Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Postime
    2,282

    Kush mund te me jape pergjigje?

    Para disa kohesh digjova se, edhe ne Amerike shqiptaret me banim atje do te kene mundesine qe te shohin televizionin shqiptar. Por deri me sot nuk kam asnje lloj informacioni nese ky lajm eshte i vertete apo eshte thejsht nje loje. Nese dikush qe eshte dhe kopetent, ka ndonje dijeni rreth ketij lajmi , do te deshiroja qe te me jepte nje pergjigje te plote.
    Ps.Ketu nuk jam duke pyetur per stacinin televiziv te Kosoves, pasi per ate kam ploteisht dijeni. Jam duke pyetur thjesht per stacion televiziv shqiptar.
    Me respekt deshmuesi

  2. #2
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Unė me sa jam i informuar Digit Alb japin kyēje nė rrjet nė ēdo vend tė Europės pėr 15 euro nė muaj.
    Pėr USA nuk kam informata tė sakta.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  3. #3
    ...........
    Anėtarėsuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    Gjithashtu edhe un vec per ne Europe kam degjuar ne Digi+ qe thot.
    Per ne Amerike, ne asnje kanal seshte folur se do behet gje.
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  4. #4
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Atehere miqte e mi ja zgjidhja juaj per te pare deri ne 24 kanale televizive shqiptare:
    1) Duhet te posedoni nje aparat digital ricever
    2) duhet te blini me ane te miqve te te afermeve tuaj ne shqiperi nje modul Matrix Revolution dhe karten televizive Irdeto qe gjendet ne kompanite Digialb, Sat+, Albaniasat.
    3) montoni parabolen tuaj dhe cojeni ne kendin 45 vertikal grade dhe 16 grade lindje ose east.
    __________________________________________________ ____
    Kujdes mbi kete informacion
    ________________________
    Ne aparatin tuaj duhet te shkoni ne menune e tij dhe me pas te shkoni me P- ose P+ ne siglen Instalation, me pas ne manual konfiguracion antena dhe te kerkoni ose te shkruani me ane te telekomandes pikerisht kete informacion qe une po ju jap perkatesisht ne cdo sigel te poshteshenuar.

    Satelit Name: Eutelsat W2 16 Grade east
    Simbol Rate: 27500
    Frecuency: 11449
    Fec: 5/6
    Polarization H

    dhe me pas shtypni butonin OK ne telekomanden tuaj, procedura ne vazhdim eshte te luani parabolen tuaj me mjaft ngadalsi deri sa te perfitoni sinjalin e ketij sateliti. Pasi te keni perftuar kete sinjal beni Search Automatic dhe kanalet shqiptare do ju shfaqen te gjithe.

    Ps. Problemin kryesor qe mund te hasni eshte parabola juaj per te perfituar sinjalin. Tregohuni te duruar deri sa te gjeni kendin e caktuar. Per cdo paqartesi me pyesni, ndihma ime s`do ju mungoje.

    Dito.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anėtarėsuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Une kam Digital Tv dhe ska asnje kanal tjeter vec RTK!!!Ky kanal eshte i perbere 90 %nga reklamat!!Kuptohet qe jane ato qe e mbajne gjalle kete kanal!!!Duhet sponsore qe te shikojme RTSH!!
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

Tema tė Ngjashme

  1. Partite Dhe Sektet
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 96
    Postimi i Fundit: 17-02-2009, 13:25
  2. Del nė shitje "Njė dosje pėr Kadarenė"
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 17-03-2007, 01:53
  3. Shpjegim i lehte mbi temat e Teuhidit
    Nga rapsod nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 04-05-2006, 08:01
  4. Konkurset, programi dhe modeli i testit pėr gjuhė-letėrsi
    Nga Davius nė forumin Mentori akademik
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-06-2005, 06:47
  5. Interviste e rradhes e Kadarese per "Korrieri"
    Nga Eni nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 03-06-2002, 19:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •