Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3

Tema: Arti per ju

 1. #1
  pa emer Maska e Shkoder_Gurl
  Anėtarėsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  ne boten time
  Postime
  398
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arti per ju

  mesa kam pare ketu, ka shume njerez qe merren me art pyetja eshte pse e beni? cfar ndjeni? me nje fjal cfar eshte arti per ju?

  me pelqen piktura. spara ja tregoj shume njerezve pikturat qe kam bere, dhe ata qe mi kan pare me thon se jam e talentuar (ndonjeher meduket sikur thon per te ma bere qejfin) por nuk e quaj veten artiste. arsya qe spara i tregoj shume pikturat/vizatimet e mia nuk eshte se kam frik se cfar mendojn njerezit perkundrazi s'me behet vone. e bej thjesht per qefin tim. e bej sepse me ben te ndihem mire, me c'liron. kur pikturoj harroj cfar kam perreth. me qeteson nga gjithcka qe me shqeteson. ndonjeher e kam si ditar. aty hedh mendimet e mia dhe veten time. gjithashtu me pelqen shume te shoh piktura nga njerez te ndryshme. duke i pare pikturat meduket sikur filloj ti njoh njerezit qe i kan bere dhe te kuptoj se cfar ndjejn. mbase kjo duket marrezi, se di.

  po e hap kete tem per te diskutuar se si ndiheni kur beni dicka qe jeni i apasionuar mbas. kur them art se kam fjalen vetem visual art. per mendimin tim arti eshte gjithcka qe ndiheni i apasionuar mbas.

  sinqerisht
  shkoder_gurl
  ne qefin tim

 2. #2
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Anėtarėsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Zemera Sonit as mua nuk mi ke treguar artin tende do te kem shum qef me i pa. Edhe mua me pelqen arti shum(kot nuk jena motra) kam shum qejf edhe me lexuar per artin edhe po ashtu as nje here nuk merzitem dhe as qe ndjej lodhje duke pikturu!!

  Cfar eshte arti per mua?
  Eshte dicka ndjehem krejt mire kur mrrem me te!!!
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Shkodra dhe invisi kur do na tregoni artet te tuajat?

  Per mua deshira per te pikturuar nuk vin dite per dite. Varet nga ditet...kur dua te pikturoj ose te vizatoj dicka, perqendrohem vec tek objekti dhe smendoj per asgje tjeter, vec qe ta mbarroj ate dite dhe tepakten te mos zhgenjehem me cfare pikturova. Gjithashtu s'mendoj qe jam e talentuar, por vec pikturoj se kam vullnet, dhe me praktik c'do njeri besoj se mund te pikturoj si une. Por me shume pikturoj qe te shikoj punimet e mia, eshte si koleksion.
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •