Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 149
  1. #1
    Toxic Maska e Piskavica_
    Anëtarësuar
    28-04-2003
    Vendndodhja
    ku te dua une
    Postime
    41

    Cfarë ngjyre preferoni në rroba ...??

    Cfare ngjyre preferoni me shume per veshjet tuaja ???

    Une per vete preferoj shume te zezen !
    Whoever said that money can not buy happiness ,simply, they didn't know where to go
    shopping

  2. #2
    Far away! Maska e Eraaa
    Anëtarësuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Pervec te zezes , preferoj edhe dark brown, & blue.
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  3. #3
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Preferoj te zezen dihet eshte klasike

    por lately me pelqen shume Green - Jeshile .. Violet , dhe Pink shume i lehte ...
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Zeza dhe e kuqia..gjithashtu kafe, dhe blu e hapur
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga PINK
    Preferoj te zezen dihet eshte klasike
    pardje per here te pare ne jeten time kam blere nje pale pantallona te zeza....per here te pare, s'me beson kush. dmth e kisha qe une e evitoj te zezen ne maksimums 1. te shton vite ne moshe e 2. eshte shuuuume e perhapur dhe une e kam vdjekje to look just like the other person next to me.

    une preferoj ato ngjyra qe i rezistojne kohes. gjithashtu jam krenare te them qe s'kam nje bluze te vetme pink ne garderoben time

    bardhe, kafe, bezhe, jeshile (jeshile ushtarake, jo keto brights qe kane dale tani), portokalli si tulle, navy blue, blue e hapur fare...etj.

  6. #6
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Kuqalashja
    pardje per here te pare ne jeten time kam blere nje pale pantallona te zeza....per here te pare, s'me beson kush. dmth e kisha qe une e evitoj te zezen ne maksimums.

    Si ka mundesi asnje pale asnje ??? ( une per vete i kam nja 5 cope keshtu si per pune se do shkosh nga do shkosh dhe te e zeza do perfundosh ... )

    po kot po te pyes cfare ngjyrash i vesh pantallonat atehere ... ? (kafe e di mos e thuj fare lol )
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga PINK
    Si ka mundesi asnje pale asnje ??? ( une per vete i kam nja 5 cope keshtu si per pune se do shkosh nga do shkosh dhe te e zeza do perfundosh ... )

    po kot po te pyes cfare ngjyrash i vesh pantallonat atehere ... ? (kafe e di mos e thuj fare lol )
    e pra, kur i bleva e kuptova qe ishin pantollonat e para te zeza qe kisha. s'ua kisha ndjere nevojen ndonjehere po pashe nje pale material i mire, dhe vetem nga materiali i mora...se te ishte per ngjyren....

    Ne fakt ne pune vesh gjithmone funde... po ato pale pantallona qe kam per dite shuume, shume te ftohta dimri jane navy blue and...bingo, kafe (lol).

    per jashte, jane xhinset pastaj. sa me vintage-looking xhinset aq me mire.

  8. #8
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anëtarësuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    te zez, te bardh dhe roze

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga Kuqalashja
    e pra, kur i bleva e kuptova qe ishin pantollonat e para te zeza qe kisha. s'ua kisha ndjere nevojen ndonjehere po pashe nje pale material i mire, dhe vetem nga materiali i mora...se te ishte per ngjyren....

    Ne fakt ne pune vesh gjithmone funde... po ato pale pantallona qe kam per dite shuume, shume te ftohta dimri jane navy blue and...bingo, kafe (lol).

    per jashte, jane xhinset pastaj. sa me vintage-looking xhinset aq me mire.
    Po c'te duhen pantallonat ne pune tyve mi,
    Ku ka si fundet apo nuk te nxjerrin ato te famshmet "Shale" qe jane bere profetike ne forum..lol

    Te besoj qe mund te jene pantallonat e tua te para te zeza.

    Pse mos te ka vdekur gje "dudushi" qe ti mbash te zeza

  10. #10
    Moderatore
    Anëtarësuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    E zeza eshte ngjyre delikate por kerkon kujdes edhe ne truk sepse te nxjerr ne pah zbehtesine! Edhe une e preferoj te zezen por nuk eshte me e preferuar. Per nje mbremje do te ishte shume shik nje veshje e zeze ndersa per perdite nuk me duket e volitshme.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  11. #11
    në botën shqiptare
    Anëtarësuar
    16-01-2005
    Postime
    198
    Mua për vete më pëlqen ngjyra lëkurë e butë...

  12. #12
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    E bardhe,ose e zeze!
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  13. #13
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anëtarësuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Mua me pelqejne ngjyrat e erreta dhe nuk heq kurre dore nga fundet. Apo kur jemi edhe me high hills...
    HAKUNA MATATA

  14. #14
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Sa gotike, me qafshi... Prandaj thone qe Shqiptaret dallohen se vishen me lekure ose me te zeza (oh, oh... dhe me pardesy ). Po as une s'kam te zeza, pervec ca rrobave qe m'i kane bere dhurate te tjeret. Cizmet, e vetmja e zeze qe kam blere me dashje, si edhe nja 2 bluze qe i bleva nga qe ishin te vecanta por nuk i ofronin ne ngjyra te tjera. Te verdhen, jeshilen, dhe periwinkle i kam qejf te parat, por nuk perbejne shumicen e dollapit tim.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  15. #15
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    C'fare eshte kjo periwinkle mi?

    Une krenohem me earth tones.
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  16. #16
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Mua me pelqen me shume ngjyra e qiellit, kete zakonisht e zgjedh kur blej veshje sportive ose tuta dhe kjo ngjyre shume bukur rine, mandej dua qe te jene nje ngjyresh rrobat te zeza ose te kalterta te mbyllura, urrje ngjyren e portakallt sepse me duekt shume e kote...
    My silence doesn't mean I am gone!

  17. #17
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Periwinkle eshte nje lejla e pluhrosur, shume e embel, dmth jo shume bright, jo shume e erret. Me kujto ti te vesh nje bluze periwinkle kur te vij prap. Ngjyrat lejla dhe jeshile jane ngjyra te rrezikshme: ne njeren shade you love them, in the other you abhorr them.


    S'eshte tamam periwinkle, po dicka e tille. Vishu dhe ti me earth tones, ate dite.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  18. #18
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anëtarësuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Citim Postuar më parë nga Leila
    Sa gotike, me qafshi... Prandaj thone qe Shqiptaret dallohen se vishen me lekure ose me te zeza (oh, oh... dhe me pardesy ). Po as une s'kam te zeza, pervec ca rrobave qe m'i kane bere dhurate te tjeret. Cizmet, e vetmja e zeze qe kam blere me dashje, si edhe nja 2 bluze qe i bleva nga qe ishin te vecanta por nuk i ofronin ne ngjyra te tjera. Te verdhen, jeshilen, dhe periwinkle i kam qejf te parat, por nuk perbejne shumicen e dollapit tim.
    Me ke pare ndonjehere ti mua? Nuk e besoj, se une s'kam patur ndonjehere ne jeten time veshje lekure. Pyet pak ata qe me kane pare.

    Thashe ngjyra te erreta, kafe, blue, navy, vishnje, apo ne spektrin tend te ngjyrave e erret d.m.th e zeze?
    HAKUNA MATATA

  19. #19
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Citim Postuar më parë nga My_Soul
    Me ke pare ndonjehere ti mua? Nuk e besoj, se une s'kam patur ndonjehere ne jeten time veshje lekure. Pyet pak ata qe me kane pare.

    Thashe ngjyra te erreta, kafe, blue, navy, vishnje, apo ne spektrin tend te ngjyrave e erret d.m.th e zeze?
    Per keto te parat qenkemi te paret ne Shqiptaret, se m'u kujtuan keto kercenimet qe bejne prinderit me pellemben, "E sheh kete?"
    E pe gje emrin tend ne postim tim, e dashur? Per pardesy dhe per te zeze, e kisha fjalen per njeren ketu... qe me del ne mes te baltes me kepuce te bardha, qe ia lumsha... lol
    I mban paster gjiiiiiiiiiithe rruges, dhe nuk behet ghetto qe te ndaloje hapin, te peshtyje mbi gishta e ti lustroje kepucet mu tek cepi i nje window display.
    Per leather-in... ec aty tek keto komunitetet Shqiptare, dac ne MI, dac ne NY, ose ne shtepine time te shohesh babin tim. lol
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  20. #20
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    Ku e pe ate balte ti mi?
    Je mesuar ne Xherzi zotrote ter balte ter lluc ter barishte llum dynjaja duhet te perveshesh pantallonat deri ne gju per te kaluar trotuarin dhe shan kot rruget tona si pasqyre te pastra
    Del Monakooo po na shajne rruget...
    leqe ky e ka humb si Xhafa andej nga 5th-i a nje Zot e di se nga. 5 vjet ka ketu akoma nuk i ka mesuar avenjut... turp e faqe zeze
    se harrova dhe kepucet time te bukura apo jo Leila? Do te te coj tek butika ku i kam blere radhes tjeter.
    Ndryshuar për herë të fundit nga KaLTerSi : 08-02-2005 më 17:29
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cila ngjyrë u shkon buzëve të mia?
    Nga ABIGAIL në forumin Bukuri dhe estetikë
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 06:50
  2. Per Motrat Muslimane
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 11:12
  3. Të mësojmë shqip nga njëri-tjetri
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 412
    Postimi i Fundit: 13-07-2007, 17:18
  4. Jeta Ngjyre M..i
    Nga eris në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 31-01-2005, 08:14
  5. Mesturacione me ngjyre
    Nga ErImArSi në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 28-10-2004, 12:05

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •