Close

Rezultati i Sondazhit: A eshte adoloshenca pjesa me e bukur e jetes?

Votues
46. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  20 43.48%
 • Jo

  26 56.52%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 37
 1. #1
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  A eshte adoloshenca pjesa me e bukur e jetes?

  A eshte adoloshenca pjesa me e bukur e jetes?

  Kam degjuar shpesh te flitet per adoloshencen si pjesen me te bukur te jetes...eshte e vertete apo jo...?

 2. #2
  Toxic Maska e Piskavica_
  Anėtarėsuar
  28-04-2003
  Vendndodhja
  ku te dua une
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une them se po eshte e vertete , kjo sdo te thote qe mosha 19 e lart nuk eshte e bukur , mos me keqkuptoni por adoleshenca eshte me e bukur , pasi perfshin fillimet e pjekjes tende si person, pafajsine (qe kalon ne mekat ) , meson shume gjera qe nuk i ke ditur me pare ( gjoja ) , i sheh gjerat me ndryshe , atehere vjen pjekja e ngadalshme 19 e lart ku fillon te gjykosh ndryshe ( e kupton se sa ke ndryshuar , pavaresisht se disa nuk ndryshojne fare ) mendimet dhe gjerat qe ke bere kur ishe adoleshente.........
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Piskavica_ : 13-01-2005 mė 01:27
  Whoever said that money can not buy happiness ,simply, they didn't know where to go
  shopping

 3. #3
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Nuk do e vecoja Adoleshencen si pjesen me te bukur te jetes..
  ..duke menduar se te gjitha jane shume te ndryshme nga njera -tjetra
  dhe mbartin bukurine e vecantin e tyre.

 4. #4
  New member Maska e Virtuali
  Anėtarėsuar
  26-10-2004
  Mosha
  30
  Postime
  60
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shumica e pergjigjeve ishin JO ! Une nuk do pajtohesha me faktin se cdo adoleshence eshte pjese me e bukur e jetes. Ajo mvaret nga menyra e te jetuarit , dhe perjetimit te momenteve. Ne kete moshe arrijne shume nxitje , probleme , dhe lufta per te kaluar provimin e pjekurise.
  Nėse e shikoni Borėbardhėn nga mbrapa, bėhet fjalė pėr njė femėr qė e kupton ku e ka vendin.

 5. #5
  ♥Electronics♥ Maska e ^TIRONA^
  Anėtarėsuar
  10-01-2005
  Vendndodhja
  New York
  Mosha
  43
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk ka jete pa adoleshente. Koha qe kalon ne adoloshence do kujtohet deri sa te vdesim. Ka aventuart e saj te cilat jane rritjen e organeve te trupit dhe gjithashtu shumica e tyre kane humbur dhe virgjerine. Eshte koha me e rrezikshme ku mund te humbasesh dhe jeten. Ka te mira dhe te keqijat te cilat jane pjese e jetes.

  Alby
  KI I VETMI
  ALBY

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Eshte pjesa me e cmendur, por jo me e bukur!
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Citim Postuar mė parė nga Manulaki
  Eshte pjesa me e cmendur, por jo me e bukur!
  lol manu

  am degjuar shpesh te flitet per adoloshencen si pjesen me te bukur te jetes...eshte e vertete apo jo...
  kush te paska genjyer :P...zakonisht adoleshencen e pershkruajn si "stress and storm"....adoleshenca mund te jete pjesa me e bukur per disa vete, dhe per disa te tjere mund te jete kur jane mbi 20 ose mbi 30 etje..., por ske si te thuash eshte me e bukura kur ske perjetuar adulthood, middle age, old age etje...per veten time nuk e di te them neqoftese eshte me e bukura...kur te shkoj tek 80'tat do hedh nje koment ketu, neqoftese eshte akoma e hapur kjo tema
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 8. #8
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Mosha qė jam duke shkelur mė duket mė e bukura.
  Adoleshencėn e kam pasur me probleme.
  Dmth 20+ ėshtė mosha mė e mirė pėr mua.
  Eh mos tė harroj,kanė disa fat asnjėherė nuk dalin nga adoleshenca.Hallall!
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #9
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Adoleshenca eshte moshe e bukur ... por nuk merr vesh se cben , me te shumtat aventura mund ti quaj budalliqe ...

  mosha me e bukur eshte 20- 30 ..... atehere po cdo gje qe e ben ......... e ben me vetedije dhe kenaqesi te plote ..
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #10
  *MaēokjaVogel*
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Postime
  113
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk mund ta di se kush esht pjesa me e bukur e jetes... un akoma jam ne adoleshenc!! kur te kem jetuar gjith jeten time ...si dihet sa e gjat do jet, ..nji dite para se te vdes do te te them se kush ka qen pjesa me e bukur e jetes! Njerzit ashtu thon faktikisht sepse thon qe rinia eshte me e mire se femijria sepse ne kte mosh je me i pjekur, me i pavarur.. etj, gjithashtu eshte me e mire se pleqeria (ose aty afer) sepse je me i afte te besh shum gjera sidomos fizikisht, je ne fazen ku je akoma duke mesuar dhe nuk ke akoma merake sepse ske kriuar familje se ke iden cfar eshte te paguash billat ne koh, te mbash nji shpi, te rritesh kalamaj, e ti besh shumicat gjerave per mbijetes... por ne kte koh ke vetem shkollen, dicka qe edhe pse mund te jete e veshtire eshte ne benefitin tend dhe nuk kerkon shum sakrifica, edhe te gjitha te tjerat pastaj behen nga qefi!!!! Dhe njerzit mbase kan te drejt qe thon ashtu.. un se di deri sa ti provoj te gjitha moshat e jetes...

  I'm like a bottle of wine..... I keep getting better with age!!!!

  ..................... **Smooches**....................

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SeXy^-^ElBa
  Anėtarėsuar
  01-10-2004
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  100per100
  qe adoleshenca eshte pjesa me ebukur e jetes tone
  te them te dua eshte pak te fal zemren e ke hak me mire te them te verteten, i yti do jem per jete, dashuria ime do te perfundoj kur deti te shteroj kur dielli te me ndricoj, kur mua ne varr te me mbulojn atehere jam e detyruar te harroj
  Ne syte e tu,heshtje kozmike,ne fytyren tende heshtje romantike,ne fjalet e tua as po as jo,me thua te lutem:"me do apo jo


  LoVe^-^BeBy

 12. #12
  Love's Lover Maska e ice_storm
  Anėtarėsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  fajv 1 for
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*


  kush te paska genjyer :P...zakonisht adoleshencen e pershkruajn si "stress and storm"
  pse mi un ste kam njoh kur ke qen adoleshente


  adoleshenca, nuk besoj.

  jam ne nje mendim me kotelen qe thote qe gjithēka ka bukurine e saj. adoleshenca esh koha kur ke bindjen qe mund te besh gjithēka dhe kur e ha sapunin per djath por ka ne bukurite e veta.
  domini sumus
  sumus servi
  ubicumque
  nusquamque

 13. #13
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Manulaki
  Eshte pjesa me e cmendur, por jo me e bukur!
  Pse te mos thuash me e pavetedijshmja por e cmendura....??..

 14. #14
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga ice_storm
  jam ne nje mendim me kotelen qe thote qe gjithēka ka bukurine e saj. adoleshenca esh koha kur ke bindjen qe mund te besh gjithēka dhe kur e ha sapunin per djath por ka ne bukurite e veta.
  pikerisht per kete them.Sot shumica prej nesh jetojne jashte dhe kemi pavarsine tone.Sot une mund te bej cte dua jam vete i pari vete i fundit,vendos vete per jeten time dhe ia me shkon mendja atje kur duhet te gjeja nje arsye per cdo veprim qe beja.E harrove ti Ice kur thoshte babi "prape e harrove buken sot te xhevati.... jeta eshte e gjithe e bukur nga fillimi deri ne fund por jane disa momente qe nuk do perseriten kurre....

  P.S sa per kotelen i mendim ke ti po thuje qe e ke fixim se na plase jkssssss(msova dhe une )

 15. #15
  gjithmone e me larg
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Vendndodhja
  tirana
  Mosha
  38
  Postime
  573
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  do ishte me e bukura sikur te benim gjithcka qe na vinte ne mendje dhe sikur ta dinim qe atehere qe ca gjera po te mos i benim ne ate moshe nuk do t'i benim me kurre ne jete, por fatkeqesisht kjo nuk ndodh dhe shpesh adoleshenca eshte pjesa me e shpifur gjate te ciles je e zemeruar me veten, me te tjeret me tere boten; ndjehesh e shtypur e mbytur nga gjithcka.
  cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga ElMajico
  Pse te mos thuash me e pavetedijshmja por e cmendura....??..
  i ke rene pikes (you got it!)
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 17. #17
  TE RROSH A TE MOS RROSH Maska e RONKA-PG-NE-USA
  Anėtarėsuar
  19-01-2005
  Vendndodhja
  USA-NJ
  Mosha
  34
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile Per mu eshte.

  Adoleshenca eshte mosha me e bukur qe munt te jetoj njeriu ne jet, sidomos per mu qe moshen e adoleshences e kam jetu ne shqiperi pasi tani ndodhem ne usa po per mu ajo mosh do ngelet ne mendje time per gjithmon pasi ne ate mosh un kam bere disa gjera qe kur ne jeten time zdo mund me i ber.
  TE DASHUROSH SA JE I RI, DHE MOS VUASH NE PLEQERI

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Adoleshenca eshte pjesa me delikate e jetes!Faze identiteti!E mbushur me depresion,mosbesim..Shoqeria eshte ne qender te vemendjes se cdo adoleshenti dhe eshte ajo qe vendos per fatin e cdo te riu!Adoleshenca eshte prova me e rende e jetes!
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  656
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  "adoloshenca"
  keni degjuar ose lexuar.kur dikush do te krahasoje nje natyre, nje njeri , nje veprim
  e paralelizon me adoloshencen.
  Adoloshent. Une mendoj qe eshte shume bukur....por ne pak raste jetohet bukur..pra kur e kalon sheh se shume gjera kane kaluar
  E dini si e precptoj nje "adoloshont/e" Nje trup i imet sapo ka filluar te marri forme, qe mban veshur nje xhakete me te madhe se numrin .
  Adoloshentet kane manine per te rritur , nxitojne nxitojne
  Eshte pjesa me e bukur e jetes, si eshte nje shfaqie e mrekullushme ne skenen e jetes, qe protagonistet futen gjithnje andej nga fundi i shfaqies.
  muzg i heshtur

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-07-2003
  Mosha
  34
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me shume se per "leksionet" e adoleshences kam mall per "arritjet" dhe "zbulimet" e femijerise,qe nga hapat e para,fjala e pare, shoku apo shoqja e pare dhe me rradhe....

  Adoleshenca eshte per mua periudha ku pafajesia dhe sinqeriteti behet vetem nje pjese e jetes, e vogel, por jo e gjitha, ashtu si me pare. - Gjithsesi adoleshenca ime ka qene ashtu si e kam deshiruar te jete dhe ashtu si e kam pritur.

  Mendoj se edhe pleqeria do me duket shume e bukur...te pakten keshtu uroj
  bingo !!!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •