Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Tironce_Moderne
    Anëtarësuar
    25-07-2002
    Vendndodhja
    Nga "Ha mer dhe ika"
    Postime
    109

    Pas fytyrës së qeshur fshihet xhelozia-interesi!

    Njerez, kur mund te kuptojme se kemi te bejme me 1 shoqeri te sinqerte, me 1 shoqeri pa hile??? ka shume njerez qe hiqen si te mire, sikur te duan, vetem kur shef c'nuk te punojne prapa skenes. Jepni mendimin tuaj, se sa e besoni shoqerine tuaj??? nga e di ti, nese dikush s'te do me interes? apo..jane xheloze etj etj

  2. #2
    Virtualisht prane jush Maska e AlbanianQT
    Anëtarësuar
    16-07-2002
    Vendndodhja
    $$town
    Postime
    99
    Kur e di?????
    Hm, mund te them qe ne mos njehere nje here tjeter, fytyra e vertete e personit do te dali ne shesh. Se sa kohe te duhet per ta marr vesh kete gje....varet nga personi se sa bukur e luan rolin e aktorit etj etj.
    Per vete sillem mire me njerzit gjithmon por kur ma bejn per borxh/flasin me kunja ja jap xhevapin me vete. Try that technique, and believe me it'll work.
    Our greatest glory, is not in never failing but in rising in each time we fall!

  3. #3

    ka njerez interesaxhinj sa te duash

    Ka shume njerez, qe jane xheloz, interesaxhinj, por nese do i analizonim gjerat mire do ngelnim pa shoqeri fare, se te gjithe njerzit e kane nga 1 te mete.
    Dhe ilir meta eshte me te meta.

  4. #4
    MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
    Anëtarësuar
    06-08-2002
    Vendndodhja
    *Ju es ej*
    Postime
    61

    What goes around, comes around!

    Per mendimin tim mardheniet qe perbejne shoqerine varen nga menyra se si i ke ndertuar ti keto mardhenie.(cfare te mbjellesh do te korresh) Dmth nqs ti sillesh me ata qe perbejne shoqerine tende me mardhenie interesi, dihet qe po keto mardhenie do marresh ne kthim. Eshte e vertete qe ndoshta,me pare njerezia i dedikohej me nje force me te madhe shoqerise...ndersa tani gjithsecili sheh hallet e veta. Por kjo eshte si pasoje e emancipimit dhe e zhvillimit te shoqerise njerezore....Ne fenomenet e dites se sotme njerzit e kane futur "interesin" ne shoqeri, dhe ndoshta ajo eshte 1 nga shkaqet kryesore, qe na ben te shofim dhe ndryshimin e njerezve ne sjellje.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Tironce_Moderne
    Anëtarësuar
    25-07-2002
    Vendndodhja
    Nga "Ha mer dhe ika"
    Postime
    109

    mire

    keni te drejte, por kjo brunia e embel, ka folur bukur . Si te sllesh me te tjeret ashtu do sillen dhe ata me ty. Ku di une po njerzit sot jane bere 1 zot na rujt. S'duan as uje te ngrohte, as te ftohte, as te vaket hajde e gjeje

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-06-2008
    Vendndodhja
    kosove
    Postime
    7
    hei pershendetje ........

    hmm sa per tem un mendoi se,te gjith njerzit nuk jan te njet dhe shum me mir qe nuk jan te njejt se sikur te ishin thghith njesoi ather nuk do te ksihim marrveshje shoqeria ne pergjethsi...me shumm ka njerz qe shikojn nje njerii me xhelozi dhe me interes se sa qe e tregojn taman at sinqeritein e tyre per ket jam shume sigurt ama nuk muj me than qe ska njerz te mir gjethsesi qe ka te sinqert....
    Ndryshuar për herë të fundit nga J@mes : 13-09-2008 më 14:07

  7. #7
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    tani xhelozi ke gjithandej...ke shoqeria ime nuk kam pare deri sonte une jam njeri i tjhesht dhe shoqet ashtu i kam....shkojme shume dakort dhe nuk zihemi ose te keq kuptoemi per ca gjera....kur dalim nuk esht se paguaj vetem une ose shoqet qe te thuash na duan vetem per interes kurre ne ket bote nuk do mendoja keshtu dhe ato per mua......une njof shume njerez por shoqe tama kam dy dhe ato nuk jan vetem per interes ose te me ken zili etj kurse per te tjerat qe njof nuk mundem te flas se nuk me interesojn dhe shume....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Shoqerine e verteton "KOHA" ne mos njehere-njehere do shfaqen veset e keqia e keshtu distancohesh.

  9. #9
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Ne cdo mardhenie shoqerore ka interes dhe xhelozi ne mes, me doza te medha apo te vogla kjo varet, por qe ka interes dhe xhelozi brenda kete e dim te gjithe shume mire .Kjo kuptohet me mire kur prishen pak raportet ne shoqeri ,aty kupton
    Ju pershendes
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 08-05-2009, 21:28
  2. Histori Dashurie N.2
    Nga no name në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 105
    Postimi i Fundit: 29-04-2007, 16:54
  3. Xhelozia
    Nga YaSmiN në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 54
    Postimi i Fundit: 03-04-2005, 11:40
  4. Edukata seksuale
    Nga Ferdinandi në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 24-05-2003, 09:39

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •