Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
  1. #1
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812

    Mikpritja! A jeni ju mikprites apo ju bezdisin vizitoret?

    Une jam shume mikpritese! Nuk rri dot pa miq! Disa me thone qe nuk eshte normale dhe duhet te shohesh rehatin tend por mua me duket absurde te jetoj vetem. Kam kenaqesi kur me mbushet shtepia me njerez, kur rrime ore te tera dhe bisedojme per probleme te ndryshme. Kam kenaqesi kur gatuaj per ta dhe kur kenaqen nga mikpritja ime.

  2. #2
    Edhe une jam rritur ne nje familje ku si I thone nuk mbyllej dera nga njerezit dhe e quaj veten me fat per kete gje. Asnje here nuk I kam kuptuar ato familje ku njerezit hyjn shume ralle ose dhe kur ju shkojn njerez ankohen duke nxjere 1000 pretekste.
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  3. #3
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    mina....
    po une cfare te them?
    kohet e fundit kam dale krejt prej femres, dreqi e di ne cfare jam shnderruar.
    me pelqen miqesia shume bisedat e gjata(nese miqte jane sadopak te cmendur si une...lol)
    ama nuk me pleqen aspak ta mohoj kenaqesine dhe nevojen qe me eshte shtuar shume se fundi, vetmine. U be ngjitese mbase nga halli i mospasjes shume miq dhe mundesi per ti zgjedhur ato. Pasi kete mundesi zgjedhjeje kryesisht e kam ndjere te plote vetem ne shqiperi dhe sidomos ne tirane.
    Duhet te jem shume amvise pervec te tjerash, duhet te jam shume shtepiake.... gje qe te betohem nuk di ta bej dhe me vjen inat per veten shume.
    Psh, i laj enet vetem ate dite kur nuk kam asnje pjate te lare per te perdorur. E pastroi shtepine vetem ate dite kur nuk mund ta gjej veten ne gjithe ate rremuje qe mund te jete bere. Per te gatuar , di te skuq vetem veze. boooo sa mace batalle qe jam, po kjo nuk me ben te them se nuk jam miqesi dashese.
    me beso, thjesht nga fakti se edhe vij ne prejardhje nga nje vend dhe zone me traditen e mikpritjes shume te dalllueshme.
    ika, miqesisht macia blu
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  4. #4
    MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
    Anėtarėsuar
    06-08-2002
    Vendndodhja
    *Ju es ej*
    Postime
    61

    Mikpritese!

    Per mendimin tim me mire miqte e pakte, dhe te sakte! Une personalisht jam mikpritese, me pelqejne miqte, dhe i shkembejme vizitat, por mund te them me raste..Familjarisht, te pakten ketu ne Amerik, nuk i frekuentojme vizitat ne njerez, pasi ketu s'kemi njeri (nga njerzit tane) aq me teper qe koha ketu eshte shume e kufizuar (pune-shtepi/shkolle-shtepi) dhe te duash, nuk ke kohe te presesh, apo te vesh te njerzit.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    ne shtepine time hyne e dalin njerez te moshave te ndryshme. Qe tek kalamonjte e vegjej te komshinjve e deri tek pleqte e lagjes qe gjyshi ben gjimnastiken cdo mengjes. dera ime rrin 7 dite 24 ore hapur, biles po te kerkosh celes nuk e gjen dot.
    E ku ka me mire se te shohesh shpine plot me njerez.
    Edhe buka i haet shume andej nga shtepia ime.nuk e di ju te tjeret po nena ime ngaqe gatuan gjelle shqipetare disa here ne dite......edhe per dreke e darke rrijne ngandonjehere. Shyqyr zoti kena shpine e modhe.

  6. #6
    Audio Engineer Maska e KACAKU
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    599
    Une nuk e besoj,se ketu do te jete ndonjeri kaq i sinqerte,sa te pranoje se eshte mizantrop.
    Trimi i mire me miq shume!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Mina te lumte..

    Lum shoqeria e fisi e burri qe te ka..

    Mikpritja eshte virtuti me i bukur dhe kurr mos humbt nder ne kjo tradite.

    Mos je Labe me origjin?

    Diku ..o lumi vlores o skrapari..

    Trego se jam kurioz per traditat..

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    te gjithe te huajt qe kane vizituar shqiperine qe tek doktorat dhe profesorat dhe deri tek arkiologet te gjithe kane thene se Shqiperia eshte nje nga vendet me mikpritese ne te gjithe boten. Biles ne shume vende ku ka shqipetare neper bote e njejta gje degjohet dhe levdohet. Mikpritja Shqipetare.......vetem mikpritjen e ka te veshtire ta humbi Shqipetari se shume te tjera mund te humbasin.
    Amerikonet nuk dua as ti thush mirmengjes ndonjehere.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Denisa
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    43
    Edhe une jam rritur ne nje familje ku shtepia s'kishte dere. Hynin e dilnin njerezit simas qefit. Edhe ketu ne Canada nuk ka ndryshuar gje. Per vete me pelqen qe te jem rreth e rrotull njerezve te mi. Edhe miq do te doja ne shtepi po jo te shumte.
    Me pelqen qe te jem edhe vetem e te rri rehat ne shtepine time.


    Ciao,
    Deni
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Denisa : 08-08-2002 mė 08:26
    If you ReAlLy LoVe SoMeThInG sEt iT fReE, iF iT cOmEs BaCk iT's YoUrS, iF iT dOeSn'T iT wAs NeVeR MeAnT tO Be

  10. #10
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    Edhe une jam mikpritese dhe gjithmone me pelqen dhe gezohem kur vjen dikush.

  11. #11
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Brari, jam mirditore! S`jane vetem leberit mikpritesa!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Mirdita paska lob te fort ktu. o o o..

    Cka po gerset buk misri e thekur me ushuj e lakna turshi.lol.

    Mina mesoje at macen-blu se sdin me gatue.
    Burri neser nuk don poezi.

    Cka bahet me motrat Perbasha?
    Artiste e sportiste kan qen. Vajza te mira kan qen.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Leonard
    Anėtarėsuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    20
    Vizitoret nuk me besdisin. Une jam njeri qe me pelqen te jem vazhdimisht ne shoqerine e atyre qe i kam afer zemres, e qe me kane afer zemres. Ama te them te drejten, vizitat ala-shqiptareēe shume here jane te bezdisshme. Une nuk kam shume vizitore shqiptare, meqe prinderit i kam akoma ne shqiperi, e ajo I ka larguar pak, pasi jam vazhdimisht ne pune, e nuk gjendem shpesh ne shtepi. Megjithate, po qe shtepia juaj, e ti je ai qe paguan rentin, mendoj se askush ska te drejte qe ta abuzoje ate. Ti vetem duhet te jesh i plotefuqishem.
    I do not believe in sigs...oh...wait...

  14. #14
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Kanuni na thote qe shtepia eshte e Zotit dhe e mikut!

  15. #15
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    Buke e kripe e zemer.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e tiziana
    Anėtarėsuar
    26-05-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    44
    Jam e kenaqur kur vijne dhe kur ikin!
    ticiana

  17. #17
    ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    439

    Mikpritja Karakterizon Shqiptarin

    - Mikpritja - nje nga virtytet e karakterit shqiptar te shquar qe ne kohen e ilireve, arberve dhe shqiptaret...

    Shqiptaret e sotem ne bote edhe ne Shqiperi njihen si per mirepritje edhe zbatimin e ketij zakoni.

    Por jeta sot e vecon kete virtyt te shqipetareve sepse sot ka ardhur koha te themi me plot gojen Ekonomi Tregu dmth qe pengon dhe ka futur renjet e shkaterimit ne mikpritje...

    Kjo eshte nje e vertet e hidhur, por qe duhet ta pranojme realitetin. Pro traditave jam, por faktor te ndryshem ndikojne...

    Flas per Mikpritjen ne Ekonomine e Tregut, mendoj se shqiptaret po shkojne drejt ftohjes...(jo mire keshtu)
    C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

  18. #18
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Drejt ftohjes po shkojne ata qe jane fukarenj nga shpirti. Ata vune disa para, rregulluan shtepite, bene banjat e reja me pllaka te bukura dhe kane bezdi t`u futen vizitoret. Imagjino per te tjerat.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Fukarai eshte gjithnje zemergjere dhe mikprites.........kete e ven re edhe tek lypsat.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Bie dakord me Minen qe shume shqipetare jane ftohur me njerit tjetin per toka e per para. Zihen me llafe dhe gjyqeve dhe nuk shkelin as ne deren e vllaut.
    Shqiperine e mori Turku i vu zjarr
    Shqipetare pse s'luftoni per tradita si me pare

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •