Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 73
 1. #41
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  aman o cuna akoma besoni tek virgjeria e femres hahahahha
  shikoni ketu te kapni ndo nje te mir po se ca ka bere me para mos pyesni shum se ajo qe do te thot jam e virgjer ajo i ka bere zbor hahaha
  gjeni nje tju doj ta doni dhe ca ka bere leni mos p[yesni me mir tani nuk them te jete fare pus po te jete mesatare hahahhaha

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e manjola_80
  Anėtarėsuar
  21-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mergim
  Mosha
  37
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk e kuptoj pse kur flitet per virgjerine flitet per femrat....ashtu si meshkujt pretendojne virgjeriine edhe femrat mund ta pretendonin..edhe pse nuk e vertetojne dot...
  Megjithate, mendoj se eshte nje shenje egoizmi pa mase te kerkosh qe femra te jete e virgjer kur ti (mashkulli) s'ke lene krevat pa fjetur.....dhe eshte nje shenje prapambetje intelektuale..
  Me duket se seksi eshte nje kenaqesi per te dy partneret dhe jo vetem parajsa e meshkujve....Nuk eshte e thene qe me njeruin qe do me shume seksi te jete i mrekullueshem. Ndonjehere te preseh partnerin ideal do te thote te heqesh dore nga kenaqesite e jetes,per te gjetur pastaj nje njeri qe s'te jep asnje orgazem dhe s'mund ta tradhetosh, se je njeri me taban,edhe pse shume i flakte...Flet nje vajze qe ka pasur vetem nje mashkull ne jeten e saj..dhe ju them qe jam bere pishman ...njeriu qe kam ne krah eshte i mrekullueshem por jo nga ana seksuale..dhe s'me duket nje arsye e mjaftueshe ta le vetem per kete "difekt"....
  Goca.....mos i degjoni derdellitjet e ketyre egoisteve po beni qejf....sepse sa kohe qe do te mendojme per virgjerine si nje gje te ēmuar s'do bejme gje tjeter veēse t'i bejme qejfin ca pseudo-moralisteve...

 3. #43
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  ResPekTe..!!

  Ateher per sa i perket virgjeris,me duhet te them qe ajo eshte shume shume e rendesishme ketu ne shqiperi,duke u nisur nga mentaliteti shqiptar,po ashtu dhe nga shoqeria qe na rrethon.

  Pse jo!!Do ta quaja te lidhur me moralin,ndersa per nevoja personale,jo jo joooooo,ska mundsi te behet kjo lloj gjeje,ose te pakte une nuk kam degjuar ose te rastis me ndonje goce qe mund te humbas virgjerin e saj,per nevoja personale.

  Gjithmon ajo qe e ndjen e bene kete gje me dashurin e vete

  Mendoj dhe besoj,se cdo gje ka nje orar,dhe kur ato akrepat e ores shkoje ne kohen e duhur,ateher ndodh..mbrekullia,apo fatkeqesia (quheni si te doni)

  MenDimi ime ky..

  Me ReSpkTe Tao..!!
  Feel the pump √

 4. #44
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga manjola_80
  Nuk e kuptoj pse kur flitet per virgjerine flitet per femrat....ashtu si meshkujt pretendojne virgjeriine edhe femrat mund ta pretendonin..edhe pse nuk e vertetojne dot...
  Megjithate, mendoj se eshte nje shenje egoizmi pa mase te kerkosh qe femra te jete e virgjer kur ti (mashkulli) s'ke lene krevat pa fjetur.....dhe eshte nje shenje prapambetje intelektuale..
  Me duket se seksi eshte nje kenaqesi per te dy partneret dhe jo vetem parajsa e meshkujve....Nuk eshte e thene qe me njeruin qe do me shume seksi te jete i mrekullueshem. Ndonjehere te preseh partnerin ideal do te thote te heqesh dore nga kenaqesite e jetes,per te gjetur pastaj nje njeri qe s'te jep asnje orgazem dhe s'mund ta tradhetosh, se je njeri me taban,edhe pse shume i flakte...Flet nje vajze qe ka pasur vetem nje mashkull ne jeten e saj..dhe ju them qe jam bere pishman ...njeriu qe kam ne krah eshte i mrekullueshem por jo nga ana seksuale..dhe s'me duket nje arsye e mjaftueshe ta le vetem per kete "difekt"....
  Goca.....mos i degjoni derdellitjet e ketyre egoisteve po beni qejf....sepse sa kohe qe do te mendojme per virgjerine si nje gje te ēmuar s'do bejme gje tjeter veēse t'i bejme qejfin ca pseudo-moralisteve...
  Sepse nqs nje femre i intereson nje mashkull i virgjer 100% ose ku ta di une se sa
  Nje mashkulli i interesion qe femra e tij ideale te jete 1.000% e virgjer,dhe ketu behet fjal per personin me te cilin do kalosh jeten (Flas per veten time,se nuk e di ndoshta ka dhe djem qe nuk i intereson shume ky problem)

  Ateher lind pyetja,me thuaj mua ti Manjola,si e dalon ti nje mashkull te virgjer dhe si e dallon nje te c`virgjer.

  Pastaj nqs do te dish,se si e dallojm ne meshkujt nje vajza te virgjer dhe nje te c`virgjer,une do te pergjigjem me kenaqesi,por nuk mendoj se mund te me beshe nje pyetje te till,perderisa nuk ka shume nevoj per komente..
  Feel the pump √

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e manjola_80
  Anėtarėsuar
  21-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mergim
  Mosha
  37
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga DJ-GABRIELE
  Sepse nqs nje femre i intereson nje mashkull i virgjer 100% ose ku ta di une se sa
  Nje mashkulli i interesion qe femra e tij ideale te jete 1.000% e virgjer,dhe ketu behet fjal per personin me te cilin do kalosh jeten (Flas per veten time,se nuk e di ndoshta ka dhe djem qe nuk i intereson shume ky problem)

  Ateher lind pyetja,me thuaj mua ti Manjola,si e dalon ti nje mashkull te virgjer dhe si e dallon nje te c`virgjer.

  Pastaj nqs do te dish,se si e dallojm ne meshkujt nje vajza te virgjer dhe nje te c`virgjer,une do te pergjigjem me kenaqesi,por nuk mendoj se mund te me beshe nje pyetje te till,perderisa nuk ka shume nevoj per komente..
  atehere ne rradhe te pare te kuptohemi..nqs e ke lexuar mendimin tim deri ne fund besoj qe mund te kuptosh se une jam kunder ēdo paragjykimi ne lidhje me virgjerine..nga te dyja palet
  Dhe per sa i perket virgjerise se meshkujve, une as nuk e dua (te them te drejten dua pikerisht te kunderten) as nuk besoj se ka rendesi ne nje raport..por fola per virgjerine e meshkujve ("moralistet e kulluar"), si kunderpergjigje ndaj absurditetit baze te mendimit tuaj...per par condicio.....kuptove tani?bile them se edhe per ju nje femer e virgjer nuk eshte maksimumi i kenaqesise dhe une do t'i isha mirenjohes dikujt tjeter qe ju ka hequr nje barre te madhe siē eshte ē'virgjerimi..te pakten une e mendoj keshtu sepse nuk me pelqen te fshihem pas idealeve te dala mode.
  Apo mos valle ndihesh me burre kur je "i pari"?....

 6. #46
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga manjola_80
  atehere ne rradhe te pare te kuptohemi..nqs e ke lexuar mendimin tim deri ne fund besoj qe mund te kuptosh se une jam kunder ēdo paragjykimi ne lidhje me virgjerine..nga te dyja palet
  Dhe per sa i perket virgjerise se meshkujve, une as nuk e dua (te them te drejten dua pikerisht te kunderten) as nuk besoj se ka rendesi ne nje raport..por fola per virgjerine e meshkujve ("moralistet e kulluar"), si kunderpergjigje ndaj absurditetit baze te mendimit tuaj...per par condicio.....kuptove tani?bile them se edhe per ju nje femer e virgjer nuk eshte maksimumi i kenaqesise dhe une do t'i isha mirenjohes dikujt tjeter qe ju ka hequr nje barre te madhe siē eshte ē'virgjerimi..te pakten une e mendoj keshtu sepse nuk me pelqen te fshihem pas idealeve te dala mode.
  Apo mos valle ndihesh me burre kur je "i pari"?....
  Paske goxha preferenc te mire!!

  E shef sa ndryshojme ne meshkujt me ju femrat!?

  Ju deshironi qe ne te mos jemi te virgjer,gje qe do ishte nje tmerr i vertet nje mashkull i virgjer ne shtrat..Dhe e kunderta jone ndodh qe ju te jeni te virgjera..

  Te them te drejten,une nuk bej naze dhe nuk me intereson shume fakti qe ajo vajze te jete me sezben e virgjer,ose ne te kundert une nuk do kem mardhenie me te!!

  Perkunderazi,do me pelqente shume qe te kishte sado pak eksperienc,sepse ne kete raste vlen te permendesh ate shprehjen "Per te bere nje sex te mire,duhet qe te dy partneret te bashkpunojn me njeri tjterin"

  A,nqs behet fjale per nje lidhje serioze,ateher do me pelqente te isha une nismetari..

  Dhe per sa i perket asaj pyetjes qe ti ke bere me siper.

  Apo mos valle ndihesh me burre kur je "i pari"?....

  Thash dhe poe perseris,nqs behet fjal per nje mardhenie serioze,une nuk do ta quaja veten me burreror.Por do te thosha qe: JE KRENAR DHE NUK BEHESH PISHMAN PER ZGJEDHJEN QE KE BERE.

  Pa me thuaj pak,si do reagoje ti,nqs partneri yt do te gjente te c`virgjer.C`fare do i thoje nqs ai te pyeste per nje gje te till??!!

  Shpresoj mos te me kesh keqkuptaur..!!

  PerShendetje..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dj-GabrieL : 23-02-2005 mė 17:18
  Feel the pump √

 7. #47
  Shqiptar Maska e EdiR
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cuna dhe goca te forumit
  Nuk eshte teme per te diskutuar me ze te larte kjo. Pak rendesi ka sec duam sot do te jene rethanat ato qe do te vendosin se si njerzit reagojne me nje vendim te tille. Nese dikush te pelqen dhe martohesh me te virgjeria nuk diskutohet me. Eshte pak si kafshate e pakapercyeshme nese partneri/ja eshte i/e virgjer po futi nje gote vere mbrapa dhe shtyje. Pastaj shikoni se mos jene me kalamaj se cdo gje tjeter e mer era po atyre cfare ti besh te zene per kembe e kerkojne buke.

  Faleminderit,
  Gjithe te mirat dhe secilit sipas zemres.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e manjola_80
  Anėtarėsuar
  21-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mergim
  Mosha
  37
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga DJ-GABRIELE
  Paske goxha preferenc te mire!!

  E shef sa ndryshojme ne meshkujt me ju femrat!?

  Ju deshironi qe ne te mos jemi te virgjer,gje qe do ishte nje tmerr i vertet nje mashkull i virgjer ne shtrat..Dhe e kunderta jone ndodh qe ju te jeni te virgjera..

  Te them te drejten,une nuk bej naze dhe nuk me intereson shume fakti qe ajo vajze te jete me sezben e virgjer,ose ne te kundert une nuk do kem mardhenie me te!!

  Perkunderazi,do me pelqente shume qe te kishte sado pak eksperienc,sepse ne kete raste vlen te permendesh ate shprehjen "Per te bere nje sex te mire,duhet qe te dy partneret te bashkpunojn me njeri tjterin"

  A,nqs behet fjale per nje lidhje serioze,ateher do me pelqente te isha une nismetari..

  Dhe per sa i perket asaj pyetjes qe ti ke bere me siper.

  Apo mos valle ndihesh me burre kur je "i pari"?....

  Thash dhe poe perseris,nqs behet fjal per nje mardhenie serioze,une nuk do ta quaja veten me burreror.Por do te thosha qe: JE KRENAR DHE NUK BEHESH PISHMAN PER ZGJEDHJEN QE KE BERE.

  Pa me thuaj pak,si do reagoje ti,nqs partneri yt do te gjente te c`virgjer.C`fare do i thoje nqs ai te pyeste per nje gje te till??!!

  Shpresoj mos te me kesh keqkuptaur..!!

  PerShendetje..
  nuk ka se si te te keqkuptoj..je shume i qarte..vetem se pyetja ime ngelet pse?
  per ē'arsye ka ka kaq shume rendesi per ty virgjeria?aq me teper, ne nje lidhje serioze, siē thua ti, eshte e rendesishme qe raporti seksual te jete i mire dhe virgjeria e femres sigurisht qe nuk ndikon ne kete aspekt...bile eshte e kunderta..
  Nqs ti dashuron nje femer jo te virgjer pranon me mire te vuash pa te?
  Pastaj,nqs ti me lidhje serioze nuk kupton martesen, atehere sa here qe ti te duash nje lidhje serioze duhet te ekzistoje nje femer e virgjer qe ti t'a ē'virgjerosh dhe pastaj mbase ndaheni?Apo po u lidhe me njeren seriozisht ti e merr per grua direkt?
  Me fal po arsyetimi yt me duket shume egoist dhe aspak i kohes...uroj qe te gjesh nje vajze qe te jete femra jote ideale....po kam frike se do ngelesh beqar po vazhdove keshtu..pershendetje
  PSne nuk them qe ti te marresh per grua nje putane me te cilen shkon gjithe lagjja..por te kesh parasysh se nje vajze jo e virgjer nuk eshte medoemos nje putane...sepse perndryshe nje qe ndahet nga burri i bie mos te martohet me?

 9. #49
  Kohė me ty Maska e Pog17
  Anėtarėsuar
  30-08-2004
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Do te shtoj vecse 2 fjale: Zhvirgjerimi i vullnetshem i femres perpara martese nuk eshte i lidhur thjesht vecse, me nderin e saj, por tregon nivelin e respektit qe nje femer ka ndaj vetes. Eshte pikerisht ky mesazhi i cili me komunikohet mua si mashkull.

  P.s Per mua ndershmeria eshte themeli kryesor i vlerave te moralit tek njeriu me dinjitet te pakrahasushem, ne te njejten kohe eshte nje nga themelet e patundur te nje shoqerie me baza te ndershmen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pog17 : 25-02-2005 mė 01:30
  To repeat what others have said, requires education; to challenge it, requires brains.

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e manjola_80
  Anėtarėsuar
  21-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mergim
  Mosha
  37
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pog17
  Do te shtoj vecse 2 fjale: Zhvirgjerimi i vullnetshem i femres perpara martese nuk eshte i lidhur thjesht vecse, me nderin e saj, por tregon nivelin e respektit qe nje femer ka ndaj vetes. Eshte pikerisht ky mesazhi i cili me komunikohet mua si mashkull.

  P.s Per mua ndershmeria eshte themeli kryesor i vlerave te moralit tek njeriu me dinjitet te pakrahasushem, ne te njejten kohe eshte nje nga themelet e patundur te nje shoqerie me baza te ndershmen.
  une jam dakord..ndershmeria eshte e rendesishme...po me duket se nuk mund te quhet ndershmeri vetem mos-berja e marredhenieve seksuale para marteses, pasi ka shume aspekte te tjera.
  Me duket se meshkujt kane nje ide te gabuar per seksualitetin e femrave,sepse ndoshta mendojne qe vetem ata kane monopolin e zgjedhjes se lire se kur mund te bejne seks dhe te argetimit.Kurse femrat duhet te organizojne gjithe jeten e tyre seksuale ne funksion te burrit te tyre te ardhshem.Mua kjo me duket pabarazi dhe diskriminim. Ndersa meshkujt mund te kene mundesi te zgjedhin,femrat duhet te pranojne te kene raporte vetem me nje njeri, te cilin e njohin nga ana seksuale vetem pas martese,dhe po s'i pelqeu kujt i behet vone?Ju as qe doni t'ia dini per kete aspekt...per ju gruaja juaj duhet t'ju doje medoemos, edhe pse psh.vini ere, s'dini ku te vini duart apo mendoni vetem per qejfin tuaj,pa argetuar partneren.Preferoni me mire te merrni nje grua te virgjer sepse keni frike nga krahasimet, nga fakti se dikush eshjte me i zoti se ju.
  Mos harroni qe behet fjale per nje raport midis dy personave,jane dy palet e interesuara. Prandaj, nqs dashuron vertet nuk ka rendesi virgjeria.....

 11. #51
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  .....

  Citim Postuar mė parė nga manjola_80
  nuk ka se si te te keqkuptoj..je shume i qarte..vetem se pyetja ime ngelet pse?
  per ē'arsye ka ka kaq shume rendesi per ty virgjeria?aq me teper, ne nje lidhje serioze, siē thua ti, eshte e rendesishme qe raporti seksual te jete i mire dhe virgjeria e femres sigurisht qe nuk ndikon ne kete aspekt...bile eshte e kunderta..
  Nqs ti dashuron nje femer jo te virgjer pranon me mire te vuash pa te?
  Pastaj,nqs ti me lidhje serioze nuk kupton martesen, atehere sa here qe ti te duash nje lidhje serioze duhet te ekzistoje nje femer e virgjer qe ti t'a ē'virgjerosh dhe pastaj mbase ndaheni?Apo po u lidhe me njeren seriozisht ti e merr per grua direkt?
  Me fal po arsyetimi yt me duket shume egoist dhe aspak i kohes...uroj qe te gjesh nje vajze qe te jete femra jote ideale....po kam frike se do ngelesh beqar po vazhdove keshtu..pershendetje
  PSne nuk them qe ti te marresh per grua nje putane me te cilen shkon gjithe lagjja..por te kesh parasysh se nje vajze jo e virgjer nuk eshte medoemos nje putane...sepse perndryshe nje qe ndahet nga burri i bie mos te martohet me?

  Pikspari..Per mua jo se ka shume rendesi virgjeria ne nje lidhje serioze,po do te me pelqente dhe do te isha me shume krenar nese ajo vajze qe une do kaloje pjesen derrmuese te jetes time,te jete e virgjer!

  Piksdyti..Nqs une dashuroj nje vajze jo te virgjer,thjeshte e dashuroj,dhe pa e ditur nese ajo eshte e virgjer.Normalisht nuk do ta kete te shkruar ne ball,dhe nqs me vone e marr veshe se ajo eshte e c`virgjer,ateher nuk eshte as faji i saj & as faji im!!
  Do te ja kerkoj se ku e ka humbur virgjerin??!

  Po sigurisht qe po,perderisa e dua,do me interesonte me sezben ta dija se kur e ka humbur,si e ka humbur,dhe me cilin e ka humbur..Nuk munde ta mohoj qe ne ditet e sotme ka shume vajza te reja qe gabojn ne kete fenomen,prandaj nqs do ishte nje gabim,me dashje apo pa dashje do mundohesha ta kuptoja & po keshtu ta falja ate.

  Pikstreti..Ne nje lidhje gjithmon dihet fillimi,ndersa mbarimi ngelet mister..Vetem kur vjen fundi do e marresh veshe se lidhja mes nji cifti u nda per kete arsye,apo e kam gabim??!!

  Dhe e fundit fare,sikur beqar te rri ter jeten,dhe kurren e kurres nuk do e mirja nje PUTAN..Dua te them,qe nuk me pelqen te perdoret ajo shprehja ke mua "Me mire te dal syri,se nami" Dhe mua nuk me pelqen te ma bejn me gisht kur te eci me ate vajzen.."Shife ky..paska marr kete per grua" pFffffffff

  Shpresoj te kem qene sadopak i qart per ty !!

  P.S Ne fund te fundit nuk kemi pse debatojm per keto lloj gjerash,cdo kushe e ka fatine vete ne jete (Cte jete shkruar...Do te lexohet nje dite)

  Hajde ShenDeT e Pare
  Feel the pump √

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e amaro
  Anėtarėsuar
  21-02-2003
  Vendndodhja
  NenToke
  Mosha
  38
  Postime
  242
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ktu underground ku jam une i urrejne femrat e virgjera dhe tallen shume me to sidomos kur flitet per llojet e sakrificave per hire te dashurise se paster . Nje gje vetem te siguron mbijetesen ktu underground dhe ajo eshte EKSPERİENCA, nuk njoh njeri qe ti japi shanc nje vajze 17 e siper 2 vjet kohe deri sa te kuptoje qe orgazma mund te arrihet, po ashtu di qe asnje nuk i jep shonce djemve qe dashurojn si bugs bunny.
  Per shembull shume djem kur lodhen dhe duan te dalin nga underground e kuptojne qe nje vajze me cipe do nje karkter te forte qe mos ta braktisesh .
  Gjithmone do kete lufte midis nesh qe jemi te vetdijshem qe jetojme ne nje bote te degjeneruar dhe atyre qe jane te bindur qe bota e paster ekziston.
  Shoqeria jone ka hyre ne nje rruge pakthim ku nuk ka vende per stile jete demode sic jane monogamia apo virgjeria deri ne martese, mendoj .
  Money Makes Man act Funny

 13. #53
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Per ata qe akoma ne vitet 2000 nuk e dine doja te kujtoja qe Virgjeria nuk eshte dhe asnjehere nuk ka qene Nder.
  Gjithashtu per ata qe duan qe ne jete femra(sepse u beka fjale per disa vete per femren dhe jo per njeriun,derisa e shikojne kaq ceket) te jete vetem e tyre para dhe pas marteses,ka nje vend ne afrike ku femrat i qepin te vogla dhe i shqepin kur martohen,pastaj sipas deshires se burrit i qepin edhe pas martese,sepse ne fund te fundit asnje s'eshte i sigurte qe ajo s'do shkoje me tjetren pasi te ka dhuruar ty virgjerine,dhe keshtu me radhe qep e shqep sa here i teket burrit,mendoj qe eshte vendi i pershtatshem per te jetuar per ata qe s'i japin femres asnje Nder tjeter perveē nje cipe.

  Arsyeja per te cilen meshkujt duan nje femer te virgjer eshte thjesht se kane frike se mos i krahasojne ne krevat me ata qe kane pasur me pare dhe i lene,ose sepse do kerkojne per me mire:P,sepseeeeeeee jeta seksuale ne nje ēift eshte e rendesishme,sidomos kur do kalosh gjithe jeten me nje person.

  Megjithate une mendoj qe te gjithe ata qe flasin ketu,grate s'kane per ti mare te virgjera e para se s'kane ku ti gjejne dhe e dyta sepse kur dashurohesh e kapercen megjithese e hidhur,sepse as i pari as i fundit(ky si ngushellim gjasme:P).Per ata qe me verberi do i kerkojne te virgjera,mire eshte te blejne dhe nje zinxhir pas martese se nuk i dihet,mund edhe mezi te kete pritur te zhvirgjerohet ligjerisht gruaja.

 14. #54
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga helene
  Per ata qe akoma ne vitet 2000 nuk e dine doja te kujtoja qe Virgjeria nuk eshte dhe asnjehere nuk ka qene Nder.
  Gjithashtu per ata qe duan qe ne jete femra(sepse u beka fjale per disa vete per femren dhe jo per njeriun,derisa e shikojne kaq ceket) te jete vetem e tyre para dhe pas marteses,ka nje vend ne afrike ku femrat i qepin te vogla dhe i shqepin kur martohen,pastaj sipas deshires se burrit i qepin edhe pas martese,sepse ne fund te fundit asnje s'eshte i sigurte qe ajo s'do shkoje me tjetren pasi te ka dhuruar ty virgjerine,dhe keshtu me radhe qep e shqep sa here i teket burrit,mendoj qe eshte vendi i pershtatshem per te jetuar per ata qe s'i japin femres asnje Nder tjeter perveē nje cipe.

  Arsyeja per te cilen meshkujt duan nje femer te virgjer eshte thjesht se kane frike se mos i krahasojne ne krevat me ata qe kane pasur me pare dhe i lene,ose sepse do kerkojne per me mire:P,sepseeeeeeee jeta seksuale ne nje ēift eshte e rendesishme,sidomos kur do kalosh gjithe jeten me nje person.

  Megjithate une mendoj qe te gjithe ata qe flasin ketu,grate s'kane per ti mare te virgjera e para se s'kane ku ti gjejne dhe e dyta sepse kur dashurohesh e kapercen megjithese e hidhur,sepse as i pari as i fundit(ky si ngushellim gjasme:P).Per ata qe me verberi do i kerkojne te virgjera,mire eshte te blejne dhe nje zinxhir pas martese se nuk i dihet,mund edhe mezi te kete pritur te zhvirgjerohet ligjerisht gruaja.


  Uaaaaaaaaaaaaaa po ti paske mendje te bukur per te ardhmen moj vajze,pfffffffff e si mun te flasesh me kaq bindje dhe kaq siguri ti...Apo e ke nga eksperienca jote e talentuar kshu!!!!???

  Une mendoj se per ate qepjen,dhe shqepjen duhet te gjesh personin e duhur per ta bere,sepse nje vazje qe te do me gjithe shpirt,nuk ke pse te ja beshe ate gje..Pastaj i thon nje fjale te urt popullore => "Si pas vendit behet kuvendi" "Zogu vogel" Kshu qe une nuk e di se ku jeton ti,dhe mendoj se aty nuk eshte shume problem.Dhe ndoshta nuk ke faj nese flet kshu!!

  Une e kam then dhe me siper,qe virgjeria ketu ne shiperi eshte shume shume e rendesishme,ndersa jasht shqiperie,burri ka frik te martohet me nje vajze te virgjer se ka frik se lyehet me boje deri ne gryk lumadhi..Me pak fjal nuk di se nga te ja filloj per ta c`virgjeruar!!Mbase edhe di,por mentaliteti i tyre kshu eshte.

  Ketu dua te permend nje raste::

  NJe vajze shume e mire shqiptare e cila jeton aktualisht ne Itali,u njoh me nje djal italian,e donin njeri tjterin shume,dhe vendosen te martoheshin,por para se te martoheshin,nje dite u ndeshen te dy ne krevat.

  Dhe e di cndodhi??!!

  Djali i thot vajzes kur e pa te virgjer,ik se nuk je per mua,e perse mund ti kete then kshu ..??!!

  Apo mos valle e do cdo gje te gateshme ky??!!!

  Jo se nga nje ane,ka shume persona qe i pelqen ta cajn vete "Shalqirin" Ndersa ca te tjere,e duan te prere,mundesishte dhe te grir ne pjat...Pfffffff
  Dhe te siguroj qe te till njerez nuk ndodhen ne shqiperi,por jasht saje..

  Une mendoj se traditat dhe mentaliteti shqiptar,vazhdon te jete,dhe do te ngelet qe:: Djali qe merr nje vajze te virgjer,eshte krenar,si ne veten e vete,po ashtu dhe ne familjen ku ai jeton::

  Po ju tregoj dhe pak per zakonet e malesorve,i cili bazohet ne kanunin e Lek Dukagjinit,nuk jam shume i siggurt qe egziston edhe sot e kesaj dite,por e di qe dikur veprohesh kshu::

  Djali martohesh me vajzen,dhe naten e par te marteses,familjaret prisnin mengjesin per te pare carcafin qe nderte nusja perpara shtepis.. Nese carcafi ishte me gjak,ateher cifti gezonte jeten e lumtur,nese carcafi nuk do ishte me gjak,ateher nusja ndahesh nga dhendri,por munde edhe te vdiste prej tij,pra ai e vriste ne baz te kanunit..

  Sot eshte shume e veshtir te gjesh nje vajze te virgjer,por nuk po them se ajo nuk egziston,e thash me me siper qe:: Une nuk mund te mohoj faktin qe nje vajze ka pasur nje gabim ne jete,dhe aty mund te ket humbur dhe virgjerin e saj,por nese ky gabim kthehet ne nje hobi..Ateher ja vlen me te vertet te ja qepesh "Ate muhabetin"

  P.S Nese me lejon qe te pyes,ne cmosh e ke humbur virgjerin ti Helene??
  E si te duket vetja tani,me e lire..me krenare..apo me ndryshe nga te tjerat??!!
  Dhe mos me thuaj qe une jam e virgjer,se nje vajze e virgjer nuk mund ti shkruaj ato cka ke shkruar ti me siper.

  Shpresoj qe mos te mi marresh per keq pyetjet qe te bera.

  Te uroj Gjithe Te Mirat..!!
  P.S Nqs te interesonse kur e kam humbur une virgjerin,kam qene rreth moshes 15 per 16 vjec.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dj-GabrieL : 27-02-2005 mė 11:13
  Feel the pump √

 15. #55
  Sweet Tropojane Maska e Charmedgal
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  London, England
  Mosha
  30
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Me vjen me te vertete keq qe akoma ekzisto mentaliteti qe gruaja duhet te jete e virgjer kur te martohet. Ka shume cuna qe se kane problem por akoma ekzistojne nje pjese qe pranojne vetem te virgjera!
  Pse ndodh kjo???
  Nje cun qe del dhe kryen maredhenje me disa vajza mund te quhet HERO nga shoket kurse nje vajze qe ben te njejten gje i vehet targe si k....ve.
  Keta cuna qe duan gruan e virgjer ne pergjithesi cvirgjerojne here nje goce here nje tjeter pastaj thone ska me goca te virgjera!!

  Normale qe ska kur cunat luajne me mendjen e gocave, i bejne te besojne qe e kane seriozisht pastaj lidhja mbaro dhe ai kerko (viktimen tjeter).
  Pastaj c'do te ndodhe te ajo vajze?! S'duan tja dine.

  Ja per shembull ketu ne Londer bje muhabeti me shoket te pysin je e virgjer po ju thua. Ata mund te thone ahhh sa turp gjith kjo goce s'ke bere asgje.
  Pse turp??? C'do njeri ben zgjedhjen e vet ne jete. Pastaj bje llafi per motren e ati e pyt si do ndjeheshe ti po lozi dikush me motren tate. Kjo i shqeteso shume, ama per ato goca qe keta i perdorin s'duan tja dine.


  Mendoj qe c'do njeri jeto jeten e vet dhe ben zgjedhjet e veta.
  Disa e humbin virgjerine sepse jane mashtruar, disa duan, disa kane pasur fatkeqsi etj. Po pse ndodh qe ne fund te fundit gocat jane ato qe do vuajne dhe pse bejne te njejten gje si meshkujt.....
  Mua personalisht nuk me intereso shume nese burri eshte i virgjer apo jo. Nuk dua t'ja di c'ka ndodhur ne te kaluaren. Rendesi ka qe te kete dashuri, besim dhe mirekuptim. Tjerat jane elimentare.

  Ky ishte thjesht mendimi im.
  Me respekt
  Elda
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Charmedgal : 27-02-2005 mė 11:32

 16. #56
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  lol Gabriel zogu vogel mos me thuaj mua se jam me e madhe se ty, dhe s'ka pse te irritohesh se thashe nje te vertete

  meqe doje ta dije JO s'jam e virgjer dhe as qe kam per tu penduar ndonjehere dhe as qe kam per te menduar ndonjehere gabim ēfare kam bere.
  Nese nje goce mendon qe ka bere gabim sepse ka dashuruar,s'do ti besoja dhe aq shume sepse neser mund te mendoje qe ka bere gabim edhe duke dashuruar ty.

  S'e di pse ti e merr kaq personale ēeshtjen e qepjes dhe shqepjes.ai eshte nje realitet i nje krahine ne Afrike, ku une nuk jetoj se do e kisha eliminuar si race sinqerisht,se kur s'do e beja te ēoj vajzen time ne duar te kasapeve.Vetem se ata e kane tradite,sepse keshtu jane te sigurte qe femra e tyre eshte vetem e tyre gjithe jeten.

  Ndersa ne shoqerine tone pas virgjerise fshihet NDONJEHERE ,hipokrizia dhe fakti qe me pas ti s'ke si e ve re me ke shkon gruaja jote,kurse me pare e di qe me dike ka shkuar.Nese flet per dashuri,ath nese gjen personin qe te do dhe e do me te vertete,personin qe ti thua s'te tradheton,une te keshilloj ta mbash fort,sepse eshte gje kaq e ralle ne kete bote,sa s'mund ti lejosh vetes te shikosh budallalleqe si virgjeria.

  The qe ke humbur virgjerine ne 15 vjeē,me banken ? me nje person e ke humbur ti apo jo? ath pse per ty qenka e ligjshme kurse ajo me te cilen ti e ke humbur virgjerine s'qenka person normal,ajo s'mund te martohet? sepse duhet te jete burri krenar.

  Nje BURRE duhet te jete gjithnje krenar per personin qe zgjedh,para dhe pasi ta dije eshte e virgjer apo jo.

  se desh harrova,mua me duket vetja njesoj si te tjeret,s'mendoj te kem gje me pak,s'ndjehem me pak krenare dhe as me shume,se s'ka lidhje absolutisht per mua virgjeria me krenarine,se do ulesha shume poshte te beja nje gje te tille.
  Dhe do thoja qe e kam menduar gjithnje keshtu,s'po justifikoj veten,se mos e marresh perseprapthi.Nese mua nje njeri me ben pyetjen : Je e virgjer apo jo? i heq nje kryq te madh dhe vazhdoj rrugen time,sepse nuk mund te rri afer nje njeriu me te tille mendje,qofte edhe te mos e kete problem

 17. #57
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Se po e bej terkuze po mu kujtua qe ne Shqiperi,kur nje goce ka qene e fejuar psh , i justifikohet fakti qe s'eshte e virgjer,po te kete pasur te dashur jo ,sa qesharake

  nje person mund te lozi me nje femer edhe duke u martuar me te dhe me pas ta leje,apo kjo e ka te justifikuar qe s'eshte e virgjer,te tjerat jo.Po kesaj qe ka qene e martuar , si ja gjen me sa ka shkuar? apo mjafton qe njerezit rruges te mos te te tregojne me gisht dhe e kupton?

 18. #58
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Exclamation Shqiptar jemi,dhe veshe nuk po merremi!!

  E si vajti ky muhabet thuaj...

  Me duket se une me siper kam shprehur qe:O SE PER MUA DO ISHTE NJE PROBLEM PER NJE VAJZ QE ESHTE E CVIRGJER,POR DO ISHTE E MIRA E TE MIRAVE QE TA MERRJE ATE ASHTU SI E KA BERE ZOTI.

  Pastaj per sa i perket nje dashurie te gabur!!

  Ti mendon se nje vajze nuk bene gabim nese ajo dashuron,dhe nese ajo shkon me te dashurin,por ajo ben gabim duke dashuruar me mua,kshu ishte ne mos te gabohem??

  E pse kshu,mos te dukem gje si alien une ty,apo thjesht se jam duke sulmuar disa vajza qe kan humbur VIRGJERIN e tyre,dhe ti duhet te keshe kete opinion per mua!!??

  Nqs eshte kshu,gabohesh sh rende "e dashur"

  Ne fund te fundit mua nuk me intereson shume se cfare bene nje vajze ne jeten e vete,jeta eshte personale dhe private..

  Ajo cka une shpreha me siper,bene pjes ne rutinen e jetes se perditeshme ketu ne shqiperi,dhe une thjesht po e perfaqesoj ate,me qe ju keni emigruar dhe nuk jeni ne djeni me ate cka ndoh ketu,ose keni harruar mentalitetin shqietar!!

  Per ate punen e "Qepjes & te Shqepjes" une nuk e kam marr aspak personale,po e thash dhe me siper qe "Shqiptar jemi & vesh nuk po merremi"

  Nuk e kuptoj,ti ke shtuar ca fjale kote me kote aty,gje qe une as nuk i kam permendur fare!!

  Gjithsesi dua te them qe,ajo puna e qepjes & e shqepjes,mua me duket shume shume e ulet per nji femer,jo sikur te mendosh qe do shkoj me nje njeri human,por me nje kafsh..

  Ne moshen 15 vjec une me te vertet e kam humbur virgjerin time,dhe me vjen shume keq ke nje mendim te till,sepse une e thash dhe me siper,dhe po te bej nje lutje,para se te shkruash dicka,lexoje mire ate cka une shkruaj,sepse per ndryshe une i bie te gri sallat kote me kote,dhe per me teper po perseris te njejten gje!!

  Une e thash dhe po e rithem,qe nuk mund te mohoj faktin qe nje vajz e ka humbur virgjerin e saja per nje gabim,apo per nje pasion te cilin ajo e ka shfrytezuar me personin e zemres,po kshu ndodhi dhe me mua,vajza kishte deshir,ndjente per mua,dhe gjeti kete menyr per te ndare dashurin dhe per te me demostruar se sa me donte,dhe pastaj ketu behet fjala per ne moshen 15 vjec,ahuuuuu sot e kesaj dite une jam 20,kshu qe....une nuk jam nga ata djem qe mund ti beje politik nje vajze per te shkuar me mua!!

  Nese ajo do ateher e bene,ne te kundert askush nuk mund ta detyroj ate!!

  Dhe sa per vajzen e cila e ka humbur virgjerin une nuk thash qe ajo nuk eshte me nje person normal,kush e tha kete!!??

  Kush e tha se ajo do te ngelet pa martuar??!!

  E shof qe ti i keput nje te lexuar ne rreshtat e para,pak nga rreshtat e mesit,dhe fappp del aty nga fundi,dhe pastaj pse mos te merremi veshe ne!!
  Feel the pump √

 19. #59
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Charmedgal
  Me vjen me te vertete keq qe akoma ekzisto mentaliteti qe gruaja duhet te jete e virgjer kur te martohet. Ka shume cuna qe se kane problem por akoma ekzistojne nje pjese qe pranojne vetem te virgjera!
  Pse ndodh kjo???
  Nje cun qe del dhe kryen maredhenje me disa vajza mund te quhet HERO nga shoket kurse nje vajze qe ben te njejten gje i vehet targe si k....ve.
  Keta cuna qe duan gruan e virgjer ne pergjithesi cvirgjerojne here nje goce here nje tjeter pastaj thone ska me goca te virgjera!!

  Normale qe ska kur cunat luajne me mendjen e gocave, i bejne te besojne qe e kane seriozisht pastaj lidhja mbaro dhe ai kerko (viktimen tjeter).
  Pastaj c'do te ndodhe te ajo vajze?! S'duan tja dine.

  Ja per shembull ketu ne Londer bje muhabeti me shoket te pysin je e virgjer po ju thua. Ata mund te thone ahhh sa turp gjith kjo goce s'ke bere asgje.
  Pse turp??? C'do njeri ben zgjedhjen e vet ne jete. Pastaj bje llafi per motren e ati e pyt si do ndjeheshe ti po lozi dikush me motren tate. Kjo i shqeteso shume, ama per ato goca qe keta i perdorin s'duan tja dine.


  Mendoj qe c'do njeri jeto jeten e vet dhe ben zgjedhjet e veta.
  Disa e humbin virgjerine sepse jane mashtruar, disa duan, disa kane pasur fatkeqsi etj. Po pse ndodh qe ne fund te fundit gocat jane ato qe do vuajne dhe pse bejne te njejten gje si meshkujt.....
  Mua personalisht nuk me intereso shume nese burri eshte i virgjer apo jo. Nuk dua t'ja di c'ka ndodhur ne te kaluaren. Rendesi ka qe te kete dashuri, besim dhe mirekuptim. Tjerat jane elimentare.

  Ky ishte thjesht mendimi im.
  Me respekt
  Elda
  Elda une nuk thash qe:Nje grua qe te martohet duhet me sezben qe ajo te jete e virgjer,une thash qe e mira e te mirave eshte qe ajo te jete e virgjer,ketu nuk po behet fjal per martes te detyrushme virgjerore.

  Ajo qe ti ke then me siper::Nje cune kur bene mardhenie me nje vajze te virgjer quhet hero,dhe nga ana tjter vajza merr pseudonimin kurv..Nuk jam fare dakort me kete qe ti ke thene,per fet faktit se,nqs egziston disi mentaliteti virgjeris ketu ne shqiperi,ti e ke egzagjeruar fare me kete qe ke then..

  Pastaj jo te gjith djemt jane njesoj,une per vete nuk jam nje tip qe hapem,dhe ate cka beje me nje vajze,nuk shkoj ta botoj ne gazet per ta marr veshe nje popull i tere,ky lloj xhesti per mua do ishte shume i ulet dhe per me teper do e quaja nje krim qe mund ti beshe nje vajze..

  Une e thash me siper "Sipas vendit behet kuvendi"

  Aty ku jeton ti ne Londer,ti thuash dikujt qe une jam i/e virgjer,te shofin me nje sy tjter,dhe kushedi cmendojn,pra une di se shume vajza nqs jane ne te vertet te virgjera e mohojn ate duke then se jemi te c`virgjera,po ketu ne shqiperi eshte e kunderta,dhe ne pergjithsi jane vete vajzat qe e mohon nje gje te till duke then "uaaaaaaaaaa une jam e pa prekur fare mo"dhe kete e thon ter tangellik..pse ndodh kshu,po keto vajza nuk kan turp qe e thon nje gje te till,apo mos vall duken me superiore?!!! I gjithi dhe i teri MENTALITETI..

  Jam dakort me ty Elda,njeriu duhet ta beje vete zgjedhjen e duhur..

  Jeta eshte shume e gjat,dhe ka shume te pa pritura..

  Opoooo shendeti thuaj,pa te tjerat vine vete me vone

  Shendet E Pare..!!
  Feel the pump √

 20. #60
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Elda, kam nje pyetje direkte per ty pasi qe lexova komentin.
  Ti do kishe qejf te jesh e virgjer deri naten e marteses apo jo?
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Presidenti dekoron viktimat punonjes te SHISH vrare ne Vlore ne 1997
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 91
  Postimi i Fundit: 14-06-2013, 10:35
 2. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
  Nga Florim07 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-04-2009, 21:26
 3. Punime seminarike nga Studentet e See-University
  Nga BluPower_blu nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-10-2003, 07:49
 4. Vlore ..dizet e di ..dizet e tre.
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-12-2002, 08:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •