Spanjisht?
    tung ! ja qe shume pak shqipatre ka ne kete forum
    jetoj ne barcelona nese jeni interessuar per kontakt me thuaj
    tung
    kalo sa ma mire

  11. #231
    i/e regjistruar Maska e Blearti007
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    Spanje, Barcelon
    Postime
    38

    Pershendetje........

    Te jesh i pershendetur,nga un Lumi,fakti eshte se as un nuk kam shum koh ne ket forum jo me shum se 4 muaj,,,,i lexon komentet e me parshme ,nese ke durim dhe mund te vlersosh me shum ket forum,,,

    jan disa te nderuara e disa te nderuar qe jemi ne kontakt per mes forumit,,dhe sna mbetet tjeter vetem rrespekti te njeri tjetri

    mbetshi te pershendetur

  12. #232
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    24-08-2004
    Postime
    148
    Pse ne Spanje nuk ka organizime Party,apo koncerete te artisteve kosovare? Adelina Ismajli p.sh,ose Genta,ose Zanfina,Shpat Kasapi,Ermal Fejzullahu,etj?!

  13. #233
    i/e regjistruar Maska e skampin
    Anëtarësuar
    12-01-2003
    Vendndodhja
    Spanjë
    Postime
    947
    Citim Postuar më parë nga lumi_barcelona Lexo Postimin
    tung nga barcelona . mendoj se spanja eshte vendi me pak i preferuar nga shqiptaret , kam nje vit qe jetoj ne barcelona dhe deri me tani nuk kam njohur apo takuar asnje shqiptare .
    keshtu qe jam kureshtar te njoh ndonje dhe ju te gjithe qe jeni te interesuar me shkruani perme s forumit
    donde vives tu que no has visto ningun Shqiptar??no es posible que vives en Bcn.se ketu ka shqipe sa te duash.
    qe lala ku e ke njerin,dora vet un.

  14. #234
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-11-2008
    Postime
    4
    Hola:

    Me llamo Joan. soy español (Barcelona) y me interesaría contactar con gente de Albania para hablar sobre distintos temas del país.

    Hasta pronto.

    Joan

  15. #235
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2008
    Postime
    4
    ola a todos.kisha kohe pa u fut ktu.pershendes te gjith shqiptaret e spanjes nga la coruña.

  16. #236
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    236
    Pershendjetje te gjitheve!

    Po habitem qe paska Shqiptar ne barcelone se une skam pa!

    Nese ka nai klub me nisni ai e-mail me detaje te dorian67@hotmail.com

    se svi shpesh ktu!

  17. #237
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    236
    Citim Postuar më parë nga Joan. Lexo Postimin
    Hola:

    Me llamo Joan. soy español (Barcelona) y me interesaría contactar con gente de Albania para hablar sobre distintos temas del país.

    Hasta pronto.

    Joan
    Joan

    Soiy curioso a saber como has buscado esse tema que es mas dificil para buscar se non sabes albanes!

    ?

    Se queres ablar de algo, puedes contatarme en el correo : dorian67@hotmail.com

    Ciao

  18. #238
    e rregjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Vendndodhja
    ne mes te oqeanit drejt lirimit shpirteror ne kerkim e qetesise shpirterore
    Postime
    10
    Pershendetje

    Une enjoh spanjishten kujt i duhet ???

  19. #239
    i/e regjistruar Maska e skampin
    Anëtarësuar
    12-01-2003
    Vendndodhja
    Spanjë
    Postime
    947
    Citim Postuar më parë nga gresa09 Lexo Postimin
    Pershendetje

    Une enjoh spanjishten kujt i duhet ???
    hola gresa que tal estas?ami me hace falta que me hechas una mano para aprender mejor el castellano.si estas disponible dime algo.

  20. #240
    e rregjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Vendndodhja
    ne mes te oqeanit drejt lirimit shpirteror ne kerkim e qetesise shpirterore
    Postime
    10
    Hola

    Yo lo hablo idioma espanol,ayora lo responde en pregunta de nadie ..
    Oye Nadie a mi me gusta vivir en un pais que puedo hacer mis cosas trabajar en mi trabajo que tengo ,estudiar,pero no olvidemos que tenemos clase diferente de gentes.

    Que te tengas buen dia

    Psue tengas problema con albanian -idioma te aydo yo para translatar en albanes ..me avises que queres.

Faqja 12 prej 18 FillimFillim ... 21011121314 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •