Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 51
 1. #1
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Maska per fytyren ne kushtet e shtepise

  Maskat e blera ne prafumeri jane shume te mira,por trajtimet e pergatitura nga vete Ti,ne kuzhine,per te pastruar,hidratuar dhe ushqyer lekuren,jane pergatitje speciale.Jane zbavitese,pak te kushtueshme dhe teper te fresketa.


  Per te sheshuar rrudhat.
  1)Perzieni nje te verdhe veze,1luge kos dhe 1 luge mjalte derisa te perfitoni nje krem te bute.Shperndaheni neper fytyre dhe ne qafe dhe lereni te veproje per 15 min.
  2)Zieni 2 karrota,shtypini derisa te merrni nje pure te dendur dhe shperndaheni akoma te ngrohte ne lekure.Pas 15 min shpelajeni fytytren me uje te vaket.

  MASKA TE TJERA.
  1)Maske me portokall dhe mjalte.
  Eshte ideale per te krijuar nje efekt energjidhenes ne lekure.Kjo maske pergatitet shume shpejt.Ne te vertet,mjafton te lyheni fytyren me 3 luge mjalte,duke evituar zonat rreth syve,dhe pastaj te shperndash mbi te lekuren e portokallit(kjo e grire).Lereni rreth 10 min.Mjalti ndihmon per te stabilizuar hidratimin e qelizave dhe portokalli e ushqen ate me vitaminen C.

  2)Maske me banane.(lekure te yndyrshme)
  Perziej 1 banane te pjekur e te shtypur,1 luge kafeje kos natyral dhe 1 luge kafeje leng limoni.Vendose mbu fytyre perveē rrotull syve.Lere 20 min.Shpelaje me uje te vaket.


  Kaq per sot.Nqs do ju interesojne te tjera me thoni
  Shendet Tironsja.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2002
  Vendndodhja
  as vete se di ku jam, ka njeri te ma tregoje
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  HI,

  une do te shtoja qe maskat jane shume te rendesishme per lekuren dhe te pakten nje here ne jave duhet te jete intervali nga njera maske tek tjetra, por ama para se te aplikoni maskat teper e rendesishme eshte: FYTYRA DUHET TE JETE E PASTRUAR dhe per mua menyra me universale e pastrimit te lekures nga papastertite (ne kushtet e shtepise, pervec solucioneve) mbetet avulli dhe mbas ketij pastrimi nuk duhet te aplikoni masken menjehere por te pakten te kalojne disa minuta qe lekura te marre fryme (pasi poret pas avullit jane me te hapura se zakonisht)

  Ah edhe dicka per elasticitetin e lekures , i cili eshte dicka qe
  ndihmon ne zvogelimin e rrudhave apo pengimin e krijimit e te rejave , dmth ne plakjen e lekures.
  Sa me elastike te jete nje lekure aq me e re duket .
  Per te stimuluar elasticitetin e lekures duhet qe te bejme shplarje te shpeshta te fytyres nje here me uje te ngrohte njehere me uje te ftohte , gje te cilen duhet ta perserisim disa here.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gjithcka asgje : 12-08-2002 mė 12:45
  Ti u duke ne jeten time
  si hijet e pikave te shiut
  Ti u zhduke nga jeta ime
  si hije e rrjedhshme me pike ne fillim
  S`eshte cudi qe ndonjehere
  te ndiejme dhe gabim
  .......................................

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Maskat me produkte organike jane me vlere por cdo fytyre ka karakteristikat e saj. Nuk jane te gjitha njelloj. Ka lloje lekurash qe nuk pranojne trajtim me avull per nje kohe te gjate p.sh. fytyrat me probleme do te inflamoheshin keq nga qendrimi i tejzgjatur nen avull. Eshte mire te percaktoni paraprakisht llojin e lekures tuaj tek specialisti, me ane te nje llambe qe percakton llojin e lekures, dhe me pas te vepronit mbi te me produktet e pershtateshme. Shpesh here, klientet, pa e ditur qe fytyra e tyre eshte e thate, perdorin produkte per fytyre te yndyrshme dhe keshtu lekura e fytyres se tyre chidratohet. Si pasoje nga mungesa e yndyres dhe e lageshtires fytyra eshte e predispozuar te rrudhet para kohe.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 4. #4
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  MASKE PER LEKURE KU JANE SHFAQUR RRUDHAT E PARA.


  Permbajtja:1 e bardhe veze,1 luge mjalte i shkrire,1 luge kafeje leng limoni,2 luge kafeje miell nga kokrra fasule. (fasule te shtypura)

  Pergatitja:Rrihet e bardha vezes,hidhet mjalti,mielli i fasules.Perzihen mire dhe ne fund hidhet lengu i limonit.Mbahet ne fytyre 20 min.Shplaheni me uje te vaket pastaj me te ftohte.
  :^zilet

 5. #5
  MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
  Anėtarėsuar
  06-08-2002
  Vendndodhja
  *Ju es ej*
  Mosha
  32
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Mask per rrudhat nen sy.

  Tironsja i ka thene pak a shume te gjitha maskat, qe mund te behen ne shtepi. Megjithate do shtoja dhe dicka. Per ato grate qe kane rrudha poshte syve, nese do blenin pak caj ne plasmas, ta ngrohnin pak, dhe ta mbanin mbi sy rreth 15 minuta, brenda 7 ditesh do shofin se s'do kene asnje rrudhe nen sy. Me te vertete nuk e besova ne fillim kur ma thane, po pasi e provoje 1 grua shqiptare, ishte shume efektive, dhe e rekomanduar nga 1 dermatolog.
  Bye
  Te lutem mos qaj.

  Mos qaj sonte,
  lote nuk dua te te shoh mbi sy,
  une jam prane teje,
  dhe pse ti nuk me sheh aty.

  Te qeshur dua te te kujtoj,
  pranoj cdo gabim,cdo faj,
  vec te lutem,
  sonte, ti mos qaj!

 6. #6
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Per Brunen e embel: nuk ke cilesuar llojin e cajit sepse ka shume.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 7. #7
  MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
  Anėtarėsuar
  06-08-2002
  Vendndodhja
  *Ju es ej*
  Mosha
  32
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  :)

  Mina, me thene te drejten une s'i di keto gjera vecse kam degjuar. Por do e pyes ate gruan qe e perdori dhe do te te kthej pergjigje. Bye hun.
  Te lutem mos qaj.

  Mos qaj sonte,
  lote nuk dua te te shoh mbi sy,
  une jam prane teje,
  dhe pse ti nuk me sheh aty.

  Te qeshur dua te te kujtoj,
  pranoj cdo gabim,cdo faj,
  vec te lutem,
  sonte, ti mos qaj!

 8. #8
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Red face Trajtime shtëpiake bukurie me produkte organike

  Kemi degjuar lart e poshte sesi Kleopatra bente banjo me qumesht e mjalte qe te mbante lekuren e re dhe te shendetshme. Te verdha vezesh, ose kondicionere me majoneze dhe avokado per floke te shendetshem. Pjeshke te prera holle per lekure me te fresket te fytyres. Kastravec i prere holle per lekuren e kapakeve te syve. E keshtu me rradhe.

  Tek kjo teme mund te ndani njohurite tuaja te bukurise "organike".


  Po e filloj une.

  Maske fytyre me pjeshke e kastravec

  Lajeni fytyren me pastruesin tuaj te preferuar dhe uje te ngrohte qe t'ju hapen mire poret.
  Merr afersisht nje gjysem pjeshke. Prije te thela te holla, aq sa te mundesh. Ferkoje fytyren mire e mire me keto thela dhe qendro ne pozicion te shtrire. Leri te qendrojne atje deri ne 20 minuta.

  Ndersa thelat e pjeshkes qendrojne ne fytyre, mbyll syte dhe mbuloji kapaket e syve me dy rrota kastraveci, nje per secilin sy.

  Mundesisht mbylluni ne nje ambient ose dhome me vete, larg zhurmave te familjes (lol), dhe vini ne CD player ndonje muzike qetesuese. (Duhet tamam trajtim anti-stres. )

  Ne fund shpelajeni lekuren lehte me uje te ftohte.

  P.S.: Shpresoj qe Mina te na jape ndonje "tip" ketu.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angeldust : 13-11-2005 mė 23:02
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 9. #9
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ekzistojne shume trajtime me produkte 100% organike. Cdo frut do te perbente nje maske perfekte. Mjalti eshte i mrekullueshem, ajka e qumeshtit po ashtu por problemi eshte se nuk mund te dalesh pa pastruar mbetjet e ketyre produkteve dhe fytyra mbetet e pa mbrojtur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 14-11-2005 mė 07:17
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 10. #10
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Goxha shpjegim AngelDust , per venien e kastravecave ne sy dhe copat e pjeshkes .. lol

  nejse eshte mire ti dish dhe keto trajtime popullore apo shtepiake .

  Nje pyetje kisha une , ndoshta ti Mina duhet te na japesh ndonje sugjerim .

  Mua me pelqejne shume masazhet ne trup . Me relaksojne jashtezakonisht dhe me jep nje ndjesi ne trup .. qe lere lere , kur vjen puna te masazhi .. jam gati te jap dhe hmmm qindarken e fundit .. patjeter me para , leka ose cfaredo " tjater" .. se sta ben njeri per freeee lol

  Nejse pyetja ishte , pervec kremerave apo me mire vajrave te masazhit , cfare sugjeroni ndonje produkt tjeter keshtu alla/ popullorce apo organik , pasi shpesh perdor vaj masazhi me aroma nga me te ndryshmet , ne fillim me pelqen aroma dhe ndjesia ne trup , por kur te masazhojne sikur fillojne te vene ca si me shumice dhe me pas sikur nuk e duroj dot , duhet te lahem patjeter se fillon me ha lekura nga vaji i tepert .. lol

  Ndonje trajtim me organik dini qe jo vetem te ben mire per lekuren por te dhe shplodh dhe te largon stresin , thx ne advance
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 15-11-2005 mė 13:13
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Mina ke te drejte por mbrojtjen e fytyres/lekures --eshte me e rendesishme pas pastrimit te plote dhe scrubit me veze e limon

  Mua keto kremerat e Olay ma mbrojne fytyren mjaft mire, lehte dhe pa aorma te tepruara -- ndersa per trupin, ka olay dhe te tjera firma produkte me shea butter qe te kenaqin dhe nga era dhe te mbrojne

  Pinku-- djersa natyrale (sidomos ajo e prodhuar nepermjet akteve te vrullshme pasionante ) eshte masazhi me natyral dhe i mire qe mund ti japesh trupit/lekures tende t'i permbush gjithe kerkesat e tua:

  masazhet ne trup . Me relaksojne jashtezakonisht dhe me jep nje ndjesi ne trup .. qe lere lere , kur vjen puna te masazhi .. jam gati te jap dhe hmmm qindarken e fundit .. patjeter me para , leka ose cfaredo " tjater"
  te largon:

  1- yndyrat e teperta ne lekure
  2-streset e dites
  3-nje akt relakson dy veta njeheresh

  P.S
  4---- S'harxhon $ 200 min per nje masazueshe qe te fuse duart, por vetem $ 30 per nje merlot te mire a Barolo the max (dhe, you get full service,jo vetem duart dmth looooool)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Larsus : 15-11-2005 mė 13:29
  TBD

 12. #12
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga Larsus
  Pinku-- djersa natyrale (sidomos ajo e prodhuar nepermjet akteve te vrullshme pasionante ) eshte masazhi me natyral dhe i mire qe mund ti japesh trupit/lekures tende t'i permbush gjithe kerkesat e tua:  te largon:

  1- yndyrat e teperta ne lekure
  2-streset e dites
  3-nje akt relakson dy veta njeheresh

  P.S
  4---- S'harxhon $ 200 min per nje masazueshe qe te fuse duart, por vetem $ 30 per nje merlot te mire a Barolo the max (dhe, you get full service,jo vetem duart dmth looooool)

  Hahahah Larsi , na hape oreksin per masazh tani .
  Mire dakort djersa natyrale me shumice pllaq - plluq , kur vjen dhe si rezultat ferkimi nga duart of course lol , te relakson , te leron dhe te shkarkon .. ah po dhe te dobeson .. lol por une po flas per ate lloj masazhi " akt" per 1 vete njehere dhe pastaj shohim e bejme per ate 2 pernjehere ( duhet te fillosh nga ferkimi , masazhi organik qe te ben mire per lekuren gjoja njehere dhe pastaj te kalojme te masazhi " natyral " lolol )

  Nejse thx per sugjerimin plot informacion , si gjithmone
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 15-11-2005 mė 14:10
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Pink mund te te them se masazhi realizohet patjeter me nje produkt ndihmes sic eshte vaji por ne rastin tend ke te drejte kur thua se me mbingarkojne me vaj. Ai perdoret ne sasi te paket dhe nje profesionist nuk ka nevoje te perdore ne sasi te konsiderueshme. Zakonisht per mazash perdoren vajra te thate te cilet kane konsistence me te holle sesa vajrat qe njohim ne. Ky vaj qe quhet ndryshe vaj esencial ndihmon masazhin dhe absorbohet lehte nga lekura. gjithsesi ka masazhiere qe punojne edhe pa vaj fare, ky quhet masazh tajlandez dhe eshte shume i forte, ndonjehere i paperballueshem. Ka masazhiere qe punojne me puder. Eshte e rendesishme te dini nje gje: nuk eshte produkti i rendesishem sa eshte predispozita e masazhierit per te dhene energji. Kinezet thone se masazhi eshte shkembim energjie. Energjia derdhet nga masazhieri tek ai qe masazhohet. Ndonjehere mund te marresh gjate masazhit energji negative nga klienti dhe kjo te lodh shume. Ky profesion ketu e ka gjithe veshtiresine dhe keshillohet te behen rreth 3 masazhe ne dite.
  Masazhi te garanton mirqenie dhe ju keshilloj t'i nenshtroheni ketij trajtimi 1 here ne jave per te karikuar energjine e zbrazur nga puna.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 14. #14
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Tjeter gje qe keshillohet eshte eksfoljimi i lekures me peeling i cili sherben per te shkolitur qelizat e vdekura.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 15. #15
  . Maska e nausika
  Anėtarėsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  .
  Postime
  775
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Nqs. keni fytyre delikate dhe trajtimet eksfoljimi e bejne te kuqe dhe te irituar, atere provoni menyren time: KOS!

  kosi ka acid laktik, i cili sherben per te shkolitur qelizat e vdekura te lekures pa e irrituar ate, dhe jo vetem kaq, por kosi ka edhe veti ydratante shume te dobishme.
  Me pak fjale, shplani fytyren me uje te vaket dhe lyeni me kos. Mbajeni ne fytyre derisa te thahet pakes dhe pastaj hiqeni me nje make-up pad apo peshqir te lagur. Pas trajtimit lyeni fytyren me nje krem hidratant. Eshte me mire qe ky trajtim te behet ne darke dhe te aplikoni nje krem nate. Gjate ketij trajtimi duhet pasur kujdes per mbrojtjen e fytyres kunder diellit sepse e ben me delikate lekuren.

  Kam disa muaj qe i kam limituat kremerat komerciale dhe trajtimet komerciale ne fytyre dhe e kam gjetur me kosin dhe me ka dhene rezultate shume te mira. Provojeni, nuk humbisni gje. Nqs. keni kohe mund te hidhni edhe pak mjalte dhe pak leng limoni dhe te beni trajtimin duke bere Bath...

  Gjithe te mirat,

  Nausika
  When in Doubt, Act Stupid!

 16. #16
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Une mbush nje filxhan me qumesht te paskremuar (whole milk), i fus dy kokrra veze, i perziej bashke, dhe gjithe ate mase viskoze e perdor per te lyer lekuren para se te lahem. Eshte e vetmja arsye pse blej qumesht se kurre nuk e pij.

  Gjithashtu e verdha e vezes mund te perdoret edhe si maske natyrale per fytyren. Lihet rreth 5 minuta e pastaj hiqet me uje te vaket.

  Tjeter: tuli i frutave (pjeper, kivi) mund te ferkohet pas trupit vetem se do shplare me pas. Po keshtu edhe lengu i citroneve.

  Nuk e di c'me ka hypur por ka nja 2-3 jave qe I've gone all natural. qe kur u bera vegjetariane.

 17. #17
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ne fakt keto trajtimet natyrale jane shume te mira. Une perdor ajken e qumeshtit whole milk pas zjerrjes. Edhe masken me fruta e kam perdorur.

  Por ka edhe shume faktore te tjere qe ndikojne ne lekuren e fytyres. Ushqimi eshte kryesori. Nuk thone kot c'ha goja tregon boja. Qumeshti eshte shume i mire per fytyren. Nje filxhan qumesht ne mengjes eshte i domosdoshem.

  Stresi, lodhja, pagjumesia jane faktore negative per lekuren e fytyres.
  Dielli eshte armiku kryesor. Sa me pak ne diell dhe sa me te larte SPF per kremin mbrojtes.

  Ndersa ai masazhi i trupit qe thote Pinku eshte shume relaksues.

  Mos harroni edhe nje gote vere te mire.
  HAKUNA MATATA

 18. #18
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga My_Soul
  .

  Por ka edhe shume faktore te tjere qe ndikojne ne lekuren e fytyres. Ushqimi eshte kryesori. Nuk thone kot c'ha goja tregon boja. Qumeshti eshte shume i mire per fytyren. Nje filxhan qumesht ne mengjes eshte i domosdoshem.

  Stresi, lodhja, pagjumesia jane faktore negative per lekuren e fytyres.
  Dielli eshte armiku kryesor. Sa me pak ne diell dhe sa me te larte SPF per kremin mbrojtes.

  Ndersa ai masazhi i trupit qe thote Pinku eshte shume relaksues.

  Mos harroni edhe nje gote vere te mire.
  Me verte qe qumeshti eshte shume i mire per fitiren , une nje gote qumesht e kisha racion nate per nate , sikur me freskonte kshu i ftohte dhe relaksonte , dhe e beja gjumin mmm si qingj . lol
  Por tani vone e kam kthyer , e pi racionin (1 gote) cdo mengjes para se te iki ne pune .

  Sa per masazhin , pike te dobet e kam . Shkova gjoja te doktori dhe u ankova me dhemb mesi , kurrizi .. qafa lol . Me drejtoi te nje specialit chiropratic , dhe po me jep masazhe per free ( ne fakt i pagon insurenca deri ne 30 vizita ne vit ) , .. sjane aq te gjata dhe me " qualitet " si te kinezkave po ja vlen prape . lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 17-11-2005 mė 13:17
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #19
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Se harrova .. po vitamina merrni ju oj chicks ? lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #20
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Nqs. keni fytyre delikate dhe trajtimet eksfoljimi e bejne te kuqe dhe te irituar, atere provoni menyren time: KOS!
  ***************************
  Behet fjale per lekuren e trupit!!!! Sa per eksfolimin e fytyres edhe lekurat delikate eksfoliohen.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Per Motrat Muslimane
  Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 10:12
 2. Tradita ilire tek shqiptarėt e Maqedonisė
  Nga alibaba nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 19-11-2008, 14:40
 3. Kushtet E Islamit Nė Kur’an Dhe Bibėl
  Nga Senadi_ul nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-11-2006, 07:10
 4. Tė dhėnat fosile hedhin poshtė evolucionin
  Nga monarku nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 02-11-2006, 09:34
 5. Kushtet E Islamit
  Nga FCSAWYER nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-03-2006, 20:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •