Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 84
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e E.N.O
    Anëtarësuar
    02-01-2006
    Postime
    16
    e mor po ne turqi vetem shqiptare ka me shumice. Pse kot kemi luftuar 500 vjet

  2. #22
    AdIdAs Maska e DoLpHiN
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Hono Lulu
    Postime
    1,453
    O Renatooooooooooooo.............
    Meso per provimet ate bej............. se e hengrem
    `That` is good and `that` is funny...but it costs a lot of money...

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-01-2006
    Vendndodhja
    ne valet e jetes..!
    Postime
    28
    Citim Postuar më parë nga [xeni]
    Çfare kam gabim?
    OK. e pranoj qe s'duhet bere koment per gjera qe nuk i di, shume llogjike. Por nga e nxorre ti qe une nuk kam dijeni per kete çeshtje?

    Ketu ka edhe fshatra qe flasin shqip thua. E çfare pastaj? Nuk e mohon njeri nje gje te tille. A verteton kjo qe ne Turqi jetojne 7 miljon shqiptar (siç thua ti) ose 70/3=23 miljon (siç thote Irfani)?

    Une bera nje koment ne lidhje me diçka qe e di mire. Ti nese mendon se ne Turqi jetojne 7 miljon shqiptar dhe je ne dijeni te nje gjeje te tille, urdhero dhe na sill ndonje fakt. Shifra te tilla marramendese (aspak reale) thjeshte shfaqen ne ndonje artikull gazete per zbukurim, s'jane te bazuara ne ndonje statistike.


    Ty ose ndonje tjetri s'ka pse t'i mbese qejfi nese une nuk jam dakord me ato qe thoni.



    Gjithe te mirat!


    Xeni Me kujtohet , nje intervist e Demirelit, ne Kosove edhe ai po ket shifer ka dhene! mbase nuk eshte e sakt ,po mos u huto , se ndoshta edhe me shume se 7 milion munde te kete , kur dime ne cfare etapa ka kaluar vendi yne !

    ju pershendes

    fatjeta
    Dashuria dyshon, te robnon dhe beson me te njejten force.

  4. #24
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    7 milion jane shume teper egzagjeruar pajtohem me Xenin edhe une.

    Une perveti mendoj qe jane 3.5-4.0 milion shqiptar, megjithese para 2 vjeti kur ke ministri i jashtem per vizite ne Shkup ai pranoi qe ne turqi jane 5 milion me origjine shqiptare. Por une besej maksimumi mund te jete 4 milion ( por shumica nuk dijne fare shqip ama krenohen nje pjese e madhe qe jane shqiptar dhe kane shume zemer te madhe bujare ).

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Citim Postuar më parë nga Fatjeta
    Xeni Me kujtohet , nje intervist e Demirelit, ne Kosove edhe ai po ket shifer ka dhene! mbase nuk eshte e sakt ,po mos u huto , se ndoshta edhe me shume se 7 milion munde te kete , kur dime ne cfare etapa ka kaluar vendi yne !

    ju pershendes

    fatjeta
    Fatjeta,

    Demireli eshte babaxhan...edhe shume i mire si politikan. Nuk habitem te kete than nje gja te tille, po ka bo hajgare, ka dasht me u afru me popullin e Kosoves.

    Gl Branch, edhe une me ty jam.
    Gjithsej jane 3 785 412.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga [xeni]
    Fatjeta,

    Demireli eshte babaxhan...edhe shume i mire si politikan. Nuk habitem te kete than nje gja te tille, po ka bo hajgare, ka dasht me u afru me popullin e Kosoves.

    Gl Branch, edhe une me ty jam.
    Gjithsej jane 3 785 412.
    Xeni,

    kam deghuar se Demireli vete eshte me origjine shqiptare. Nga viti 96, kur punoja ne zyra te shtetit me ka ardhur per pune nje cam vlore me nje ortakun e tij nga Stambolli qe ma prezantoi si nje kushuri te Demirelit, patrioti yne me tha.

    Po ashtu shume nga ne kane te lidhje gjaku ne Turqi, qe kane humbur nga 50 vjet ndarje persegjalli me njerezit prej komunizmit.

    P.s Me sqaroni si eshtre puna e Tansu Cillerit, ka lidhje gjaku me Shqiperine a Kosoven???

    Po ashtu Hakan Shukur?
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-01-2006
    Vendndodhja
    ne valet e jetes..!
    Postime
    28
    Pershendetje !

    Me beson se Demireli ka thene 12 mil. Shqiptar, po une pergjysmova se mu duk i cik si shume e me pastaj s'me besoni ...! Pore e verteta eshte deklarimi i tije per 12 mil. e ju cfare mendoni??

    Ne Turqi per pushime , ne Antalia Takova nje familje Shqiptaresh, burri ishte nga kumanova e Gruaja nga Prishtina tani pertani kame harruar shifren e plot , por na thane se jane nje familje shume e madhe, shume nga ata mjek , prof. e kuadro te larta. Shqipen e flisnin shume bukur ne krahasim ishin te lindur e rritur ne Turqi, Martesat asesi me turq nuk i benin (se paku kjo familje e gjere besoj )..... Por ..Akoma perdornin termin jugosll. !!!!

    Ishin shume te dashur, ne syt e tyre vreja nje dashuri te madhe qe kishin per vendin e tyre ... me besoni u ndame me lot.. mendoja.. Oh ZOT gjer kure do vazhdojne te ikurit nga vendi Yne !

    Lisin qe e nxjerre nga ajo Tok veshtire se do nxinet ne nje grop tjeter!!!
    Dashuria dyshon, te robnon dhe beson me te njejten force.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku
    Xeni,

    kam deghuar se Demireli vete eshte me origjine shqiptare. Nga viti 96, kur punoja ne zyra te shtetit me ka ardhur per pune nje cam vlore me nje ortakun e tij nga Stambolli qe ma prezantoi si nje kushuri te Demirelit, patrioti yne me tha.

    Po ashtu shume nga ne kane te lidhje gjaku ne Turqi, qe kane humbur nga 50 vjet ndarje persegjalli me njerezit prej komunizmit.

    P.s Me sqaroni si eshtre puna e Tansu Cillerit, ka lidhje gjaku me Shqiperine a Kosoven???

    Po ashtu Hakan Shukur?
    Xhuxhumaku,
    Per Demirelin edhe une kam degjuar diçka por me duket se nuk eshte e vertete. Pastaj, mund te kete qene me origjine shqiptare ai kushoja i Demirelit, por Demireli vete jo. Edhe kjo ka mundesi, apo jo? As Tansu Çilleri nuk ka gjak shqiptar me duket. Ndersa Hakani po, Hakan Shukuri eshte shqiptar. Tek tema e VIP-ave ka shume emra qe jane shqiptare te famshem ne Turqi.
    ___________________

    Fatjeta,

    Nuk eshte puna se s'kam besim tek ty, dhe nuk po them qe po genjen. Puna eshte se keto jane deklarata per me fitu simpati.

    Ti dhe shume te tjere kur mundoheni te argumentoheni se ne Turqi ka shume shqiptar beni nje gabim; filloni e jepni raste kur keni has shqiptare. Kjo nuk tregon gje. Shume shqiptar ka. Edhe une kam hase, ne dyqane, komshinj, studente etj. etj. Po kjo nuk do te thote se me kete gje vertetojme thenjet e Demirelit. Jane te dashur, po. Ketu, jo vetem shqiptaret me shqiptaret, por nejrezit me kedo jane te dashur, nese eshte i huaj.

    Gjithe te mirat!

  9. #29
    use your brain... Maska e MRI
    Anëtarësuar
    06-03-2006
    Postime
    34
    nje pershendetje per shqiponjat qe pushojne ne Turqi...

  10. #30
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    salam ajlekum

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Barlet23
    Anëtarësuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    ke Ura Tabakve
    Postime
    214
    Ka ndonje ne Antalya ketu?
    Halekum Selam dibra

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Irfan
    Anëtarësuar
    08-07-2002
    Vendndodhja
    Aty ku Allahu me krijoji
    Postime
    464
    Citim Postuar më parë nga Barlet23
    Ka ndonje ne Antalya ketu?
    Halekum Selam dibra
    shqiptar ke sa duashe,vetem thuaj dy-tri fjal ne shqip do e kesh shqipen para teje...
    Para nje viti qe isha duke punuar ne Antali dhe shpresoj qe edhe ne kete vit te punoj,kam taku nje shqiptare qe kishte ardhur para 14-15vite ne Antali....aty prapa Havalimani-airoportit....
    Shqiperi eshte aty ku flitet shqip.....aty ku u nda toka dhe qielli

  13. #33
    Une jam nga turqi..Pershendetje te gjithve.

  14. #34
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Mire se vjen arnavut ...ku jetoni ne Turqi?

  15. #35
    Ne stamboll ...ti?

  16. #36
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Une jam nga Kosova

    te kam shkruar ketu, lexo:

    http://www.forumishqiptar.com/showth...74#post1345874

  17. #37
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Pershendetje te gjithe.
    Feel the pump √

  18. #38
    Armandoboni.com Maska e White_Shadow:)
    Anëtarësuar
    28-02-2005
    Vendndodhja
    Duke ikur ne hene per te dale nje xhiro nga MArsi me EMInene
    Postime
    248
    Pershendetje ... une jam ne antlaya kete vere ... ne se ka ndonjeri ne mendje te vi vetem te me dergoje nje meszh privat e mund ta pres edhe ne AYT Airport

    hehehe

    ----
    shihemi

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Barlet23
    Anëtarësuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    ke Ura Tabakve
    Postime
    214
    O white shadow ku punon ti lale ne Antalya ? Une punoj ne Belek dhe ketu vijne vetem turista shqiptar, kurse per pune as qe behet fjale !!! Po ti me agjenci puno?

  20. #40
    Armandoboni.com Maska e White_Shadow:)
    Anëtarësuar
    28-02-2005
    Vendndodhja
    Duke ikur ne hene per te dale nje xhiro nga MArsi me EMInene
    Postime
    248
    Citim Postuar më parë nga Barlet23
    O white shadow ku punon ti lale ne Antalya ? Une punoj ne Belek dhe ketu vijne vetem turista shqiptar, kurse per pune as qe behet fjale !!! Po ti me agjenci puno?
    une zakonisht punoj ne Kemer si Guide me turistat shqiptar por ndonjehereme bie rruga edhe nga beleku
    pershembull dje ne dreke nga ora 11:00 deri nga ora 19:00 kam qene tek BELCONTI ... ashtu keshtu njehere ne jave shkoj edhe tek TROY AQUA

    ka shuuuume mundesi te shkoj te merkuren ( pasneser perseri )

    ti me cfare agjencie je ?

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Gjergj Kastriot Skënderbeu
    Nga Arbushi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 434
    Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
  2. Si lindi harmonia fetare në Shqipëri?
    Nga Albo në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 127
    Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. Çka i ndanë dhe çka i bashkon shqiptarët?
    Nga Davius në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
  5. Shqiptarët Popull Solidar
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •