Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3

Tema: Arti per ju

  1. #1
    pa emer Maska e Shkoder_Gurl
    Anėtarėsuar
    29-01-2003
    Vendndodhja
    ne boten time
    Postime
    398

    Arti per ju

    mesa kam pare ketu, ka shume njerez qe merren me art pyetja eshte pse e beni? cfar ndjeni? me nje fjal cfar eshte arti per ju?

    me pelqen piktura. spara ja tregoj shume njerezve pikturat qe kam bere, dhe ata qe mi kan pare me thon se jam e talentuar (ndonjeher meduket sikur thon per te ma bere qejfin) por nuk e quaj veten artiste. arsya qe spara i tregoj shume pikturat/vizatimet e mia nuk eshte se kam frik se cfar mendojn njerezit perkundrazi s'me behet vone. e bej thjesht per qefin tim. e bej sepse me ben te ndihem mire, me c'liron. kur pikturoj harroj cfar kam perreth. me qeteson nga gjithcka qe me shqeteson. ndonjeher e kam si ditar. aty hedh mendimet e mia dhe veten time. gjithashtu me pelqen shume te shoh piktura nga njerez te ndryshme. duke i pare pikturat meduket sikur filloj ti njoh njerezit qe i kan bere dhe te kuptoj se cfar ndjejn. mbase kjo duket marrezi, se di.

    po e hap kete tem per te diskutuar se si ndiheni kur beni dicka qe jeni i apasionuar mbas. kur them art se kam fjalen vetem visual art. per mendimin tim arti eshte gjithcka qe ndiheni i apasionuar mbas.

    sinqerisht
    shkoder_gurl
    ne qefin tim

  2. #2
    Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
    Anėtarėsuar
    10-09-2003
    Vendndodhja
    A very invisible place!!
    Postime
    405
    Zemera Sonit as mua nuk mi ke treguar artin tende do te kem shum qef me i pa. Edhe mua me pelqen arti shum(kot nuk jena motra) kam shum qejf edhe me lexuar per artin edhe po ashtu as nje here nuk merzitem dhe as qe ndjej lodhje duke pikturu!!

    Cfar eshte arti per mua?
    Eshte dicka ndjehem krejt mire kur mrrem me te!!!
    If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Shkodra dhe invisi kur do na tregoni artet te tuajat?

    Per mua deshira per te pikturuar nuk vin dite per dite. Varet nga ditet...kur dua te pikturoj ose te vizatoj dicka, perqendrohem vec tek objekti dhe smendoj per asgje tjeter, vec qe ta mbarroj ate dite dhe tepakten te mos zhgenjehem me cfare pikturova. Gjithashtu s'mendoj qe jam e talentuar, por vec pikturoj se kam vullnet, dhe me praktik c'do njeri besoj se mund te pikturoj si une. Por me shume pikturoj qe te shikoj punimet e mia, eshte si koleksion.
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •