Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 73 prej 73
  1. #61
    Sweet Tropojane Maska e Charmedgal
    Anėtarėsuar
    05-04-2003
    Vendndodhja
    London, England
    Postime
    221
    Citim Postuar mė parė nga StormAngel
    Elda, kam nje pyetje direkte per ty pasi qe lexova komentin.
    Ti do kishe qejf te jesh e virgjer deri naten e marteses apo jo?
    Stormangel per mua ka shume rendesi virgjeria. Varet tek njerezit. Nuk gjykoj asnjeri. Nuk them qe do doja te isha e virgjer deri naten e marteses po te pakten deri sa te gjej ate njeri qe do kaloj jeten.
    Ati njeriu qe dua te kaloj jeten dua ti jap gjithcka, duke filluar nga trupi, shpirti, zemra. Nuk i dihet ku te co jeta nuk mund te parashikosh keto gjera, por te isha e virgjer naten e marteses nuk do me dukej per turp fare. Do isha shume e lumtur qe ja kam arritur ate qe desha, pra kam pritur per njeriun e duhur !

    Ky eshte thjesht mendimi im.
    Me respekt
    Elda

  2. #62
    legally brunet Maska e maz
    Anėtarėsuar
    14-09-2002
    Vendndodhja
    ne planetin tim
    Postime
    194

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga DJ-GABRIELE

    Pikspari..Per mua jo se ka shume rendesi virgjeria ne nje lidhje serioze,po do te me pelqente dhe do te isha me shume krenar nese ajo vajze qe une do kaloje pjesen derrmuese te jetes time,te jete e virgjer!

    Piksdyti..Nqs une dashuroj nje vajze jo te virgjer,thjeshte e dashuroj,dhe pa e ditur nese ajo eshte e virgjer.Normalisht nuk do ta kete te shkruar ne ball,dhe nqs me vone e marr veshe se ajo eshte e c`virgjer,ateher nuk eshte as faji i saj & as faji im!!
    Do te ja kerkoj se ku e ka humbur virgjerin??!

    Po sigurisht qe po,perderisa e dua,do me interesonte me sezben ta dija se kur e ka humbur,si e ka humbur,dhe me cilin e ka humbur..Nuk munde ta mohoj qe ne ditet e sotme ka shume vajza te reja qe gabojn ne kete fenomen,prandaj nqs do ishte nje gabim,me dashje apo pa dashje do mundohesha ta kuptoja & po keshtu ta falja ate.

    Pikstreti..Ne nje lidhje gjithmon dihet fillimi,ndersa mbarimi ngelet mister..Vetem kur vjen fundi do e marresh veshe se lidhja mes nji cifti u nda per kete arsye,apo e kam gabim??!!

    Dhe e fundit fare,sikur beqar te rri ter jeten,dhe kurren e kurres nuk do e mirja nje PUTAN..Dua te them,qe nuk me pelqen te perdoret ajo shprehja ke mua "Me mire te dal syri,se nami" Dhe mua nuk me pelqen te ma bejn me gisht kur te eci me ate vajzen.."Shife ky..paska marr kete per grua" pFffffffff

    Shpresoj te kem qene sadopak i qart per ty !!

    P.S Ne fund te fundit nuk kemi pse debatojm per keto lloj gjerash,cdo kushe e ka fatine vete ne jete (Cte jete shkruar...Do te lexohet nje dite)

    Hajde ShenDeT e Pare
    piksepari i dashur leni mendimet e katundit se do ngelesh beqar.

    piksedyti me vjen per te qeshur kur thu qe do ta falesh nqs nuk esht e virgjer. Vetem po te jet idiote ajo tjetra te pres per faljet e tuja se un ti tregoja vjecet

    piksetreti ti sdo civilzohesh kur more cun se pyet se tepermi se cfar mendon njoni apo tjetri. Jeta jote esht e jotja nqs tie do ate femer , puna jote dhe e saj si esht ajo.

    Puta* per mu esht 1 femer qe fle me meshkuj te ndryshem cdo jav apo muj apo 1 qe tradheton te dashrin apo burrin. 1goc qe e ka humb virgjerin ne 1 lidhje serioze
    s'esht e perdal po thjesht 1 goc qe ka vendosur te ndaj dicka me njeriun qe dashuron.

    Ah fshatar o burr, do ndrosh dyqind lekur, po qytetar sdo behesh kurr
    SO CLOSE UR EYES AND LET ME KISS U & WHILE U SLEEP I WILL MISS U

  3. #63
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899

    Pffffffffffffffffffffffff

    Citim Postuar mė parė nga maz
    piksepari i dashur leni mendimet e katundit se do ngelesh beqar.

    piksedyti me vjen per te qeshur kur thu qe do ta falesh nqs nuk esht e virgjer. Vetem po te jet idiote ajo tjetra te pres per faljet e tuja se un ti tregoja vjecet

    piksetreti ti sdo civilzohesh kur more cun se pyet se tepermi se cfar mendon njoni apo tjetri. Jeta jote esht e jotja nqs tie do ate femer , puna jote dhe e saj si esht ajo.

    Puta* per mu esht 1 femer qe fle me meshkuj te ndryshem cdo jav apo muj apo 1 qe tradheton te dashrin apo burrin. 1goc qe e ka humb virgjerin ne 1 lidhje serioze
    s'esht e perdal po thjesht 1 goc qe ka vendosur te ndaj dicka me njeriun qe dashuron.

    Ah fshatar o burr, do ndrosh dyqind lekur, po qytetar sdo behesh kurr

    Mua me vjen per te qeshur..se nuk qaj dot, i thon nje fjale te urt popullore..

    Po ti shife si flet moj vajze,si pasneser..

    Nese une do e fal ate vajze,kjo falje vjen pasi ajo te me tegoj ate cka i ka ndodhur ne te vertet,pastaj ketu nuk behet fjal per vajza qe e kan zemren ke themra e kembes,si puna jote!!Por per vajza qe vertet ja vlen ti degjosh dhe ti falesh. Dhe sa per vjecet,jo ti qe nuk ke shans..Po nuk ka dal ndoje vajze me brire sot per sot,qe te me tregoj mua vjecet.Aq me keq,une di se si e perdor nje femer,dhe nuk jam kanibal qe te perfitoj apo ta perdor per nevoja personale..dhe me pas te marr fund gjithcka,per kete gabohesh rende "Zogu vogel"

    E shof qe ti je acaruar shume,dhe ma do mendja qe do te acarohesh edhe me shume kur te lexosh kete qe une kam shkruar..dhe me teper me teper do te acarohesh nqs vazhdon te me sulmosh per kete fenomen..

    Fundi i fundit "Realiteti sa do i hidhur te jete..Duhet pranuar"

    Ndersa per civilizimin tim,ti ske pse prokupohesh fare,une jam i afte te gjej nje person qe do me dhuroj ate qe une dua,pastaj ku e di ti qe une se kam gjetur??!!..Dhe duhet te dish qe, nje njeri qe nuk e njef,ske pse jep nje konkluzion te till!!

    Pse si mendon ti qe eshte dashuria "Shef nje loder ne vitrin dhe e merr"?!!

    Dhe pa e ditur se cfare te mirash apo te keqiash ka ajo loder ti e merr dhe e con ke shpia?!! Jo e dashur,ketu nuk behet fjal per disa muaj,por per personin me te cilin ti ke vendosur te kalosh pjesen me te madhe dermuese te jetes tende

    Apo nuk ka problem thua ti,se e marrim dhe ne gjendje fare te mire ne,marrim ndoje vajze qe mund te jet 4 x 4 e hapur...Pfffffff


    Une i ve te dyja duart ne zjarr qe ti e ke humbur virgjerin qe ne klasen fillore,se dukesh ne mendimet e pjekura dhe tunduese qe ke shprehur...A shijohe jeten zogu vogel se per ty eshte,mjer ne qe u plakem thuaj..


    Sipas teje nje Putan quhet nje vajze qe flet me meshkuj te ndryshem cdo jave,apo muaj,dhe sipas teje e tradhetoka burrin apo te dashurin e vete??!!

    Ndersa une nuk do e quaja "Putan" por do e quaja "Manjake seksuale"Keto lloj tipesh nuk durojn dote sa te lind dielli,se e duan ushqimin e perditeshem + te pernatshem,dhe prandaj shkojn cdo jave,ahuuuuuu i eshte ber bajat ketyreve,prandaj duan te nderrojn "asortimentin" dhe cbejn shkojn e takojn dike tjter per te ja u dhuruar kete asortiment,dhe per ti zgjidhur ate "Big problem" qe ato kane..(Gjynaf te shkretat)


    Hej Maz!!

    Une te kshilloj te ndryshosh opinion,me degjo mua se nuk do pendohesh,eshte me mire te mbash pergjigjeisi per veten tende se sa te futesh ne boten ee. Putanave/Kuvave/Baxhellave/ehuuuuu ka shume pseudonime per keto vajzat e ndershme..

    Mos me keqkuptoni,ketu behet fjale per vajzat e perdala dhe jo per fenomenin "Virgjeri" "C`virgjeri".. gje qe nuk kishte lidhje me kete teme,po meqe Maz e hapi se nen teme,une shkruajta dicka.

    TunG..


    [I]P.S Flm per koplimentin qe ke bere ne fund.

    Je shume e sjellshme..!!
    [/I]
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dj-GabrieL : 28-02-2005 mė 18:26
    Feel the pump √

  4. #64
    Perjashtuar nga Mod. Maska e Klevis2000
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    Ne jeten reale
    Postime
    1,120
    Citim Postuar mė parė nga Klajdi03
    Luan rol te madh qellimi i lidhjes me vajzen ose djalin.
    Shume njerez qe lidhjet i konsiderojne dhe lidhje shpirterore pervec lidhje materiale ose seksuale e kane pak te veshtire ta pranojne vajzen ose djalin jo te virgjer . Kjo per shume arsye.

    Arsyeja psikologjike.
    Pra iluzioni psikologjik se partneri yt ka pas dike tjeter kjo ndikon tek njeriu dhe i jep atij ankth dhe shqetesim .

    Arsyeja emocionale
    Zakonisht femrat ose meshkujt qe dashurojne perhere te pare dashurojne me shume me me pasion jane me sakrifikues dhe te sinqerte ne dashuri.Ndjenja e tyre e dashurise eshte me brishte dhe me e forte prandaj dhe ndarja e pare shkakton trauma te medha tek partneret.

    Arsyeja krahasuese
    Te gjithe e dime qe shpesh here egzistojne te mira dhe te keqija tek njerzit dhe si shkak te ketyre te keqijave lindin konflikte midis partnereve.ne momentin qe ky konflikt zhvillohet per nje arsye ose cilesi qe nje partner nuk e ka dhe se partneri tjeter kete cilesi nuk e ka hasur tek partneri i pare atehere ai ben nje krahasim te shpejte intuitiv brenda castit te cilesise tendete keqe dhe mospasjen e kesaj cilesie nga partneri tjeter.dhe keshtu fillon dhe lind pak ndjenja e indiferentizmit ndaj asaj qe partneri nuk e posedon dhe kete cilesi e ka hasur tek partneri i pare.
    Pra ky lloj krahasimi mund te jete i vetdijshem ose i pavetdishem por ndosh si fenomen ne lidhjet midis partnereve.

    Pra do te ishte shume e rendesishme reciprokiteti i se shkuares ne jetegjatesine e lidhjes se ciftit.

    Menyra se si sot konceptohet virgjeria si mungese profesionalizmi seksual eshte nje metode ose qellim per te justifikuar lidhjet spontane te marredhenieve midis individeve.Ne kete bote te degjeneruar kur virgjeria konsiderohet mekat dhe imoraliteti profesionalizem dhe virtyt e keqa e mire dhe e bardha e zeze vend te vecante zene vajzat shqiptare te cilat akoma kane ndjesine dhe perkujdesen ndaj vetes se tyre ose lidhjes se tyre ne te ardhmen.Eshte fenomenale qe vajza ose djali ti japin njeri tjetrit pervec dashurise zemren dhe ate qe quhet virgjeri ne kuptimin trupor dhe ate emocional te shpirtit.

    Per vajzat qe jeta i ka cuar ne lidhje te deshtuara do ti lutesha te mos e marrin si mendim poshterimi kundrejt tyre por si mendim i cili vlereson nje te mire me te madhe kundrejt nje te mire me te vogel.

    Ah mos harroni qe dashuria e pare eshte gjithmone ne kujtesen tende.
    Sbesoj se artikujt e mi te forumit kane dale neper gazeta dhe i ke marre atje te pakten per kortezi merrje leje para se te kopjosh artikuj te cilet i kam postuar une.Se dhe dikush shume i vemendeshem ndaj artikujve tek tema ime e kishte hasur qe ne kete teme ky artikull ishte i kopjuar.Prandaj kujdes o pirat artikujsh.Me te vjedh sy per sy ne mes te dites i thojne kesaj.O klajd une nuk te njoh per Zotin por kam frike se do dyshojne keto se ti je une apo ndonje shoku im.Prandaj habibi here tjeter merr leje ose mos posto ne te tille mynyre.

    Gjithsesi une bashkohem me mendimin e nje mikeshes sime qe virgjeria eshte nje nga dhuratat me te bukura qe partneret i bejne njeri tjetrit.Megjithate jo cdo gje ngelet tek virgjeria ajo eshte nje vlere dhe duhet vleresuar por pa harruar dhe vlerat e tjera qe mund te posedoje partneri.

    Artikulli i kopjuar nga

    http://www.forumishqiptar.com/showth...1&page=1&pp=15
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Klevis2000 : 28-02-2005 mė 18:37

  5. #65
    Citim Postuar mė parė nga Klevis2000
    Sbesoj se artikujt e mi te forumit kane dale neper gazeta dhe i ke marre atje te pakten per kortezi merrje leje para se te kopjosh artikuj te cilet i kam postuar une.Se dhe dikush shume i vemendeshem ndaj artikujve tek tema ime e kishte hasur qe ne kete teme ky artikull ishte i kopjuar.Prandaj kujdes o pirat artikujsh.Me te vjedh sy per sy ne mes te dites i thojne kesaj.O klajd une nuk te njoh per Zotin por kam frike se do dyshojne keto se ti je une apo ndonje shoku im.Prandaj habibi here tjeter merr leje ose mos posto ne te tille mynyre.

    [/url]
    Faktikisht ky artikull nuk e ka origjinen e tij nga forumi, dhe pradaj nuk ishte nevoja per te te kerkuar ty te drejten e copyright.
    o me dy molle moj te godita
    o me vrave o te vrafte pika
    E nuk te rashe per te vrare

  6. #66
    FBI Maska e Sarah
    Anėtarėsuar
    14-05-2002
    Vendndodhja
    Larg Dashurise se Pare
    Postime
    76
    S'di cte them.
    Per mua nder eshte dicka qe perfshin me shume se nje c'virgjiritet. Lame nom tu i vene epitete njeri - tjetrit ne forum. Cdo kush ka mentalitetin e mendimin e vet. I imi eshte te gjesh nje njeri me vyrtyte e me zemer te madhe e gjithcka tjeter gjen rrugen e vete. Po edhe qe shikoj shume djem relativisht ne nje moshe te re qe kerkojne qiqra ne hell.

    DJ e ke fjetur ndonje here me nje femer....ose me mire a ke pasur ndonje te dashur? E ne se e supozojme se ke pasur e jeni ndare si i behet fatit te saj, ne se do te rastisi ne nje mashkull me te njejtin mendim si tendin.A e cilesove ate si njeri apo vetem si nje lavire qe te fali cdo gje, edhe ate qe ti e quan shume decizive ne te ardhmen tende.

    A do te kisha une mundesi te kerkoja te njejten gje nga nje mashkull? Aspak e as e coj ne mend.

    Pse ky faktor eshte kaq ...i dont know???????

    Per mua do te ishte e rendesishme te zgjidhja njeriun........ dike qe te kem kenaqesi te kembej dy fjale, te dije te respektoje familjen , te dije te rrise femije, te jete e nderuar ne shoqeri. Ajo c'ka ketu ka marre shume faqe ne debat eshte e fundit per mua.

    Oh nuk e di............c'do kush ka te drejten e zgjedhjes. E cfare do qe te jete ajo mjafton t'ju sjelle gezim e lumturi ne vitet 2 come.


    P.S. Helen u funny.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sarah : 01-03-2005 mė 01:24
    In the Lord,however,woman is not independent of man, nor is man independent of woman. For as woman came from man, so also man is born of woman. But everything comes from God.

    I Corinthians 11:11 (NIV)

  7. #67
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-02-2005
    Postime
    4
    debati eshte i shendetshem thone.....hmmm se di ne ket rast ama, se te vazhdosh ne ket teme eshte sikur te qellosh nje kal te vdekur

  8. #68
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Citim Postuar mė parė nga Sarah
    S'di cte them.
    Per mua nder eshte dicka qe perfshin me shume se nje c'virgjiritet. Lame nom tu i vene epitete njeri - tjetrit ne forum. Cdo kush ka mentalitetin e mendimin e vet. I imi eshte te gjesh nje njeri me vyrtyte e me zemer te madhe e gjithcka tjeter gjen rrugen e vete. Po edhe qe shikoj shume djem relativisht ne nje moshe te re qe kerkojne qiqra ne hell.

    DJ e ke fjetur ndonje here me nje femer....ose me mire a ke pasur ndonje te dashur? E ne se e supozojme se ke pasur e jeni ndare si i behet fatit te saj, ne se do te rastisi ne nje mashkull me te njejtin mendim si tendin.A e cilesove ate si njeri apo vetem si nje lavire qe te fali cdo gje, edhe ate qe ti e quan shume decizive ne te ardhmen tende.
    A do te kisha une mundesi te kerkoja te njejten gje nga nje mashkull? Aspak e as e coj ne mend.

    Pse ky faktor eshte kaq ...i dont know???????

    Per mua do te ishte e rendesishme te zgjidhja njeriun........ dike qe te kem kenaqesi te kembej dy fjale, te dije te respektoje familjen , te dije te rrise femije, te jete e nderuar ne shoqeri. Ajo c'ka ketu ka marre shume faqe ne debat eshte e fundit per mua.

    Oh nuk e di............c'do kush ka te drejten e zgjedhjes. E cfare do qe te jete ajo mjafton t'ju sjelle gezim e lumturi ne vitet 2 come.


    P.S. Helen u funny.


    Sa per pyetjen qe me ke bere me siper,une e kam then dhe rithen kushedi sa here, po te shofesh ne postimet e mia me siper do e gjesh pergjigjen,prandaj eshte me e mira qe ta mbyll ketu kete teme.

    Se po me duke sikur u bera bajat duke i perseritur dhe i ri perseritur perher te njejtat fjale,vetem se ju gocat nuk i perkoushtoni pak vemdenje atyre fjaleve qe shkruaj une,shifni rreshtat e fillimit edhe prandaj nuk arrini te me kuptoni asnjiher ate qe une dua te shpreh..!!

    Pershendes te gjitha vajzat,dhe i them se i kam shume shume xhan..(Really)


    Dj_Tao Dora vete
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dj-GabrieL : 01-03-2005 mė 09:36
    Feel the pump √

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anėtarėsuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    Virgjeria e lidhur me moralin .looooooooooooooooooooooooooooool
    kujt i vajti nmen ky budallik,,,,,,turp me e ngju kush,,,,,pergjerisa e humb me ate person qe trref zemra 2 her pa pushim e nje her ben pushim cncnccncnncncncncncncnnccn,,,ju paska ,,,,,,, morali ntru ju.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    e lexova me shum vemendje shkrimin e bebes inteligjente se eshte inteligjente jo per gje edhe seksi

  11. #71
    FBI Maska e Sarah
    Anėtarėsuar
    14-05-2002
    Vendndodhja
    Larg Dashurise se Pare
    Postime
    76
    DJ lal mbase e ke shkrujt me nolt e na fal se te bezdisem po une pata kohe e mundesi me lexu mendoj vetem nja dy shkrime te tuat. E respektoj mendimin tend si do qe te jet ai pasi c'do kush ka te drejten e mendimit dhe realizimit te jetes ne menyren e vete.

    Nejse ne nje pike me pelqen qe thua qe i pelqen cupkat.......

    Bye lal
    In the Lord,however,woman is not independent of man, nor is man independent of woman. For as woman came from man, so also man is born of woman. But everything comes from God.

    I Corinthians 11:11 (NIV)

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e jozi
    Anėtarėsuar
    22-02-2005
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    14

    per virgjerine..........

    per mua eshte hera e pare qe po marr pjese ne nje teme.per mendimin tim virgjeria eshte gjeja me e bukur qe mund te kete nje femer sepse eshte edhe gjeja qe na ben ne femrat te ndryshme nga meshkujt.apo jo?ta humbesh ate me personin e zemres eshte me te vertete gjeja me e bukur qe mund ti ndodhe nje femre.pastaj persa i perket moralit une nuk jam e mendimit qe nje femer qe nuk eshte e virgjer,nuk eshte e ndershme.ajo mund te jete me e ndershme se sa nje femer e virgjer,sepse nuk eshte gjithēka virgjeria.ju djemte vete e kerkoni qe ta dini nese e dashura juaj eshte e vigjer dhe pastaj kur ndaheni ndoni perseri nje tjeter te virgjer pa menduar qe ku e ēuat ate qe e ēvirgjeruat me pare.

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e jozi
    Anėtarėsuar
    22-02-2005
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    14
    sarah je e madhe.................tjeter s'di ē'te them

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

  1. Presidenti dekoron viktimat punonjes te SHISH vrare ne Vlore ne 1997
    Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 91
    Postimi i Fundit: 14-06-2013, 10:35
  2. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
    Nga Florim07 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 15-04-2009, 21:26
  3. Vlore ..dizet e di ..dizet e tre.
    Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 09-12-2002, 09:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •