Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 51
 1. #21
  . Maska e nausika
  Anėtarėsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mina
  Nqs. keni fytyre delikate dhe trajtimet eksfoljimi e bejne te kuqe dhe te irituar, atere provoni menyren time: KOS!
  ***************************
  Behet fjale per lekuren e trupit!!!! Sa per eksfolimin e fytyres edhe lekurat delikate eksfoliohen.

  ne fakt pervec kosit cdo gje tjeter qe ve ne fytyre si ekfoliom e ben te kuqe dhe e irriton...kurse ne trup te them te drejten nuk e kam mare mundimin ta eksofioloj me produkte organike ...too much mess
  When in Doubt, Act Stupid!

 2. #22
  . Maska e nausika
  Anėtarėsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  Se harrova .. po vitamina merrni ju oj chicks ? lol

  une mar:
  C
  E
  A
  Zinc
  B50 komplex
  Omega3-6-9.

  por ne doza te vogla dhe me shume per te komplimentuar dieten.
  When in Doubt, Act Stupid!

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga nausika
  une mar:
  C
  E
  A
  Zinc
  B50 komplex
  Omega3-6-9.

  por ne doza te vogla dhe me shume per te komplimentuar dieten.

  Komplimente dietes lolol

  Hani fruta cupa qe tu behen faqkat e bukura si molla te kuqe loooooool

  Vitamina C, mi japin kur semurem, se une harroj ti marr,por aman, une pij lengje shume, uje te parin dhe portokalli e grapefruit kur kam nevoje per lengje.

  Per kosin jam shume dakort: Nje miku im amerikan thote: Kosi eshte "vera e dyte e shenjte" e larsusist--

  do te dobesohesh i kos, do mengjes: ha kos me cereal, te ka djegur dielli: ver kos, te duhet fytyra e bukur: ver kos---do besh supe: e ben me kos e me veze; embelsire: prape me kos, buke: prape me kos--- kos, kos, nakatos
  TBD

 4. #24
  . Maska e nausika
  Anėtarėsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Larsus
  ha kos me cereal, te ka djegur dielli: ver kos, te duhet fytyra e bukur: ver kos---do besh supe: e ben me kos e me veze; embelsire: prape me kos, buke: prape me kos--- kos, kos, nakatos
  Kete punen e kosit me cereal e provova si per eskperimentim por eshte DA BOMB ...sidomos kur i hedh persiper edhe shege e cila ngaqe eshte pakes majoshe dhe e embel ne te njejten kohe, e ben kombinimin super-duper. Ate ha tani cdo darke (dhe me shume lloj cerealesh...tamam pershesh )

  Tani ne teme:

  sbulova nje maske te re per fytyren (dhe sigurisht e provova menjehere)...vijon me poshte:

  Per lekure disi te thate dhe pa probleme te vockela (eshte mire tani qe fillon dimri dhe nga kaloriferet ajri eshte i thate brenda ne shtepi dhe nuk ka egrasi..)

  Kemi the themi:

  1/2 molle (te qerruar), ta zieni deri sa te behet e bute dhe bejeni pure

  1 luge kafeje mjelte (une me sy e hodha ne fakt)

  dhe pakes oatmeal....(si i thone ne shqip more aman...(miell tershere?)

  Ne nje tas nakatosini mire e mire dhe pasten e bere vijeni ne fytyre. Lereni per 10 min dhe shplani fytyren me uje te vaket.

  Si punon kjo maska: Mielli i tersheres (oatmeal-i) e qeteson lekuren, acidet e molles pastrojne poret dhe heqin lekuren e thare dhe mjalti eshte anti-mikrobik dhe rafinon poret.

  When in Doubt, Act Stupid!

 5. #25
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  E dini qe floket qe te shkelqejne sa me shume dhe te duken sa me te shendetshem, shplahen me uje te ftohte (kuptohet aq sa mund te durohet).
  Por mqs dhe limoni ndihmon ne shkelqimin e tyre, mbani gjithmone nje gote te vogel tel dushi qe ta mbushni me ujin e fresket e me disa pika limon e derdheni ne floke.
  Kjo behet ne fund fare pasi te keni shplare koken plotesisht nga produktet e tjera (shampo apo zbutesi). Shkelqim i garantuar. Do futem perseri per keshilla te tjera.

 6. #26
  Larguar
  Anėtarėsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Gezuar Vitin e Ri te gjithave e ju uroj nje vit "te BUKUR" mqs jemi tek kozmetika

 7. #27
  kurrė s'do ta kuptosh Maska e hope_thebest
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Vendndodhja
  nė njė shtėpi tė vogėl
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume interesante kjo tema ...Keni ndonje maske qe eshte e mire per fytyre me pucrra?..Flm
  Ti mė ke bėrė magji, se nuk ka mundėsi tė tė dua kaq shumė unė ty!!

 8. #28
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Pucrat lyhen me leng limoni, lihen per disa minuta, me pas pastrohen me nje tampon me birre, pa shplarje ne fund.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 9. #29
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Mina kam degjuar shume ne Shqiperi perdorin nje kure me veze dhe vaj
  ulliri per floket, gje e cila te forcon rrenjen dhe te shkelqen flokun.
  Gjithmone me eshte duke si gjeja me e sikletshme per tu vene ne koke.
  A rekomandohet, dhe a e di se sa eshte masa e gjerave qe hidhen ne te..??
  Thnx.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-09-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  na trego moj Bruna se si quhet ai qaji, per ti shmangur rudhat

 11. #31
  beby Maska e jesu
  Anėtarėsuar
  08-10-2006
  Vendndodhja
  Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga BruNe EmBeL Lexo Postimin
  . Per ato grate qe kane rrudha poshte syve, nese do blenin pak caj ne plasmas, ta ngrohnin pak, dhe ta mbanin mbi sy rreth 15 minuta, brenda 7 ditesh do shofin se s'do kene asnje rrudhe nen sy. Bye
  Se pari ju uroj per kontributin tuaj ne recetat e maskave. Do doja nje sqarim per kete marke qe keni permendur me larte. Mund te meshpjegoni pjesen ku ju kam nenvizuar? Dhe me sa kuptova, marim caj e zjejme dhe me garza e mbajme tek syte per 15min???
  Nese keni mundesi me ktheni pergjigje ne pc.
  Ju faleminderit e gjithe te mirat!
  Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

  Fuqia ekziston brenda teje!!!

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Kurse une di nje qe e perdor shpesh here eshte thjesht patrim per te gjitha moshat:
  Vaj Ulliri me sheqer.E ve me nje pambuk edhe e le 5 min pasi me pambuk i ben masazh.Me pas e lane fytyren mire edhe ve qumesht edhe perseri ben masazh.
  Di edhe nje tjeter per te hequr pucrat e zeza.
  Ne nje ene me uje te ngrohet hedh 2 luge kamomil edhe ve fytyren me nje peshqir brenda ne avull.Pastaj per te hequr ben piling.Por une perdor piling fizike jo kimikate.

 13. #33
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Jam e kenaqur me fytyren time, akoma s'me duhet maske.........por keto keshilla do te me duhet ne nje te ardhme te afert

  Mendimi im eshte se sa me pak preparate kozmetike te perdoresh aq me te shendetshem do ta kesh fytyren!
  • The rest is silence.


 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Mendimi im eshte se sa me pak preparate kozmetike te perdoresh aq me te shendetshem do ta kesh fytyren!
  i te njejtit mendim jam dhe une.
  kozmetiket jane si puna e viruseve te PC,
  ata qe bejne antiviruse, bejne dhe viruse pastaj.
  ata qe shesin kozmetike, i fusin ndonje pisllik aty, qe kur ta shohesh ti qe fytyra te eshte prishur ne vend sa te jete rregulluar, ti do blesh prap pastaj.

  qyqa me gra, na falni se u bera si grua llafazane .

 15. #35
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  2)Maske me banane.(lekure te yndyrshme)
  Perziej 1 banane te pjekur e te shtypur,1 luge kafeje kos natyral dhe 1 luge kafeje leng limoni.Vendose mbu fytyre perveē rrotull syve.Lere 20 min.Shpelaje me uje te vaket.
  E kam provuar vetem me limon, pa banane dhe kos. Por me bere kurioze.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 16. #36
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Disa maska me frutat e stinės, pėr lėkurat e thata dhe tė yndyrshme:

  Ftoi - lėkura e yndyrshme, ėshtė frutė i pėrshtatshėm pėr kėtė tip lėkure, pasi taninit e tij ndikojnė nė mbledhjen e poreve. Merret njė kokėrr ftua dhe grihet imėt me rende. Vendoset nė fytyrė (jo afėr syrit dhe gojės), mbahet 20 minuta dhe shpėrlahet me ujė tė vakėt


  Limoni - Lėkura e tij ėshtė mjaft e pasur me Vitaminė C, sidomos lėngu, i cili ka Vitaminė C dhe kalcium (Ca). Pėr lėkurėn e yndyrshme dhe me pore preferohet lėkura e limonit, pasi ka ndikim nė pastrimin e lėkurės dhe tė mbylljes sė poreve.
  Limoni ėshtė i mirė dhe pėr lėkurėn me quka, pasi ka veprim depigmentues karshi njollave

  E bardha e vezės - E rrahim deri sa tė bėhet shkumė; i shtojmė njė lugė ēaji lėng limoni dhe e pėrziejmė. Hapeni kėtė maskė nė fytyrė dhe lihet deri sa tė thahet. Shpėrlahet me ujė tė vakėt nė fund.


  Lėngun e limonit e pėrziejmė me maja birre dhe njė lugė mjaltė. Lyhet fytyra, mbahet 15 minuta dhe nė fund shpėrlahet me ujė tė vakėt. Ėshtė i vlefshėm pėr lėkurėn me yndyrė dhe pore tė zmadhuara. Kjo maskė pastron dhe mbyll poret.
  Pėr lėkurė tė thatė, me limon pėrgatisni kėtė maskė:


  E verdha e vezės rrihet mirė me disa pika limoni. Nė tė shtojmė 1 lugė vaj ulliri ose mjaltė.

  Spekter
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Maskat jane te mira, po me shume fytyres i duhet krem ose locion me spf te larte per mbrojtjen nga dielli dhe rrezet e demshme. Gjithashtu i duhet bere dhe peeling dhe scrub per te hequr lekuren e demtuar dhe per ta rigjeneruar. I vija re femrat ne Tirane shume lekure te ashper ose te vrare kishin. Se eshte nga pluhuri i madh, se nga ato ushqimet e shpifura, nuk e di. Gjynaf se tiparet e bukura ne pergjithesi.

 18. #38
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  Maskat jane te mira, po me shume fytyres i duhet krem ose locion me spf te larte per mbrojtjen nga dielli dhe rrezet e demshme. Gjithashtu i duhet bere dhe peeling dhe scrub per te hequr lekuren e demtuar dhe per ta rigjeneruar. I vija re femrat ne Tirane shume lekure te ashper ose te vrare kishin. Se eshte nga pluhuri i madh, se nga ato ushqimet e shpifura, nuk e di. Gjynaf se tiparet e bukura ne pergjithesi.
  une them se eshte nga tualeti i rende qe bejne atje . nuk e lene lekuren e fitires te marre fryme lirisht. plus dhe pluhuri po. dhe dielli po . Lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Ti ca i ben Pink ndonje gje speciale.

 20. #40
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  Ti ca i ben Pink ndonje gje speciale.
  une pi milk. Ne vend te bej maska. Lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Per Motrat Muslimane
  Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 10:12
 2. Tradita ilire tek shqiptarėt e Maqedonisė
  Nga alibaba nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 19-11-2008, 14:40
 3. Kushtet E Islamit Nė Kur’an Dhe Bibėl
  Nga Senadi_ul nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-11-2006, 07:10
 4. Tė dhėnat fosile hedhin poshtė evolucionin
  Nga monarku nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 02-11-2006, 09:34
 5. Kushtet E Islamit
  Nga FCSAWYER nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-03-2006, 20:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •